Sprawdź nas też tutaj

News

Polska gospodarzem międzynarodowych zawodów breakingowych

To najbardziej prestiżowe zawody taneczne na świecie.

Opublikowany

 

Junior fot. Little Shao

Po 17 globalnych finałach rozegranych w najsłynniejszych miastach na całym świecie, 18. edycja Red Bull BC One World Final po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Międzynarodowe wydarzenie taneczne zagości w Gdańsku w dniach 5-6 listopada 2021. Na całym świecie odbędzie się ponad 60 imprez kwalifikacyjnych, a aż 3 z nich będą miały miejsce w naszym kraju: City Cyphery w Gdańsku (8 maja 2021) i Warszawie (15 maja 2021) oraz National Cypher w Krakowie (22 maja 2021)

Red Bull BC One w Polsce

W tym roku po raz pierwszy globalny finał najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych na świecie – Red Bull BC One – odbędzie się w Polsce. Podczas serii wydarzeń, która obejmuje ponad 60 imprez kwalifikacyjnych w 30 krajach, najlepsi b-boye oraz b-girls zmierzą się w walce o miejsce na światowej scenie i awans do wielkiego finału. Dwudniowa impreza, będąca ukoronowaniem międzynarodowych eliminacji, odbędzie się w Gdańsku w dniach 5-6 listopada 2021. Nadbałtyckie miasto ugości wszystkich krajowych mistrzów, walczących o miejsce na liście startowej światowego finału, która obejmie szesnastu b-boyów i szesnaście b-girls.

– Światowe finały BC One w Polsce to dla mnie świetne pole do wymiany umiejętności, zaprezentowania polskiego stylu. Polska scena taneczna będzie mogła obcować z uczestnikami z całego świata i tym sposobem również się rozwijać. (…) To wydarzenie na pewno skupi uwagę na lokalnej scenie tanecznej i pomoże wynieść kilka nowych osób na arenę międzynarodową. – komentuje b-boy Thomaz, zwycięzca Red Bull BC One Cypher Poland 2016 i 2019.Ostatnia edycja Red Bull BC One World Final, która odbyła się w 2020, została przeprowadzona w nieco zmienionym formacie – w finale udział wzięli jedynie zaproszeni zawodnicy. Tytuł mistrza zabrał do rodzinnej Japonii b-boy Shigekix, najmłodszy zwycięzca w historii zawodów, natomiast zwyciężczyni Red Bull BC One World Final 2019 w Mumbaju, b-girl Kastet z Rosji, wywalczyła swój drugi mistrzowski pas. Kastet została pierwszą zawodniczką w historii, która może pochwalić się dwoma tytułami Mistrzyni Świata Red Bull BC One z rzędu, dzięki czemu niedawno zasłużenie dołączyła do składu Red Bull BC One All Stars – jednej z najlepszych breakingowych ekip na świecie.

Sunni, Madmax, Paulina, Lilou, Thomaz, AGT, Menno, Jilou fot. Little Shao
Sunni, Madmax, Paulina, Lilou, Thomaz, AGT, Menno, Jilou / fot. Little Shao

Krajowe kwalifikacje

Red Bull BC One World Final poprzedzony jest licznymi wydarzeniami eliminacyjnymi na całym świecie. W tym roku najlepsi b-boye i b-girls z Polski będą mieć aż trzy szanse, aby zmierzyć się ze sobą w tanecznych pojedynkach.Podczas imprez kwalifikacyjnych: Red Bull BC One City Cypher w Gdańsku (8 maja) oraz w Warszawie (15 maja) wyłonionych zostanie po czterech najlepszych b-boyów i dwie najlepsze b-girls. Otrzymają oni dzikie karty i zostaną zaproszeni do finałowej 16stki na Red Bull BC One Cypher Poland w Krakowie (22 maja). Listę uczestników krajowego finału uzupełnią najlepsi tancerze z otwartych eliminacji, które odbędą się bezpośrednio przed wydarzeniem.

Zwycięzcy Red Bull BC One Cypher Poland w kategoriach b-boys i b-girls, otrzymają szansę udziału w Światowym Finale w Gdańsku. O tym, czy ostatecznie zmierzą się w finałowych pojedynkach zadecyduje międzynarodowy „Last Chance Cypher”, poprzedzający główne wydarzenie.

Szczegółowe informacje nt. wydarzeń Red Bull BC One będą stopniowo ujawniane na stronie: www.redbull.pl/bcone.

O Red Bull BC One

Red Bull BC One to największe i najbardziej prestiżowe zawody breakingowe w formacie jeden na jednego na świecie. Każdego roku tysiące tancerzy rywalizuje o możliwość wystąpienia w globalnym finale.

Od 2004 roku odbyło się już 17 światowych finałów w największych miastach na całym świecie. Rywalizacja w ramach Red Bull BC One obejmuje ponad 60 imprez i aktywacji przeprowadzanych na ponad 30 rynkach. Dla krajów bez tego typu wydarzeń przygotowano zawody w formacie online – Red Bull BC One E-Battle, dzięki którym każda osoba podłączona do Internetu, w dowolnym miejscu na świecie, ma szansę zostać kolejnym krajowym mistrzem.

Red Bull BC One pod swoimi skrzydłami ma także jedną z najlepszych ekip breakingowych świata, Red Bull BC One All Stars.

6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
tede.flac
1 rok temu

nareszcie coś o hip-hopie, a nie ciągle jakieś ciągmeny i inne spierdoliny

Odb
1 rok temu

Polska gospodarzem międzynarodowych zawodów transowych

Juice alert
1 rok temu

Kurwy z Danzig juz cwicza szpagat

AzbeST
1 rok temu

BC One i murzyn robi wygibasy na zdjęciu. Jakby był BBC to już by nie był taki zwinny!

Cyganskakurewka
1 rok temu

Jestem robotem, ale sprytnym

stare zajechane kuboty i czarne przetarte skarpety
1 rok temu

Popularne