Sprawdź nas też tutaj

News

Polscy raperzy o LGBT+

„Nie możemy odwracać wzroku i udawać, że nic się nie dzieje”.

Opublikowany

 

Coraz częściej w mediach pojawiają się artykuły mówiące o „nagonce w Polsce na osoby LGBT+”. Magazyn Noizz zdecydował się przepytać kilku polskich raperów na ten temat. Jaki stosunek do tego typu osób mają Solar, Gural, Ras i reprezentanci JWP?

Mam taki sam stosunek jak do osób hetero: jesteś solidnym, słownym, wrażliwym, zabawnym człowiekiem, to się polubimy, a jak nie – adieu! Nie interesuje mnie co kto robi w sypialni, o ile nikt z niej nie wychodzi z płaczem. – mówi Ten Typ Mes.

Podobne zdanie ma też Ras z Rasmentalism:(…) Na świecie jest siedem i pół miliarda ludzi, których tożsamość seksualna jest dla mnie zupełnie bez znaczenia, jednak w sytuacji, kiedy mniejszościom odbiera się prawo do równego traktowania, przedstawiciele większości muszą zabierać głos. Nie możemy odwracać wzroku i udawać, że nic się nie dzieje. – wyjaśnia.

O mniejszościach seksualnych wypowiedział się także Solar:Osoby LGBT+ powinny mieć takie same prawa jak wszyscy. Nie większe, nie mniejsze, wszyscy powinniśmy być równi wobec prawa i możliwości społecznych. – uważa założyciel SBM Label.

Gural twierdzi natomiast, że każdy powinien żyć tak, jak mu się podoba, ale pod warunkiem, że nie szkodzi innym.

Ta stara zasada pozwala nam żyć w społeczeństwie i nie zabijać się nawzajem. Kierując się nią, staram się nie dzielić ludzi na stereotypowe kategorie – są bardzo różnorodni, nie wszystko rozumiem, mimo to nie reaguję agresją. – uważa raper.

Łajzol i Kosi z JWP również są życzliwie nastawieni do osób reprezentujących LGBT+

Mój stosunek do LGBT+ jest raczej obojętny, staram się być wobec nich życzliwy, tak samo jak wobec wszystkich innych. – mówi Łajzol.

Ogólnie staram się być w porządku dla ludzi, niezależnie od ich preferencji seksualnych, pochodzenia czy koloru skóry. – dodaje Kosi.

Cały artykuł o homofobii w rapie jest dostępny na stronie Noizz.

90 komentarzy
90 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomcio Poszukiwacz
2 lat temu

Kolejni „medrcy” zabieraja glos walczac o poklask wyswiechtanymi sloganami. „– Osoby LGBT+ powinny mieć takie same prawa jak wszyscy. Nie większe, nie mniejsze, wszyscy powinniśmy być równi wobec prawa i możliwości społecznych” – co chcesz przez to powiedziec Solarze? Jakoby przystalo godzic sie na adopcje przez pare osob tej samej plci, bo wywalcza sobie prawo do malzenstwa? W naszej epoce doczekalismy tolerancji jako niekwestionowalnego standardu, jadnakowoz sa pewne granice, po ktorych przekroczeniu narazony jest czlowiek na odplate ze strony brata swego. Nie ma zgody na jakakolwiek promocje sodomii i zgorszenia! Tako rzecz Tomcio Poszukiwacz.

TEDE
2 lat temu

ZNISZCZE CIE

Pryszczate CZOŁO tedego
2 lat temu
Reply to  TEDE

Opierdol mi sztylet i trzymaj na bilet PATOLOG pozdrawiam wypierdalaj i tyle…

Dżejson
2 lat temu

A co złego w adopcji dzieci przez pary homoseksualne? Jeżeli są normalnymi ludźmi, a nie pochłoniętymi seksualnością fetyszystami, to wychowają dziecko jak wszyscy inni. Dzieci wychowują się w domach dziecka, z jednym rodzicem lub z dwoma, ale w patoli. A ile jest zjebanych gówniarzy z tzw. „dobrych domów”? No właśnie. Sam nie wiem co sądzę o samej organizacji, bo boję się wprowadzenia jeszcze większej poprawności politycznej jak w USA, ale jak chodzi o samych ludzi, to powinni mieć prawa jak wszyscy. A co do raperków hipokrytów to wiadomo, że jebać ESSA.

