Sprawdź nas też tutaj

News

Polscy raperzy o LGBT+

„Nie możemy odwracać wzroku i udawać, że nic się nie dzieje”.

Opublikowany

 

Coraz częściej w mediach pojawiają się artykuły mówiące o „nagonce w Polsce na osoby LGBT+”. Magazyn Noizz zdecydował się przepytać kilku polskich raperów na ten temat. Jaki stosunek do tego typu osób mają Solar, Gural, Ras i reprezentanci JWP?

Mam taki sam stosunek jak do osób hetero: jesteś solidnym, słownym, wrażliwym, zabawnym człowiekiem, to się polubimy, a jak nie – adieu! Nie interesuje mnie co kto robi w sypialni, o ile nikt z niej nie wychodzi z płaczem. – mówi Ten Typ Mes.

Podobne zdanie ma też Ras z Rasmentalism:

(…) Na świecie jest siedem i pół miliarda ludzi, których tożsamość seksualna jest dla mnie zupełnie bez znaczenia, jednak w sytuacji, kiedy mniejszościom odbiera się prawo do równego traktowania, przedstawiciele większości muszą zabierać głos. Nie możemy odwracać wzroku i udawać, że nic się nie dzieje. – wyjaśnia.

O mniejszościach seksualnych wypowiedział się także Solar:

Osoby LGBT+ powinny mieć takie same prawa jak wszyscy. Nie większe, nie mniejsze, wszyscy powinniśmy być równi wobec prawa i możliwości społecznych. – uważa założyciel SBM Label.

Gural twierdzi natomiast, że każdy powinien żyć tak, jak mu się podoba, ale pod warunkiem, że nie szkodzi innym.

Ta stara zasada pozwala nam żyć w społeczeństwie i nie zabijać się nawzajem. Kierując się nią, staram się nie dzielić ludzi na stereotypowe kategorie – są bardzo różnorodni, nie wszystko rozumiem, mimo to nie reaguję agresją. – uważa raper.

Łajzol i Kosi z JWP również są życzliwie nastawieni do osób reprezentujących LGBT+

Mój stosunek do LGBT+ jest raczej obojętny, staram się być wobec nich życzliwy, tak samo jak wobec wszystkich innych. – mówi Łajzol.

Ogólnie staram się być w porządku dla ludzi, niezależnie od ich preferencji seksualnych, pochodzenia czy koloru skóry. – dodaje Kosi.

Cały artykuł o homofobii w rapie jest dostępny na stronie Noizz.

 
93 komentarze
93 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Tomcio Poszukiwacz
1 rok temu

Kolejni „medrcy” zabieraja glos walczac o poklask wyswiechtanymi sloganami. „– Osoby LGBT+ powinny mieć takie same prawa jak wszyscy. Nie większe, nie mniejsze, wszyscy powinniśmy być równi wobec prawa i możliwości społecznych” – co chcesz przez to powiedziec Solarze? Jakoby przystalo godzic sie na adopcje przez pare osob tej samej plci, bo wywalcza sobie prawo do malzenstwa? W naszej epoce doczekalismy tolerancji jako niekwestionowalnego standardu, jadnakowoz sa pewne granice, po ktorych przekroczeniu narazony jest czlowiek na odplate ze strony brata swego. Nie ma zgody na jakakolwiek promocje sodomii i zgorszenia! Tako rzecz Tomcio Poszukiwacz.

TEDE
1 rok temu

ZNISZCZE CIE

Pryszczate CZOŁO tedego
1 rok temu
Reply to  TEDE

Opierdol mi sztylet i trzymaj na bilet PATOLOG pozdrawiam wypierdalaj i tyle…

Dżejson
1 rok temu

A co złego w adopcji dzieci przez pary homoseksualne? Jeżeli są normalnymi ludźmi, a nie pochłoniętymi seksualnością fetyszystami, to wychowają dziecko jak wszyscy inni. Dzieci wychowują się w domach dziecka, z jednym rodzicem lub z dwoma, ale w patoli. A ile jest zjebanych gówniarzy z tzw. „dobrych domów”? No właśnie. Sam nie wiem co sądzę o samej organizacji, bo boję się wprowadzenia jeszcze większej poprawności politycznej jak w USA, ale jak chodzi o samych ludzi, to powinni mieć prawa jak wszyscy. A co do raperków hipokrytów to wiadomo, że jebać ESSA.

