Sprawdź nas też tutaj

News

Raperzy upamiętniają 75 rocznicę Powstania Warszawskiego

„To byli tacy sami ludzie jak my”.

Opublikowany

 

1 sierpnia, punktualnie o 17, w godzinę „W” Warszawa zamarła. Mieszkańcy stolicy zatrzymali się by oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego, jednego z najważniejszych zrywów wolnościowych w historii Polski. Wśród osób, które co roku wspominają bohaterów tamtych czasów są również raperzy. – To byli tacy sami ludzie jak My, nie mieli super mocy i nadprzyrodzonych sił, a jednak dali radę, choć ceną nieraz była śmierć niejednego z nich. Cieszmy się z tego, co mamy. Doceniajmy to i szanujmy tych, którzy za to walczyli. – napisał Rest Dixon37 pod zdjęciem, które przedstawia Powstańca niemalże identycznej urody jak raper. – Ciężko opisać słowami naszym dzieciom o tym, co się działo, ale próbuje tak aby pamiętały. Pamiętajcie i wy. – dodał Żary z Hemp Gru.

Powstańców upamiętnili w swoich social mediach m.in. Bonus RPK, Saful, Kafar, Jongmen, Waldemar Kasta i Hemp Gru.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Wtorek, 1 sierpnia 1944 roku. Wstałem z tremą, jak przed egzaminem. Z kuchni dolatywały odgłosy codziennej krzątaniny matki. Przyrządzała śniadanie. Ubrałem się po cichu. Z kryjówki z książkami wyciągnąłem płócienną torbę po masce przeciwgazowej, chciałem do niej spakować wszystko, co wydawało mi się najniezbędniejsze. Rozkaz otrzymany wczoraj wieczorem, podający godzinę "W" brzmiał przecież wyraźnie: "Nie obciążać się zbędnymi przedmiotami, żywnością na jeden dzień"/ Jako pierwsza poszła do torby mała lornetka teatralna i plan Warszawy. Potem pół bochenka chleba i mój stary harcerski nóż. Przygotowania ukończyłem w samą porę. Właśnie do pokoju weszła matka, niosąc dymiące kubki i świeże pieczywo. Twarz miała zatroskaną… -Pij, Stasiu, bo Ci wystygnie.. Wyciągnąłem zza szafy spakowaną torbę, przewiesiłem przez ramię i poprosiłem mamę, by przyszła na chwilę z kuchni. Gdy weszła do pokoju, pocałowałem ją w rękę i powiedziałem, jak mogłem najspokojniej: -Idę. -Dokąd?!-wykrzyknęła matka, ale przyjrzawszy się mnie i mojej torbie, nie pytała więcej. Broda zaczęła jej drgać, a z oczu potoczyły się łzy. Wtuliłem twarz w jej ręce… -Więc mam nie iść? -Idź. Zajrzała do mojej torby i w pośpiechu wcisnęła niewielki słoik konfitur. "Na barykadach Warszawy" : pamiętnik podchorążego "Nałęcza"

Post udostępniony przez KAFARDIX37 (@kafar_dixon37)

 
25 komentarzy

25
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
luczjano

Co ten reścik pierdoli. Przeczytajcie sobie ten jego wpis. To byli tacy sami ludzie bez supermocy a jednak dali radę. Jak dali radę? Że ich wszystkich powybijali łącznie z niewinnymi cywilami a resztę wygnali i rozjebali miasto? No po chuju dali radę.

jarek z chlopakow do wziecia. ale czego łuczysz?

Bo to debil jak każdy jeden patus. Nie zna historii tylko reszta sebixów gada że powstanie takie super to pewnie myśli że wygraliśmy albo w ogóle mu się myli z bitwą pod Grunwaldem i nawet daty nie zna.