Abecede
10 miesięcy temu
Reply to  Dżejson

Dziecko zaadoptowane przez parę homo może w szkole mieć problemy, może być wyśmiewane czy też poniżane. Poza tym dziecko potrzebuje miłości matki i nauk ojca w naprawianiu samochodu,krzesła czy czegokolwiek. Nie mówię że 2 ojców nie zapewni takiej miłości jak matka i ojciec ale jednak kobiety i mężczyźni patrzą na świat inaczej i tego się nie da zmienić. Wiem że każdy jest inny ale znam bardzo wiele osób i żaden facet nie jest podobny do kobiety (nie mówię o cechach fizycznych lecz o zachowaniu empatii itd.) ani żadna kobieta nie jest podobna do faceta. Przykładowo daj losowej kobiecie wbić gwoździa do deski albo przykręcić rurę jakąś i daj to samo zadanie losowemu facetowi. Kobieta nie zrobi tego tak jak facet, dla lepszego zwizualizowania daj to zadanie kilku kobietom i facetom. To że są 2 różne płcie (bo są dwie. Jak to mój kolega powiedział ,,jakby ktoś dał mi 1zł za każdą płeć jaka istnieje miałbym 2 zł i cały worek fałszywek” i nie wiem czemu kobiety tak narzekają na to że są

Abecede
10 miesięcy temu
Reply to  Abecede

inaczej traktowane ( niekoniecznie gorzej). To nie jest nic złego że jesteście inaczej traktowane, np. żaden facet się nie wkurzy o to że ktoś go nazywa facetem czy też kobieta chce żeby on jej opłacił obiad w restauracji, takie jest życie. A kobieta jak tylko się ją nazwie kobietą która nie umie gotować to będzie narzekać że seksizm. Jak kobieta się zajmuje domem to jest porządek wysprzątane pyszny obiad itd. a jakby facet się zajmował domem to by było że ,,ofiara losu” i to też jest wkurzające bo kobiety chcą równość ale tylko jednostronną. Koniec Wykładu. To moje zdanie możecie popierać taki pogląd lub się z nim nie zgadzać ale proszę bez toksyn. (Swoją drogą zacząłem o homo a przeszedłem do feministek XDD)

SmoczyHuj
2 lat temu

Nic mnie tak nie obrzydza jak LGBT a w szczególności te transy z kutasami i tłustymi cycami. A co dopiero jak paradują nadzy z tymi kolorowymi prześcieradłami, nóż się w kieszeni otwiera.

EJ TY KOLO NA 101%
2 lat temu
Reply to  SmoczyHuj

JA TO JEBIE ZA 1800, NAJDALEJ BYŁEM W KALISZU A MIESZKAM OK. 20 KM OD KALISZA, PRACA DOM I TAK W KÓŁKO, MAM 28 LAT, ROBIE DORYWCZO, MAM KONKUBINĘ, ONA NIE ROBI. DODAM ZE TE 20 KM DO KALISZA ROBIE ROWEREM. CHETNIE WYSTOMPIE W PROGRAMIE DŻENTLEMENI I WIEŚNIACY

EJ TY KOLO NA 101%
2 lat temu

KURWA!!!!!! JESZCZE NIGDY NIE NAJADŁEM SIĘ TYLE WSTYDU!!!!! WYOBRAŹCIE SOBIE, ŻE WCZORAJ, PIERWSZY RAZ SPRÓBOWAŁEM SEKSU Z MOICH PSEM FAFIKIEM. TAK NA MARGINESIE, FAFIK JEST DUŻYM LABRADOREM O JASNYM UMASZCZENIU. NO I TERAZ NAJLEPSZE – PRZY PRÓBIE POKRYCIA FAFIK ZAKLESZCZYŁ SIĘ SWOJĄ KUŚKĄ W MOIM ODBYCIE. STARY MUSIAŁ WEZWAĆ POGOTOWIE I TAK ZŁĄCZONYCH PRZETRANSPORTOWALI NAS DO SZPITALA. KURWA! JESZCZE DO TERAZ CZUJĘ NA SOBIE DRWIĄCE SPOJRZENIA LEKARZY.

