Sprawdź nas też tutaj

News

Polski rap z własnymi nagrodami?

Polish Hip-Hop Music Awards

Opublikowany

 

Branża hip-hopowa jest jedną z głównych sił napędowych całego polskiego przemysłu muzycznego. To płyty polskich raperów należą do najpopularniejszych i każdego tygodnia okupują czołowe miejsca na listach sprzedaży.

Zainteresowanie gatunkiem w Polsce przekłada się na jego obecność nie tylko w internecie i rozgłośniach radiowych. Rodzimy rap obecny jest w programach rozrywkowych, największych portalach internetowych, a także w wielomilionowych kampaniach reklamowych, które są dziełem największych światowych brandów. Nawet pomimo tych wszystkich zalet i ciągłego rozwoju gatunku, polski hip-hop ciągle jest zjawiskiem niedocenianym, wręcz zmarginalizowanym przez środowisko muzyczne.

Polish Hip-Hop Music Awards

Polski hip-hop jednak się broni. Od wielu lat gra we własnej lidze, na którą z zazdrością mogą spoglądać przedstawiciele innych gatunków muzycznych. Jest na tyle potężnym zjawiskiem, że nie potrzebuje układów menadżersko-sponsorsko-agencyjnych. Mimo tego, artyści zasługują na coś więcej. Coś, co będzie podsumowaniem ich ciężkiej pracy, na której korzystają wszyscy, łącznie z całym przemysłem muzycznym. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy rapu w Polsce, postanowiliśmy stworzyć nowe wydarzenie, ściśle powiązaną z organizowanym od 2013 roku, największym polskim festiwalem hip-hopowym odbywającym się w Płocku. Ostatnia, szósta edycja, która odbyła się w 2018 roku, zgromadziła ponad 14 500 uczestników w różnym wieku. To właśnie popularność i renoma festiwalu, zmusiły nas do stworzenia Polish Hip-Hop Music Awards – informują organizatorzy.

Polish Hip-Hop Music Awards będzie nie tylko kolejnym krokiem, który ma na celu umocnienie pozycji hip-hopu w Polsce. Będzie to także ukoronowanie 2019 roku i wyjątkowe docenienie artystów, którzy przyczyniają się do popularyzacji gatunku. – Przygotowania do tego wydarzenia trwają od prawie pół roku. Od kilkunastu tygodni prowadzimy rozmowy ze sponsorami, partnerami medialnymi i jedną ze stacji telewizyjnych.

14 kategorii

Nagrody zostaną przyznane w 14 kategoriach i zostaną wręczone na początku 2020 roku podczas uroczystej gali. Prowadzącymi uroczystość będą prezenterzy telewizyjni związani z kulturą hip-hop, a laureatów wyłonią członkowie Rady Programowej Polish Hip-Hop Music Awards złożonej ze znanych i cenionych w polskim środowisku hip-hopowym dziennikarzy muzycznych, youtuberów i blogerów. Na gali znajdą się także przedstawiciele mediów, partnerzy i widzowie.

Artyści powalczą o statuetkę Polish Hip-Hop Music Awards w następujących kategoriach:

 • płyta roku
 • singiel roku
 • street singiel roku
 • utwór roku
 • kooperacja roku
 • artysta roku
 • zespół roku
 • debiut roku
 • odkrycie roku
 • wydarzenie roku
 • nielegal roku
 • producent roku
 • video roku
 • featuring roku

Wierzymy, że Polish Hip-Hop Music Awards będą wyjątkowym, rzetelnym i jak najbardziej obiektywnym podsumowaniem 2019 roku w polskiej branży hip-hopowej. Pierwsza edycja odbędzie się na początku 2020 roku. Obiecujemy, że przez te kilkanaście miesięcy należycie przygotujemy ceremonię, która będzie w pełni profesjonalnym i niepowtarzalnym wydarzeniem w naszym kraju.

Czas na własne, prestiżowe nagrody muzyczne. Czas na Polish Hip-Hop Music Awards.

 
25 komentarzy

25
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
essa

ja wiem, że by się nie wyrobili z produkcją tych chuja wartych statuetek, ale, gdzie jest kategoria dla największego wacka na pl scenie?

KOTŁOWY

JUZ NIEDŁUGO NAGRODY W POLSKIM RAPIE

1.NAJWIEKSZY GEJ POLSKIEJ RAP SCENY
2.OPOROWY NOSKILL
3.CHUJOWA PŁYTA ROKU
4.NAJCHUJOWSZA PŁYTA ROKU
5.TOTAL WACK RAPPER
6.ZLODZIEJ PRODUCENT
7.NAJWIEKSZY HIPOKRYTA RAP SCENY
8.KOPIA ROKU
9.KOPIA WSZECHCZASOW
10.NAJWIEKSZY PEDAL W KATEGORII STREETWAER
11.POZER DEKADY
12.RAPER OSZUST

GALE POPROWADZI

JEDKER REALISTA

GALA ODBĘDZIE SIĘ W WARSZAWIE NA NARODOWYM.

