Sprawdź nas też tutaj

News

Polacy z szansą na tytuł Mistrzów Świata DJ’ów

W wydarzeniu udział weźmie m.in. Ero JWP.

Opublikowany

 

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Mistrzostwa Świata DJ-ów IDA powracają do Krakowa. Przez ostatnie dwa lata impreza odbywała się w formie transmitowanego na żywo studia w którym emitowano nagrane wcześniej filmy.

10 grudnia w prestiżowym krakowskim Teatrze Variete zaprezentują się najlepsi DJ-e, którzy powalczą o tytuły Mistrza Świata w dwóch kategoriach: Show oraz Technical. Duże szanse na kolejne Mistrzostwo Świata IDA mają Polacy.

Piłka nadal w grze. Polska cały czas z szansą na tytuł Mistrza Świata

Dzięki imprezom IDA w Polsce wykształciła się bardzo mocna scena DJ-ska, która uznawana jest za jeden z najsilniejszych ośrodków na świecie. To właśnie Polacy posiadają najwięcej tytułów mistrzowskich z wszystkich startujących w zawodach krajów. Na przestrzeni istnienia zawodów IDA zdobyliśmy ich, aż 11. Dla porównania drugie pod tym względem jest USA na równi z Nową Zelandią (4), trzecia Japonia i Belgia (3).Na tegorocznych Mistrzostwach IDA nasz kraj będzie reprezentował kolektyw Needlework Scratch Crew (Chederac, Bulb, Lem, Ph) w kategorii „Show” oraz DJ URE w kategorii „Technical”. To właśnie Needlework Scratch Crew są głównym pretendentem to tegorocznego tytułu. Równolegle do dnia imprezy w Internecie rozgrywa się batalia o tytuł Mistrza Świata IDA w kategorii Scratch. Tutaj Polska ma silnego reprezentanta – Dj’a Bena dla którego będzie to już czwarty finał w ciągu 9 lat. W finałowej rundzie Polak walczy z broniącym po raz 3 tytułu Japończykiem Tsuyoshi oraz objawieniem tegorocznej edycji Dj’em RTA z Brazylii. W zawodach „online” udział brało 44 dj’ów z 27 krajów. Zwycięzca kategorii Scratch Online Battle zostanie ogłoszony podczas finału w Teatrze Variete.

Pojedynki o tytuły, legendarni didżeje i koncert wieczoru.

W tym roku w zawodach weźmie udział 13-stu Dj’ów reprezentujących 6 krajów: Japonię, Czechy, Holandię, Wielką Brytanię, Hiszpanię oraz Polskę. Zawody przeprowadzone zostaną w formie wysublimowanego seansu dj’skiego. Publiczność ma miejsca siedzące, a pojedynki dodatkowo wyświetlane są na ekranie rzutnika.

W krakowskim Teatrze Variete nie zabraknie pokazów specjalnych w wykonaniu światowych gwiazd DJ-ingu. W tym roku wystąpią:

  • Technics Special Showcase Dj Prime Cuts (UK) – 4 x ITF/DMC World Champion, członek legendarnej ekipy Scratch Perverts.
  • Deejay Irie (NL) – uwielbiany w Krakowie Mistrz Świata Audio Visual Scratch. Jego pokazy specjalne to widowiskowe wizualizacje miksowane na żywo przy pomocy gramofonów.
  • Dj Rena (JP) – najmłodszy w historii Mistrz Świata Dj’ów. Swój pierwszy tytuł zdobył w wieku 12 lat.
  • Dj Datflex (ESP) – aktualny Mistrz Świata IDA

Oprócz nich koncert wieczoru zagra jeden z najlepszych raperów w kraju ERO JWP. Całość poprowadzi legenda polskiej sceny dj’skiej Dj Eprom, znany także jako Sztigar Bonko.

Historia zatacza koło. Powrót do „Związkowca”

W kwietniu 2000 roku w ramach obchodów związanych z przyznaniem Krakowowi tytułu Europejskiego Miasta Kultury odbyła się pierwsza prawdziwa bitwa Dj’ska w Polsce.
Impreza o nazwie „Dj’s Battle” zorganizowana była w Kinoteatrze Związkowiec i uznawana jest za kamień milowy w rozwoju polskiego dj’ingu. Od tamtej pory pojedynki dj’skie na stałe zagościły w Krakowie, a on sam stał się stolicą światowego turntablismu.*

Kraków od 16 lat gości imprezę IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS, powszechnie uznawaną za największe i najlepiej zorganizowane zawody tego typu na świecie.
W pamiętnym roku 2000 naprzeciw siebie stanęły dwie najważniejsze ekipy dj’skie w kraju: warszawski Polfejder (Jan Marian & Deszczu Strugi) oraz krakowscy pionierzy Krime & DMC.
Pojedynek wygrali reprezentanci Krakowa. Dj’e Krime i DMC będą obecni podczas tegorocznej imprezy.

