Sprawdź nas też tutaj

News

Polscy raperzy boją się beefów, bo im się to nie opłaca?

„Kalkulują, bo mogą stracić fanów”.

Opublikowany

 

Filipek

Początek tego roku był mocno bitewny, jeżeli chodzi o polską scenę rapową, ale w porównaniu z poprzednimi latami mamy ogromną tendencje spadkową w kwestii beefów. Filipek, który na co dzień walczy na scenie z innymi wolnostylowcami i ma na koncie konflikty z Flintem, Bedoesem czy Tombem uważa, że raperom zwyczajnie nie opłaca się beefować.

Im się nie opłaca powiedzieć o kimś jakiegoś złego słowa, bo kalkulują, że mogą stracić fanów i może im się to źle odbić na wizerunku – mówi raper w programie „Pojechane Gadki”. – To jest mega niefajne, bo ta kultura ma takie korzenie, że raperzy w Ameryce się zabijali za to wszystko, a w Polsce jak wypowiesz jedno złe słowo jest „o Jezu, co on zrobił!” – dodaje.

Według rapera z Milicza taki stan rzeczy się już nie zmieni. – Myślę, że ten polski rap niestety idzie w taką stronę, że to będzie coraz bardziej cukierkowe – tłumaczy. Jeżeli masz mieć z kimś beef, to musisz mieć świadomość tego, że może się to dla ciebie źle skończyć, więc raperzy kalkulują. Ja nigdy nie kalkulowałem, i to nie jest tak, że jestem nieskromny, tylko byłem tak wychowany, że jeżeli coś mi się nie podobało, to mówiłem o tym i wiele razy na tym źle wychodziłem – dodaje.

Poniżej pełna rozmowa z Filipkiem.

 
17 komentarzy

17
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
essa

w polszy niedługo będą sobie lody opierdalać nawzajem, bo jak to tak kogoś wyzwać, czy na beef odpowiedzieć? A CO LUDZIE POWIEDZĄ? w ogóle jak można się odwrócić od swojego ulubionego wykonawcy, bo beef przegrał? co to do chuja za gimbusiarskie myślenie. prawdziwy słuchacz zostanie zawsze, a te sezonowe śmieci są nic nie warte.
ja pierdolę. kurwa, dobrze, że w tej ameryce mają godność i dalej z klamkami latają.

dfds

Jacy kuzwa raperzy, to jakies pajace a nie raperzy

Charakterniak

Ale fifi dobrze mowi. Teraz bedzie na top e blacha łajt bedoesy i inne gowna pokroju popu. Szczerze dla mnie o tak polski rap to gowno aktualnie nawet nie zbadalem albumu bialasa ale po tym co nawija to mam wyjebane. Ostatnio wracsm do klasykow typu elemer, kloszard kd, pezet noon muzyka klasyczna/rozrywkowa, grammatik, ostr. Pole icie mi jakies klasyki?

Obserwator

Też już przestałem słuchać tego gówna, co współcześnie serwuje tzw. polski hip-hop. Z klasyków polecam jeszcze Fenomen, Slums Attack – Na legalu? i Ski Skład – Wspólne Zadanie, WWO, Małolat/Ajron, WNB, 52 Dębiec, 3W – 4 pory rapu, Łona – Koniec Żartów i Nic Dziwnego, pierwszy Kodex.

Ja pierdolę

Z klasyków polecam…buehehehheheheh ja pierdolę bo się na plecy wykurwię
Ski Skład? WNB? 3W – 4 pory? kto ciebie ruchał w uszy?

Gunwno

O kurwa no co Ty nie powiesz.

Śmiechu warte!

Tede bał się beefu z quebonafide, beka z kurewki.

Bonifacy

Ale z tobą się nie bał i Ci starą wyjebał

cydży

oni sie wszystkiego boja bo to polaczki tchorze, i po drugie nie raperzy a wykonawcy pop i discopolo

Andżej

Tylko mnie irytuje to wpierdalanie wszędzie „mega” ? Jeszcze ten kontrast między „mega”, które ma podkreślić siłę przekazu, a „niefajne”, które jest bardzo delikatne. Nie lepiej powiedzieć, że coś jest chujowe/beznadziejne/okropne, względnie „bardzo” zamiast „mega” ? Aaaa chuj z tym, niech ten leszcz sobie kurwa brodę lepiej podreguluje, bo nie mogę zdzierżyć tego nierównego syfu.

kurt_rolson

Dlatego Filipek nie podjął Bedoesa niech on nie pierdoli już tylko wypieprza

Hella Breezy

I will slap the shit out of any rapper on god bruh, any time anywhere, Niggaz aint shit bruh

ODB

-mówi raper w programie „Pojechane Gadki”.-
Że kto?

Bonifacy

Pierdoli o klamkach w USA a jak flint podszedł do niego to mu się język do pizdy schował i skończył szczekać. Beefy tak – filipek pizda NIE

Szaman

Filipek zjedz snikersa bo gwiazdorzysz

Fon Penero

wtf!? Adi Nowak dissuje Otsohodzi w numerze Jan Pływak
bit kubi producnet, w klipie ten kurwiszon Dziarma
link https://link.do/MGvok

https://media.giphy.com/media/alT4rIvtd234lZOLei/giphy.gif

Twój Starry Potter

Dziarma ma kolczyk na piździe i dziare w analu. Ciężki szon nawet kukon ją fakał.

Popularne