Sprawdź nas też tutaj

News

Problemy Pezeta. Raper wypadnie z topki popularności?

Warszawiakowi coraz trudniej rywalizować z młodymi raperami.

Opublikowany

 

fot. Lola Banet

Mija trzeci tydzień od wydania ostatniej płyty Pezeta i patrząc, jak sobie ona radzi na OLIS, widać ewidentną zadyszkę. Co prawda pierwsze notowanie było jedynką, ale kolejne dwa znalazły się poza podium – odpowiednio 5 i 6 miejsce, mimo braku groźnej konkurencji. Dziś Pezet przegrał nawet z Andreą Bocellim, który jest na liście od… 70 tygodni.

Rap jest wyjątkowo bezwzględnym gatunkiem, gdzie metryka odgrywa olbrzymie znaczenie. Wkraczając w 4 z przodu, szanse, że wypadniesz z topki wzrastają drastycznie. To nie rock, gdzie możesz mieć 73 lata, jak Ozzy i wydać właśnie kozacki album, który zyskał entuzjastyczny odbiór. Tak naprawdę, obiektywnie oceniając, ze starej szkoły chyba tylko Sokół może jeszcze rywalizować np. z wykonawcami spod znaku SBM. Rówieśnikowe legendy pokroju Peji i Tedego już dawno pogodziły się ze spadkiem z ekstraklasy. Dobrze, że jeszcze są i nagrywają, ale ich fejm sprzed 15 lat przepadł bezpowrotnie. Można powiedzieć, że Pezet znajduje się obecnie na miejscu barażowym, używając terminologii piłkarskiej.Na pewno na jego korzyść działa fakt, że robi sold-outy w dużych miastach. Nie koncertuje w Tychach czy Ostrołęce, oczywiście nic nie ujmując tym miejscom, chodzi o stawki. Jednak „Muzyka komercyjna” radzi sobie rozczarowująco, pod wieloma względami. Okey, jest już złotą płytą, ale nie widać dużego potencjału na więcej. Generalnie można sprawdzić ten album, nie nastawiajcie się na fajerwerki, ale festynu też nie ma. Pomijając mieszany feedback, to np. fakt, że singlowe „Zszedłem ze sceny” zrobiło tylko 190 k. wyświetleń w tydzień, może zaskakiwać. Bez cienia wątpliwości „Tyrmand i Hłasko” wykręciłby znacznie więcej, jednak teraz ciężko będzie odratować straty z „pierwszego pi*rdolnięcia”. Pewne jest to, że Pezet musi coś zmienić – jeśli nie muzycznie, to chociaż pod kątem prowadzenia sociali, bo raczej jest świadomy, że mogło i powinno to wyglądać konkretniej.

 
91 komentarzy
91 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
RURA "RUROMINA" RUROMSKA
1 miesiąc temu

Kolejna reklama podpadek przywróci najleżny mu status największej komercyjnej prostytuty.

Perspirant
1 miesiąc temu

To chyba ostatni rok mojego NEET’u. Skończy się marihuanizm i picie syropków z kodeiną. Gardzę światem i nie mam żadnej motywacji do pójścia do roboty i tyrania z Januszami na budowie albo produkcji. Także chyba monar albo bezdomność mi pozostaną ehhhh

Perspirant
1 miesiąc temu
Reply to  Perspirant

Przynajmniej rozk.urwie se jeszcze nos w sylwestra jak nigdy. Polecam apartamenty w Poznaniu na Towarowej.

erdo w rowerze błażeja
1 miesiąc temu
Reply to  Perspirant

dude, bywałem, również polecam. poznańskie dziewczyny i poznański kryształ na wielkim propsie.

Gftu7ru7yuuuuu
1 miesiąc temu

Warszawski śnieg czany okopcony smoliwąs w sadzy czarnej!

Korek
1 miesiąc temu
Reply to  Perspirant

Ty jesteś tylko narkomanem, tak naprawdę całe twoje zdanie o świecie to narkotyczna iluzja, to one myślą za ciebie .

