Sprawdź nas też tutaj

News

Popek i Matheo nie zamierzają „odgrzewać kotleta”

Producent opowiada o nadchodzącej płycie „Dr Jekyll & Mr Hyde”.

Opublikowany

 

Matheo pieniądze
Matheo

Nigdy nie starałem się kurczowo trzymać utartych bezpiecznych szlaków – tak o nadchodzącej płycie z Popkiem mówi Matheo. Duet szykuje się do wydania następcy albumu „Król Albanii”, który uzyskał status diamentowej płyty.

Czego powinniśmy się spodziewać po „Dr Jekyll & Mr Hyde”?  – Jedyna rzecz jaka łączy „Króla Albanii” z nadchodzącym „Dr Jekyll & Mr Hyde” jest eklektyzm. To co wraz z Popek Monster zaczęliśmy na poprzednim albumie, to co Was najbardziej zaskoczyło, jest ideą rozwijaną i kontynuowaną na nadchodzącym. Myśląc więc, że po odsłuchaniu jednego utworu z nowej płyty, będziecie już wiedzieć czego się spodziewać, kolejny kompletnie Was zdezorientuje – zapewnia Matheo we wpisie na FB.Nie byłem nigdy w muzyce zwolennikiem spoczywania na laurach, czy odgrzewania kotletów, począwszy od tego, że jestem wegetarianinem, po fakt iż nigdy nie starałem się kurczowo trzymać utartych bezpiecznych szlaków, stąd ogólnie szerokie spektrum odczuć do mojej osoby, stad moja współpraca z Popem i stąd też żadnych, kolejnych wersji czegoś, co się sprawdziło. Ryzyk & fizyk, #drjekyllandmrhyde – dodaje.

Nowe wydawnictwo Popka i Matheo powinno ukazać się w tym roku. Dokładnej daty premiery jeszcze nie poznaliśmy. Album ukaże się nakładem Step Records.okładka Dr Jekyll & Mr Hyde popek i matheo

Matheo policzył, ile wyprodukował utworów

Ceniony producent Matheo, który dał się poznać szerszemu gronu współpracując z Tede, a obecnie działając w ekipie Stoprocent zdradził ile udało mu się do tej pory wyprodukować utworów. – Jako, że zdałem sobie sprawę ostatnio, że mam już około 400  wyprodukowanych przez siebie utworów, które oficjalnie ujrzały  światło dzienne + następne 200 będące muzyką instrumentalną, postanowiłem, w ramach ciekawostki dla mnie i dla Was  uruchomić cykl publikacji – poinformował producent. Matheo każdego dnia publikował swoje utwory według z góry zaplanowanego schematu. – Polega on na tym, że wybierając  jakiś temat przewodni, udostępnię wam każdego dnia, po parę utworów odnoszących się do niego – wyjaśnił.

Powstaje płyta Matheo z Guralem

W piątek, 13 lipca Donguralesko zagrał na kultowym rockowym festiwalu w Jarocinie. Oprócz niego na scenie pojawili się też KęKę i Quebonafide. W filmiku zapowiadającym kolejne koncerty, poznański raper ujawnił, że zbliża się jego nowa płyta.

– Jadę do Koluszek, do studia, pracować nad nowym materiałem z pewnym Szpadyzorem – mówi Gural w nagraniu, pokazując przebitki z Matheo. – Efekty tej pracy usłyszycie już tej jesieni mi się wydaje. Jest na co czekać – dodaje.

Poważny studyjny album czy kolejny mixtape? Gural ma na koncie wiele numerów z Matheo, jednak wiązał się on tylko z jednym producentem raczej na mixtape’ach. Matheo i Gural wydali na świat dwa luźne mixtape’y: „Manewry mixtape. Z cyklu janczarskie opowieści” w 2007 roku, oraz „Inwazja porywaczy ciał” dwa lata później.

 


4 komentarze
4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
jajajahhahahahaha
4 lat temu

niech odgrzeją starą kukona

Eddie
4 lat temu

O co chodzi z ta starą Kukona?

tomy
4 lat temu
Reply to  Eddie

chodzi o to że kukon nie miał starej
miał dwóch starych i wujka

xMisiax
4 lat temu

Popularne