SmoczyHuj
1 rok temu

Nic mnie tak nie obrzydza jak LGBT a w szczególności te transy z kutasami i tłustymi cycami. A co dopiero jak paradują nadzy z tymi kolorowymi prześcieradłami, nóż się w kieszeni otwiera.

EJ TY KOLO NA 101%
1 rok temu
Reply to  SmoczyHuj

JA TO JEBIE ZA 1800, NAJDALEJ BYŁEM W KALISZU A MIESZKAM OK. 20 KM OD KALISZA, PRACA DOM I TAK W KÓŁKO, MAM 28 LAT, ROBIE DORYWCZO, MAM KONKUBINĘ, ONA NIE ROBI. DODAM ZE TE 20 KM DO KALISZA ROBIE ROWEREM. CHETNIE WYSTOMPIE W PROGRAMIE DŻENTLEMENI I WIEŚNIACY

EJ TY KOLO NA 101%
1 rok temu

KURWA!!!!!! JESZCZE NIGDY NIE NAJADŁEM SIĘ TYLE WSTYDU!!!!! WYOBRAŹCIE SOBIE, ŻE WCZORAJ, PIERWSZY RAZ SPRÓBOWAŁEM SEKSU Z MOICH PSEM FAFIKIEM. TAK NA MARGINESIE, FAFIK JEST DUŻYM LABRADOREM O JASNYM UMASZCZENIU. NO I TERAZ NAJLEPSZE – PRZY PRÓBIE POKRYCIA FAFIK ZAKLESZCZYŁ SIĘ SWOJĄ KUŚKĄ W MOIM ODBYCIE. STARY MUSIAŁ WEZWAĆ POGOTOWIE I TAK ZŁĄCZONYCH PRZETRANSPORTOWALI NAS DO SZPITALA. KURWA! JESZCZE DO TERAZ CZUJĘ NA SOBIE DRWIĄCE SPOJRZENIA LEKARZY.

EJ TY KOLO NA 101%
1 rok temu
Reply to  SmoczyHuj

COŚ DLA SMOCZEGO HUJA, KRYPTO GEJA http://galleries.grooby.com/nats/070414/cantg/13.jpg KTÓRY CHUJ DO SZCZANIA JARA SIĘ DANIKĄ DREAMZ, BO JA W CHUJ

EJ TY KOLO NA 101%
1 rok temu

EJ CHUJE DO SZCZANIA, BOY TO PO ANGIELSKU CHŁOPAK, A JAK JEST CHŁOPISKO? BOISKO. HAHAHA DOBRE CO NIE?

EJ TY KOLO NA 101%
1 rok temu
Reply to  SmoczyHuj

░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░
░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░
░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░
░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░
░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░
░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░
░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░
░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░
░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░
░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░
░░▐█▐▄░░▀░░░░░░▐░█▄▄░░░
░░░▀▀▄ Polscy raperzy░▄▐▄▄▄▀

Kozanostra
1 rok temu
Reply to  SmoczyHuj

I tak będziemy górą. MAŁYMI kroczkami wprowadzimy ci chcemy

Simon wwa
1 rok temu
Reply to  Kozanostra

Ale od transow to sie ty odpierdol. Normalne kobiety tylko z kutasem albo bez jak zrobia operacje, tobie sie chyba kurwa taka kobitka myli z chlopem za babe przebranym – crossdresserami i innymi, a to nie to samo. Nic złego jesli wam sie podobaja.

Sokista z Rembertowa
1 rok temu

Nie ma czegoś takiego jak osoba LGBT – jest to kolektyw zrzeszający różne grupy ludzi, którymi posługują się między innymi politycy, aby osiągać swoje cele polityczne i wykorzystująć naiwność wspierających ten ruch o podłożu IDEOLOGICZNYM, bo w celach IDEOLOGICZNYCH używa się tych ludzi – aby dzielić społeczeństwo, co ułatawia rządzić nim i burzyć ustalony porządek w celu dostania władzy.