Tyryscynydyt

Nie wiem czy widzieliście tego mema ze spotkania Dudy z powstańcami. I jest taki motyw że Duda usadza jednego z tych dziadków i podpis „pan nie wstaje po ostatnim powstaniu pół miasta rozjebane” hahah

Trystydycymyt

@tyryscynydyt i reszta ćwierć ynteligentów.

Pierdolicie jak potłuczeni. Abstrachując od tego, że dla was szczyt heroizmu to pierdolnąć się do sklepu po fajki przy -10°C. Jaką ey macię wiedzę aby w ogóle spróbować ocenić powstanie? No pochwal się jeden z drugim co tam z historii na koniec gimbazy było?

Handlarz pasztetem

Polacy się nie nadają do wygrywania. Nawet jak coś przypadkiem wygrają, to i tak wolą pałować się nad swoimi pięknymi porażkami.

Odb

Warszawa upamiętnia w tym roku powstanie 75 raperów

EJ TY KOLO

POWINNI WAS KURWA WSZYSTKICH ZUTYLIZOWAĆ KURWY Z GLAM RAPU TROCHE SZACUNKU DLA HISTORII KURWY BEZMÓZGI JEBANE.

myśliwy filozof

Ej ty kolo fiucie z małym chujem jak jesteś takim patriotą to idź sie kurwa zabij i tu nie pierdol farmazonów kurwo ze zmywaka

EJ TY KOLO

TY KURWA GIMBUSIE SKOŃCZYŁEŚ COŚ WIĘCEJ NIŻ GIMNAZJUM PIERDOLONY PARCHU BO PRZECIEŻ NAWET ZDANIA POPRAWNIE NIE UMIESZ NAPISAĆ W JEŻYKU POLSKIM.?

ProfesoorNauk

Żary też niezły „Ciężko opisać dzieciom co się działo” – a to fajnie że brał udział w powstaniu. A tak młodo wygląda hehe. Wszyscy co piszą że pamiętają to chuja pamiętają bo ich wtedy jeszcze nawet w planach nie było. A najlepsi są Ci co z symbolami narodowymi odpierdalają jakieś inby typu rozpierdolmy przystanek albo https://youtu.be/WNWNY3scwic flage wyjebał bo browary niósł haha wielki Seba wyklęty kurwa go mać.

olliwa

No pewnie, to powstanie to była bardzo głupia decyzja garstki dowodzacych. Nie bylo zadnych szans, zginęło 200 tysięcy osób, miasto zrownane z ziemia, tylko legenda została. A na chuj komu legenda, lepiej zyc

olliwa

Trzeba kurwa myśleć, jak jest lipa to trzeba poczekać, przuczaic się, pokombinować a nie na huurrra Polska bialo-czerwoni i soi do piachu

Dawid Kostecki RIP

DAWID KOSTECKI RIP
https://www.youtube.com/watch?v=muxxfXk_N20
CZYŻBY WOJTEK SOKÓŁ MIAŁ COŚ WSPÓLNEGO Z JEGO ŚMIERCIĄ?

ja jebe

dresy ucza historii
szkoda ze w szkole mieli same dwóje

haha

#JEBAĆ

a gej w rurkach uczy siadania na butelke i stawia pały rampampam

skarpetkazdrowanieuciskowa

ten powstaniec ze zdjecia obok resta wyglada jakby byl jego dziadkkiem…

Zdenerwowany chói

Powstańcy w przeciwieństwie do raperków nie bali się walczyć i nie pisali dissów na Niemców na fejsie

BOSKI

Ciekawe jakby ich tak przepytać z historii

ProfesoorNauk

Albo po prostu przePYTAć

#JEBAĆ

Ludzie Glamrapu hejtują wszystko na chuj sie tu produkować, jebać glamrap

Oskar Pam Pam

posranie warszawskie

Rememba
ProfesoorNauk

Można by rzec że po trupach do celu. Każda forma rozgłosu dobra.

Wasz ziom

A papież czego nie walczył?

SYN TEDEGO

Cześć i chałwa bohaterom! Walczyli w imię społeczeństwa lgbt

Popularne