GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Popkillery 2023 – relacja i wyniki

Nominacje i szczegóły dzisiejszej gali.

Opublikowany

 

fot. materiały prasowe

5 edycja gali nagród branży hip-hopowej odbędzie się dziś wieczorem. Nagrody zostaną wręczone w 37 kategoriach, na które oddano 620 000 głosów publiczności, a swoje zdanie wyraziło też 168 ekspertów zgromadzonych w 7 gremiach.

W tym roku Popkillery przeszły wiele zmian, zgodnych z hasłem V edycji gali – AllSchool Awards. Pojawiły się nowe podkategorie, doceniające poszczególne nurty i szkoły rapu – Liryczny Raper Roku, Uliczny Raper/Grupa Roku i Trendsetter Roku, a także Klasyczny/Trueschoolowy Album Roku, Alternatywny Album Roku i Newschoolowy Album Roku. A wszystko po to, by szerzej i pełniej docenić zróżnicowanie obecnej sceny. Oprócz tego przyznane zostaną dwie jubileuszowe statuetki – Śląski Raper 30-lecia oraz Poznański Raper 30-lecia.

W tym roku wśród wielu zmian pojawił się także… brak transmisji. Organizatorzy zapowiedzieli, że w tym roku chcą przedstawić fanom galę w innej formie, pozbawionej dłużyzn i przerw technicznych. Wszystkie najważniejsze momenty, przemowy, wręczenia i występy pojawią się na kanale PopkillerTV dziś i w najbliższych dniach, a oprócz tego wywiady i relacje będą dziś publikowane na profilach Popkillera oraz mediów nadających bezpośrednio z gali – Rapnews, Yurkosky’ego, Rap Kontener, a także Przekosy i Natalii Sisik, tak by pełniej ukazać klimat.
O zmianach opowiedział Mateusz Natali we wczorajszym filmie:Ubiegłoroczne Popkillery obfitowały w pamiętne wydarzenia. Oprócz statuetek za 2021 rok (w których zdominował Mata) wyjątkową nagrodę Warszawskiego Rapera 30-lecia odebrał Sokół, a Złotego Popkillera za całokształt dokonań – Liroy. Przy okazji gali zrealizowano takie nagrania jak występ Pezeta na dachu Sali Kongresowej z okazji 20-lecia „Muzyki Klasycznej” oraz poruszające tribute’y dla Bezczela i Pjusa, w ktorych udział wzięli m.in. ZBUKU, KaeN, Pih, Eldo, Pezet czy Kafar Dix37.

Polskie nagrody odbiły się echem także za granicami – zwycięstwem i odebranymi osobiście statuetkami pochwaliły się w swoich social-mediach takie gwiazdy jak Jack Harlow, NLE Choppa i Skepta, a o wygranej poinformował swoich fanów także Lil Nas X.

Kto zwycięży w tym roku? Pozostaje czekać.18 komentarzy
18 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Profesooor Traaapu Spittin the Truth
1 miesiąc temu

I TAK WIEMY ZE NA ULICY WSZYSTKO WYGRYWA SENTINO PRZEBOSKI LATINO!

#TEAMSENTO

#SENTINO

#SICARIOS

Lol
1 miesiąc temu

Kogo obchodzi ta śmieszna gala?

Patronus
1 miesiąc temu
Reply to  Lol

Emateia

Małgorzata Rozenek OG official
1 miesiąc temu
Reply to  Lol

Mnie, nie mogę się już doczekać beki z ubrań „raperów” i kreacji ich Karyn

Odb
1 miesiąc temu
Reply to  Lol

Popanallery 2023 – rectum i anal

Kierownik Sekcji Poszukiwań Celowych
1 miesiąc temu

I jeszcze statuetka Złotego Tamburyna dla najbardziej poszukiwanego cygańskiego grajka

Małgorzata Rozenek OG official
1 miesiąc temu

Jako znawczyni będę dla was komentować ich łachy bo muzyka nikogo nie obchodzi no bądźmy szczerzy a 45letni rondel w bluzie na prowincjonalnej gali zawsze śmieszy

Upośledzony słuchacz rapu
1 miesiąc temu

Bardzo się cieszę, że w Polsce istnieje taka gala dla osób upośledzonych. Wspieramy niepełnosprawnych sportowców tak samo powinniśmy wspierać naszych uposledzonych muzyków.

