Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Płomień 81 w singlu Kabe „Wczoraj”

Raperzy promują płytę „MOWGLI”.

Opublikowany

 

Na kanale QueQuality pojawił się nowy singiel Kabe „Wczoraj”, w którym gościnnie udzielił się duet Płomień 81, czyli Pezet i Onar. Kawałek promuje płytę „MOWGLI”.

„MOWGLI” to drugi solowy album Kabe, który ukaże się na rynku nakładem wytwórni QueQuality w listopadzie 2020 roku. Krążek jest swego rodzaju księgą miejskiej dżungli, składającą się z 14 pozbawionych kompromisów utworów. Wolny od schematów i prostolinijnych rozwiązań. Znajdziemy tutaj wiele inspiracji sceną francuską, która stanowi mocny fundament twórczości rapera.

Za produkcję całej płyty odpowiada Opiat, producent znany do tej pory z wielu kolaboracji z Kabe. Przyjaźń i naturalna chemia między raperem, a producentem poskutkowała spójnym i świetnie brzmiącym projektem.

Okładka

Tracklista

 1. Sukces
 2. Mowgli
 3. Analog ft. Major SPZ
 4. Block
 5. Wczoraj ft. Płomień 81
 6. Fefe
 7. Nike Air Max
 8. Ghetto life ft. Kizo
 9. Nad ranem
 10. 2.0 ft. Kasta
 11. Euro
 12. Bez nerwów ft. Hemp Gru
 13. Agenda
 14. Ktoś ft. Kaz Bałagane
 
21 komentarzy
21 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
7 miesięcy temu

Promień 69 w analu z Kabel „Wczoraj”

Rapowy Dialekt
7 miesięcy temu

tak tragicznej, disco-rapowej zwrotki Pezeta, to nie słyszałem dawno xD wracam do płyt z Noonem, bo tego się nie da słuchać, a nie chciałbym Jana Pawła kojarzyć z taka chałturą.

wacco
6 miesięcy temu
Reply to  Rapowy Dialekt

disco hip-hop-polo
Pezet sięgnął dna

razem z ziomkiem z zasłużonego P81
lecą z autotunem

dla jakiegoś leszcza
kseroboja
noskila
jebać.

wacco
6 miesięcy temu
Reply to  Rapowy Dialekt

abo przepraszam, bo muszę dodać:

w zasadzie jestem pewien że
Mezo i Ascetoholix by się wstydzili takiego numeru
i wtedy i teraz.

Tak jest
7 miesięcy temu

KABE CIĄGLE NA SIŁE WPIERDALA TE JAKIES ŻELIPAPOM WERSY.

Stary janek
7 miesięcy temu

Pezet wez ty mnie kurwa powiedz po jaki chuj zes sie tak zblaznil?

GANGSTERZY OBYDWU WYBRZEŻY
7 miesięcy temu

Lech Roch francuską zwrotką zjada tego popierdółkę kabe i wysrywa

Mokebe
7 miesięcy temu

Wczoraj był twardym kutasem dziś go nie masz
Wczoraj miałeś orgazm dziś go nie masz
Nie wiem jak połykać kleiste nasienie
Biorę do ręki nie czekam co mi los przyniesie

Pissing Cock
7 miesięcy temu

To ci co by chcieli, ale by nie mowgli…

Noreaga
7 miesięcy temu

Kabe wiadomo zwykły chuj do szczania. Ale płomień odjebało takie disco polo?

Pogromca kurew
7 miesięcy temu
_aqq_
7 miesięcy temu

głąby nie wiedzo :)))

część poprzednia: https://glamrap.pl/gambit-filipka-teledysk-i-nowy-album/

—–

Jak już głąby wiedzą, nosiciele haplogrupy R1b (żeglarze) po kłótni z nosicielami haplogrupy R1a (myśliwi), w XIII wieku p.n.e. przenieśli się z Niziny Wschodnioeuropejskiej do zamorskich kolonii (i w ich okolice). Dokąd zatem została przeniesiona ich stolica?
Najważniejsze klany wywędrowały do środka Europy – idąc od Morza Czarnego wzdłuż Dunaju, dotarli na Step Panoński. Stolicę założono między Dunajem a podnóżem Alp, bo góry zapewniały dostęp do surowców i minerałów, niezbędnych dla rozwoju rzemiosła.
Kultura halsztacka, która wtedy się pojawiła w tym regionie, błyskawicznie rozprzestrzeniła się na okoliczne ziemie. Historycy przedstawicieli tej kultury nazywają dziś Celtami. 

ekspansja Celtów w Europie:
https://i.pinimg.com/originals/87/10/a7/8710a7dcce2301dbc629e464847dded1.jpg

_aqq_
7 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Tereny opuszczone przez żeglarzy zajęli myśliwi. Szybko rozprzestrzenili się na Nizinie Wschodnioeuropejskiej, powyżej Wielkiego Stepu, na południe i wschód od Zatoki Fińskiej. Możemy ich śmiało nazwą Słowianami. Tereny na północ od Słowian zajmowały ludy ugrofińskie.
Słowianie – jako myśliwi – mieszkali w lesie. Podobnie do drapieżników, każdy myśliwy miał swój teren łowiecki, wewnątrz którego stawiał dom. Współcześnie podobnie działa leśniczy, który mieszka w leśniczówce na środku nadzorowanego obszaru lasu.

