Sprawdź nas też tutaj

ranking

Producent Roku – podsumowanie polskiej sceny w 2017

Opublikowany

 

Kto rozczarował? Kto zaskoczył? O kim zapomniało środowisko? Co zapadło nam najbardziej w pamięć? Pytań jest więcej niż odpowiedzi. Każdy ma swoich faworytów.

Podsumowania, zestawienia oraz rankingi towarzyszą nam tak właściwie przez cały rok. Poczynając od tych stricte cyferkowych jak OLiS, aż po te subiektywne w formie licznych felietonów. Przełom grudnia i stycznia jest jednak momentem ich apogeum. Nie inaczej będzie i u nas. Nie będziemy trzymać was więcej w niepewności, podobnie jak rok temu przygotowaliśmy kilka kategorii, które na pewno wprowadzą was w konsternację.  

 

W tym roku polską scenę podsumowali dwaj nasi redaktorzy, których wybory, wnioski i argumentacje często są zupełnie różne. Tym razem Producent Roku…

 

Producent Roku wg Jarosława Janusza:

Lanek

Lider zestawienia 2k16 zaliczył powrót do przeszłości i również tym razem zdobył najwyższy laur. Malkontenci powiedzą, że ostatnie 12 miesięcy należało do innych, wielkich, czy też wypływających beatmakerów, a jemu wystarczy już duet roku. Prym wiedzie za wszechstronność. Polon płonął jak Rzym w 64, do tego mixtape, który w opinii niektórych słuchaczy okazał się słabym dodatkiem, ale ratowały go bity. W opozycji klimatu mamy współpracę z PlanemBe, gdzie Insomnia prawie w połowie została wyprodukowana przez krakowskiego producenta. Gdyby było wam mało, to parę dni przed nowym rokiem pojawił się album „Haze” autorstwa białostockiego rapera o ksywie Bójo, promowanego przez Stoprocent. Ponad połowa bitów na tej płycie to sprawka Lanka. Jak widać nie jest on zamknięty wyłącznie na współpracę z SBM, a spektrum jego działania jest dość szerokie.

 

Wyróżnienie: Michał Graczyk

Wystrzelił jak kula z armaty. Kilka na prawdę mocny singli m.in. ‚Zapytaj o mnie’, bezkompromisowy ‚Gustaw’ i (…) milionowy ‚Plecak’. Mogliśmy go usłyszeć również na platynowej ‚Złotej owcy’, a to przecież nie wszystko. Duże rzeczy zostało już zapowiedzianych na następne 12 miesięcy. Pozostaje czekać na kolaborację z Quebonafide.

 

Wyróżnienie: Wszyscy producenci z „Narkopopu”

O płycie Kaza jeszcze w podsumowaniach będzie, więc w tym momencie skupiam się wyłącznie na producentach. Kwestia niepodważalna – Bałagane ma ucho do bitów i na albumie nie ma muzycznie słabej produkcji. Nie ważne czy mówimy tu o weteranach, czy tych, którzy wypłynęli stosunkowo niedawno. Te bity bujają i hipnotyzują. Ich twórcy to nie wypadek przy pracy i jednorazowa chwila geniuszu. Na innych tegorocznych produkcjach udowodnili, że należą do czołówki i to oni będę wyznaczać standardy w niedalekiej przyszłości. Wyróżnić trzeba ₪ (do tej pory nie wiem jak to się czyta, dla niewtajemniczonych jest to producent związany z Hewrą) i Jacona, który w przyszłym roku uraczy nas większymi projektami w konwencji album raper/producent.

 

Producent Roku wg Bartłomieja Ciepłoty:

Michał Graczyk

Podobno jeden z droższych producentów w Polsce. Często nazywany również polskim CashMoneyAp. W sumie to nie ma czemu się dziwić. W tym roku odpowiadał za podkłady to takich utworów jak “Gustaw”, “Plecak”, “Nie pierwszy raz”, “Mam ten luksus”, “Zapytaj O mnie”, “Wygram”, “Bomby” lub chociażby “Buzi”. Wysoki poziom, wszechstronność i brak trzymania się jakichkolwiek reguł. Niewątpliwie chłopak wprowadził powiew świeżości w tę muzykę i zapewne zrobi to jeszcze nie raz. W ramach uzupełnienia dodam jeszcze, że gdyby nie Michał, zapewne w tym miejscu pojawiłby się Małe Miasta. Zarówno jako duet, jak i solowo. Jeśli w 2018 panowie ponownie przetną swoje drogi w studio, tworząc przy tym następcę “Konia”, wybór będzie oczywisty.