Typowy aktywista LGBT – sam chętnie popchnie osobę homo pod koła samochodu, żeby zdjęciem jego zwłok udowadniać to, że homoseksualiści są prześladowani. Wstyd, że tylu Polaków daje się nabrać na tę podsycaną szantażem emocjonalnym maskaradę. Wiele osób HOMO również uważa, że cały ten ruch LGBT jest szkodliwy.

NARA

Wasz ziom
1 rok temu

Dziwisz się. Jak to pisal Hozer po stosunku z Ciepłotą

khufshkfg
1 rok temu

Polscy raperzy o LGBT+ : ,,Jesteśmy częścią tego środowiska”

Kololo
1 rok temu

ja pierdole co za pozerzy 😀 w tekstach ulica i wyzywanie od pedałów, a rzeczywistość swoje 😀

WTK
1 rok temu
Reply to  Kololo

Hahha dokładnie 😀

DSNq7e
1 rok temu
Reply to  Kololo

to samo pomyślałem, teraz pytanie pucują się do homo, żeby nie odpłynęli folowersi, czy udają kogoś kim nie są? JA ma prosty przekaz jest to dla m,nie choroba, ale nie namawiam do odstrzelenia, tylko do jakiegoś unormowania tego w prawach i tyle, a nie parady, haje i ch wie co jeszcze, cała ta paranoja wokół tego pokazuje, że nie o wolność tu chyba chodzi..

Sokista z Rembertowa
1 rok temu

1. Łajzol i Kosi z JWP również są życzliwie nastawieni do osób reprezentujących LGBT+ (słowo klucz ŻYCZLIWIE)

2.– Mój stosunek do LGBT+ jest raczej obojętny, staram się być wobec nich życzliwy, tak samo jak wobec wszystkich innych. – mówi Łajzol. (słowo klucz – OBOJĘTJY)

Wniosek – redaktorzy Glamrapu to manipulujący relatywizujący lewacy. Ale Wy to chyba współpracujeicie z Agorą co nie? Od Wyborczej to tak niedaleko?

Obrdzydliwe

Ja ek
1 rok temu

Nie glamrapu tylko tego lewackiego noizz.pl

Bezel SLU
1 rok temu

Oni mylą osoby homosexualne z pojebaną grupą lesb i pedałow XD czyt. LGBT, czego mogłem się spodziewać po raperach, czyli po patologicznych półmózgach z wyboru :7

Mariano Italiano
1 rok temu

Już się popierdoliło w kopułach do reszty. To całe LGBT to jebać prądem i do utylizacji. Jebane szlaufy z kutasem i na odwrót.

Marko V
1 rok temu

Gdy byłem 6 lat w technikum to – przez 2 pierwsze lata byłem Homofobem, ale potem się stałem homo-zofilem na przemian z nekrofagią i nekrofilią , potem tylko Homo, a potem transeksualistą i pedofilem, siedziałem w więzieniu 10 lat za zgwałcenie twojej córki , i gdy wyszedłem napadłem na 2 sklepy i ukradłem ponad 100000 zł, i do dziś jestem kasiasty a ty kurwo heteroseksualna dalej liżesz cipkę swojej żony i na odwrót

Mariano Italiano
1 rok temu
Reply to  Marko V

Kasiasty jesteś powiadasz? Ojebałeś dwa sexshopy i ukradłeś wszystkie strapony? No to Chujowo gościu;( Ale jeszcze nie wszystko stracone! Szalik w kolorowe flagi i na pierwszą lepszą gałąź! 😉

Marko V
1 rok temu

Mariano Italiano – Ssij fiuta kurwo do jebania

Mariano Italiano
11 miesięcy temu
Reply to  Marko V

Co? Ssiesz fiuty? Smacznego gościu!

popierdółki nie raperzy
1 rok temu

Chłop chłopu liże jaja i dupe a oni przechodzą obojętnie obok tego ? Hajs się zgadza to się nie mieszam ?

Multi = Gówno
1 rok temu

Logiczne, że się nie wypowiadają negatywnie, tylko pozytywnie, albo żeby nikogo nie urazić. W końcu PL raperzy sami należą do tej społeczności.