Hdgiuryirjuduhhjghhh
1 miesiąc temu
Reply to  Korek

Coronavirus.

Gdruirtutfhugt
1 miesiąc temu
Reply to  Perspirant

Sektę dresiarzy z Halloween załôż!

Edzio tiktokownik śpiewa
1 miesiąc temu

Wiem ze czekacie na blok piosenkowy. Oto on. Do zabawy laki lecgoł:
-Ajmno taci taci ch.j
-Marsz weselny jestem sonna
-Itse kajno medżik medżik taki medżik taki medżik z kalibra
-Czeczereczecze czeczereczecze cze cze cze
-Bajlando bajlando amigo adios esilencjo loko
-Bonasera bonasera seniorina bonasera cział cział
-Sansziajn sansziajn rege leki gudbaks
-Bulewu aha aha
-Lajkerap lajkegen letmi egen łaken domen
-To rap pana japy to pana japy rap
-Policja ewrybady nid policja
-Jetem włodi przesłuchałem wszystkie płyty mówię sobie włodi co ty
-44 mięgwa nie rycerze
-Tranzystor bejbi duet
-Gucziu noł pampi rap jugacziu pampi rap
-Sercurimema de tajm
-Jeny acziułoki acziułoki jeny muwin chiba muwim czrasta a smuf kryminal
-To jest to to jest teść a to tam to jest grześ
-Mul jesten kawałek podłogi
-To tak tak to właśnie jest to tak tak to właśnie jest na wznak
-Bania u cygana hej bania u cygana do rana
-Parinero parinero ooooo
-San sandokan to tylko jest melodia ta

Wnuk Tedego
1 miesiąc temu

Ta płyta jest po prostu ujjowa. Poza tym singlem z sokołem nie ma do czego wracać. Regres kompletny chyba myślał po sukcesie poprzedniej płyty ze na nowego Pezeta każdy czeka z siurkiem w ręce. No sorry ale rynek tak nie działa

RURA "RUROMINA" RUROMSKA
1 miesiąc temu
Reply to  Wnuk Tedego

A kiedy on ostatnio puścił dobrą płytę? W 2007? Od ponad dekady leci jedynie na kojarzonej ksywie, wie że ma branie, więc rzuca bylejakie wersy, bo ma świadomość iż znajdzie się banda tumanów, która i tak to kupi, więc i po co się wysilać? Goli frajernię do spodu z hajsu.

Kotangens
1 miesiąc temu

Tak samo glamrap mial nadzieje ze tumany taki jak ty i ja wejda w ten artykul. Najwidoczniej sie udalo!

Denis
1 miesiąc temu

Denis…
mam na imię Denis …
a nie jakiś p.E.nis…
rozpalony Denis…
czy już wieeeesz ?
czy już wiesz ?!
czy spotkał Ci jeż ?!

Gddhuryiyyuyuuyy
1 miesiąc temu

Kryptoreklama kapitalizmu?

sprite700
1 miesiąc temu

Jaki ma cel ten wysryw? Nie podoba mi się rap Pezeta, ale na tle stulejarzy których promujecie tutaj za pieniądze to koleś ma naprawdę imponującą karierę. To chyba nie jest aż takie dziwne, że coraz mniej młodych ludzi będzie się interesowało Pezetem, bo a) nie mają żadnego sentymentu np. do wakacji, kiedy pili pierwszy browar i leciała Muzyka Klasyczna b) średnio ich interesują mądrości 40-latka. Jedziecie po nim, że gościu nie ma kariery jak kiedyś choć był czas, że nikt nie miał kariery jak on. A on dalej jest w stanie sprzedać stadion. Naprawdę Michalczewski weź się za układanie kostki brukowej a nie pisanie o rapie, chociaż myślę, że i to byś spie*d*lił.

Siusiarios
1 miesiąc temu
Reply to  sprite700

Jaki Michalczewski? Tutaj pseudo redaktorzy używają fake nicków bo się boją podać prawdziwych żeby czasem ich ktoś nie dojechał za te farmazony, gość który pracuje w glamrapie i jeździ po wydarzeniach mówił na wywiadzie że oni są podzieleni w tej pseudo redakcji i nawet nie zna tych typków co piszą tutaj te wysrywy bo oni się boją przyznać kim są, i to jest szczera prawda.

