Sprawdź nas też tutaj

ranking

Płyty, na które czekamy w 2018 (cz.3/3)

Ciekawe czy tegoroczne albumy przebiją wartość tych wydanych dwanaście miesięcy wcześniej?

Opublikowany

 

Rok na pewno zapowiada się mocno, a wraz z kolejnymi miesiącami będziemy mieli coraz więcej muzyki. W tym momencie wiele albumów ma swoje konkretne daty premier, inne są wyłącznie zapowiedziane lub są naszym pobożnym życzeniem. Znając jednak scenę, nikt w tym roku nie odpuści i każdy będzie chciał udowodnić swoją wartość. My prezentujemy naszych faworytów.

 

Bedoes/ Kubi Producent – TBA (premiera 2018)

'Gustaw' zamknął usta hejterom i od tego czasu cała Polska śledzi przychylniej poczynania Bedoesa. SB nie zaprezentowało jeszcze deadline’u drugiego, legalnego albumy swojego reprezentanta, za to w sieci można znaleźć 3 luźne single zwiastujące ten projekt. Wraz z fizyczną przemianą Młodego Borka możemy spodziewać się innych treści, aczkolwiek na pewno nie zabraknie młodzieńczej fantazji. Album będzie dojrzalszy, dlatego też liczę, że pod koniec roku ukaże się szalony projekt Bedoes/Beteo, o którym obaj wspominali jeszcze przed swoimi poprzednimi wydawnictwami.

 

Białas/ Lanek – Bauns (premiera: 2018)

To już pewne, że w tym roku duet z SB Maffiji/Duet roku powtórzy konwencje i kolejny raz zaatakuje wspólnym materiałem. Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych fani mogą śledzić pracę nad zbliżającym się albumem. W sieci ukazał się luźny singiel 'Słup', a znając życie, prawdopodobnie zasili on wersję preodrerową wydawnictwa. Data premiery oczywiście owiana jest tajemnicą, ale najbardziej prawdopodobnym terminem jest okres późnego lata bądź wczesnej jesieni. Jedno jest pewne – czeka nas masa dobrej muzyki i mocnych punchline’ów, tytuł zaś może sugerować imprezowy klimat wydawnictwa.

 

Kaz Bałagane – TBA (premiera 2018)

Narkopop okazał się ogromnym sukcesem. Został doceniony nie tylko przez portale, ale i słuchaczy, którzy w coraz większym stopniu zaczęli przekonywać się do Bałagane. Jak zapowiedział sam zainteresowany, tegoroczny materiał będzie o niebo lepszy pod względem muzyki jak i samej treści. Jesteście gotowi na kolejną dawkę niecodziennych złotych myśli ubranych w zabawne wordplay’e w połączeniu z charakterystyczną fleksją? Kaz zadeklarował, że poruszy treści osobiste, których dotychczas unikał, a same tracki będą łączyły wątki fabularne podobnie jak miało to miejsce w przypadku 'Radio Gruz'.

 

Frosti Rege – Young Midas

Nadzieja Prosto na odrodzenie. Problem z tym, że Frosti jeszcze nie ma takiego hype’u, który pozwoliłby mu na duży komercyjny sukces. Zobaczymy jakie ruchy wykona warszawska wytwórnia i czy promocja zbliżającego materiału ograniczy się do wrzucania singli na kanał YT czy jednak pomogą mu w szerszym dotarciu do publiczności. Umiejętności to on ma i podobnie jak inny młody raper, idealnie łączy ulice z nowoczesnym brzmieniem. Może to także tegoroczny młody wilk?

 

Abel – TBA 2018

Umiejętności, a fejm. Abel może poszczycić się tym pierwszym, wielka szkoda, że również nie tym drugim. W tym roku mógłby zacząć ubiegać się o kandydaturę na prezydenta z racji wieku, aczkolwiek mam nadzieję, że w końcu zostanie dostrzeżony przez większą rzeszę odbiorców. W tamtym roku w sieci znalazło się wyłącznie kilka numerów wyprodukowanych przez niezawodnego Jordaha. Oczywiście nie ma żadnych oficjalnych informacji o kolejnym legalnym projekcie, ale wydaje się, że to tylko cisza przed burzą. Patrząc na wcześniejszą chronologię wydawania materiałów, słubicki raper co dwa lata raczył nas solowymi projektami. 2018? Abel musisz!

Popularne