Sprawdź nas też tutaj

News

Popkillery 2020 – gala przełożona, głosowania przedłużone

Oświadczenie organizatorów.

Opublikowany

 

fot. Tomasz Karwiński dla Popkiller.pl

25 marca miała odbyć się druga edycja gali nagród branży hip-hopowej Popkillery – w związku z sytuacją w kraju i na Świecie została ona przesunięta.

Oto oświadczenie organizatorów:

„Nasza gala jest zamkniętą imprezą o ograniczonej pojemności 350 osób – jednak najważniejsze nie są dla nas analizy przepisów prawnych a bezpieczeństwo, komfort i zdrowie gości. Popkillery organizujemy dla artystów, branży a nie dla samych siebie i mają one być świętem hip-hopu jednoczącym scenę, a nie przebiegać w atmosferze strachu i dystansu. Uznaliśmy, że – w obliczu błyskawicznego rozwoju koronawirusa i decyzji oraz zaleceń rządowych – środki dezynfekcji i bezpieczeństwa, które moglibyśmy przyjąć nie będą wystarczające, szczególnie, że część gości wciąż musiałaby pokonać pół Polski, by do nas dotrzeć.

Jest to dla nas ciężka decyzja, bo Popkillery to kilka miesięcy intensywnej pracy wielu osób, jednak są rzeczy ważne i ważniejsze a priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo – zdecydowaliśmy więc przesunąć ceremonię wręczenia nagród na 20.05., mając nadzieję, że wysokie środki prewencji sprawią, że do tego czasu sytuacja zostanie opanowana i będziemy mogli wspólnie z gośćmi celebrować całe wydarzenie.”

Gala Popkillery 2020 organizowana przez Popkiller.pl wspólnie z marką Bacardi odbyć ma się więc 20 maja w warszawskim Teatrze Capitol. Równocześnie przedłużone zostały głosowania dostępne na https://www.popkiller.pl/popkillery – fani będą mogli wskazywać swoich faworytów jeszcze do 25 marca, dnia gdy pierwotnie miało odbyć się wręczenie. Oprócz nagród za rok 2019 przyznane zostaną też statuetki za lata 10’te, które dla polskiego rapu były niesamowicie barwne – wszystko w specjalnych kategoriach Album Dekady i Singiel Dekady. W poniedziałek organizatorzy ogłosili, że oddano już ponad 200 000 głosów, co blisko dwukrotnie pobija finalny wynik 108 000 głosów z roku 2019.

Popkillery – czym są?

Popkillery to inicjatywa serwisu muzycznego Popkiller.pl, który postanowił do tematu podejść ponad jakimikolwiek podziałami, zapraszając do współpracy liczne media o zasięgu ogólnopolskim oraz lokalnym, tak by efektem była nagroda ze strony całego środowiska hip-hopowego.

Zwycięzcy wybierani są na dwa sposoby – w głosowaniach publiczności a także w głosowaniach gremium, złożonego z dziennikarzy Popkillera oraz wybranych dziennikarzy i ekspertów reprezentujących różne pokolenia, różne media i różne spojrzenia na muzykę. W jego składzie znajdują się zarówno przedstawiciele prasy, radia i telewizji, jak reprezentanci internetowych portali, serwisów ogólnomuzycznych i lifestyle’owych, serwisów hip-hopowych, największych rapowych festiwali a także muzyczni influencerzy, youtuberzy i komentatorzy. „Różnica wieku między członkami gremium wynosi nawet do 40 lat, ich gusta i muzyczne spojrzenia bywają całkowicie różne, ale właśnie dzięki temu mamy nadzieję uzyskać jak najpełniejszy i najbardziej obiektywny obraz stanu polskiego rapu, tak by wręczyć artystom nagrodę, która rzeczywiście będzie miała dla nich wartość. Dziękujemy każdemu z członków gremium i każdemu ze wspierających mediów za to, że zgodzili się połączyć siły w tej szczytnej idei” – pisali organizatorzy.

Popkillery 2019 – mówili

„Jestem trochę wzruszony, bo nigdy nie przypuszczałem, że doczekam dnia kiedy będą takie nagrody” – mówił ze sceny Hirek Wrona, a wtórował mu autor najlepiej sprzedającej się płyty w historii polskiego rapu, poseł na Sejm RP VIII kadencji Liroy – „Stoję tutaj tak jakby mi się urodziło kolejne dziecko”. „Polski hip-hop rozwija się znakomicie, w sposób, którego inne gatunki muzyczne mogą tylko pozazdrościć. Jako nieco emerytowany rockman bardzo wam – tak pozytywnie – zazdroszczę, też bym chciał by inne gatunki rosły tak jak wy, gratulacje” – mówił pan Andrzej Puczyński, prezes Związku Producentów Audio Video, wręczający statuetkę za najlepszy album roku w głosowaniu publiczności.

„Trzymam kciuki za ten projekt i mam nadzieję, że rozwinie się to w kolejnych latach (…) Rap jest najmocniejszym gatunkiem muzycznym w kraju i powinien mieć własne poważne wyróżnienia” – napisał dzień po gali Paluch, który odebrał tego wieczoru 3 statuetki, swoją dla Rapera Roku w głosowaniach gremium (z rąk Liroya) oraz 2 w imieniu wydawanego przez siebie Szpaka, którego nagrodami Album Roku i Raper Roku nagrodziła publiczność.

 
7 komentarzy
7 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
RABIN SZCZUDRICH
1 rok temu

JASZCZOMP MIAŁ JUŻ PRZYGOTOWANY GARNIAK W KRASNOLUDKI I WISIEŃKI ORAZ MODNY KAPELUTEK Z PROSTO-VISTULA. A POZA TYM SĄDZE, ŻE HIPHOP POWINIEN BYĆ ZDELEGALIZOWANY

WnukEldoki(@wnukeldoki)
1 rok temu

Peja stworzył korona wirusa żeby odwoływać koncerty A teraz jak się dowiedział że jego płyta nie wygra bo jest chujowa to odwołał tą gale

Odb
1 rok temu
Reply to  WnukEldoki

Popwannery 2020 – kąpiel przełożona, dildosy przedłużone

Typowy Raper z PL
1 rok temu
Reply to  Odb

A gdzie te dildosy?

tentypmez
1 rok temu

Pede stworzył koronawirusa, bo taka kurwa z niego. Już wiecie DTKJ

kikiki
1 rok temu
Prawda
1 rok temu

04:35 17
Opublikowany 2 dni temu 11 marca 2020 Przez Redakcja

Popularne