Odb
1 miesiąc temu

Problemy Bideta. Dukacz wypadnie z wanny Rafalali na rzecz Belmonda?
Warszawiakowi coraz trudniej dotrzymać tempa w analu.

Odb
1 miesiąc temu
Reply to  Odb

Ale yebany bezbek i podszyw!!!!!!

AntyPrzegryw
1 miesiąc temu

NIE WSPÓŁCZUJ PRZEGRYWOWI
Świnia w chlewie lubi najbardziej błoto, bo tak jej wygodnie. Z Twojej perspektywy to coś niewykłego – jakże tak, w błocie? Brudzie? To niekomfortowe.
Z perspektywy świni jednak jest inaczej. Lubi swoje błoto. Dlatego jakakolwiek rozmowa z przegrywami nie ma sensu. Im jest tak dobrze, wygodnie i miło. Nie trzeba nic robić. „Raz w 2007 roku w szkole jeden taki michał powiedział, że mnie nie lubi, dlatego mam zniszczoną psychikę i jestem skazany na przegryw”. Z pewnością słyszałeś podobne historie wielokrotnie.
Przegryw należy zdefiniować od nowa i przestać postrzegać go błędnie. Nie postrzegajmy przegrywu jako sytuacji niekomfortowej. Sytuacja niekomfortowa jest wtedy, kiedy twoja własna pozycja automatycznie jest bodźcem do zmiany, np. siedzisz sobie w domu i ci się majtki lekko wcisnęły w tyłek. Wstajesz na chwile, poprawiasz, jest to odruch, nie myślisz o tym. Przegryw to komfort i słowo klucz dla lenistwa, a lenistwo ma to do siebie, że dla ludzi o sł

Kafel
1 miesiąc temu
Reply to  AntyPrzegryw

Przegryw czy jak kto woli incel powinien być traktowany jako jednostka chorobowa. Śmianie się z takich ludzi to jak śmianie się z ludzi chorych na Zespół Downa. Nikt bycia przegrywem sobie nie wybrał, to społeczeństwo i genetyka go takim uczyniło, nie ma się wpływu na to, czy jest się przegrywem czy nie. Nikt nie wstał rano i nie powiedział czegoś w stylu: „dzisiaj zostaję przegrywem”. Nieważne ile razy będziesz się wypierał przed samym sobą, że nim nie jesteś, to i tak społeczeństwo przylepi ci łatkę przegrywa.

Andrewglotoa
1 miesiąc temu

Bardzo odpychająca maniera pisania tego Jana Michalczewski ego.

Deestylat
1 miesiąc temu

SOKÓŁ DAJE RADĘ, PO TYM ZDANIU AUTOR STRACIL U MNIE CALKOWICIE NA WIARYGODNOŚCI

Fgfddd
1 miesiąc temu

Wy dalej z tym Peji debile?:D
Peja – Pei
Matoly

Człowiek
1 miesiąc temu

Pezet nie musi już nikomu nic udowadniać. A Wy zawistne redaktorzyny możecie dalej brendzlować się do fotosów swego idola Sebastiana „halo Policja” Alvareza.

knt
1 miesiąc temu
Reply to  Człowiek

Wreszcie jakaś prawda na tym portalu. Swoją drogą ciekawe gdzie jest trójkącik/plusik ze swoim -50 do każdej nieprzychylnej opinii o Alvarezie.

Sidney Polak
1 miesiąc temu

Oddaj kasę!

Sidney Polak
1 miesiąc temu
Reply to  Sidney Polak

To nie jest podatek. To jest opłata.

Lakszmi
1 miesiąc temu

Z jakiej topki??? Ile ty masz lat redaktorze? 12? Poza tym, baraże?? Serio? Gdzie w sytuacji wydawania płyt można to porównywać z barażami?? Pomjam fakt ze baraże można rozgrywać w różnych dyscyplinach, a nie tylko w piłce nożnej.. Pezet wśród raperow jest wciąż o trzy nieba lepszy niz ten pseudo redaktor wsrod swoich. Dlatego po tym co napisałeś, latwiej przewidzieć koniec twojej kariery, niż Pezeta..

