GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Rosalie. z albumem „Motherlode”

Album ukazał sie nakładem Def Jamu.

Opublikowany

 

Drugi solowy album Rosalie. wydawany w Def Jam Recordings Poland i zarazem pierwszy tak zróżnicowany gatunkowo. Oprócz wizytówkowych soulu i R’n’B na płycie: balladowe „Spadamy” w feacie z Kachą, rapowana „Pokusa” z Kukonem i taneczny 80s-owy „Czar” z Vito Bambino. Tytuł „Motherlode”jest synominem osiągania przez artystkę dobrostanu.

Tytuł płyty to kod w świecie popularnej gry komputerowej, który gwarantuje nieskończoną ilość pieniędzy i pełną kontrolę nad bohaterem. Żyła złota taki stan skojarzył się z artystce z osiąganiem dobrostanu, do którego dążyła. Muzycznym wyrazem tego samopoczucia jest trzecia solowa płyta, która ukazuje się na rynku 26 maja 2023 r.

„Motherlode” wyznacza dwie wiodące ścieżki muzyczne. Pierwsza część utworów brzmieniowo nawiązuje do początków muzyki soul, alternatywnego popu z lat 70. i 80. (zainspirowanych twórczością Kate Bush, Fleetwood Mac, Nina Simone, Minnie Riperton) i współczesnego hip hopu i r&b (Rejjie Snow, Silk Sonic, Charlotte Day Wilson, Fana Hues). Druga część zainspirowana jest elektro popem, trapem r&b i drum’n’bassem (Billie Eilish, Caroline Polachek, Grace Jones, Fka Twigs, Sza, Summer Walker, Little Simz).Najnowsza płyta będzie promowana podczas festiwali, na których wystąpi Rosalie. oraz jesiennej trasy koncertowej.

Producentką wykonawczą płyty jest Chloe Martini. Za muzykę i tekst każdego z utworów, oprócz zaproszonych gości, odpowiada Rosalie. O poligrafię płyty zadbało studio Full Metal Jacket. Art Directorem „Motherlode” jest Dawid Misiorny.

Tracklista

 1. Czar feat. Vito Bambino
 2. Cud (skit)
 3. Cud
 4. Iluzja
 5. Pokusa feat. Kukon
 6. Happiness (skit)
 7. Spadamy feat. Kacha
 8. Światła feat. asthma
 9. Stracona Głowa
 10. Freeze feat. Chloe Martini
 11. OK, rozumiem
 12. Do not disturb (skit)
 13. Raj6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Piękny Łaskawy Polak
8 dni temu

ja się nie dziwię Chadom że olewają stare rupiecie #p0lka 25+
z ciekawości wystalkowałem niektóre bardziej hot baby z czasów liceum i teraz w wieku właśnie ~25-27 niektóre już wyglądają naprawdę jak xD stare trumny zgrażyniałe, takie coś r00chać to tragedia
dla porównania goście nawet jeśli incele subhumany to nie postrzali się tak bardzo. Widać, że już nerd nieco starszy, ale dalej po mordzie idzie rozpoznać, ze koleś ma 20-kilka lat, a nie 30+ xD
czyli jednak goście starzeją się jak wino, a baba jak jogurt xD chwila nieuwagi i następuje transformacja z r00chable samicy w potwora

Andrzej
8 dni temu

Incele to niebezpieczna subkultura zrzeszająca skłonnych do paranoji, podatnych na manipulacje młodych nieudaczników którzy nie czytali książek w młodości. Diagnozuje osobowość tzw. antyspołeczną o podtypie zachłannym (warto poczytać)
Główna cecha to zwalanie winy za swoje urojone krzywdy na niewinnych ludzi i uważanie kobiet za dobro ruchome i przedmioty które należy karać za porażki incela

cycu
8 dni temu

Czy nie prościej byłoby napisać po polsku żyła macierzysta?
Na pewno proste do dla niej nie jest ale motherlode nie jest synonimem dobrostanu jak to sobie ta panienka myśli. Te słowa odnoszą się do czasów z 1900 r. w Kaliforni gdzie prężnie działało wydobywanie złota stąd to powiedzenie motherlode czyli żyła macierzysta („lode” było pierwotnie strumieniem wody ale przez analogię stało się żyłą rudy metalu) w tym przypadku żyła złota.
Ale w obecnych czasach motherlode w slangu oznacza bogatą lub ważną żyłą ,innymi słowy główne
lub dochodowe źródło zaspokajające potrzeby np: Nowy Jork to macierzysta żyła aktorów.

NOWY
8 dni temu

Klias z Kiełczowa jest w porządku na prawdę, trzymajcie się tam glamrapowicze

Profesor sTRAPonU
8 dni temu

Spoko był jej feat u Abla

Popularne