Sprawdź nas też tutaj

ranking

Rap na mundial, czyli czego słuchać podczas mistrzostw

Dziś ruszają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018.

Fot. osiemdziewiec

Opublikowany

 

„Godzina zero” właśnie wybiła. Zbrodnia, która zostanie popełniona nie będzie dotyczyć jednostki, a całego społeczeństwa. Wszyscy będziemy „winni” zasiąść przed telewizorami. Mistrzostwa Świata to wyjątkowe wydarzenie towarzyszące kibicom co 4 lata. Dla nas Polaków to jak Święto narodowe, ponieważ nasz piłkarski zegar biologiczny kazał czekać 12 lat na Mundial. W tym przypadku czas nie leczy ran, a jeszcze bardziej rozbudza apetyty i elektryzuje emocjami. Nie pozostaje więc nic innego tylko zaprezentować muzyczne zestawienie, które powinno zmotywować Biało-Czerwonych do ambitnej walki na rosyjskich stadionach.

#1 WWO – „Mogę wszystko”

Tytuł jest dość wymowny i powinien wbić się w głowy naszych zawodników. Nie obraziłbym się gdyby na reprezentacyjnym autobusie zamiast hasła 'Polska Dawaj’ widniał napis 'Możemy Wszystko’. Jadąc na Mistrzostwa cel powinien być jeden, nawet jeżeli jest z pozoru nierealny. Po efektownych, choć nerwowych eliminacjach, 'przybyło sił i wiary’, dlatego też oczekiwania są spore. Nie można też nie wspomnieć, że w jednym z kadrów teledysku możemy doszukać się meczu z przeszłości, w którym jedną z bramek nomen omen zdobył również Lewandowski.

#2 Małolat x Ajron x Kafar – „Rap z boiska”

Sztuka piłkarska z hip-hopem od zawsze miała dużo wspólnego. Ileż to teraźniejszych gwiazd futbolu wychowywało się na rapowych klasykach żeby później przenieść je do reprezentacyjnej szatni. Pamiętacie ten filmik, na którym Lewy rapuje wersy Sokoła? O tym, że Kuba Świerczok to dobry kolega Kuby Grabowskiego chyba nie muszę przypominać. Nieważne ile lat mają piłkarze i z jakich pochodzą rodzin – rap w szatni był, jest i będzie. Status quo raczej się nie zmieni, skoro na siłowni w Arłamowie można było usłyszeć Tamagotchi, a pies Jana Bednarka nazywa się tak jak tytuł singla Queby i Klaudii Szafrańskiej.

#3 Eripe – „Piłkarski poker”

Mecze nie rozgrywają się tylko na boisku, ale również poza nim. Nikt nie mówi tu o załatwianiu spraw 'pod stołem’, ale o takich aspektach jak atmosfera w kadrze, taktyczne rozpracowywanie przeciwników, czy przedmeczowe odprawy. Nasi przede wszystkim powinni zagłębić się w meandry przeszłości i zobaczyć jak z rywalami radziły sobie legendy piłkarskie. Proponuje żeby Lewy po każdym zdobytym golu celebrował go niczym Obefami Martins, a Zieliński uderzał wolne jak Pierre van Hooijdonk.

#4 Białas x lanek – „Simia”

Po pierwsze ten track ma motywować nie tylko piłkarzy, a przede wszystkim kibiców. Niech każdy, kto wybiera się do Rosji pamięta żeby dostawać małpiego rozumu po każdej zdobytej bramce przez naszą reprezentację. Jeżeli należysz do tej biedniejszej części społeczeństwa, weź przykład z Janusza i Grażyny Nosaczów. Wspólnie ze znajomymi zasiądź przed telewizorem i komentuj niedoskonałości naszej kadry oraz kwestionuj decyzję trenera. Mam też nadzieję, że występ naszej reprezentacji będzie tak owocny, że przy kolejnym 'koszulkowym’ teledysku Białasa, uświadczymy tylko i wyłącznie nasze reprezentacyjne trykoty.

#5 MHD – „Afro Trap (Champions League)”

Na koniec przestroga żeby nie tracić czujności i być zawsze skoncentrowanym. Na Mundialu nie będzie ogórków. Historia zna przypadki, kiedy to niespodzianki sprawiały drużyny okupujące dolne rejony rankingu FIFA. Polacy w 2002 roku na własnej skórze przekonali się jak trudne może być starcie z egzotyczną Koreą, która ostatecznie zajęła 4 miejsce. Poziom mistrzostw w Rosji zapewne będzie wyższy niż zmagania w Lidze Mistrzów. Tutaj gra się nie tylko o sławę i pieniądze, a przede wszystkim o chwałę i możliwość zapisania się złotymi zgłoskami na kartach historii. Może ten rok będzie magiczny dla naszej kadry? Trzeba życzyć im powodzenia i wierzyć w sukces przy małej pomocy szczęścia!

#6 Czarny koń mistrzostw
Lanek x Białas x Reto – „Pressing”

No i mamy zwycięzcę tego turnieju. W ostatniej chwili chłopaki zameldowali się, porozstawiali po kątach konkurencję i odebrali puchar. Szkoda, że mentalność w naszym kraju nie pozwala żeby hymnem mistrzostw był rapowy track. Ostatnio nawet odbył się jakiś konkurs 'Piosenka na Mundial’, aczkolwiek nie rozumiem tej ideii skoro zwycięzca nawet nie myślał o braniu udziału w nim, a co więcej nikt nie traktował go poważnie. Jak to mówią, ostatni będą pierwszymi, więc również nasi powinni być dobrej myśli i nie przejmować się, że swój pierwszy mecz zagrają, kiedy turniej będzie trwał w najlepsze!

1 komentarz
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Baja
4 lat temu

https://youtu.be/UIecpzGaJHE

Sprawdzajcie mordy

Popularne