Jan
1 miesiąc temu

Glamrap bardzo słaby artykuł

Hans get ze flammenwerfer
1 miesiąc temu

Jasiu co tu piedolisz? XD

Jw construction
1 miesiąc temu

Poziom pisarski tego newsa jest poniżej matury podstawowej z polskiego. Tragedia. Jeśli chodzi o poziom pezeta to dawno już szuka domu żółwi ninja. Kanał.

MC KULA
1 miesiąc temu

Daje fulla

Przemek
1 miesiąc temu

Ostatnio Pezet mi sie nie podoba, chociaż ukryty w miescie krzyk to moja ulubiona piosenka. Przy okazji do autora – „szansa” to coś pozytywnego nie można używać tego słowa do opisania, że spadnie z listy. Dobre jest „możliwośc”. pozdrowienia 🙂

LENTO szybka pożyczka
1 miesiąc temu

Uważam Pezeta za dobrego technika nie jestem jego fanem ale szanuje za całokształt
Jestem starym słuchaczem który zaczynał z 2 Live Crew Beastie Boys Cypress Hill 2 Pac
Siedzę w tej wannie od 1992 roku i wielu już widziałem sezonowców czego nie mogę powiedzieć o Pezecie a zmiana pokoleniowa nie przeszkadza mi po tylu latach dalej śmigać na gramofonach w domowym zaciszu
Pozdrawiam✊

inor
1 miesiąc temu

Moim zdaniem najsłabiej na płycie wypadli goście, Sokół i Paluch dali radę ale reszty nie jestem w stanie wysłuchać do końca i przeskakuje na kolejny utwór, i tu zawiedli Ci niby na topie, bedoesy i inne kukony. Ci kolesie są asłuchalni zwyczajnie, płytę kupiłem ale do połowy utworów nie wrócę i szybko je zapomnę.

Adrianek Spejson
1 miesiąc temu

Wiek rapera akurat nie jest tutaj istotny,najistotniejsze jest to że ten album jest po prostu mocno średni,ot rozwiązanie całej zagadki

Fan
1 miesiąc temu

Znam powod słabej sprzedaży, ta płyta jest poprostu slaba.

Fazi rolnik ze złotego trójkąta
1 miesiąc temu

Chamie z wiochy co masz do Tychów??

Arkcadio
1 miesiąc temu

Co za idiota napisał ten „artykuł” xD

Edzio tiktokownik śpiewa
1 miesiąc temu

Wiem ze czekacie na blok piosenkowy. Oto on. Do zabawy laki lecgoł:
-Ajmno taci taci ch.j
-Marsz weselny jestem sonna
-Itse kajno medżik medżik taki medżik taki medżik z kalibra
-Czeczereczecze czeczereczecze cze cze cze
-Bajlando bajlando amigo adios esilencjo loko
-Bonasera bonasera seniorina bonasera cział cział
-Sansziajn sansziajn rege leki gudbaks
-Bulewu aha aha
-Lajkerap lajkegen letmi egen łaken domen
-To rap pana japy to pana japy rap
-Policja ewrybady nid policja
-Jetem włodi przesłuchałem wszystkie płyty mówię sobie włodi co ty
-44 mięgwa nie rycerze
-Tranzystor bejbi duet
-Gucziu noł pampi rap jugacziu pampi rap
-Sercurimema de tajm
-Jeny acziułoki acziułoki jeny muwin chiba muwim czrasta a smuf kryminal
-To jest to to jest teść a to tam to jest grześ
-Mul jesten kawałek podłogi
-To tak tak to właśnie jest to tak tak to właśnie jest na wznak
-Bania u cygana hej bania u cygana do rana
-Parinero parinero ooooo
-San sandokan to tylko jest melodia ta