EJ TY KOLO NA 101%
2 lat temu
Reply to  SmoczyHuj

COŚ DLA SMOCZEGO HUJA, KRYPTO GEJA http://galleries.grooby.com/nats/070414/cantg/13.jpg KTÓRY CHUJ DO SZCZANIA JARA SIĘ DANIKĄ DREAMZ, BO JA W CHUJ

EJ TY KOLO NA 101%
2 lat temu

EJ CHUJE DO SZCZANIA, BOY TO PO ANGIELSKU CHŁOPAK, A JAK JEST CHŁOPISKO? BOISKO. HAHAHA DOBRE CO NIE?

Kozanostra
2 lat temu
Reply to  SmoczyHuj

I tak będziemy górą. MAŁYMI kroczkami wprowadzimy ci chcemy

Simon wwa
2 lat temu
Reply to  Kozanostra

Ale od transow to sie ty odpierdol. Normalne kobiety tylko z kutasem albo bez jak zrobia operacje, tobie sie chyba kurwa taka kobitka myli z chlopem za babe przebranym – crossdresserami i innymi, a to nie to samo. Nic złego jesli wam sie podobaja.

Sokista z Rembertowa
2 lat temu

Nie ma czegoś takiego jak osoba LGBT – jest to kolektyw zrzeszający różne grupy ludzi, którymi posługują się między innymi politycy, aby osiągać swoje cele polityczne i wykorzystująć naiwność wspierających ten ruch o podłożu IDEOLOGICZNYM, bo w celach IDEOLOGICZNYCH używa się tych ludzi – aby dzielić społeczeństwo, co ułatawia rządzić nim i burzyć ustalony porządek w celu dostania władzy.

Typowy aktywista LGBT – sam chętnie popchnie osobę homo pod koła samochodu, żeby zdjęciem jego zwłok udowadniać to, że homoseksualiści są prześladowani. Wstyd, że tylu Polaków daje się nabrać na tę podsycaną szantażem emocjonalnym maskaradę. Wiele osób HOMO również uważa, że cały ten ruch LGBT jest szkodliwy.

NARA

khufshkfg
2 lat temu

Polscy raperzy o LGBT+ : ,,Jesteśmy częścią tego środowiska”

Kololo
2 lat temu

ja pierdole co za pozerzy 😀 w tekstach ulica i wyzywanie od pedałów, a rzeczywistość swoje 😀

WTK
2 lat temu
Reply to  Kololo

Hahha dokładnie 😀

DSNq7e
2 lat temu
Reply to  Kololo

to samo pomyślałem, teraz pytanie pucują się do homo, żeby nie odpłynęli folowersi, czy udają kogoś kim nie są? JA ma prosty przekaz jest to dla m,nie choroba, ale nie namawiam do odstrzelenia, tylko do jakiegoś unormowania tego w prawach i tyle, a nie parady, haje i ch wie co jeszcze, cała ta paranoja wokół tego pokazuje, że nie o wolność tu chyba chodzi..

Sokista z Rembertowa
2 lat temu

1. Łajzol i Kosi z JWP również są życzliwie nastawieni do osób reprezentujących LGBT+ (słowo klucz ŻYCZLIWIE)

2.– Mój stosunek do LGBT+ jest raczej obojętny, staram się być wobec nich życzliwy, tak samo jak wobec wszystkich innych. – mówi Łajzol. (słowo klucz – OBOJĘTJY)

Wniosek – redaktorzy Glamrapu to manipulujący relatywizujący lewacy. Ale Wy to chyba współpracujeicie z Agorą co nie? Od Wyborczej to tak niedaleko?

Obrdzydliwe

Ja ek
2 lat temu

Nie glamrapu tylko tego lewackiego noizz.pl

Bezel SLU
2 lat temu

Oni mylą osoby homosexualne z pojebaną grupą lesb i pedałow XD czyt. LGBT, czego mogłem się spodziewać po raperach, czyli po patologicznych półmózgach z wyboru :7

Mariano Italiano
2 lat temu

Już się popierdoliło w kopułach do reszty. To całe LGBT to jebać prądem i do utylizacji. Jebane szlaufy z kutasem i na odwrót.

popierdółki nie raperzy
2 lat temu

Chłop chłopu liże jaja i dupe a oni przechodzą obojętnie obok tego ? Hajs się zgadza to się nie mieszam ?

