Sprawdź nas też tutaj

News

Sarius z pierwszym takim wyróżnieniem w karierze

Raper sprzedał 30 tysięcy płyt.

Opublikowany

 

Sarius

Sarius ma powody do świętowania. Jego najnowszy album „Wszystko co złe” zdobył właśnie platynową płytę. To pierwsze tego typu wyróżnienie w karierze rapera. Ma on jeszcze na koncie złoto za poprzedni album „Antihype”.

30 tysięcy sprzedanych płyt

Platynowe wyróżnienie osiąga się za sprzedaż, która przekroczy 30 tysięcy egzemplarzy. – Jutro rozdanie złotych płyt w Częstochowie za “Antihype” i “Wszystko co złe” a tymczasem “Wszystko co złe” pokryło się również platyną – poinformował raper. Oficjalnie platynowa płyta za ostatni album została przyznana Sariusowi przez ZPAV wczoraj, 27 lutego.

Kryteria przyznawania wyróżnień dla płyt

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.
Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.
Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 300 tysięcy zł, Platynę – 600 tysięcy i Diament – 3 mln.

 
6 komentarzy

6
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
????

wyświetlenia, wyświetlenia i jeszcze raz wyświetlenia. fizycznie tyle nie pogonił.

głos rozsądku

Wyswietlenia sie już chyba nie liczą

joł

Czy liczą wyświetlenia czy wpływy z reklam – jeden chuj – tak czy tak to mówi o jednym, że fizycznie tyle nie sprzedał.

Prawda

20:17 17

NEWSSarius z pierwszym takim wyróżnieniem w karierze
Raper sprzedał 30 tysięcy płyt.

Opublikowany 1 rok temu 28 lutego 2019 Przez Maxymilian Hozer

Odb

Taka kariera z pierwszym wyróżnionym w sariusie

Naśladowca Odb

kznapwimyżauózskiermiwSweyrnmreetaiiirrzes

Popularne