Małgorzata Rozenek OG official znawczyni mody
1 miesiąc temu

Obiecana relacja modowa LIVE
Ogólne wrażenie: uczestnicy nas nie zawiedli i dostarczyli wielu uciech prezentując się jak sklapciałe Sebixy i Janusze na niskobudżetowym polskim weselu którym wodzirej w ramach konkursu zlecił odegranie scenki pt BAJKA O WESOŁYM SKEJCIE
Dostarczyli nam miłego a jednak trochę niepokojącego wrażenia znalezienia się w skansenie o tematyce rok 2001 Polsat serial o młodzieży z blokowiska. pan Yapa na haju z szałwii i gałki muszkatołowej!
Warto przyjrzeć się też posturze owych ananasów :dużo zgarbionych pleców, wypiętych dumnie piwnych brzuszków, zmarszczek palacza, zarumienionych pyzatych policzków, a ponadto dużo potu i pijaństwa!
Fryzury-niezadbane zarosty, łysa pała, byle co na głowie, ewentualnie wróble gniazdo jak fokus
Przemowy-poziom konkursu na najdłuższy pierd na wycieczce klasowej do Kalwarii: nadużywanie slowa GREMIUM, garbienie się nad mikrofonem jak karcony Quasimodo, dukanie i bełkotanie trzech słów na krzyż, brak dykcji gracji i ogłady!

Jean dałn gaultier
1 miesiąc temu

I tak jak przewidywalas Małgorzato królowały wymięte bluzy-śmierdziuszki

Super Julka
1 miesiąc temu

A fikus wyglądał jak szef działu konewek w Castoramie

Beata Kozidrąg
1 miesiąc temu
Reply to  Super Julka

I wszyscy tacy oklapnieci postarzali i rozpulchnieni jakby od środka ich coś rozsadzało a ja wiem co to jest to pączkujące w nich długo wypierane POCZUCIE WINY I WSTYDU za wymyślenie i rozpowszechnianie polzgiego rapu!

Cz.
1 miesiąc temu

Czwartkowy kącik psychologiczny

Skoro padło ważne słowo „relacja”, pragnę przypomnieć, że to nie ludzie są toksyczni, a relacje (niedopasowanie, zła komunikacja lub jej brak, nieumiejętność rozwiązywania konfliktów, konflikt interesów, brak zaufania). Ktoś, kogo uważasz za toksycznego, często jest najlepszym kumplem/kumpelą kogoś innego, ponieważ z inną osobą potrafi stworzyć lepszą i zdrowszą relację, czyt. lepiej sobie radzą z kryzysami i konfliktami, mają do siebie większe zaufanie i bardziej siebie lubią. PS Glamrap oczywiście jest wyjątkiem od tej reguły.

PS2 protip: pamiętaj, że na jedną negatywną sytuację w relacji muszą przypaść przynajmniej 3-4 pozytywne (żarty, dobre słowo, pomoc, wspólny wypad), by zniwelowować jej skutki. W przeciwnym razie relacja z każdym dniem będzie słabnąć i istnieje ryzyko, że stanie się toksyczna lub się wypali.

Stary WuWunia
1 miesiąc temu

Ej chopaki napiszcie też coś o moim synu.

WuWunio
1 miesiąc temu
Reply to  Stary WuWunia

Tatooo przestań!

Wacek
1 miesiąc temu

Ciekawe czy hiphopolowy wafel Kizo coś tam ucknie

Wojtek sokół w polewie kokosowej
1 miesiąc temu
Reply to  Wacek

Widziano go jak wynosi papier toaletowy

Minus
1 miesiąc temu

Ja stawiam tylko na stepowców i tej wół music

Popularne