Multi = Gówno
2 lat temu

Logiczne, że się nie wypowiadają negatywnie, tylko pozytywnie, albo żeby nikogo nie urazić. W końcu PL raperzy sami należą do tej społeczności.

EJ TY KOLO NA 101%
2 lat temu
Reply to  Multi = Gówno

EJ CHUJE DO SZCZANIA, BOY TO PO ANGIELSKU CHŁOPAK, A JAK JEST CHŁOPISKO? BOISKO. HAHAHA DOBRE CO NIE?

Gówno = Multi
2 lat temu
Reply to  Multi = Gówno

Nielogiczne, że się wypowiadają pozytywnie, nie tylko negatywnie , albo żeby kogoś urazić. w Końcu PL raperzy sami nie należą do tej mafii

Kanapekoo
2 lat temu

Jak widzę jakikolwiek artykuł z tego pedalskiego NOIZZ to dziękuję od razu i przechodzą do następnego. Tam to kurwa codziennie wałkowany jest temat homofobii i LGBT jakby kurwa codziennie w Polsce ginęło setki tych wybryków natury

Pan Paweł
2 lat temu

Co na to Paluch?

EJ TY KOLO NA 101%
2 lat temu
Reply to  Pan Paweł

EJ CHUJE DO SZCZANIA CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ REAL RAPU OD POLSKI RAP, WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE

Wasz ziom
2 lat temu
Reply to  Pan Paweł

Paluch płacze bo szpaku go obsrał

Syf o wannach
2 lat temu

Polscy raperzy o LGBT+ : ,,Lubimy sie z nimi kąpać”

Syf o prysznicach
2 lat temu
Reply to  Syf o wannach

BHO Wictor 2013

peja
„W 2001 roku gdy wyszedłem z więzienia to kąpałem się z trzynastoma pedofilo-transeksualistami , z dwudziestoma homofobami z transeksualnymi babami i z dwustoma gejami heteroseksualno-homofobicznymi

Czykyta
2 lat temu

Polscy raperzy to środowisko LGBT więc nie jestem zdziwiony ich pochlebnymi opiniami. Co drugi rucha kolege a co trzeci bez wstydu paraduje w damskich ciuszkach. Kolesie co w kawałkach stękają lepiej niż kurwa rżnięta przez 3 murzynów w pornolu, mają doświadczenie…

Maryla Rodowicz
2 lat temu

Wiadome nie od dziś ze żapson balmondo szpaku i Rafalala to homosie , Rafalala broni się jeszcze jakoś bo najlepiej z nich rapuje , no i jest aktywnym pedałem… reszta z wyżej wymienionych jest pasywna.

pedzio
2 lat temu

jebać ich kurwa, załóżcie wszyscy wytwórnie lgbt i wydawajcie płyte kozy

Świecznik81
2 lat temu

„JEBEM LGBT TĘCZĘ” – SOLAR
„Osoby LGBT+ powinny mieć takie same prawa jak wszyscy” – też solar

WTK
2 lat temu

Pojebało się od hajsu ! Wieloletnie ćpanie wychodzi na swoje 😀

Fufacz
2 lat temu

Polscy faperzy o LGBT+
„Nie możemy odwracać odbytu i udawać, że nikt z nas nie jest gejem”.

MEMBER U MEMBER KARDIOGNOZJA
2 lat temu

O jest ten sqrwysyn będzie dodany do listy to on mi szkodzil

Robert Lewandowski
2 lat temu

Szczerze to jeszcze się nad tym nie zastanawiałem

MEMBER U MEMBER KARDIOGNOZJA
2 lat temu

Katarzyna Porycka i Marysia Starosta to jedna i ta sama osoba.
Wydało się!!!

