GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

„Pokolenie Końca Świata” – trzeci album zespołu Kacperczyk

Bracia punktują absurdy świata, w którym przyszło nam dorastać.

Opublikowany

 

Bracia Kacperczyk i SBM Label prezentują album Pokolenie Końca Świata. Powstała na przestrzeni ostatniego roku płyta stanowi w pełni zamknięty koncept artystów skupiający się na wizerunku ich pokolenia w obliczu kryzysów – tym razem jednak bracia skoncentrowali się na wpływie zewnętrznych czynników kształtujących obraz generacji.

Kacperczyk to Pokolenie Końca Świata. Fakt, nie opinia. Doomsday Clock nieubłaganie odlicza czas do naszej samozagłady: północ, 23 czerwca 2023 roku. Ale wiecie, koniec końców będzie dobrze. Bracia Kacperczyk wracają! Ich najnowszy album o tytule: “Pokolenie Końca Świata” to trzeci album w dyskografii Maćka i Pawła Kacperczyków.Kryzys Wieku Wczesnego już za nimi. I jak często bywa w takich okresach, okazał się on przełomowym momentem w życiu Pawła i Maćka. Jednak jaką wartość ma jeden kryzys w obliczu końca świata? Tym razem bracia Kacperczyk tworzą szersze spektrum, tocząc obserwacje na temat wpływu czynników zewnętrznych na dojrzałość osobową. A mówiąc po ludzku: kto lepiej opowie o uczuciach pokolenia, które w swym krótkim istnieniu doświadczyło więcej końców, niż sami zainteresowani?

Trzeci album Kacperczyk opowie o końcach, które przeżyliśmy i do których częściowo doprowadziliśmy. Pokolenie Końca Świata to płyta o nas i o Was. Maciek i Paweł podeszli do tematu dwojako. Pierwszą stroną medalu są końce świata – te duże, jak pandemia, przełom tysiącleci, czy 2012 rok, traktowany jako punkt zwrotny między dwoma epokami. Po drugiej stronie mamy z kolei indywidualne końce świata. Jedni za taki potraktują maturę, drudzy puste konto w banku, a kolejni niechcianą ciążę czy odrzucenie przez bliską osobę. Nie bawią się w proroków. Punktują absurdy świata, w którym przyszło nam dorastać i szukają recepty na lepsze życie.Kacperczyk to pierwsi wykonawcy alternatywni w szeregach SBM Label. Duet tworzą bracia – Maciek i Paweł – którzy z muzyką związani są od dziecka. Maciek, starszy z rodzeństwa, jest głównym autorem tekstów i wokalistą. Gra również na gitarze. Paweł odpowiada za produkcję muzyki i gra na perkusji. Podczas występów na żywo towarzyszą im również odpowiedzialny za bas Mikołaj Gwozda oraz klawiszowiec Franek Skorupka. W 2020 roku zaprezentowali swoją pierwszą płytę – Sztuki Piękne. W kolejnym roku zaprezentowali album Kryzys Wieku Wczesnego i kazali nam czekać blisko 2 lata na powtórkę tego sukcesu. Ale doczekaliśmy się.

 


6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ojciec Dionizy
18 dni temu

To my zabiliśmy hip hop to fakt promując takich właśnie cweli

Samanta
18 dni temu

to nie rap

Rafałek
18 dni temu

Oni się nawet do wanny nie nadają, wyróhałabym ich w przedpokoju

fakty
18 dni temu

TO NIE JEST HIP HOP

Zapity
18 dni temu

Modern Ziomking.

AnalRS8262
18 dni temu

Bracia koniobijczyk ziomale od Janusza koniwalczuka

Popularne