Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Rap na wesoło, czyli fani parodiujący raperów – Kulinaria #3

Opublikowany

 

Parodie w polskim rapie ocierające się o kulinaria.

Wiele raperów bawi się słowem, żeby poprzez satyrę przedstawić jakiś temat. W Polsce nikomu nie trzeba przedstawiać duetu Dwa Sławy, który idealnie ubiera poważne tematy w żartobliwe rymy. Tym razem jednak nie o raperach, a o tych po drugiej stronie sceny, czy też w tym wypadku lepszym określeniem byłoby – po drugiej stronie monitora. Trochę atencji należy poświęcić fanom, którzy niejednokrotnie parodiowali rapowe tracki, często sprawiając, że ich przeróbki również zdobywały miano klasycznych.  W tej części zostanie poruszona kwestia kulinarna, która to jest najczęstszym tematem, jeżeli chodzi o muzyczne parodie.

 

#1 Najadłem się

Tym razem sparodiowany został numer Pezeta i Małolata, z gościnnym udziałem Małpy. Numer "Nagapiłem się" pochodzi z albumu braci Kaplińskich "Dziś w moim mieście". Fani przerobili klasyk, w którym poruszyli kwestie gastrofazy i innych preferencji żywieniowych. Na wyróżnienie oczywiście zasługuje typ, który wokalnie próbuje mierzyć się z Małpą.

 

 #2 Zjeść Ser

Taco Hemingway i jego "Sześć zer" szturmem zdobyło serca fanów. Kwestią czasu była parodia tego hitu. W mgnieniu oka pojawił się niejaki Burrito Bukowski nawijający o swoim ulubionych rodzajach serach. Parodia klimatem w dużym stopniu przypominająca track Taco. Numer ukazał się na kanale "Na Pełnej", o którym jeszcze będzie w trakcie tej serii. Zamykając kwestię "Sześć zer", należy wspomnieć o Winim i jego remixie, którego proszę nie mylić z parodią.

 

#3 KŁ0P0T – K-BAB

Houston mamy Pro8lem, a właściwie Kł0p0t. Kulinarna parodia z początku roku. Tym razem na kanale YT "młodszy brat", pojawiła się reinterpretacja numeru Molly. Steez z Oskarem słysząc przeróbkę swojego hitu, na pewno byli zdziwieni, ale w sensie pozytywnym, że ktoś tak dobrze w kebabowej konwencji przedstawił ich track. Co ciekawe młody brat będzie miał jeszcze parę asów w swoim wykonaniu, ale o nich w kolejnej części.

 

#4 Szama

Nie muszę chyba pisać, którego rapowego hitu jest to parodia. W gwoli ścisłości, ten kilkumilionowy track Palucha doczekał się nie jednej, a dwóch kulinarnych parodii. Wersy typu: "Twarze dietetyków zasmucone tą ilością tłuszczu, dostarczamy im kalorie niech im rośnie brzuch", to tylko promil humoru, które zapewnił nam fan parodiujący ten track. Swoją wersję nagrał również znany youtube'owiec  Merghani.

https://www.youtube.com/watch?v=JuiWO6-E3JQ

 

#5 Tłusty bigos

Na koniec coś dla fanów Kaliber 44. Tym razem nie byle kto, bo sam kabaret Limo postanowił nagrać parodię jednego z największych hitów zespołu "Plus i minus". W swoim stylu poruszyli kwestie gastryczne związane z konsumpcją tłustego bigosu. Poniższa satyra była na tyle udana, że przypadła nawet do gustu tym, którzy na co dzień nie obcują z tego rodzaju muzyką.

 
11 komentarzy

11
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
666papiesz

kurwa debilu „K-BAP” to parodia „Prequela” a nie „Molly”.
poziom gr gorszy niż „pudelka”

prawfde piszę

PARODIUJE TO TEDE RAP
[img]https://i.ytimg.com/vi/Uy37ktVy3nI/hqdefault.jpg[/img]

prawfde piszę

[img]https://fotowrzut.pl/tmp/upload/UZEGIF86UQ/1.jpg[/img]

666papiesz

tede to parodia rapu, nie mówiąc o tym że obecny to self-parodia z przed kilkunastu lat

Sigil

No kurwa powiedział to prawiczek lat 21 na garnuszku matki
kiedy twoja matka się doczeka że przyprowadzisz dziewczyne
no tak nigdy a w dłoni gra za hajs ojca z tyranego
i ryj ucieszony a matka i ojciec łzy w oczach
pociecha się stoczyła

666papiesz

Zigi nie musisz nam się zwierzać, nie interesuje nas twoje zjebane życie prywatne. Polecam napisać do „Przyjaciólki lub „Telewizji Nocą”, ewentualnie być może Wróżbita Maciej poradzi coś na twoje rozterki.
[img]https://foch4ever.blog.pl/files/2015/02/29da922132_przyslij_mi_twoj_telefon.jpg[/img]

asdsad

Tylko młodszy brat na propsie! Jak jestem głodny to ide do kitchen !

SMARKI AKA TONY FLEGMY

TO POLSKI RAP TO JESZCZE NIE JEST WYSTARCZAJĄCA PARODIA?

swagyyy

Dobra rozkmina.

cydży

PO 1 NIE RAP, PO 2 NIE RAPERZY A PO 3 SAMA TA PIERDOLONA POLSKA SCENA JEST JEDNĄ WIELKĄ PARODIĄ. WYPIERDALAĆ CWELISKA BIEDNA. TYLKO AMERYCZKA, TYLKO TRAPY, HAJSY , SEX Z LASKAMI TRANNY.

Realhh

Nie z laskamitranny tylko z facetami z cykami jebany pedale z iq mniejszym niz numer buta

Popularne