Sprawdź nas też tutaj

News

Raperzy wystąpili w operze „my.toPolska”

Satyryczno-orwellowska wizja śmieszno-ponurej rzeczywistości.

Opublikowany

 

W dniu 11 listopada swoją internetową premierę miała rock & rap opera my.toPolska. W operze udział wzięło ponad 40 aktorów i muzyków z całej Polski. Wśród z nich znalezło się trzech raperów. Ks. Jakub Bartczak, grający rolę… księdza. W przedstawieniu wykonał utwór Uśmiechnięty. Oprócz księdza Bartczaka wystąpił znany z zespołu Siedem Łez Tektyw. W my.toPolska gra rolę Patrioty Ulicy i wykonuje utwór Chory na Polskę. Operę kończy Basti, który gra samego siebie. Wykonuje tytułowy utwór my.toPolska.


My.to Polska to ponad 70 minut ostrego słowa i emocjonalnej muzyki, która ma tylko jeden cel: zapytać o Polskę i Polaków oraz… spowodować, żeby się uśmiechnęli. Do siebie i z samych siebie. Za własne słowa oraz muzykę absolutnie nie odpowiadają: Krzysztof Kubik i Grzegorz Bukowski w doborowym sosie ze śmietanki polskich artystów niepokornych: Norbert „Smoła” Smoliński, Zuzanna Zazulin, Monika Szomko, Marek Miśko, Michał Rabenda i inni ze specjalnym udziałem dr. Bawera Aondo-Akaa. Oczywiście w towarzystwie wspomnianych już raprerów.

my.toPolska – rock & rap opera to muzyczna, satyryczno-orwellowska wizja śmieszno-ponurej rzeczywistości, w której króluje hasło „Unia to Związek, a Związek to Unia”. Bliżej niezidentyfikowana Unia, którą tylko złośliwi lub mocno zindoktrynowani mogą pomylić z jakąś prawdziwą unią, wydaje się mieć swój własny, autorski pomysł na nową Polskę. Co ciekawe, projekt ma się nazywać „Polska”, choć na tym chyba kończą się podobieństwa do tej naszej – prawdziwej. Unia przysyła więc na nasze ziemie Reżysera wraz z Asystentem, którzy przeprowadzają kasting na „Polaccum Novum” czyli Nowego Polaka. Do konkursu zgłaszają się rozmaite polskie osobistościo-osobliwości, ale nikt do końca nie wie, jaki będzie ostateczny, unijny werdykt. Czy zwykli ludzie zamieszkujący ziemie między Bugiem, a Odrą sprostają unijnym wymaganiom? 
6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
hewi
1 rok temu

Xiadz Bartczak jebie w pupala całą scene polskiego hip hopu

Monokuma
1 rok temu

Klimaty Tadzia z Firmy, ale niestety bez Tadzia z Firmy. A szkoda.

ZATYCZKI DO USZU Z GOWNA
1 rok temu

tandeta jebana po chuj wogole o tym piszecie taki z niego raper jak z sentina gangster

Pros
1 rok temu

Czy to wstyd mieć 14 lat i być prawiczkiem? Moi koledzy ruchali a ja tylko dupe koleżance lizałem

Viktor Dach don flaczczini
1 rok temu
Reply to  Pros

ale tam musialo jebac

Robot, pan
1 rok temu

Co za scierwo, po co oni to nagrywają? Nie warto tracić czasu w pogoni za hajsem na takich ulańców co w życiu nie osiągną nic.

Popularne