Sprawdź nas też tutaj

News

Sąd podjął decyzję ws. Maty – postępowanie umorzono

Raper nie odpowie za posiadanie marihuany.

Opublikowany

 

We wtorek, 7 lutego Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów umorzył postępowanie przeciwko raperowi Macie i jego znajomemu, których prokuratoura oskarżyła o posiadanie narkotyków. Orzeczenie jest nieprawomocne. Prokuratura może się od niego odwołać.

Sprawa Maty umorzona

Informację o umorzeniu postępowania podał we wtorek serwis TVN Warszawa. Wniosek o umorzenie złożył obrońca drugiego oskarżonego Michała Sz., który został zatrzymany w tym samym czasie co Mata i jest on jego znajomym. Postępowanie przeciwko mężczyznom zostało umorzone przez Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów. Prokuratura nie wyklucza odwołania się od tej decyzji. Mają na to 7 dni.

„Słuszna i sprawiedliwa decyzja”

Według adw. Rafała Karbowniczka prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu. – Na dziś jest satysfakcja. Jest poczucie sprawiedliwości. Patrząc na całokształt tej sprawy, ilość środków, rodzaj środków, całokształt innych okoliczności uwzględnionych w toku dochodzenia, ta decyzja jest po prostu słuszna i sprawiedliwa. Sąd rejonowy nie mógł podjąć innej decyzji – powiedział w rozmowie z dziennikarzami.Raper zatrzymany z marihuaną

27 stycznia ubiegłego roku na jednej z warszawskich ulic 22-letni Michał M. (nie zgodził się na podawanie nazwiska w publikacjach na temat sprawy) został zatrzymany wraz z 24-letnim znajomym. Policja znalazła u mężczyzn marihuanę. W przypadku Maty było to 1,45 g, a jego kolegi – 0,39 g marihuany. Śledczy wyliczyli, że przekłada się to na „od 2 do 5 porcji” i „jedną porcję handlową”. Raper i jego kolega przyznali siędo winy. Tłumaczyli, że marihuanę posiadali na własny użytek.

Na podstawie artykułu 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat więzienia.

 


64 komentarze
64 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Królik Roger
1 miesiąc temu

Czyli tak jak myślałem – tatuś prawnik wybronił mu du.pe. Są jednak równi i równiejsi. Ale zobaczymy co ten cwok zrobi kiedy tatusia mu kiedyś zabraknie.

Davis
1 miesiąc temu
Reply to  Królik Roger

Równi i równiejsi, bo niekarany 22-latek mający 1,5g dostał umorzenie xD?

Jak zwykle Seb z internetu nie do końca rozumie język, którym się posługuje i miota losowe hasła na przypał.
Równi i równiejsi to jest jak Kozidrak dostaje zawiasy za jazdę przez Warszawę z 2. promilami i sędzia mówi o jej dorobku artystycznym, a nie jak gimboraper ma blanta w kieszeni.

Komentarz dla zasięgu
1 miesiąc temu
Reply to  Davis

Typie, ty chyba nie do końca ogarniasz

Tu nie chodzi o kategorię czynu tylko o to, że zwykły niekarany sebix z 1,5g dostałby przynajmniej zawiasy, a nie całkowite umorzenie

Dukacz de pologne
1 miesiąc temu

Niekoniecznie – to nie jest 2007.

Królik Roger
1 miesiąc temu
Reply to  Davis

To ty chyba oskarku nie rozumiesz co miałem na myśli pisząc swój komentarz. Mam nadzieję, że kolega wyżej dobitnie ci wyjaśnił o co mi chodziło i wreszcie zrozumiałeś. Czy może mam ci to jeszcze narysować?

cotygadasztypie
1 miesiąc temu
Reply to  Królik Roger

Przecież 99% spraw za taką ilość jest umorzone. Z dwa lata temu pałasy mnie zaczęły fiskać i podczas tego chwilę z nimi pogadałem. Powiedzieli mi, że zazwyczaj nawet do 10g umarzają, jeśli na chałupie nie znaleźni niczego więcej (narkotyków, wagi, lub innych rzeczy, które mogłyby wskazywać, że handlujesz)