*turntablism – wykorzystywanie gramofonu jako instrumentu muzycznego w celu tworzenia na nim oryginalnej muzyki poprzez skreczowanie, zapętlanie podkładów czy łączenie podkładów muzycznych.

Afterparty Forum Przestrzenie

Po oficjalnej części w Teatrze Variete impreza nabierze luźnego charakteru i, wzorem lat ubiegłych, przeniesie się do FORUM Przestrzenie, gdzie odbędzie się oficjalne afterparty z udziałem Dj’a Prime Cuts, Deejay Irie, Krass-T oraz Loop Skywalker.

 


21 komentarzy
21 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Almondo Dekorator
3 miesięcy temu

To, że na portalu „hiphopowym” „redaktor” uznaje, że trzeba czytelnikowi tłumaczyć słowo turntablism świadczy i o redaktorze, i o portalu. Jakoś do słów takich jak patoinfluencer definicji nie przytaczacie.

Hot & Cold
3 miesięcy temu

Bo to jest tak rzadkie zjawisko na tym gównoportalu ze trzeba napisac. Patogówna wszelkiej masci przewija sie codziennie kilka razy.

Pejomir
3 miesięcy temu

Piszą o łakach – źle, pisza o hiphopie – źle, zawsze jakiś zakuty truskulowy łeb przyczepi się do detali. Tak ta kultura wyglądała zawsze, banda zakompleksionych typów, którzy krytykowali każdego kto zapomniał gdzieś przecinka.

becol
3 miesięcy temu

Ero najlepszy raper wraz z intruzem pzdr

Nawijka z kibla
3 miesięcy temu
Reply to  becol

A awruk Pomidor , kazik klimat kartel , małolat K2 to co? Ero może im buty całować I bmki czyścić

Old Spice Pure Sport Soap 8 x 114 g Each/Chacun
3 miesięcy temu
Reply to  becol

Ero Ero znow rymem Ero

Suja_thsklika
3 miesięcy temu

Ero ero znow rymem ero placi alimenty na syna kosi jak stąd do syberio

Pejomir
3 miesięcy temu
Reply to  becol

Ero jest dość często widziany w gejowskich klubach 🙂

So60ta
3 miesięcy temu

DJ Rena?
Rena jest tylko jedna.
Dobry chłopak ze Szczecina.
Essa.

Fruczak gołąbek
3 miesięcy temu

Dj RENA pewnie najlepszy 🙂

Szczymryj
3 miesięcy temu

Poskreczowałbym na piz dzie leosi

Szczymryj
3 miesięcy temu
Reply to  Szczymryj

Łikiet łikiet dzanglo is masiw

Blog27
3 miesięcy temu

Mistrzostwo świata to Ala i Tola z Blog27

kalkstinZODESSY
3 miesięcy temu

EPROM

Dj Bobo
3 miesięcy temu

DeeJayPallaside

aaaa
3 miesięcy temu

„jeden z najlepszych raperów w kraju ERO JWP.”
xD

Hip Hop był dnem, rap się ostał - i jest pod dnem.
3 miesięcy temu

Turntablizm … jprdl. Uznawanie za muzykę i twórczość zlepiania kawałków czyichś utworów poprzez kręcenie na gramofonie płytą. I to wymyślone przez prymitywnych murzynów ze slumsów. I cały biały świat się tym zachwycił. To dowód degrengolady świata Zachodu. Na zdjęciu kolejny przykład – koleś w średnim wieku w bluzie z kapturem i czapce z daszkiem w kolorach spotykanych w dziale z ubrankami dziecięcymi.

Nakarmie trolla
3 miesięcy temu

Gramofon, w dobrych rękach może grać jak instrument muzyczny. Wystarczy nie być ignorantem 🙂 Turntablizm ma się dobrze do tego stopnia, że gości w filharmoniach, na równi z instrumentami symfonicznymi, pod dyrekcją drygenta. Undergroundowo, dj-e, szczególnie polscy, błyszczą na skale swiatową. Chmielix wygrał ostatnio DMC.

Szczaw
3 miesięcy temu

Mistrzostwa świata dla debili.

Foozball
3 miesięcy temu
Reply to  Szczaw

Tak to prawda, te w których chłopy biegają po trawie Za balonem są dla największych inteligentów

Popularne