Sprawdź nas też tutaj

Poradniki

PORADNIK: Czyszczenie czapek New Era.

Opublikowany

 

W poniższym artykule opisałem dokładnie w jaki sposób należy myć czapki New Era. Pisząc to opierałem się na własnej praktyce i znalezionych na innych stronach internetowych pomysłach. Niektóre porady znalazłem na stronie producenta.


Najważniejsze jest, aby NIGDY NIE PRAĆ CZAPKI W PRALCE ORAZ NIE ZAMACZAĆ JEJ W WODZIE
Czapka po wypraniu w pralce może być też poszarpana, naklejki z daszka mogą się odkleić, kształt się zmieni a rozmiar zmniejszy po wyschnięciu czapki.

Generalnie producent zaleca czyszczenie wyłącznie wewnętrznej opaski w czapce: tej, która bezpośrednio przylega do głowy i która wchłania pot.

c1Tak wygląda czapka wyprana w pralce.

 

Do wyczyszczenia czapki będą nam potrzebne następujące przedmioty: woda z mydłem i czysty ręcznik (ewentualnie szmatka), czysta woda, może być w spryskiwaczu. A dlaczego woda z mydłem, najlepiej szarym, nie proszkiem? Proszki często zawierają składniki odplamiające, wybielające – na ciemnych czapkach często daje to efekt plam lub zacieków.

Instrukcja czyszczenia czapki

Moczymy ręcznik, przecieramy wewnętrzną opaskę, po usunięciu zabrudzeń spryskujemy czystą wodą, dociskając ręcznik usuwamy nadmiar wody, czynność należy powtarzać, aż efekt będzie zadowalający. Pamiętaj, kiedy czyścisz swoją czapkę, nie pocieraj jej intensywnie ręcznikiem, spowoduje to zmechacenie materiału. Do czyszczenia używać można także miękkiej gąbki. Jeżeli chodzi o czyszczenie frontu czapki, daszka, logo itp. należy postępować analogicznie. Białe czapki najlepiej czyścić szczoteczką do zębów. Możecie przy jej użyciu bardzo dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenia, ale nie wolno pocierać za mocno. Bezwzględnie należy unikać nadmiernego zamoknięcia daszka.

Instrukcja suszenia czapki

Przejdziemy teraz do równie ważnej jak czyszczenie czynności, czyli do suszenia czapki dokładnie oczyszczonej i wstępnie osuszonej ręcznikiem czapki. Najważniejsze jest, aby nie suszyć czapki na suszarce! Nie należy też pozostawiać czapek bezpośrednio na słońcu, bo ciemniejsze kolory mogą wypłowieć. Jeżeli czyszczenie było gruntowne i cała czapka jest wilgotna, najlepiej pozostawić ją do wyschnięcia np. na odwróconej salaterce, tak żeby nie straciła kształtu, ani nadmiernie się nie skurczyła lub po prostu założyć na głowę i czekać aż wyschnie wtedy mamy pewność, ze nie ulegnie odkształceniom i nie będzie wymiętolona ani pogięta.

Niżej można zobaczyć porównanie czapki wypranej w pralce oraz umytej według naszego poradnika (obie mają ten sam rozmiar).

c3 

 

Oby wasze czapki po wyczyszczeniu wyglądały jak ta po prawej. Powodzenia!

Doświadczenie własne oraz https://blingbling-newera.blogspot.com

 

 


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 
63 komentarze
Subscribe
Powiadom o

Poradniki

PORADNIK: Pasek do nogawek

Opublikowany

 

Przez

(więcej…)


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Poradniki

PORADNIK: Czapki New Era: Fake czy Legit?

Opublikowany

 

(więcej…)


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)