MYŚLĘ ŻE NOMINACJI BĘDZIE W CHUJ A Z KAŻDEJ KATEGORII TYLKO JEDNO MIEJSCE ALE ZNAJDZIE SIĘ ODPOWIEDNICH RAPEROW.

KogoObchdziTwojeZdanieLeszczu?

KOTŁOWY ale oni grają i zarabiają dobry szmalec oraz mają zajebiste życia a ty jesteś nikim. Przemyśl to bo komentarzem tego nie przeskoczysz panie NIKT. Nawet gdybyś ich tysiąc napisał to dalej jesteś nikim i wszystko na nic. Pokora to ważna rzecz bo pomaga przeżyć będąc nikim tak jak ty. Trenuj tę cechę charakteru.

Nikt i bez pokory

A co pod kołderkę im wchodzisz że wiesz jakie mają życie? Dobrze zarabiających jest garstka a żywot polskiego „rapera” to średnio 4/5 lat później fani wyrastają jak nie odłożył to musi z siebie wiekszego debila robic niz wcześniej. Bo jest jedna rzecz która się nie zmienia w polskim rapie mało które nagrania wytrwały próbę czasu i malo ktory fan z tego nie wyrasta to nie jest jak w stanach słuchasz kawałków z 83,93,03 i ciągle brzmią świeżo a u nas?

Imię

A to z własnej autopsji znasz, bo jesteś śmieciem i zazdrościsz raperkom? XD Przerwe masz w szkółce, dzieciątko?

Young Flak

Raperkom XD ja pierdole jaka muzyka tacy fani

Imię

Raper – raperom, raperek (zdrobniale o raperze) – raperkom. No widzę srogie niedokurwienie umysłowe, skoro tak cię to zaskoczyło.

Young Flak

A ja widzę ostre spedalenie w twoich wypowiedziach ale to nic szczytem jest wyzywanie innych od dzieciaków i jednocześnie bronienie polskich raperków bo polskiego rapu słuchają dorośli nie dzieci którzy stawiają xd w wypowiedziach.
Z jednym się jednak zgodzę w Polsce rzeczywiscie mamy raperków a nie raperów którzy mają słuchaczki a nie słuchaczy.
Buziaki kotku fajna jesteś.

Imię

Gdzie ja bronię raperów? Czytać cwelu nie umiesz? Wyjmij chuja starego z oczu i spróbuj zinterpretować mój komentarz jeszcze parę razy. Pedał od pedałów wyzywa i jeszcze buziaki śle. Tfu.

JEBAKA

Kotłowego to ty szanuj

Odb

Nagrody w polsce za własny rap

Jsjskd
ŁECHTACZKA

STRASZNIE WIESNIACKO TO BRZMI,

POWINNO BYC „NAGRODY MUZYCZNE POLSKIEGO HIP HOPU”

PO CHUJ PO ANGIELSKU? NIKT ZA GRANICA NIE BEDZIE OGLADAL ANI SPRAWDZAL TEGO GOWNA

­­­

NAGRODA ZŁOTEGO HUJA W UCHU WĘDRUJE DO…

wakretan

Stulejka roku
Farmazon roku
Sprzedanie dupy roku
Najgorsza płyta roku
Najgorszy raper roku
Najgorszy kawałek roku

Wnioskuję o wprowadzenie powyższych kategorii.

Wasz Ziom

Ruchy Peja zgarnia wszystko w Twoich kategoriach

Jurek

Artysta to chyba przy obecnej scenie za dużo powiedziane

rasista

no i gitara
jebać TVP TVN POLSAT
niech ludzie głosuja kto ma wygrać
a transmisja w internecie poprosze
pozdro 600 luj w huj

Wjenio TVPEJZ

Kurwa, a komu to potrzebne? O.S.T.R, tępy młot trzyma Fryderyka w kiblu, więc z tą nagrodą to nie wiem, co by robił. Pewnie drapałby się po jajach, gdyby te swędziały.

Young Flak

Musiał by je jeszcze miec

Król Polski

A skoro go trzyma w kiblu co czemu prawie co roku Tytus leci po kolejną statuetkę, czy OSTR nie może przekazać Tytusowi by ten jej nie odbierał w jego imieniu, Ostr to cwany lis niby niechce, a chce, bo fejm podskoczy jak będą o tym pisali w różnych portalach, Ostr lepiej gra niż Kobuszewski.

Emmmaaa

Organizatorem festiwalu jest kolo z 18L, czyli w jury też będzie? To nasi młodzi „artyści” uprawiający posthiphopolo mają nagrody w kieszeni

Wasz Ziom

Polski rap sié skonczyl w 2004. Teraz to jest Polski Hip-pop

Edi

I bardzo dobrze robią, niech promują jak najdalej i najgłośniej naszą kochaną kulturę, skoro nawet tu nielegale wchodzą w grę to coś znaczy.

Young Flak

Ale co to znaczy czemu słuchacze polskiego rapu wykruszają się po 24 roku życia po 30 już mało kto tego słucha to wszystko świadczy jak wartościowa jest to muzyka że słuchają jej tylko gnoje co z tego wyrastają.

Popularne