EJ TY KOLO NA 101%
1 rok temu
Reply to  Multi = Gówno

EJ CHUJE DO SZCZANIA, BOY TO PO ANGIELSKU CHŁOPAK, A JAK JEST CHŁOPISKO? BOISKO. HAHAHA DOBRE CO NIE?

Gówno = Multi
1 rok temu
Reply to  Multi = Gówno

Nielogiczne, że się wypowiadają pozytywnie, nie tylko negatywnie , albo żeby kogoś urazić. w Końcu PL raperzy sami nie należą do tej mafii

Kanapekoo
1 rok temu

Jak widzę jakikolwiek artykuł z tego pedalskiego NOIZZ to dziękuję od razu i przechodzą do następnego. Tam to kurwa codziennie wałkowany jest temat homofobii i LGBT jakby kurwa codziennie w Polsce ginęło setki tych wybryków natury

Pan Paweł
1 rok temu

Co na to Paluch?

EJ TY KOLO NA 101%
1 rok temu
Reply to  Pan Paweł

EJ CHUJE DO SZCZANIA CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ REAL RAPU OD POLSKI RAP, WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE

Wasz ziom
1 rok temu
Reply to  Pan Paweł

Paluch płacze bo szpaku go obsrał

Syf o wannach
1 rok temu

Polscy raperzy o LGBT+ : ,,Lubimy sie z nimi kąpać”

Syf o prysznicach
1 rok temu
Reply to  Syf o wannach

BHO Wictor 2013

peja
„W 2001 roku gdy wyszedłem z więzienia to kąpałem się z trzynastoma pedofilo-transeksualistami , z dwudziestoma homofobami z transeksualnymi babami i z dwustoma gejami heteroseksualno-homofobicznymi

Czykyta
1 rok temu

Polscy raperzy to środowisko LGBT więc nie jestem zdziwiony ich pochlebnymi opiniami. Co drugi rucha kolege a co trzeci bez wstydu paraduje w damskich ciuszkach. Kolesie co w kawałkach stękają lepiej niż kurwa rżnięta przez 3 murzynów w pornolu, mają doświadczenie…

Maryla Rodowicz
1 rok temu

Wiadome nie od dziś ze żapson balmondo szpaku i Rafalala to homosie , Rafalala broni się jeszcze jakoś bo najlepiej z nich rapuje , no i jest aktywnym pedałem… reszta z wyżej wymienionych jest pasywna.

pedzio
1 rok temu

jebać ich kurwa, załóżcie wszyscy wytwórnie lgbt i wydawajcie płyte kozy

Świecznik81
1 rok temu

„JEBEM LGBT TĘCZĘ” – SOLAR
„Osoby LGBT+ powinny mieć takie same prawa jak wszyscy” – też solar

WTK
1 rok temu

Pojebało się od hajsu ! Wieloletnie ćpanie wychodzi na swoje 😀

Fufacz
1 rok temu

Polscy faperzy o LGBT+
„Nie możemy odwracać odbytu i udawać, że nikt z nas nie jest gejem”.

MEMBER U MEMBER KARDIOGNOZJA
1 rok temu

O jest ten sqrwysyn będzie dodany do listy to on mi szkodzil

Robert Lewandowski
1 rok temu

Szczerze to jeszcze się nad tym nie zastanawiałem

MEMBER U MEMBER KARDIOGNOZJA
1 rok temu

Katarzyna Porycka i Marysia Starosta to jedna i ta sama osoba.
Wydało się!!!

Beckenbauer
1 rok temu

Artykuł powinien się nazywać: „Polscy Raperzy o Żabsonie i Planbe”

Elektryk Wałęsa
1 rok temu

Ten typ zez, kto to jest ? jakiś kurwa dziennikarz z pytania na kiblu czy jakaś postać z tvn-u ? co chwile gdzieś coś pierdoli chuj wie o czym

Co na to Szpaku
1 rok temu

Chcemy zniszczyć większość, odpalam i puszczam sprzęgło
Pedały do gazu, nie mam zahamowań, K.O
PENX

Robert Lewandowski
1 rok temu

Ciepłota nie podpisuj się Maxymilian Hozer

scorpion
1 rok temu

lgbt to jedyni wasi słuchacze bo nikt normalny nie słucha 40 letnich wyjców w kolorowych ciuszkach z pedalskimi grzywkami haaaaaa tfuuuuuuu na ryj

