GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Portal hip-hopowy domaga się od 50 Centa ogromnego odszkodowania

Raper został pozwany o zniesławienie.

Opublikowany

 

50 Cent raper
50 Cent

Problemy prawne nie odpuszczają 50 Centa. Kilka tygodni temu pozwał on popularny hip-hopowy serwis HipHopDX.com za użycie zdjęcia bez jego zgody. Teraz portal odpowiedział pozwem, w którym zarzuca 50 Centowi zniesławienie i sabotowanie ich marki i wiarygodności w mediach społecznościowych.

Jak donosi The Blast, 50 Cent został oskarżony o zniesławienie w związku z publikowaniem w mediach społecznościowych informacji, że portal HipHopDX.com podaje na jego temat kłamliwe informacje. – Kanał informacyjny, który nie sprawdza faktów – stwierdził artysta, atakując serwis w swoich mediach społecznościowych, które śledzą miliony osób. W dokumentacji sądowej portal informuje, że wszystkie artykuły na temat 50 Centa były prawdziwe. – Celebryta, znany szerzej jako 50 Cent złośliwie wykorzystał swoją siłę i wpływy, aby zaatakować małą i niezależną firmę medialną za jej nieprzychylne, ale w pełni zgodne z prawdą treści – stwierdzili przedstawiciele HHDX. – Fałszywe ataki celebrytów i osób publicznych na dziennikarzy i firmy medialne nazywane „fake newsami” stały się potężną bronią do odciągnięcia czytelników od szanownych serwisów. To nie są tylko kwestie polityczne lub public relations dla firm mediowych. To zamach na biznes i klasyczna forma zniesławienia w oczach opinii publicznej, która ma na celu zaszkodzić reputacji firmy – dodali.Portal domaga się od 50 Centa 3 milionów dolarów odszkodowania.

50 Cent pozywa duży portal

50 Cent postanowił wytoczyć kilka tygodni temu serwisowi HipHopDX.com sprawę za bezprawne wykorzystanie zdjęcia. Raper pozwał HipHopDX.com za zdjęcie, które zostało już usunięte, ale wcześniej skorzystał z niego portal bez uprzedniej zgody. Raper twierdzi, że zdjęcie było chronione prawami autorskimi i nikt bez pozwolenia nie mógł z niego korzystać. Na feralnej fotografii można zobaczyć Fiftiego z kierownictwem organizacji Bellator MMA. Raper zarzucił portalowi również publikowanie nieprawdziwych informacji na jego temat tzw. „fake newsów”. Portal miał twierdzić, że raper sprzedał slogan „Get the Strap” federacji MMA za 1 milion dolarów. Ma to być nieprawdą. Artysta zażądał 150 tysięcy dolarów odszkodowania. 


4 komentarze
4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dzozef
4 lat temu

Przecież on nagrał filmik gdzie mówi ze dostał miliona za ten slogan kurwa matol jebany

bbbbbb
4 lat temu
ProfessorHACKERstein 666
2 lat temu

Rapować jest najłatwiej!

#BONUSZAMUREM
4 lat temu

#BONUSZAMUREM

Popularne