Sprawdź nas też tutaj

News

Rick Ross opowie o pracy klawisza w nowej książce

Raper zamierza zmierzyć się z niewygodną przeszłością.

Opublikowany

 

Rick Ross

Przeszło dziesięć lat temu kariera Ricka Rossa stanęła pod znakiem zapytania. Na jaw wyszły informacje, że hustler z Florydy pracował w przeszłości jako strażnik więzienny. W środowisku hip-hopowym nie było to postrzegane zbyt dobrze i do dzisiaj raper musi się borykać z niewygodnymi pytaniami na ten temat. Przyszedł w końcu czas położyć temu kres. Rick Ross zapowiedział książkę, w której rozliczy się z przeszłością.

Autobiografia „Hurricanes”

O książkowej publikacji Rozay poinformował za pośrednictwem Twittera. – Historia mojego życia zawsze przedstawiała więcej, niż mój rap. Dzięki tej książce chciałem wejść w głąb siebie jak nigdy dotąd. Chciałem opowiedzieć ludziom historię życia Williama Leonarda Robertsa – napisał raper. W „Hurricanes” przeczytamy m.in. o jego pobycie za kratami, pracy na ulicy jako handlarz narkotyków, udziale w porwaniach i napadach oraz o pracy jako strażnik więzienny. – Od powstania „Hustlin” przez pierwszy poważny kontrakt z Def Jam, aż po kontrowersje związane z przeszłością i pracy jako strażnik więzienny oraz liczne problemy zdrowotne i aresztowania. „Hurricanes” to portret jednej z największych gwiazd rapu – czytamy we wstępie.

Data premiery?

Książka „Hurricanes” została napisana we współpracy rapera z Neil Martinez-Belkinem, który był m.in. współtwórcą biografii Gucciego Mane’a. Pozycja trafi do sprzedaży 3 września 2019. Obecnie trwa jej preorder na Amazonie. Cena? 28 dolarów.

Klawisz Rick Ross

Niewygodna przeszłość Rozaya wyszła na jaw w 2008 roku. Wtedy wypłynęły dokumenty i zdjęcia, według których w latach 1995-1997 raper był zatrudniony był jako tzw. correctional officer, czyli strażnik więzienny. Początkowo Rozay zaprzeczał tym doniesieniom twierdząc, że papiery są sfabrykowane. W końcu jednak przyznał się wyjaśniając, ze podjął taką pracę ze względu na przyjaciela, który trafił za kraty. – To był mój najlepszy przyjaciel, mój partner. Nagle okazało się, że trafił do więzienia. Nie mogłem już niczego wziąć za pewnik. Wpływ miał na mnie także ojciec. Cały czas powtarzał, bym znalazł jakąś pracę. Żebym został strażakiem czy właśnie strażnikiem więziennym – wyznał raper kilka lat temu.

Polscy raperzy: „Rick Ross to klawisz, nie raper”

Nie tylko amerykańskie środowisko ma problem z Rozayem. Także raperzy z naszego podwórka za nim nie przepadają. W numerze „Pamięć” Tau nawinął o nim takie wersy: „Bóg jest miłosierny i wybacza wszystko/nie jest wymyślony jak pieprzony klawisz Rick Ross”.

Jeszcze ostrzej na temat Amerykanina wypowiedział się szczeciński raper Sobota. – Nie polecam jego produkcji. Nie popieram nikogo, kto wspiera więziennictwo, nie popieram systemu. Ktoś kto jest klawiszem, nie jest dla mnie raperem powiedział siedem lat temu.

 


10 komentarzy
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Stoproc
4 lat temu

Sobota. Największy hipokryta i glupek tej sceny. Kiedyś wlazlem na jego instagram i tam robił takie błędy ortograficzne ze głową mala. Człowiek , ktory zarabia slowem nie ma podstawowej wiedzy o języku. Pamiętam też jak pierdolil ze nie powinno być policji bo każdy powinien moc sam się obronić, jakiś czas później donosił na swoją egzotyczna partnerke do prokuratury. A teraz jak juz nie jest pod Winim ,tylko na swój rachunek,to robi takie ruchy jak reklama wybielania odbytu. Skończony glupek.

Imitator Naśladowcy Odb
4 lat temu
Reply to  Stoproc

Książka Rick Rossa opowie o nowej pracy klawisza.

Odb
4 lat temu
Reply to  Stoproc

Nowy książkowy klawisz pracuje z Rickiem i opowiada o Rossie

WUTANG
4 lat temu

kogo obchodzi co polscy raperzy o sądzą o jego przeszłości xD

Jans Rotschild z domu Himmler
4 lat temu

Prawilny Sobota ? To Ty ? Ten biegajacy po czerwonym dywanie z Oswiecinskim ? Niemozliwe zeby to powiedziala moja prawilna mordka! Wszyscy tylko nie on! A tak powaznie to czasy sie zmienily, ludzie tez i jak otworza w Polsce prywatne wiezienia to Sobus wskakuje w gajer i bedzie reklamowal fantastyczna prace w zamku na obrzezach miasta! Esssaaa

karots
3 lat temu

Kojarzycie – livro.pl/gad-spowiedz-klawisza-kapusta-pawel-sku1230680903.html ? To pojawiło się niedawno. Możecie kojarzyć autora. Moim zdaniem odwalił kawał dobrej roboty, bo książka jest konkretna i faktycznie odpowiada na postawione pytania. Swoją drogą współczuję wszystkim, którzy pracują w więzieniach.

Bonifac RHC
4 lat temu

nowa książka klawisza opowie Rickowi o pracy w Ross

aBDUl al-KozYeb
4 lat temu

MOŻECIE WSZYSCY OPIERDOLIĆ PENTO TEMU RAPEROWI JEBANE NIEUDACZNIKI PIERDOLONE POLSKIE KARALUCHY SMIETNIKOWE

ŁUKASZ PIELUSZAK
4 lat temu

Morda suko

Grzegorz Iskierda
4 lat temu

„Wpływ miał na mnie także ojciec. Cały czas powtarzał, bym ZNALAZŁA jakąś pracę”

Czyli to prawda że Rick Ross jest tranzystorem shemale.

To wykryłem ja, prawdziwy Grzegorz Iskierda, który zapodaje pierda.

Popularne