Sprawdź nas też tutaj

News

ReTo z kolejnym sukcesem na koncie

Raper ma powody do zadowolenia.

Opublikowany

 

ReTo / fot. Michał Grobelny

We wrześniu ubiegłego roku ReTo po raz pierwszy w karierze zdobył złotą płytę. Wyróżniony został album „BOA”. W kwietniu tego roku ten sam krążek był już platynowy. 24-letni raper z Piastowa dorzucił teraz do kolekcji kolejny krążek.

„Kruk” pokrył się złotem

Debiutancki album ReTo „Kruk” zdobył złota płytę sprzedając się w 15 tysiącach egzemplarzy – poinformował raper za pośrednictwem Instagramu. Krążek ukazał się 10 listopada 2017 roku nakładem New Bad Label. Zadebiutował na 5. miejscu krajowej listy Olis.

Złota, Platynowa i Diamentowa Płyta – ile trzeba sprzedać nośników?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.
Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.
Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 300 tysięcy zł, Platynę – 600 tysięcy i Diament – 3 mln.

 
11 komentarzy

11
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Karolina_Synku2007

Igor pokazał nam że można osiągnąć wszystko a wystarczy tylko w siebie wierzyć. Dzięki niemu poprawiłam kartkufke z polskiego na czfurke po czym odpaliłam sobie numer Papierosy i odrazu poczułam że to dzięki ReTo! Powinni mu postawić pomnik z fajkiem w renku jako symbol odwagi bo papieros koji bul jak to nawijał White czyli tylko osoby które przeszły przez syf jak Igor czy Łajcior palom i dlatego ja też sobie popalam ostatnio ale hyba sie uzależniłam ale to nic ważne że nie czuje stresu.
Jebać wszystkih hejterów Igora lepiej kupcie album BOA ;))))

wkurwiony huj

Ja kupiłem, tak chujowe że ja pierdole twoją dziwke szmate zapluta kurwe mojego ojca. Aha i nie słuchałem. Przypominam że cydży to moj tajemniczy chłopak, ta kurwa zapruta Pnauk nie może się dowiedzieć. Pozzdrawiam Bestie z Wadowic i Ksiendza Wikarego

Odb

Reto z kolejnym sukcesem w odbycie.

Anna

Dziewczyno jakie ty błedy popelniasz w pisowni. Może najpierw weź się za nauke pisowni a potem pisz pozdrawiam….

Analny

ReTo z kolejnym analnym sukcesem na koncie

Odb

Reto z kolejną skarpetą na kutasie.

AbDuL All_KOzYEB

STOP KUTASOM NA GLAM RAPIE INICJATYWA OBYWATELSKA

CO ZA ŚMIECIE, DO UTYLIZACJI…

WY DEBILE, ANALNE CWELO-ZJEBY, LACHOCIĄGI, DO WORA…!!!

JESTEŚCIE CIĘŻKIMI FRAJERAMI I BITYMI CWELAMI…!!!

JEBAĆ, PUDEL RAP I MODERATORA ANALNEGO Z KUTASEM PRZEBIERAŃCA, TFU…!!!

Yebać Kurwy i Wieśniaków

YEBAĆ!!!

Terminator

Dla mnie spoko. Igor s z plyty na plyte robi coraz wiekszy progres a wy cwele z glamrapu cichutko tam.

Mirosław Zbrojewicz

ZAMKNIJ MORDE SZFARCENEGER BO CIE W DUPE WYRUCHAM

Terminator

Chuj ci na ryj jebany cwelu

Popularne