 

 

Kolejne podsumowanie na dniach…

 
24 komentarze

24
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
xyz

₪ to Kuba O, były producent JWP

jojne

₪ to symbol szekla (hajsy w izraelu)

ShadyDeal

Nikt w Polsce jak Steez. Graczyk na dystansie Kubana chyba się inspirował she will lil wayna.

tomy

wbijam na pastwisko
stoją krowy i jeden byk
pytam: komu zajebać w łeb?
a te kurwy krzyczą: muuu muuu

TwojaNiunia

Kto to ten MICHAŁ GRACZYK?? Tyle nagród. A nie znam nołnejma.

Narkopop

KURWA MICHAŁ GRACZYK MICHAŁ GRACZYK I ANI SŁOWA O SINGLU NOWY KOLOR CO NAWET WJEBAŁ NO I W CHUJ WYŚWIETLEŃ

wpogonizahajsem

A gdzie Sir Mich?
[img]https://iv1.lisimg.com/image/1940376/740full-paula-marciniak.jpg[/img]

Narkopop

A MICHAŁ GRACZYK TO TEN OD GRACZYKÓW KOLO STAREGO BUŁY MIESZKALI

cydży

JAK JA SIĘ CIESZĘ ZE ODNALAZŁEM SIĘ W KLASYCZNYM RAPIE. SPRAWDZAŁEM SOBIE DZIŚ PŁYTY, SINGLE TAKICH WYKONAWCÓW JAK LL COOL J, MC LYTE, BIZ MARKIE, HIGH & MIGHTY, DOUG E FRESH, CHILL ROB G, PEJA, PLOMIEN 81, OSTR, UMC’S, ONYX, DIGABLE PLANETS, NON PHIXION I KURWA JAKIE TO SĄ PIĘKNE RAPSY. JEBAĆ TRAP I JECZYDLA NA AUTOTUNIE. NO I TYLKO HETERO. ILE JA ZYCIA ZMARNOWALEM NA TEN PIERDOLONY TRAP.

Xdp

Kategoria : Zbuku roku 2017
Laureat : Zbuku

babababa

Jakimi kryteriami się kierowaliście? Ilość wyświetleń? Bo dawali bity popularnym grajkom? Śmieszne 🙂
Ten michau to jakiś podrabianiec.
[IMG]https://i67.tinypic.com/qqdgtc.jpg[/IMG]

Juliusz C

2K Beatz wy kurwy najlepszy!

sędziadred

LANEK WCHUJ.

POWINNI WYDAĆ POLON INSTRUMENTAL CD.

Pokaszdupe

A gibbs?????????

Nie lamus

A kubi producent?! Dlaczego niby michał graczyk

#facepalm

SIR MICH NAJLEPSZY PRODUCENT SUKO!

Hymiel jadwiga

Steez ponad wszystkimi, tfu.

esielfała

Najlepszym producentem 2k17/2k18 jest kurwa ekipa TVNu bo wyprodukowała Rysia w Agencie jebane pozery

Pr.....

….

toziomal

gdzie ta pedalska bandana wrotas

Hehe Uytedd

SECRETRANK król

slwmj

gdzie soulpete kurwy

cydży

NAJLEPSZYM PRODUCENTEM W POLSCE JEST NP. FIRMA SOLARIS. A TE POPOWE GRAJKI TO MOGA JEDYNIE NA FESTYNACH I DOZYKACH GRAC DLA WIESNIAKOW.

PRAWDA

TO POWINNO BYĆ ZESTAWIENIE KTO ZNALAZŁ LEPSZĄ PACZKĘ DO PRZEROBIENIA NA BIT

Popularne