Królik Roger
1 miesiąc temu

Chłopie, mi chodziło o to że jakby ten cep „Szmata” był w posiadaniu nawet 50 kg jakiegoś środka odurzającego to i tak po jakimś czasie zostałby wypuszczony na wolność, bo tatuś-prawnik by go wybronił albo któryś z członków jego rodziny wpłaciłby kaucję. To takie ciężkie do zrozumienia? Wy, oskarki, niby takie wyedukowane po tych studiach, a gów.no rozumiecie co się do was mówi.

załamany rzeczywistością
1 miesiąc temu
Reply to  Davis

umorzenie stosuje się w nadzwyczajnych przypadkach zazwyczaj za taka ilość jest grzywna i nawiązka na jakiś monar bez kary pozbawienia wolności w zawieszeniu

michalcwelski
1 miesiąc temu
Reply to  Królik Roger

Dostać umorzenie za takie ilości to żaden problem. Pytanie tylko po co policja i sądy zawracają takim „””przestępcom””” doopę? Nie mają kogo ścigać? Jaworka niech szukają a nie

Ewee#
1 miesiąc temu
Reply to  michalcwelski

Jaworek pewnie nie posiada żadnej ilości, dlatego nie mogą go złapać xd

żENADA GimBo - Proszę Cię abyśmy w nowym roku
1 miesiąc temu
Reply to  Królik Roger

Proszę Cię abyśmy w nowym roku zaczęli w końcu normalnie rozmawiać i zakończyli wyzywanie.
Wierzę żę w nowym roku pańskim 2023 wśród użytkowników portalu GlamRap.pl nastąpi przemiana.
Więrzę że zakończymy zbędne spory i waśnie, zakończymy wyzywanie. A następnie zapanuje zgoda i podamy sobie ręcę.
Proszę właśnie Ciebie abyś wziął udział w dobrej zmianie!
pozdrawiam Cię serdecznie.

Lil Pimp
1 miesiąc temu

Ty też już przestań wypisywać w kółko te same dyrdymały, bo jesteś tak samo wkur.wiajacy i irytujący jak ten pajac Edzio tiktokerzyna.

Największy fan Edzio
1 miesiąc temu
Reply to  Lil Pimp

Edzio jest królem nucenia chvju….. Codziennie nucę z Edziem…. Tak więc kamą łaku dołącz do nucenia a twoje marne życie będzie lepsze

żENADA GimBo - Proszę Cię abyśmy w nowym roku
1 miesiąc temu
Reply to  Lil Pimp

Przyjmij mój znak pokoju i zróbmy coś dobrego razem, przestańmy się wyzywać, szydzić z siebie i krytykować. Proszę Cię.

Największy fan Edzia i Profesora
1 miesiąc temu

Tylko nucenie może zbawić nas od hejty i przemocy. Tak więc nic z nami to mawiekszy wpływ niż twoje prośby. Spróbuj chodź raz zanucić z Edziem a zobaczy jak zmieni się twój świat. Komą

Torba
1 miesiąc temu

Wszystko pięknie się skończyłio tylko dilerek musi swoje odsiedzieć, ale przynajmniej się nauczy z kim się nie handluje

iksde
1 miesiąc temu

„Informację o umorzeniu postępowania podał we wtorek serwis TVN Warszawa” no nie dosc ze tato plecy to jeszcze poparcie przez żydowskie media

Mirek
1 miesiąc temu
Reply to  iksde

Rynek matrymonialny w Polsce ma dziś ciekawe proporcje:
2% chłopa r00cha, ile tylko chce
20% może mieć partnerki z „małą” przeszłością
20% może mieć wyłącznie partnerki z bogatą przeszłością – w tym samotne matki
20% może w życiu mieć w 1-2 relacje, ale krótkie i bez niczego poważnego
28% nigdy „nie trzymało za rękę”

Czyli jeśli np. nie r00chałeś przez ostatnie 12 miesięcy albo nigdy, to zrobiłeś to po to, aby jakiś Chadzik mógł co tydzień puknąć inną. Twoja celibatowa ofiara nie idzie na marne, bo najważniejsze, żeby zgadzało się w excellu.

Rynek
1 miesiąc temu
Reply to  Mirek

A gdzie jest napisane że to trzeba robić i wchodzić w ten rynek?

Dukacz de pologne
1 miesiąc temu
Reply to  Mirek

Słuchaj ja znam naprawdę przystojnych gości i żaden z nich nie dyma co tydzień innej. Tak nie wygląda życie. Może przez dwa maks trzy lata młodosci mieli wiecej partnerek, ale to i tak była jedna nowa na dwa, trzy miesiace. Czady tez sa wybredne.