AntyFan
1 rok temu

Czemu nie zapytaliścię Palucha? Peji? Baliście się co powiedzą? To niesamowite jak polski rap się zmienił kiedyś w dissach wyzywali się od gejów cwelów a dzisiaj nie mają już z tym problemów

ctxz
1 rok temu

15-20lat temu albo w 90tych za takie wypowiedzi dostalibyscie po ryju na ulicy albo na koncercie spierdoleni debile liczy sie tylko zeby hajsu nie stracic narazajac sie komus wypowiedziami a to zwykle dupolizy zreszta

RapAnaĺ
1 rok temu

Zeamsone jest gejlordem ponoć

Wojtek Samsung
1 rok temu

Jebać kapu$$i!

MEMBER U MEMBER KARDIOGNOZJA
1 rok temu

Wiecie co ?dzięki tej sprawie straciłam całkowity szacunek do tych raperów wymienionych raperów na liście pedofilów ,oni naprawdę są bezwartościowi ,textow nie piszą sami,podkładów tez nie,to totalne beztalencia,dlatego zauważcie jak nawet na glamrap moje texty oni kopiują bo oni nie potrafią ani mi pocisnąc ani mieć własnego zdania i się wypowiedzieć ..zero szacunku dla nich..,ja pytałam różnych źródeł o prosto ,sokół i ekipa jest znienawidzone już od dawna w całej pl i wśród raperów tylko głupi dziad sokół siedzi na siłę mimo że wszyscy go już nienawidzą ,dlatego trzeba chuja w końcu ujebac i jego ekipę że wszyscy go mają dosyć i na siłę udają do niego sympatię a tak naprawdę jego i jego ekipy przydupasow po prostu nienawidzą ..taka prawda ..

Ukasz
1 rok temu

Paluch wspiera lgbt a na dodatek chce zeby edukacja seksualna byla w szkolach. Ludzie od wiekow sie rozmnazali i ruchali. Do wszystkiego dochodzilo naturalnie, a to cale lgbt to tylko mieszanie ludziom w glowach.
Jak jestes cieply to sobie badz tylko nie mow ze to jest normalne.

Ernest
1 rok temu

I prawidłowo, wanna w każdym domu!

oyche peniz
1 rok temu

Solar ty łaku przeciez maja takie same prawa jak inni jaki ten wackmc jest wkurwiajacy

RobinPierdoliGwiazdkeCipkom
1 rok temu

Gejowskiej cipki liżą pizdy patostreamerom
Lesbijki robią sobie pizde pod okiem i dają dupy LGBTQuwertom

Gural 2012

Peja Ojciec Geja
1 rok temu

Psst, to ja – Venom.
Komunikuję się do Ciebie z transpondera sieciowego, żeby przesłać Ci ten ważny message.

Idziemy po sukces!!!
Wcześniej tylko zajdziemy do cyrku, zobaczyć klauna z maczetą. Potem jeszcze tylko wskażesz mi punkt z grillowaną kiełbasą. A potem… idziemy po sukces!!!

Sukces wiąże się z popularnością. W związku z tym musisz przygotować się na różne niewygodne pytania zadawane przez półgłówków. Generalna zasada jest taka, że na wszystko odpowiadasz „coco jumbo i do przodu”.

Tutaj masz przykład:
A: Jak powstają twoje teksty o relacjach międzyludzkich?
V: To proste. Biorę długopis, chwilę się zastanawiam, a potem… coco jambo i do przodu.

Albo z innej beczki:
A: Jak wyglądał twój pierwszy raz?
V: Nie sądziłem, że mnie o to spytasz byku… Było późne lato. Poszliśmy do parku, wypiliśmy wino za 5zł, a potem… coco jambo i do przodu.

Łapiesz?
Są też jednak takie pytania, które nie pasują do schematu i na które odpowiedzi będziesz musiał wymyślić sam. Mój poprzedni host, na przykład, zawsze się zacinał na pytaniu o to, dlaczego spalił swój rodzinny dom. No po prostu nie wiedział co powiedzieć.

mangoeater
1 rok temu

Szkoda że Noizz nie zapytał o to Dudę

Mokotów
1 rok temu

Kto?

