Sprawdź nas też tutaj

News

Polska premiera dokumentu „Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką”

Premiera pierwszego odcinka już za parę dni.

Opublikowany

 

Big Boi / fot. Jace Downs AMC

Hip-hop to nie tylko muzyka, ale i jeden z najbardziej wpływowych ruchów kulturowych w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie. Nowa seria dokumentalna „Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” skupi się na sześciu przełomowych utworach w historii tego gatunku. Na pierwszy odcinek serii kanał AMC zaprasza 14 listopada o 22:00. Kolejne odcinki w każdy czwartek o tej samej porze.

„Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” to produkcja własna AMC Studios, która zajrzy za kulisy powstawania najważniejszych utworów hip-hopowych w historii współczesnej muzyki. Każdy odcinek opowiadać będzie historię jednej kompozycji. Jej twórcy wraz z zaproszonymi gośćmi przeprowadzą analizy utworów i opowiedzą o warunkach społeczno-ekonomicznych, w jakich powstawały. Przedyskutują również wpływ, jaki te produkcje wywarły na całe pokolenia słuchaczy, jak i na nich samych. Producentami wykonawczymi serii są członkowie kultowego zespołu hip-hopowego „The Roots” – producent i perkusista Ahmir „Questlove” Thompson oraz wokalista Tariq „Black Thought” Trotter, a ponadto Alex Gibney. Seria została wyreżyserowana przez Erika Parkera i One9. Wśród producentów wykonawczych znaleźli się także Shawn Gee, Stacey Offman, Richard Perello oraz Shea Serrano. Współproducentami wykonawczymi są Angie Day, Erik Parker oraz One9.

Pierwszy odcinek zagłębi się w historię piosenki „Jesus Walks” Kanye Westa. W czasach przepychu i zbytku, chrześcijański rap prowokuje kościół i zmienia postrzeganie religii jak i samego rapu.W drugim odcinku artyści przedyskutują „Alright” Kendricka Lamara. Utwór ten stał się nieoficjalnym hymnem o nadziei, w czasie gdy ruch Black Lives Matter zdominował dyskusję o stosunkach rasowych w USA.

Trzeci odcinek opowie o tym, jak „Rock Box” Run-DMC zburzył mury między muzyką rockową a hip-hopem, a także stosunkami rasowymi i klasowymi w amerykańskim radiu i telewizji.„Elevators” grupy OutKast jest przedmiotem czwartego odcinka. Ten niepozorny utwór z południa Stanów przedefiniował kulturowy i geograficzny wpływ rapu.

W piątym odcinku seria przyjrzy się historii „The Bridge” Marley’a Marla i MC Shana. Kawałek, który opowiada o dumie z miejsca pochodzenia wykonawców, stał się przyczyną słynnej hip-hopowej rywalizacji.

Ostatni odcinek opowie o „Ladies First” Queen Latifah. W szczytowym momencie hip-hopowej mizoginii, kultura doceniła królowe rapu.

9 komentarzy
9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
johny spluwacz
2 lat temu

Pierwszy odcinek zagłębi się w historię piosenki „Rafalala bath” Belmondo. W czasach przepychu i zbytku, tak się kończy kurwa dowożenie tematu cwelom jebanym tranzystorom.

W drugim odcinku artyści przedyskutują „Kaszelek” Solara. Utwór ten stał się nieoficjalnym hymnem o nadziei, w czasie gdy nadchodzi zima i nasza odporoność jest mocno osłabiona. Czy Solar powinien wypić SYROPEK?

Trzeci odcinek opowie o tym, jak „Młody książe” Whit-a 2115 zburzył mury między muzyką disco polo a muzyką gównianą, a także stosunkami analnymi w polskiej wytwórni chujowej muzyki SBM LABEL.

„Schwesta Ewa” jest przedmiotem czwartego odcinka. Ta niepozorna kobieta jest o wiele bliżej gangsterskiego półświatka niż Mobbyn Firma TPS i wielu innych polskich uliczników.

W piątym odcinku seria przyjrzy się temu jak Taco Hemingway i Schafter wpierdalają bigos. Video to, opowiada o dumie z miejsca pochodzenia wykonawców.

Ostatni odcinek opowie prawdę. Dowiemy się w nim że Polska scena rapowa skurwiła się w przeciągu kilku lat i 90% waszych idoli to jebani hipokryci. Finałowy odcinek zakończy się białym napisem na czarnym tle „JEBAĆ TAKI RAP”

Znany polski raper Pan Pede
2 lat temu
Reply to  johny spluwacz

Ja bym jeszcze dodał odcinek o naszym polskim Donaszanie, amatorze cudzych panien – Tomku Borixonie Boryckim.

Onserwator od 1995
2 lat temu

A kiedy bedzie o polskim hip hopie i o kawalkach ktore zmienily poglad sluchaczy np Belmondo w wannie u Rafalali.

Naśladowca Odb
2 lat temu

Polska premiera dokumentu „Hip hop: anale, które wstrząsnęły dupami”

Odb
2 lat temu

Polska premiera dokumentu „Hip hopolo: kąpiele, które wstrząsnęły wanną”

Wasz ziom
2 lat temu

A w kolejnym odcinku Don Jurny Stefan I Roma nago

MIRAS X
2 lat temu

Od kiedy zagości to w EUROPIE? https://www.youtube.com/watch?v=3GeGzMPkiUo

lil sqqa
2 lat temu
Reply to  MIRAS X

Polska nie gotowa

Popularne