Sprawdź nas też tutaj

News

Rusza nabór do Szkoły Teledysków

W tym roku powstanie klip m.in. dla reprezentanta SBM Label.

Opublikowany

 

Ruszył nabór do 9. edycji projektu Szkoła Teledysków, w ramach którego filmowcy stworzą wideoklipy dla znanych artystów. W tym roku powstaną teledyski dla Bass Astral x Igo, Mery Spolsky oraz reprezentanta SB Maffija – rapera Moliego.

Dla kogo?

Do tego twórczego szaleństwa szukamy filmowców i filmowczyń wszystkich specjalności: reżyserów, scenarzystów, scenografów, operatorów, kierowników produkcji i po prostu tych widzących się na planie filmu, reklamy albo teledysku. Szukamy osób, które już działają na rynku albo dopiero zaczynają swoją filmową przygodę. Do udziału w projekcie zapraszamy tylko osoby pełnoletnie.

Na czym polega Szkoła Teledysków?

36 wybranych uczestników i uczestniczek weźmie udział w serii wykładów poświęconych różnym zagadnieniom i etapom tworzenia wideoklipów.W rolę wykładowców wejdą czołowi twórcy polskich wideoklipów m.in. Grajper oraz Filip Załuska. Podstawą dobrego teledysku jest scenariusz, o którym opowie script coach Agnieszka Kruk ze StoryLab.pro. Tajniki produkcji zdradzi doświadczona producentka Alicja Jagodzińska. Łącznie szykujemy 18 godzin wykładów.

Równolegle do wykładów uczestnicy podzieleni na trzy 12-osobowe ekipy filmowe będą pracować na teledyskami dla artystów, którzy postanowili wziąć udział w tym kontrolowanym szaleństwie i udostępnili nam swoje utwory. Opiekę artystyczną nad projektami będą sprawować doświadczeni mentorzy i filmowcy: Roman Przylipiak, Agnieszka Gomułka oraz Piotrek Matejkowski.Po dwóch weekendowych zjazdach każda z grup będzie miała na koncie gotowy scenariusz, który zostanie przedstawiony artyście. Uczestnicy i uczestniczki przystąpią do realizacji zdjęć i postprodukcji. Każdej ekipie zostanie zapewniony podstawowy sprzęt filmowy oraz budżet na realizację teledysku. Reszta pozostaje w ich gestii. Premiery teledysków odbędą się podczas gali w Domu Kultury Kadr w listopadzie. Potem wideoklipy trafią na oficjalne kanały artystów.

Projekt będzie realizowany w zgodzie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych w czasie pandemii.

Jak się zgłosić:

Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz.

Ważne informacje:
• Na zgłoszenia, czyli wypełniony formularz czekamy do 16 września do godz. 23:59
• O wynikach rekrutacji poinformujemy wszystkich mejlowo do 18 września do godz. 20:00.
• Koszt udziału w projekcie wynosi 280 zł, płatne po zakwalifikowaniu się przed rozpoczęciem działań.
• Zajęcia odbędą się w Domu Kultury Kadr w Warszawie (ul. Rzymowskiego 32) w dwóch zjazdach: 25-27.09 oraz 2-4.10. Po tym terminie ustalane będą terminy zdjęć dla każdej z trzech produkcji.
• Plany zdjęciowe odbędą się między 9 a 25 października.
• Premiera teledysków jest przewidziana na 11 listopada.
• Regulamin wydarzenia dostępny jest tutaj

Kogo z branży posłuchacie?

Czekają na Was oczy i uszy specjalistów, czyli mentorzy: Agnieszka Gomułka, Piotr Matejkowski, Roman Przylipiak oraz wykładowcy: Agnieszka Kruk, Grajper, Filip Załuska, Alicja Jagodzińska, Igor Pająk.

O Szkole Teledysków

Szkoła Teledysków organizowana jest od 2008 roku. Do tej pory w ramach 8 edycji powstało ponad 20 teledysków. Wśród wykonawców, dla których zrealizowano klipy, znaleźli się m.in: Vienio, Bovska, Solar Białas, Sonar, Sound and Grace, Sorry Boys, Bedoes. Projekt współfinansowany jest przez miasto stołeczne Warszawa.
Prace uczestników poprzednich edycji można obejrzeć tutaj: wszystkie teledyski Szkoły Teledysków.

19 komentarzy
19 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Rogal ddl
2 lat temu

Nagrywam plyte!

Odb
2 lat temu
Reply to  Rogal ddl

Rucha nabór do szkoły tłumoków

Brazzers
2 lat temu

Ogłaszamy nabór.
Wpisujcie e-maile poniżej.
Skontaktujemy się z wybranymi.

Baranina w bułce z mieszanym i świeżymi warzywami
2 lat temu
Reply to  Brazzers
Don wasyl
2 lat temu

DOBRE ZAKOLICHA

Cyganskakurewka
2 lat temu

Dziecko eldoki i sokoła

Popularne