Sprawdź nas też tutaj

News

PRO8L3M rusza w trasę

Bilety są już prawie wyprzedane.

Opublikowany

 

PRO8L3M / fot. Michał Klusek

Oskar i Steez prezentują swój drugi album długogrający “Widmo”, który jeszcze przed premierą uzyskał status złotej płyty. Nowe wydawnictwo duetu PRO8L3M trafiło dziś do dystrybucji w salonach Empik, na YouTube, Spotify oraz innych platformach streamingowych. Trasa koncertowa promująca płytę startuje już za kilka dni!

Warszawska grupa PRO8L3M powróciła z nowym albumem! Od dziś na rynku dostępna jest druga płyta duetu, która jeszcze przed oficjalną premierą uzyskała status złotej. “Widmo” LP to trzynaście porywających, lirycznych pomysłów Oskara i zaskakujących eksploracji muzycznych Steeza. Materiał krąży wokół zagadnień współczesnej cywilizacji, pułapek jej rozwoju i obszarów degradacji, rzucając światło na niedostrzegane zjawiska. Zadaje także wiele pytań o kierunek, w jakim zmierza nasz świat i my sami oraz zarysowuje wiele wizji, czasem mrocznych, a czasem zupełnie nieprzewidywalnych, dając tym samym nowy, kompletny kontekst dotychczasowej twórczości duetu. Na płycie usłyszymy też gości. Pierwszym z nich jest Artur Rojek, z którym PRO8L3M na nowo zinterpretowali kultowy utwór “To nie był film”. Druga postać to Borixon – na fanów, którzy kupili płytę w wersji preorder czeka bonus track w postaci remixu singla “Jak Disney” z udziałem Rekina.

PRO8L3M już od początku swojej obecności na polskiej scenie muzycznej zaskakuje słuchaczy nietuzinkowym i oryginalnym podejściem – zarówno do swojej twórczości, jak i promocji kolejnych wydawnictw. Przy okazji premiery albumu “Widmo” nie było inaczej! Tym razem artyści, aby zrealizować koncepcję oprawy albumu wybrali się w podróż aż do Pakistanu. Za zdjęcie z okładki wydawnictwa odpowiedzialny jest Michał Klusek (sesja realizowana we współpracy z SHOOTME), a projekt graficzny przygotował Darren Oorloff – uznany grafik z Melbourne, specjalizujący się w identyfikacji wizualnej projektów muzycznych. Dodatkowo, duet przygotował wraz ze studiem kreatywnym MELT i agencją OUTRAGE specjalne wydarzenie: OUTPOST – IN5TALAC7A, podczas którego fani grupy mieli okazję zapoznać się z nowym materiałem na tydzień przed oficjalną premierą, zwiedzając dystopijną, multimedialną wystawę, ulokowaną w postindustrialnej przestrzeni na warszawskim Targówku.Album „Widmo” LP dostępny jest w szerokiej dystrybucji w salonach Empik oraz na Spotify i wszystkich platformach streamingowych. Nowy materiał duetu w wersji na żywo będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej, która startuje już 7 marca. Bilety na większość koncertów są już wyprzedane, a ostatnie dostępne można zamówić na platformie Going.

PRO8L3M biografia

Stworzony przez Oskara i Steeza duet PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi złote i platynowe płyty, elektryzując coraz większe kręgi słuchaczy. Regularnie wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce, PRO8L3M to jeden z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnorodnych gatunków – od hip-hopu, po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami. Najnowszy, drugi długogrający album „Widmo” krąży wokół zagadnień współczesnej cywilizacji, pułapek jej rozwoju, degradacji środowiska oraz rzuca światło na niedostrzegane zjawiska.PRO8L3M – Widmo Tour

