Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Rosalie. i jej świat Iluzji

Nowy album artystki wyda Def Jam.

Opublikowany

 

rosalie blondynka

Premiera najnowszego numeru Rosalie. pod tytułem „Iluzja” zapowiada intensywny wydawniczy rok. Dalsze plany artystki zostaną ujawnione niebawem.

– (…) Od kiedy zwiedziliśmy kosmos, ja już nie szukam innych miejsc – śpiewa Rosalie. Nagrodzona Fryderykiem, najbardziej rozpoznawalna polska reprezentantka gatunków soul i r’n’b, wraca z nowym i momentalnie zaszczepia w słuchaczach chwytliwy, niosący się po synthpopowej melodii refren. Do poczucia osadzenia w tu i teraz przywiodły artystkę rozmyślania nad dobrostanem, nad tym jakie towarzyszą mu emocje, i jak ma się to do powszechnie uznawanych ról społecznych.

Rosalie. o utworze „Iluzja”: Kiedy kobieta przezwycięża swoje lęki

– Kiedy zaczynałam pisać ten numer myślałam o relacjach damsko-męskich z mojej przeszłości. Zauważyłam, że często ustawiam się w pozycji „podmiotowej”, gdzie akcja, zdobywanie, flirt, decyzyjność należały do partnera. Pisząc ten tekst miałam na myśli moment, kiedy kobieta przezwycięża swoje lęki. Dziś czytam ten utwór inaczej. Nie chodzi o osoby trzecie: mężczyzn, czy partnerów. Chodzi o mnie. Iluzja jak sen, marzenia, projekcje, czy nawet terapia, mimo tego, że występują tam osoby trzecie, odnoszą się wyłącznie do nas samych. To my ustawiamy wartości naszych ról społecznych i odgrywanych w nich funkcji. Kochać siebie czy kochać obraz siebie? Kochać siebie, by nie móc kochać innych. Kochać siebie, by nie zatracić się w innym. W mojej pracy, która bezpowrotnie łączy się z kreowaniem tożsamości i odsłanianiem się publicznie ten wątek jest szczególnie ważny. Niemniej jednak jest to pewne uniwersum, które łączy się z każdym z nas. Klip nawiązuje do tego. Występuję tam sama w różnych metaforycznych rolach – między sceną a jej zapleczem, między kreacją, sobą a odbiciem tego wszystkiego – mówi Rosalie. o utworze.Rosalie. „Iluzja” – posłuchaj

Utwór „Iluzja” wyprodukowała Chloe Martini, która wielokrotnie i z sukcesem współpracowała już z Rosalie. (chociażby przy hitowym coverze „Kiedy Powiem Sobie Dość”). Reżyserię klipu artystka powierzyła duetowi Dawid Misiorny & Tymon Nogalski | HARTwarsaw.

„Iluzja” to pierwszy singiel zapowiadający solowy albumu Rosalie., który ukaże się jeszcze w tym roku nakładem Def Jam Recordings Poland.

Rosalie. – bio

Rosalie. – artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie r’n’b. Ostatni z trzech wydanych albumów (po debiutanckim „Enuff” – 2016 r. „Flashback” z 2018 r.) – „IDeal” – pojawił się w 2020 r. Został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Najlepszy Album Roku Soul, R’n’B, Gospel. Od tego czasu artystka intensywnie koncertowała będąc w trasie i pojawiając się na największych festiwalach muzycznych w Polsce. W ostatnim czasie światło dzienne ujrzały znakomite cross-gatunkowe kolaboracje: „Potrzeba skał” z KRÓLEM i „4REAL”, gdzie razem ze wspomnianym artystą, Rosalie. wystąpiła w utworze Holaka. W październiku 2022 r. wydała z Tymkiem utwór „Jak ich tu pokochać”. Artystka prowadziła też autorską audycję w Radio 357 – „Soul rider”. W czwartkowe popołudnia prezentowała set utworów z pogranicza soulu i r’n’b, poszerzając muzyczny horyzont słuchaczy.

 


17 komentarzy
17 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mezokrata
2 miesięcy temu

chlopieca 30-letnia polka w krotkich wlosach po scianie spiewa o tesknocie za chadami?

Korek
2 miesięcy temu

Czy one nie będą nigdy mieć innych tematów?

She
2 miesięcy temu
Reply to  Korek

Gdybyś chociaż chwilę poświęcił na zrozumienie tekstu to byś zczail, że laska nie śpiewa do typa ale coś sądzę, że korek z myśleniem za szybko u Ciebie strzela żeby to pojąć.

kijek
2 miesięcy temu
Reply to  She

Nie śpiewa do typa tylko do mikrofonu czyli do kótasa.
Nawet nie muszę włączać klipu, żeby to rozumieć.

ddl
2 miesięcy temu

maja staśko i jej świat urojeń

wasz_ziom
2 miesięcy temu

Trzeba przyznać, że niezła z niej d00peczka, ale brakuje jej jednej rzeczy. Knagi. Takiej potęęęężnej, pulsującej, pachnącej tureckimi przyprawami i wełną. Eh, rozmarzyłem się.

Andżej
2 miesięcy temu

„pisać ten numer myślałam o relacjach damsko-męskich z mojej przeszłości”

To aż dziwne, że jeden kawałek starczył, co prawda nie odpalałem, ale zakładam, że standardowo ma 3 zwrotki po 16 wersów, czyli po wersie na jednego bolca.

Ziominho
2 miesięcy temu

Chójowe nie sluchalem

Kuklon
2 miesięcy temu

Co to gówno robi na portalu o rapie?

Dario
2 miesięcy temu

To facet czy baba? Bo ciężko stwierdzić.

adhd
2 miesięcy temu

brzydkie kobiety z brałzy młuzycznej powinny miec zakaz robienia teledysków

fdd
2 miesięcy temu

rzydki z defa specjalizują się w produkcji kału

Artysta ordynator
2 miesięcy temu
Reply to  fdd

Def to pewnie wzięli tą nazwę od defekacji, więc w sumie racja.
Aż pod tym artykułem powinien w komentarzach pojawić się ten od codziennego raportu stolca

A najlepsze ostatnio tu „opublikowany x godzin temu przez: Redakcja”

Hahhahah wstyd im za ich własne artykuły, ciekawe kto się pod nimi ukrywa… Ciepłota czy może Michalczewski XD

Jan Michał Czeski
2 miesięcy temu

Ja.

Reto
2 miesięcy temu

Poczytałem sobie opisy Polek na Tinderze:
„Rozśmiesz mnie”
„Powiedź coś więcej niż tylko hej”
„Pisz do mnie używając znaków iterpunkcyjnych”
„Nie bądź następnym nudziarzem!”

Te bździągwy nawet jeszcze nie wiedzą kim jesteś, a już Ci rozkazują!

Potem wchodzę na Dateinasia i czytam PIERWSZY LOSOWY opis Azjatki:
„I’m a decent person and family-oriented. I’m not into alcohols and I don’t like night parties or clubs, might prefer to stay at home than doing those things. And I’m Christian catholic, I do save myself for my future husband. Let’s just say I’m a conservative type of person. I’m here seeking for a stable relationship, hope I’ll be lucky here.”

 Także ten.

Popularne