Słowianie NIE ZAKŁADALI OSAD. Leśniczówek, drogie głąby, nie stawia się w gromadzie. :)))
Nie stosowali też żadnych specjalnych rytuałów pogrzebowych. Las ich karmił, a oni go czcili.

Słowianie szybko przeniknęli na tereny Niziny Środkowoeuropejskiej, wciąż zachowując swoje zwyczaje i mieszkając tylko w lasach.

_aqq_
7 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Wprawdzie najważniejsze celtyckie klany wciąż pamiętały dawne zniewagi, ale na dalekiej prowincji (czyli w basenie Morza Bałtyckiego) współpraca między Słowianami a mieszkańcami Półwyspu Skandynawskiego wręcz kwitła.
Tamtejszą kolonię w dużym stopniu zasiedlali potomkowie hodowców owiec z Anatolii (haplogrupa I1a), a północne tereny Półwyspu – jak i tereny na północy Niziny Wschodnioeuropejskiej – zasiedlali wspólni sąsiedzi, ugrofinowie. Obie grupy były do Słowian nastawione bardzo pozytywnie.
Nie należy się zatem dziwić, że gdy Skandynawowie poprosili o zgodę na uprawianie bezpańskiej ziemi na terenach Słowian, to otrzymali zgodę.
Część Skandynawów osiedliła się zatem na Nizinie Środkowoeuropejskiej. Nazywamy ich odtąd ludami germańskimi.

_aqq_
7 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Germanie i Słowianie żyli obok siebie, ale mieli odrębny habitat, dlatego zachowali odrębność językową i kulturową. Nie było małżeństw mieszanych.
Germanie wciąż utrzymywali ścisły związek ze stolicą pod Alpami. W Biskupinie zbudowali faktorię handlową, zbliżoną do tej z Arkaim (obwałowania miały chronić przed napadem, bo wewnątrz faktorii znajdowało się wiele magazynów z cennymi towarami). Biskupin, drogie głąby, nie był osadą. :))) Do Biskupina na handel przyjeżdżali przede wszystkim celtyccy kupcy.
Szczególnie mocno Słowianie współpracowali z Gotami. Wraz z nimi prowadzili ekspansję na południe, aż do Bałkanów.

_aqq_
7 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Słowianie – jako myśliwi- byli urodzonymi zabójcami. Wspólnie z plemionami germańskimi bronili swoich terenów przed Rzymianami, i robili to bardzo skutecznie. Oddział wojska, który wszedł do lasu, już z niego nie wracał. Wspólnie najeżdżano też na Imperium Rzymskie w poszukiwaniu łatwych łupów.
Sielanka skończyła się podczas najazdu Hunów z Wielkiego Stepu. Niedobitki plemion germańskich uciekły na teren Imperium Rzymskiego, a Słowianie zostali bezpieczni w swoich lasach. Po odstąpieniu Hunów zrobili swoisty coming-out: porzucili myślistwo, przejęli opuszczone gospodarstwa germańskie i zajęli się rolnictwem.

_aqq_
7 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Czy Scytów można uważać za Prasłowian? Nie. Wprawdzie mieli ze Słowianami wspólnych przodków, ale przejęli obyczaje ludów Wielkiego Stepu i język partnerów handlowych z Persji.

jołjołjoł
7 miesięcy temu

Mówcie se co chcecie, ale trzeba ustalić jedno. Co by nie mówić o Kabe to jest on jednak lepszy od tego syfu, co się pojawia na scenie i przynajmniej umie wybrać porządnych graczy na feat. Umiarkowany props dla Kabe, gigantyczny props dla Pezeta.

Mokebe
7 miesięcy temu
Reply to  jołjołjoł

Zmień dilera

Belzebub
7 miesięcy temu
Reply to  Mokebe

A po co jak bez tego bedzie bardziej pirdolniety

Batman
7 miesięcy temu
Reply to  jołjołjoł

Kabe to nawet nie poziom K. Krawczyka bo on już jest bardziej charakterny.

Popularne