Sprawdź nas też tutaj

News

Radiowa Czwórka świętuje 40 lat rapu

Muzyczna niespodzianka dla fanów rapu.

Opublikowany

 

Radiowa Czwórka przygotowała muzyczną niespodziankę dla fanów rapu. Z okazji muzycznego jubileuszu w studiu Czwórki pojawią się gości związani ze środowiskiem hip-hopu: raperzy, producenci i promotorzy kultury, autorskie sety na żywo zagrają znani DJ-e, słuchacze poznają tajniki „skreczowania” i „samplingu”, a do wygrania będą płyty! Dziennikarze zapraszają do wspólnego świętowania w środę 18 grudnia.

Motywem przewodnim akcji i wspólnym mianownikiem będzie audycja „40 lat rapu w Czwórce”, którą przez cały dzień w kilku odsłonach poprowadzą dziennikarze muzyczni stacji. – W tym roku obchodzimy czterdziestą rocznicę wydania pierwszej rapowej płyty – „Rapper’s Delight” formacji The Sugarhill Gang, dzięki której istniejąca od 1973 roku nowojorska kultura hip-hopowa trafiła do mainstreamu. W związku z tym radiowa Czwórka świętuje to wydarzenie – 18 grudnia zapraszamy na akcję „40 lat rapu w Czwórce”. Przez cały dzień w naszym radiowym studiu pojawiać się będą goście – polscy raperzy, DJ-e, znawcy gatunku. Nie zabraknie setów didżejskich, pokazu skreczowania, beatmakingu, a na naszych słuchaczy czekać będą płyty, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych wytwórni i raperów – mówi Norbert Borzym, czyli DJ Bert, pomysłodawca akcji.

Już o godz. 8.00 w studiu Czwórki pojawi się pierwszy gość. Kuba Chuptyś, czyli popularny Gargamel, jeden z najpopularniejszych twórców na YouTube, opowie o swoich ulubionych rapowych płytach i ich wpływie na swoje życie. Tuż po godz. 9.00 Ula Kaczyńska zaprosi na rozmowę z Marcinem „Tytusem” Grabskim, założycielem wytwórni Asfalt Records, który odkrył m.in. Fisza, O.S.T.R. i Taco Hemingway’a. W kolejnej odsłonie „40 lat rapu w Czwórce” poprowadzonej przez DJ-a Berta tuż po godz. 13.00 słuchacze dowiedzą się m.in. dlaczego początkowo artyści hip-hopowi wzbraniali się przed nagrywaniem płyt, kto był pierwszym hip-hopowym DJ-em i jaki wpływ na rozwój sceny miała awaria prądu w Nowym Jorku w 1977 roku. Audycja połączona będzie z miksowaniem płyt winylowych. Po godz. 14.00 mikrofon Czwórki przejmie DJ Eprom takeover, który wyjaśni m.in. czym jest „skreczowanie” i jak posługiwać się samplerem. Gościem audycji będzie też Bogna Świątkowska, nazywana „matką chrzestną” polskiego rapu. Z artystką porozmawia Kacper Ponichtera. O godz. 18.00 autorski set DJ-ski na żywo ze studia Czwórki zagra Falcon1, współtwórca m.in. takich składów jak: JWP czy HIFI Banda i szkoły Spinlab dla przyszłych DJ-ów. Klasyczne dźwięki w rapie zabrzmią u Tomasza RAU Rałowskiego w specjalnej odsłonie „RAUdycji” (godz. 19.00). O godz. 20.00 Numer Raz zaprosi na spotkanie z legendami polskiego rapu. O początkach, transformacji i współczesności hip-hopu opowiedzą: DJ 600V, DJ Deszczu Stugi, Mageira, Eldoka, Bisz, Łajzol, Tytus, Steez i Vienio. Akcję o godz. 22.00 zakończy Włodi. Raper zaprezentuje ważne dla siebie utwory i wykonawców, którzy ukształtowali jego gust muzyczny i wpłynęły na rozwój hip-hopowej kariery.

Ponadto przez cały dzień na antenie Czwórki emitowane będą materiały reporterskie dotyczące środowiska hip-hopowego, znanych postaci świata rapu, rozwoju tego gatunku w kraju i na świecie oraz miejsca hip-hopu m.in. w kulturze popularnej.

11 komentarzy
11 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Pawelhhhh
2 lat temu

DJ Deszczu Stugi ? Mageira ?….

Człowiek z lasu
2 lat temu
Reply to  Pawelhhhh

Magiera to ten typ od White House jak się nie mylę.

Jestem księdzem jak mój ojciec
2 lat temu

Rap nie żyje od lat, więc jakie czterdzieści lat?

Cygańskie opowieści
2 lat temu

Zapoznaj się z płytą Ero – Lewis Picasso

XasoorX
2 lat temu

Ero gówniana płyta tylko single z klipami dobre kawałaki reszta dno i gówno

Mysterio
2 lat temu
Reply to  XasoorX

Gowno to ty masz zamiast mózgu

Jestem księdzem jak mój ojciec
2 lat temu

Cygańskie opowieści, nie zwykłem słuchać typa, który dogrywa się każdemu jak leci. Płyta pewnie chujowa, więc szkoda czasu, wolę iść się porządnie wysrać.

Odb
2 lat temu

Radiowa wanna świętuje 40 lat kąpieli z transami

Tej numer
2 lat temu

A Tedego nie zaprosił stary huj…

ProofesorNauk
2 lat temu

Pierwszy dziwki! Sraka mnie puszcza zaraz idę szukać transów.

Cygańskie opowieści
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

Co ty masz w tej pustej głowie oprócz pierdolenia o jakiś zjebanych akcjach w których przypuszczam, że może miałeś jakiś udział. Ten portal i tak już zeszedł na psy, a ty tylko swoim pustmi jak pustak komentarzami będziesz próbował zwrócić na siebie uwagę. Zalecam odłączenie się od internetu, bo chyba to Twój zjebany nałóg. Nie pozdrawiam.

Popularne