Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Raj Rosalie. – gdzie jest?

Rosalie. kontynuuje podróż przez archetypy ról społecznych.

Opublikowany

 

„(…) gdzie słynny raj, skoro wciąż mam pod wiatr?” – śpiewa w najnowszym utworze Rosalie. 80’s-owa melodia a’la Fleetwood Mac i The Alan Parsons Project z zadziwiającą lekkością niesie dość trudny i dociekliwy tekst o powątpiewaniu w to, co się o sobie wie.

Rosalie. – „Raj”

– Jest takie powiedzenie, które mówi: „Raj jest w każdym z Nas” lub takie: „czuję się jak w raju”. Oznaczałoby to zatem, że raj to stan wewnętrzny. Bywa, że mówimy „tu jest jak w Raju”, zwracając uwagę na otaczające nas zewnętrzne piękno. Czym jest zatem ten Raj? Mój Raj odnalazłam przy pracy nad nowym albumem. Mój Raj jest wtedy, gdy czuję się spełniona, pewna siebie i bezpieczna, kiedy moje marzenia stają się realne, kiedy mogę dzielić się nimi z ludźmi. Raj dla mnie jest wtedy, kiedy akceptacja wygrywa nierówny pojedynek z oczekiwaniami, a radość z tego płynąca rozświetla, dotychczasowe zwątpienia. Czym dla Ciebie jest Raj? Kiedy w nim jesteś? Kogo do niego zapraszasz? – pyta artystka.

Rosalie. kontynuuje podróż przez archetypy ról społecznych. Na bohaterkę wybiera sobie kobietę w dwóch perspektywach czasowych. Starsza z nich, wzbogacona o doświadczenia, przygląda się sobie sprzed lat. Widzi i współodczuwa jej naiwność. Uważa to za naturalne i związane z uczeniem się siebie. Dojrzewając dostrzega konsekwencje tego procesu i uzmysławia sobie jak bardzo jest on właściwy wszystkim ludziom, niezależnie od wieku. Czy ma w ogóle swój koniec?„Raj” to druga piosenka z ukazującej się wiosną płyty artystki. Tekst powstał wspólnie z Arkiem Sitarzem. Muzyka: Chloe Martini, Rosalie. i Adam Świerczyński. Producentką utworu jest Chloe Martini. Za mix i mastering odpowiada Rafał Smoleń.

Rosalie.

Rosalie. – artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie r’n’b. Ostatni z trzech wydanych albumów (po debiutanckim „Enuff” – 2016 r. i „Flashback” z 2018 r.) – „IDeal” – pojawił się w 2020 r. Został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Najlepszy Album Roku Soul, R’n’B, Gospel. Od tego czasu artystka intensywnie koncertowała będąc w trasie i pojawiając się na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Światło dzienne ujrzały znakomite cross-gatunkowe kolaboracje: „Potrzeba skał” z KRÓLEM i „4REAL”, gdzie razem ze wspomnianym artystą, Rosalie. wystąpiła w utworze Holaka. W październiku 2022 r. wydała z Tymkiem utwór „Jak ich tu pokochać”. Poza muzyką artystka prowadziła autorską audycję w Radio 357 – „Soul rider”. W czwartkowe popołudnia prezentowała set utworów z pogranicza soulu i r’n’b. Obecnie skupia się na tworzeniu kolejnego albumu, który ukaże się wiosną. Utworami z najnowszego krążka są „Iluzja” (26.01.) i „Raj” (3.03.).

 


8 komentarzy
8 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
beznadziejne łaki
29 dni temu

No ok, tylko co to ma wspólnego z rapem?

Boner twój rapowy doradca
28 dni temu

A od kiedy glamrap jest o rapie xDDDDDDD

Domi
29 dni temu

Słuchałam Rosalie od samego początku i ze smutkiem stwierdzam, że straciła cały swój charakter. Z przykrością, ale nie kupię tej płyty. Drugi singiel i jest słabiutko.

Halal masarny
29 dni temu

NA PEWNO NIE W POLSCE

Dźwiękowiec Sokoła
29 dni temu

Jak jest napisane redakcja to znak że dostali gotowy tekst opiewający ten syf

Gandzior RTG
29 dni temu

Jak zapusci wlosy to moge ja w morde wyruchac a tak to niech spyerdala

F**k Glamrapdisckopolo
28 dni temu

Co nie spodobał się komentarz że wykasowaliscie

Popularne