żENADA GimBo - Proszę Cię abyśmy w nowym roku
1 miesiąc temu
Reply to  iksde

poproszę właśnie Ciebię o przemianę

Akolita Św. Alvareza Malverde El Santo Patron
1 miesiąc temu

Nuć łaku

Malik
1 miesiąc temu

ŚMIEĆ POWINIEN PÓJŚĆ SIEDZIEĆ NA 25 LAT

alcer
1 miesiąc temu

All night krime Szczecin to twoja stara

Utopiony w wannie
1 miesiąc temu

Skorumpowane panstwo

Derektor pszeczkola.
1 miesiąc temu

Jak nie lubię tej maty to za 2 sztuki powinien dostać pouczenie a nie do sądu ale to państwo policyjne żyjemy tu w średniowieczu.

ddl
1 miesiąc temu

RÓWNI I RÓWNIEJSI

ZWYKŁEGO OBYWATELA BY ZŁAPALI Z 1,5G MARIHUANY TO BY DOSTAL WP1ERDOL NA KOMISARIACIE I 10 LAT ODSIATKI

Józef
1 miesiąc temu
Reply to  ddl

Bez dyskusji. Do siatki!

Dukacz de pologne
1 miesiąc temu

Czy to ten sam antyludzki pisowski reżim, którym rzekomo represjonuje Matę jako głównego wroga politycznego umożył mu sprawę? Przecież Mata miał stać się fantomowym męczennikiem ukrzyżowanym ku przestrodze. Przecież żyjemy w Pisowskiej dyktaturze, gdzie za skręta idzie się na 30 lat do łagrów! Hmmm coś się chyba tutaj przestało skladać do kupy….

Dobra decyzja.
1 miesiąc temu

Pomimo, że nie słucham tego łaka uważam, że to bardzo dobre podejście. Czas skończyć z karaniem za niewielkie ilości suszu. Ale sąd powinien ukarać go za muzę którą robi łak jeden

Halal masarny
1 miesiąc temu

Ew. Przybiją mu 1000 zł grzywny i tyle – dla niego to jak kieszonkowe

Ach to kasta prawnicza.
1 miesiąc temu

Liberalna klika sądowa działa sprawnie, jak potrzebuje. Tu PiS ma rację – przecież sędziowie i adwokaci to państwo w państwie było, uświęcona kasta. Teraz niby walczą z autorytaryzmem PiSu, dobre sobie. A jak byly inne ekipy u władzy, to niby co robili? W sądach po cichu jesy obecnie przez KODerskich sędziów prowadzony po cichu strajk, polegający na celowym opóźnianiu wszelkich działań. Liczą, że to zaszkodzi PiSowi. Ale nie w tym wypadku.

Jakub Fanatyk Rapu
1 miesiąc temu

Taki z niego raper, jak stacja, która go promuje. Jego i jego tatusia…

AntyFan
1 miesiąc temu

Oczywiście że umorzone jak ma się ojca prawnika i jest się osobą znaną! A zwykłe chłopaki siedzą sobie za narkotyki w więzieniach!

jarek ggosobowa
1 miesiąc temu

skandal.

Boner profesor rapu
1 miesiąc temu

I tak jest cwelony, nie ma różnicy czy w więzieniu czy poza nim

Cwela
1 miesiąc temu

mała spe3rma mały kłopot
duża sp3erma duży kłopot

aha
1 miesiąc temu

One guy who tried to cruise me on the site requested that I don’t shower for a week before our meet, telling me that he loves “stinky socks” and a “cheesy cock” because it’s “fucking manly, the smell of a real man.”

Nucim z Edkiem tiktokerem
1 miesiąc temu

A dzisiej nucim: Sziura babcia sziura babciogen. A cały nowiuśki tydzień nucim: Laj laj laj laj laj laj laj graj cyganie na gitarze graj. Więc łaki nucim razem hirigoł.
#SENTINO
#EDZIO
#PROFESOR TRAPU
#NUCENIE
#LEOSIA
#SICARIOS

Anna Marian W.
1 miesiąc temu

Ale numer narkotyki legalne a bonusa RPK garuje za nie pomimo że nawet ich u niego nie znaleziono #sropkorupcji #matasędzigrill #freebonus #narkotykispokoloko #legalnenarkotyki2023 #czućsiedobrzeniejestźle

Popularne