Sprawdź nas też tutaj

News

Rafi: „Hip-hop ewoluuje w bardzo dziwną stronę”

Weteran sceny nie jest fanem newschoolowego brzmienia.

Opublikowany

 

Rafi / fot. facebook.com/degustatorrafi

Nieunikniony konflikt pokoleń widzimy także na polskiej scenie rapowej. Młodzi raperzy zdobywają ogromną ilość fanów przejmując coraz częściej również słuchaczy weteranów sceny. Niektórzy próbują dostosować się do nowych realiów, inni kontynuują drogę, która obrali 20 lat temu. Do tych drugich zdecydowanie należy Rafi z PDG.

„Nie będę z tym walczył”

Pod koniec 2018 roku ukazała się solowa płyta Rafiego „W imię królowej”, o którego premierze informowaliśmy na naszych łamach. To materiał osadzony na klasycznym brzmieniu, bez nowoszkolnych fajerwerków, za którymi raper nie przepada. – Hip-hop moim zdaniem ewoluuje w bardzo dziwnym kierunku. Nie wiem czy powinien czy nie. Ewolucja rządzi się swoimi prawami i nie ma co z tym dyskutować. Widać po słuchaczach, że jeżeli jest popyt to jest też podaż. Nie będę się z tym kłócił i specjalnie z tym walczył. Jak ktoś posłucha moich kawałków to wie dokładnie jakie mam na ten temat zdanie – mówi Rafi w rozmowie z Jaraj Zośkę TV.

Konflikt pokoleń

Raper wyjaśnia, że nie ciągnie go do newschoolu i jest wciąż osadzony w tradycyjnym rapie, który w przeciwieństwie do newschoolou ma duszę. – Jak słucham nowości, i nie chodzi mi tylko o polski rynek, ja tego nie czuję. Może jestem dziwolągiem i młodzi patrzą na mnie jak na debila, podejrzewam, że tak jest i z jednej strony wcale im się nie dziwię. Jak ja zaczynałem, to starsi też patrzyli na nas jak na debili. Mieliśmy szerokie spodnie, wyglądaliśmy jak w ciuchach po starszych braciach, łyse głowy, i też to wyglądało komicznie. Teraz są troszeczkę inne czasy, boli to i kole w oczy, ale trzeba się z tym zderzyć – tłumaczy.

Na koniec Rafi stwierdził, że nadal zamierza robić taki rap, na jakim się wychował i cieszy go, że wciąż jest duże grono osób, które myśli podobnie do niego.

 
40 komentarzy

40
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Degustator

Gość się nie wychylylyla, powiedział raz co myśli bo go o to zapytali a pacany i tak się pruja o to. Pozdrowienia Rafi,w Poznaniu i tak jesteś legenda.

Odb

Dziwny rafi ewoluuje za bardzo w stronę hiphopu

Gnur

Elo Spuszczak xD

Real HH

Rafi zgadzam się z tobą w 100% ja też podzielam twoją wypowiedź.

Obozowy Tato

To nie jest ewolucja a deformacja i degrengolada. Żeby rap powstał na nowo musi odbić się od dna a a takiego dna jakie prezentują dzisiejsi „artyści” jeszcze nie było.

Zuzzzk

Zgadzam się w pełni, to co teraz tworzą to nie ma porównania do prawdziwego hip hopu. Co prawda słucham newschoolu ale zdecydowanie bardziej wolę tą starą muzykę.

twoja_stara

Widzisz kciuk marna populistyczna marioneto to jest swoje zdanie za które można coś stracić w tym homoseksualnym środowisku „hip hopowców” w którym się obracasz/jesteś obracany.

Ghhvdrinv

Cgggddryhbcgu ydddrtjnvo hute

Marcin

Pzdr

Jurekj

Opublikowany 5 dni temu Przez Maxymilian Hozer

21:21 7

luczjano

[komentarz usunięty przez administratora]

luczjano

Kurwa widzicie to? Usunęli mi komentarz za mówienie prawdy!

dadasd

luczajno sądzę, że niezwłocznie powinieneś zgłosić się do tej placówki:
„Szpital Kliniczny im. Józefa Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie[1] – szpital w Krakowie (na osiedlu Kobierzyn), zajmujący się leczeniem i rehabilitacją chorych w zakresie psychiatrycznym, odwykowym i neurologicznym.”

luczjano

Wy kurwy, walczę o prawdę a wy co. Na szczęście od jutra przejmuję glamrap i was stąd wypierdole. EEEESSSA.

Pan Panowiek

Osie zwierciadła jądra ziemskiego uszczuplonego w starciu z kosmicznym semaforem, zapadlisko ścierne fraktalu bezpośredniego w bycie psychozy świądu astralnego, obie te frazy wypełniły dialekt spadzistego wygórowania transcendetalnej kryptobazy wirtualnego żeliwa. Zwykle kwintesencją adhezji wkrętarki jest ujednolicenie pływaków statyczno-kompulsywnych w otoczeniu szałwii, ale tu wystąpiły niekontrolowane konstuktywne saksofony strunowe.
The axes of the Earth’s core mirror depleted in a confrontation with the cosmic semaphore, the abrasive frond of the direct fractal in the psychosis of the astral pruritus, both of these phrases filled the dialect of the steepness of the transcendental virtual cryptobase of virtual iron. Usually the quintessence of the screwdriver’s adhesion is the unification of static-compulsive floats in the vicinity of sage, but here there were uncontrolled constitutive string saxophones.

Pan Panowiek

Kurwa mój referat wyciekł też po polskiemu, kuuuuuurwa miał być z angielska, kurrrrrrwa jestem spalony na arenie zjawisk nienormalno-destrujcyjno-irracjonalnych. Kurrrrrrwa.

THS

Bedopies to ty ? Znowu się napizgałeś mefedronem ?

Pyton

Hmm co by tu napisac..

NWJ Peja

Jak miałeś ile lat, co oni to jakie miałeś przemyślenia? Nie żebym ich tłumaczył, ale kurwa, trochę powagi. To bardzo wygodne oceniać dzieci z perspektywy dorosłego.

Analny

Analfi: „Hip-hopowcy wkładają w bardzo dziwną dziurę”
Weteran analnej sceny nie jest fanem heteroseksualnego jęczenia.

Wulgarny

Cwelfi: ” Hip Huj ejekuluje w gardło dziwkom i mojej osobie”

Ggygf

Kurwa, jakie to jest nudne. Kazdy raper pierdoli ze hoho no newschool nie lubie no ale to moja opinia wiecie ocb, nie bede z tym walczyl, a po drugiej stronie no newschool ogolnie spoko, duzo fajnych rzeczy, trapowych cykaczy i w ogole super. Zamknijcie pizdy, i tak wszyscy jestescie łakami

rasista

What black men do after sex?
15 years to life.
only young czuux for life nigger

Człeniu

Fafik ktoś Cię słucha w ogóle?

tiruriru

Wszyscy co nie mają chuja w uszach

Pilsudski

Typ co ma ksywę jak karma dla psów. Konfitura i frajer.

Popularne