Atari
1 miesiąc temu

Pecet: coraz trudniej mi rywalizować z Apple

Ojciec Rogala DDL
1 miesiąc temu

Pamiętajcie, trzeba tak robić żeby się nie narobić. Ja robię około 200 h miesięcznie z nadgodzinami i zarabiam około 8k netto. A w pracy tylko jestem i nie robię nic przez cały dzień. Pewnie zapytajcie jak do tego doszło, otóż trzeba mieć specjalistyczna wiedzę którą się wykorzystuje od czasu do czasu ot tyle . Pozdrawiam serdecznie, życzę samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym

Jaszczur
1 miesiąc temu

Problem tej płyty jest jeden – jest to bardzo słaby krążek.

dsqes
1 miesiąc temu

wyświetlenia :)) po czym poznać czy coś ma styl czy jest gównem- po wyświetleniach właśnie, ale odwrotnie niż myśli większość.

np. tupac ma mniej wyświewtleń przez 10 lat niż gangnam style- tyle w temacie

Korek
1 miesiąc temu
Reply to  dsqes

Ale za to płyty ma każdy nawet rdzenne ludy amazoni posiadają płyty paca. Wyświetlenia znikną gdy usa zacznie dziesiątkować naszą cywilizację. Po wszystkim gdy paru ocaleje, odbuduje populację i na nowo odkryją rap to właśnie będzie rap Tupaca lub Biggiego, a nie white 2927 albo jakieś inne maty. Na szczęście ci drudzy wyginą w momencie wyłączenia prądu.

Plecak doświadczeń
1 miesiąc temu

Nie wiem jaka jest wiedza twórcy tego artykułu na temat rapu ale jak dla mnie Sokół i Pezet to dwóch najlepszych raperów w Polsce i ogólnie stara szkoła nie straciła publiki, po prostu poszła z nimi część starszych odbiorców niż gówniaki pt. Young Igi beż obrazy oczywiście dla twórców współczesnej muzyki rozrywkowej. Rap to co innego i po prostu zmieniły się czasy, nie chodzi tu o jakieś gówniane miejsce na olis, a o to by robić swoje i jak słucham rapu od prawie dwóch dekad tak nie zauważam aby Pezetowi działa się jakaś krzywda pod tytułem „Mam mniej wyświetleń w porównaniu z tym co było 15 lat temu” Pezet nadal rozwala system i nikt nie zbliżył się do niego w żaden sposób mentalnie w utworach, to jest coś niepowtarzalnego i mało tego myślę,że jako jeden z niewielu artystów starej szkoły nadal trzyma top poziom, szacun za tą wieloletnią twórczość. Młodziaki teraz mają dużo wyświetleń ale to się szybko skończy, wątpię żeby trwało przez wiele lat

Korek
1 miesiąc temu

No trochę poleciałeś z tymu najlepszymi raperami, bo mógłbym ci tu z miejsca wymienić stu lepszych, pewnie chodziło ci o to, że są najbardziej znani. Szkoda, że po dwóch dekadach słuchania rapu dalej nie wiesz o co tak naprawdę chodzi.

Plecak doświadczeń
1 miesiąc temu
Reply to  Korek

Nie dasz rady wymienić stu lepszych, bardziej prawdziwych w swoim przekazie i z takim skillem, nie jesteś dobrym partnerem do polemiki o rapie jeśli wypisujesz takie rzeczy jak „stu lepszych raperów niż Sokół”, wiesz lepiej od autora komentarza co ten miał na myśl i mówisz komuś kto słucha tej muzyki od dziecka (Rap to dla mnie dziedzictwo) mówisz, że nie wie o co chodzi.. nawet nie chcę wiedzieć o co według ciebie chodzi w rapie. Za to z pewnością więcej niż stu takich jak ty weszło na glamrap żeby zobaczyć o co chodzi z tym nieciekawym pezetem.

Łukasz Gal
1 miesiąc temu

Co Wy tu za głupoty piszecie to głową mała…

Abstrakcja
1 miesiąc temu

I to jest problem dzisiejszej popkultury. Jak chcesz być na topie, to musisz zacząć schlebiać nieskim gustom.

