Sprawdź nas też tutaj

News

Powstała piosenka dla… niewidomych piłkarzy

Niewidomi i niedowidzący piłkarze zagrają na mistrzostwach Europy, które odbędą się w Chorzowie.

Opublikowany

 

MC Sobieski

19 reprezentacji pod koniec września zawita do Chorzowa, aby powalczyć o tytuł Mistrza Europy Dywizji B w goalballu. Gra została stworzona w 1946r. przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena w ramach doskonalenia sposobów rehabilitacji niewidomych weteranów II wojny światowej i uprawiana jest do dzisiaj również na Igrzyskach Paraolimpijskich. Goalball polega na tym, że po 3 zawodników z dwóch drużyn rywalizuje ze sobą na boisku o wymiarach 9m x 18m starając się zdobyć jak najwięcej bramek za pomocą specjalnej piłki z dzwoneczkami w środku – zawodnicy mają tu do dyspozycji jedynie zmysł słuchu.

Dla Reprezentacji Polski powstał specjalny utwór, który ma ją dopingować podczas trwania mistrzostw. Autorem utworu pt „Patrzę Sercem” jest 36-letni raper z Kalisza, MC Sobieski.

Artysta choruje na nieuleczalną chorobę oczu (Zwyrodnienie barwnikowe siatkówki) więc docenia pasję i poświęcenie niepełnosprawnych sportowców.

Przypomnijmy, że nagrał on również piosenkę, która wspierała naszą piłkarską Reprezentację na tegorocznym mundialu w Rosji.

 
5 komentarzy

5
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
­­­­­

zróbcie jeszcze dla głuchoniemych

MANAGER KOKOZIEŁ

SPRAWDŹ TEN SINGIEL CZŁOWIEKU !

http://www.youtube.com/watch?v=LlGSENEwPCE

MinisterBezpieczenstwaPodwladnychTranswestytuf

SZkoda ze teledysku nie zrobil

MinisterBezpieczenstwaPodwladnychTranswestytuf

Dla niewidomych pod tytułem „PATRZE sercem” bardzo trafne

hejter

kręć dupą piczko

Popularne