07.03.2019 Zielona Góra (Piwnica artystyczna Kawon) | Sold Out
08.03.2019 Poznań (Tama) | Sold Out
09.03.2019 Toruń (Od Nowa) | Sold Out
14.03.2019 Rzeszów (Pod Palmą)
15.03.2019 Lublin (Klub Graffiti) | Sold Out
16.03.2019 Kielce (Grand Music Club)
22.03.2019 Łódź (Klub Wytwórnia) | Sold Out
23.03.2019 Gdańsk (B90) | Sold Out
28.03.2019 Bielsko-Biała (Galeria Bielska BWA)
29.03.2019 Wrocław (A2 – Centrum Koncertowe) | Sold Out
30.03.2019 Warszawa (Hala Koło) | Sold Out
04.04.2019 Opole (Narodowe Centrum Polskiej Piosenki)
05.04.2019 Katowice (MCK) | Sold Out
06.04.2019 Kraków (Klub Studio) | Sold Out

17 komentarzy
17 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Adolf
3 lat temu

W czym wizja zycia ktore roztacza Pro8l3m jest atrakcyjna?
brud, syf, narkotyki.
Czy nie lepiej po prostu zyci, zalozyc rodzine, nie cpac, byc dobrym czlowiekiem?

szymon
3 lat temu
Reply to  Adolf

nie, wypierdalaj

Paw
3 lat temu
Reply to  Adolf

W niczym nie jest lepsza, ale to samo w sobie nie jest problemem, bo tak jak oglądając Star Wars nie chce bronić galaktyki, tak słuchając Problemu nie chce wstawać budzony lajnem. Problem zaczyna się kiedy słuchacze zaczynają się zbyt mocno utożsamiać z tekstem piosenki.

Analny Wagabunda
3 lat temu
Reply to  Paw

Słuchacze Problemu lubią wdychać kacowe bąki, potwierdzone info

Pedał bez rąk
3 lat temu
Reply to  Adolf

Wypierdalaj zboku

LujwUj
3 lat temu

KONCERT TO BĘDZIE NA WEMLBEY STADIUM

LECH ROCH PAWLAK „ŻELI PA PĄ” TOUR

Odb
3 lat temu

Pro8l3m rucha trase

wefff
3 lat temu
Reply to  Odb

Ruchanie TR45Y problematycznej

Kiedy myśmy z kolejarzem w Kielcach rządzili
3 lat temu

Groźne miny i ciuchy na ryby. Beka xD każdy kawałek brzmi na nowej płycie tak samo, udał wam się tylko art brut, bo na klasycznych, nie waszych bitach.

Krzysztof Kononowicz
3 lat temu

ARTUR ROJEK ROZPIERDOLI TE PŁYTĘ GIMBY NIE ZNAJO

Asap Flak
3 lat temu

Niby raperzyny w Polsce coś tam zarabiają a tego nawet nie stać na wizytę u stomatologa dermatologa i gabinecie kosmetycznym tylko zakrywa ciągle te krzywe zęby i syfy na ryju.

szymon
3 lat temu

W KOŃCU COŚ O RAPIE. NIKT JAK WOTEK SOKÓŁ I PROBLEM. JEBAĆ PSEUDO RAPERÓW I ŁAKÓW! BUZIAK

Young Stuleja
3 lat temu

Zaraz czy ci goście są tak popularni i znani jak tam pisza.?
Pierwszy raz tego Oskara usłyszałem na płycie Wlodiego i był strasznie chujowy gorszy nawet od tego Holaka zjebał kawałek na Maksa.
Sprawdziłem kilka kawałków tego Problemu podkłady zajebiste ale ten koleś to pierdoli takie głupoty że nie idzie tego słuchać i do tego to dukanie zakrapiane chujowa barwa głosu.
O chuj tu chodzi czy wystarczy zgrywać awangardę i wizjonera by publiczność klaskała i nazywała to objawieniem?

KŁ0P0T
3 lat temu

Jebać tego off bita, Steez marnujesz się przy nim. Bity kozak ale to pierdolenie oskiera już męczy. Teraz próbuje jeszce podśpiewywać, a w bit się nienauczył trafiać. Kurwa gość psuje te piosenki. Na pierwszy płytach było to coś nowego, teraz jak dla mnie to jest chujnia.

Rychu Pierdziaweczka
3 lat temu

Analny Problem rusza w analną trasę.

ProfesorNauk
3 lat temu

Kurwa po chuju news jak już powyprzedawane wszystko!

Popularne