Beckenbauer
2 lat temu

Artykuł powinien się nazywać: „Polscy Raperzy o Żabsonie i Planbe”

Elektryk Wałęsa
2 lat temu

Ten typ zez, kto to jest ? jakiś kurwa dziennikarz z pytania na kiblu czy jakaś postać z tvn-u ? co chwile gdzieś coś pierdoli chuj wie o czym

Co na to Szpaku
2 lat temu

Chcemy zniszczyć większość, odpalam i puszczam sprzęgło
Pedały do gazu, nie mam zahamowań, K.O
PENX

scorpion
2 lat temu

lgbt to jedyni wasi słuchacze bo nikt normalny nie słucha 40 letnich wyjców w kolorowych ciuszkach z pedalskimi grzywkami haaaaaa tfuuuuuuu na ryj

AntyFan
2 lat temu

Czemu nie zapytaliścię Palucha? Peji? Baliście się co powiedzą? To niesamowite jak polski rap się zmienił kiedyś w dissach wyzywali się od gejów cwelów a dzisiaj nie mają już z tym problemów

ctxz
2 lat temu

15-20lat temu albo w 90tych za takie wypowiedzi dostalibyscie po ryju na ulicy albo na koncercie spierdoleni debile liczy sie tylko zeby hajsu nie stracic narazajac sie komus wypowiedziami a to zwykle dupolizy zreszta

RapAnaĺ
2 lat temu

Zeamsone jest gejlordem ponoć

Wojtek Samsung
2 lat temu

Jebać kapu$$i!

MEMBER U MEMBER KARDIOGNOZJA
2 lat temu

Wiecie co ?dzięki tej sprawie straciłam całkowity szacunek do tych raperów wymienionych raperów na liście pedofilów ,oni naprawdę są bezwartościowi ,textow nie piszą sami,podkładów tez nie,to totalne beztalencia,dlatego zauważcie jak nawet na glamrap moje texty oni kopiują bo oni nie potrafią ani mi pocisnąc ani mieć własnego zdania i się wypowiedzieć ..zero szacunku dla nich..,ja pytałam różnych źródeł o prosto ,sokół i ekipa jest znienawidzone już od dawna w całej pl i wśród raperów tylko głupi dziad sokół siedzi na siłę mimo że wszyscy go już nienawidzą ,dlatego trzeba chuja w końcu ujebac i jego ekipę że wszyscy go mają dosyć i na siłę udają do niego sympatię a tak naprawdę jego i jego ekipy przydupasow po prostu nienawidzą ..taka prawda ..

Ukasz
2 lat temu

Paluch wspiera lgbt a na dodatek chce zeby edukacja seksualna byla w szkolach. Ludzie od wiekow sie rozmnazali i ruchali. Do wszystkiego dochodzilo naturalnie, a to cale lgbt to tylko mieszanie ludziom w glowach.
Jak jestes cieply to sobie badz tylko nie mow ze to jest normalne.

Ernest
2 lat temu

I prawidłowo, wanna w każdym domu!

oyche peniz
2 lat temu

Solar ty łaku przeciez maja takie same prawa jak inni jaki ten wackmc jest wkurwiajacy

RobinPierdoliGwiazdkeCipkom
2 lat temu

Gejowskiej cipki liżą pizdy patostreamerom
Lesbijki robią sobie pizde pod okiem i dają dupy LGBTQuwertom

Gural 2012

Peja Ojciec Geja
2 lat temu

Psst, to ja – Venom.
Komunikuję się do Ciebie z transpondera sieciowego, żeby przesłać Ci ten ważny message.

Idziemy po sukces!!!
Wcześniej tylko zajdziemy do cyrku, zobaczyć klauna z maczetą. Potem jeszcze tylko wskażesz mi punkt z grillowaną kiełbasą. A potem… idziemy po sukces!!!

Sukces wiąże się z popularnością. W związku z tym musisz przygotować się na różne niewygodne pytania zadawane przez półgłówków. Generalna zasada jest taka, że na wszystko odpowiadasz „coco jumbo i do przodu”.

Tutaj masz przykład:
A: Jak powstają twoje teksty o relacjach międzyludzkich?
V: To proste. Biorę długopis, chwilę się zastanawiam, a potem… coco jambo i do przodu.

Albo z innej beczki:
A: Jak wyglądał twój pierwszy raz?
V: Nie sądziłem, że mnie o to spytasz byku… Było późne lato. Poszliśmy do parku, wypiliśmy wino za 5zł, a potem… coco jambo i do przodu.

Łapiesz?
Są też jednak takie pytania, które nie pasują do schematu i na które odpowiedzi będziesz musiał wymyślić sam. Mój poprzedni host, na przykład, zawsze się zacinał na pytaniu o to, dlaczego spalił swój rodzinny dom. No po prostu nie wiedział co powiedzieć.

mangoeater
2 lat temu

Szkoda że Noizz nie zapytał o to Dudę

Mokotów
2 lat temu

Kto?