Oskar Pam Pam Śpiewa
1 miesiąc temu

aaaaasdadasd

Dom Handlowy "Jubilat" Kraków
1 miesiąc temu

Panie Oskarze, proszę zgłosić się do nas w celu płatnej współpracy reklamowej

Syn Zdzisława
1 miesiąc temu

Pezet to muzyka dla zaszczepionych korposzczurów

Tede
1 miesiąc temu

Nie martw się ziooom! Pozdro Pezet! Nagramy coś! Wierzę!

Gddhirrhufuthjfghgh
1 miesiąc temu

Tatuarze rakotwôrcze on ma!

Gfgjifgjghjhhhhjjjjjjj
1 miesiąc temu

To forum jest tylko dla Polek oraz tylko dla Polakôw!

Kejej
1 miesiąc temu

W Tychach nie koncertuje bo nikt tego patafiana tu nie slucha

YO..
1 miesiąc temu

11:24 29

Warszawiakowi coraz trudniej rywalizować z młodymi raperami.

Opublikowany 2 dni temu 27 października 2022Przez Jan Michalczewski

Gfftyy
1 miesiąc temu

Yebać pezeta pęd a ł a?

Pablo Escobar z Sosnowca
1 miesiąc temu

Drewniak to kuhvva chędożona, a Barcvvelona to nieudacznicy i lamusy do bicia. Każdy tych ćwoków bije i są nędznikami bankrutami. Po co ten kretyn Drewniakowski tam poszedł to nie wiem, ale pewnie teraz płacze jak baba i żałuje że odszedł z Bayernu. Pana Niemca chciałeś polaczku wygrzmocić? To Pan Hans ciebie wygrzmocił i tą barcfelonkę też sprzedając im takie marne drewno za 50 mln euro. Idziecie na dno barcfeloniaki. A ty Drewniak popełniłeś podobny błąd jak Ronaldo. Kasa, słońce i plaża ci odebrały rozum. Mogłeś iść do PSG albo do Chelsea, ale jesteś beciakiem kukoldem i łajzą co posłuchała się durnej żoneczki. Kiedyś kibicowałem tym cfelom, ale teraznie bo wstyd kibicować tym łamagom do ruchni. Kibicuje się tylko tym którzy wygrywają.

Big L
1 miesiąc temu

Pezet już dawno się skończył

KamilZdun
1 miesiąc temu

Płyta słaba to i się nie sprzedaje.
Nie porównujcie pezeta do Ozzy’iego.

Wiesiek na hardkorze
1 miesiąc temu

Kto to jeat wogole?

twoja matka
1 miesiąc temu

Przeciez to zawsze było łaczycho ze ja pier.dole, razem z sokołem nie wiem kto tym gownem sie jara

Ricz Forester
1 miesiąc temu

Ależ ja jestem seksowny i nieziemski… I ruch.am wasze Polki. Jeżeli chcecie, drogie Polaczki, dorównać mi przynajmniej minimalnie takim wdziękiem u waszych kobiet polecam wam jeść więcej suchego chleba i popijać go czystą wodą. Nie będziecie idealnie tacy jak Ricz Forester, ale przynajmniej nauczycie się prawidłowo nalewać herbatę waszym rodzimym kobietom.

erdo w rowerze błażeja
1 miesiąc temu

nigdy nie miał nic ciekawego do powiedzenia w tych swoich wysrywach, z wiekiem to się nie zmieni. pojeździ po PL po jakichś dożynkach, na chleb zarobi.

Gość
1 miesiąc temu

Znowu te mejstrimowe dziadygi bez stylu i tematów do powiedzenia. Obczajcie sobie Gruczoł DBK, to jest rap, a nie te pajace jak Pezet. h t t p s://www.youtube.com/watch?v=ZqZek99SAmk

Pecet®
1 miesiąc temu

SPRAWDZCIE ZAYEBISTEGO RAPERA
TERMOFILAR OFFICIAL
youtube.com/watch?v=r6-WBi3YPj4&ab_channel=TERMOFILAR__official

Popularne