Luniz
1 rok temu

Szkoda że ta mniejszość chce nam dyktować co mamy robić i myśleć. Rób sobie to w domu i nie obnos się z tym i nie staraj się mi przekabacić dziecka a będzie ok. Jak nie to Szymon się na wpierdol

Wyuzdany proktolog
11 miesięcy temu

Oj jak ładnie,jak miło!! ale następnym krokiem w promowaniu tęczowych „odBytów”będzie publiczne obciąganie!! Bo słowa to tylko słowa!! a czyny się liczą!! cóż taka będzie cena popularności i funkcjonowania w showbiznesie!! ponoć raz to nie p5d@ł!! więc luz

Wyuzdany proktolog
11 miesięcy temu

Ponoć Tede przemyca w odbycie kredę!! Pużniej opi5rdala ją na kwadracie nieświadomym dzieciom!!

Wyuzdany proktolog
11 miesięcy temu

Każdy geytraper ma w swojej be.em.wu czy ałdi ma cb radio,by móc się w łatwy sposób zaorientować jak tam ścieżka „mobilki mobilki jak tam ścieżka od bytowa?? Wilgotno i ślisko ale śmiało można wjeżdżać!! Czekamy na parkingu w naszym przytulnym zajeździe!

Mariusz z Gliwic
1 miesiąc temu

Naprawdę strasznie się czyta co niektóre komentarze , jestem biseksualny czy w związku z tym według niektórych tutaj nie powinienem nawet chodzić po tym świecie?
Marsze LGBT nie są wspierane przez wszystkie osoby o nietradycyjnej orientacji i nie każdy jest za adopcją☝️
Z jednej strony wszyscy tutaj słuchamy HH który jakby nie było w swoich korzeniach miał walkę o równość rasową a teraz ci sami ludzie którzy chcieli równości dla siebie odmawiają tej równości innym
Straszne to wszystko jest

EJ TY KOLO NA 101%
1 rok temu

http://galleries.grooby.com/nats/070414/cantg/15.jpg NO TO JAK LGBT, TO DANIKA DREAMZ OD TYŁU, JARAM SIĘ W CHUJ, ŻEBY W POLSZY BYŁY TAKIE PIĘKNOŚCI, MMMMM MZRZENIE

EJ TY KOLO NA 101%
1 rok temu

EJ CHUJE DO SZCZANIA CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ REAL RAPU OD POLSKICH RAPERÓW, WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE

Fufacz
1 rok temu

Ten trans akurat wygląda zbyt męsko, fuu ohyda

EJ TY KOLO NA 101%
1 rok temu
Reply to  Fufacz

ALE MA ZAJEBISTE CIAŁO, TYŁEK I FUJARĘ

twoj start
1 rok temu

tak ja tez popieram

Aktywista Pedolfil Pederasta Zeofil LGBT
1 rok temu
Reply to  twoj start

Umówmy się na ostre ruchanie twojej ciasnej odbytnicy? Bez nawilżenia? Po same jajca? Bez zapowiedzi i wcześniejsz3j lewatywy, będę tak Cię pryczył w brąz aż będziesz krzyczał mam Kutasa prawie 30 cm i jak już Cię tak wyrucham, że aż się zesrasz to tym brudnym od twojego gówna chujem zaczne Cię ruchać w gardło do spustu złapie Cię za łeb wsadze Ci w morde tak głęboko że aż się popłaczesz bo nie będziesz mógł złapać oddechu i będziesz się wyrywać aż w końcu zleje Ci się do gardła. ZGODA? Ja cie w dupe ty mi loda i wtedy możesz być członkiem LGBT+ wystawiam certyfikaty.

Aktywista Pedolfil Pederasta Zeofil LGBT
1 rok temu

Aha zapomniałem przyjacielu teraz jeszcze w naszej grupie LEWAKÓW jest taki program jak PIELUCHOMAJTKI+ współfinansowany przez naszych partnerów z Platformy Obywatelskiej i na problemy z nietrzymaniem kału przysługuje 60 pampersów miesięcznie dla każdego zdeklarowanego członka z kartą CWEL+. Zapraszam wszystkich chętnych do kontaktu. Pozdrawiam Was moje cweliki =**

Popularne