Luniz
2 lat temu

Szkoda że ta mniejszość chce nam dyktować co mamy robić i myśleć. Rób sobie to w domu i nie obnos się z tym i nie staraj się mi przekabacić dziecka a będzie ok. Jak nie to Szymon się na wpierdol

Wyuzdany proktolog
2 lat temu

Oj jak ładnie,jak miło!! ale następnym krokiem w promowaniu tęczowych „odBytów”będzie publiczne obciąganie!! Bo słowa to tylko słowa!! a czyny się liczą!! cóż taka będzie cena popularności i funkcjonowania w showbiznesie!! ponoć raz to nie p5d@ł!! więc luz

Wyuzdany proktolog
2 lat temu

Ponoć Tede przemyca w odbycie kredę!! Pużniej opi5rdala ją na kwadracie nieświadomym dzieciom!!

Wyuzdany proktolog
2 lat temu

Każdy geytraper ma w swojej be.em.wu czy ałdi ma cb radio,by móc się w łatwy sposób zaorientować jak tam ścieżka „mobilki mobilki jak tam ścieżka od bytowa?? Wilgotno i ślisko ale śmiało można wjeżdżać!! Czekamy na parkingu w naszym przytulnym zajeździe!

Mariusz z Gliwic
1 rok temu

Naprawdę strasznie się czyta co niektóre komentarze , jestem biseksualny czy w związku z tym według niektórych tutaj nie powinienem nawet chodzić po tym świecie?
Marsze LGBT nie są wspierane przez wszystkie osoby o nietradycyjnej orientacji i nie każdy jest za adopcją☝️
Z jednej strony wszyscy tutaj słuchamy HH który jakby nie było w swoich korzeniach miał walkę o równość rasową a teraz ci sami ludzie którzy chcieli równości dla siebie odmawiają tej równości innym
Straszne to wszystko jest

EJ TY KOLO NA 101%
2 lat temu

http://galleries.grooby.com/nats/070414/cantg/15.jpg NO TO JAK LGBT, TO DANIKA DREAMZ OD TYŁU, JARAM SIĘ W CHUJ, ŻEBY W POLSZY BYŁY TAKIE PIĘKNOŚCI, MMMMM MZRZENIE

EJ TY KOLO NA 101%
2 lat temu

EJ CHUJE DO SZCZANIA CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ REAL RAPU OD POLSKICH RAPERÓW, WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE

Fufacz
2 lat temu

Ten trans akurat wygląda zbyt męsko, fuu ohyda

EJ TY KOLO NA 101%
2 lat temu
Reply to  Fufacz

ALE MA ZAJEBISTE CIAŁO, TYŁEK I FUJARĘ

twoj start
2 lat temu

tak ja tez popieram

Aktywista Pedolfil Pederasta Zeofil LGBT
2 lat temu
Reply to  twoj start

Umówmy się na ostre ruchanie twojej ciasnej odbytnicy? Bez nawilżenia? Po same jajca? Bez zapowiedzi i wcześniejsz3j lewatywy, będę tak Cię pryczył w brąz aż będziesz krzyczał mam Kutasa prawie 30 cm i jak już Cię tak wyrucham, że aż się zesrasz to tym brudnym od twojego gówna chujem zaczne Cię ruchać w gardło do spustu złapie Cię za łeb wsadze Ci w morde tak głęboko że aż się popłaczesz bo nie będziesz mógł złapać oddechu i będziesz się wyrywać aż w końcu zleje Ci się do gardła. ZGODA? Ja cie w dupe ty mi loda i wtedy możesz być członkiem LGBT+ wystawiam certyfikaty.

Aktywista Pedolfil Pederasta Zeofil LGBT
2 lat temu

Aha zapomniałem przyjacielu teraz jeszcze w naszej grupie LEWAKÓW jest taki program jak PIELUCHOMAJTKI+ współfinansowany przez naszych partnerów z Platformy Obywatelskiej i na problemy z nietrzymaniem kału przysługuje 60 pampersów miesięcznie dla każdego zdeklarowanego członka z kartą CWEL+. Zapraszam wszystkich chętnych do kontaktu. Pozdrawiam Was moje cweliki =**

Popularne