Sprawdź nas też tutaj

Fotorelacja

SB FFestival vol.3

Na scenie pojawili się m.in. Bedoes, Żabson, Solar, Białas i Golec uOrkiestra.

Opublikowany

 

2 marca 2019 roku w warszawskiej Stodole odbyła się trzecia edycja SB FFestivalu. Trzeci rok z rzędu fani SBM zebrali się w stolicy, żeby wspólnie zobaczyć koncertowy przekrój, jak się okazuje szerszy niż tylko przez artystów SBM Label. W Stodole zagrali m.in. Solar, Białas, Bedoes, White 2115, Jan-rapowanie, Beteo, Wiatr, legendarny DJ Johny, Sarius, Żabson, Golec uOrkiestra i Adi Nowak.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

Fotorelacja

Kto był na gali Popkillery 2022? – fotorelacja

Na sali stawiło się ponad 600 reprezentantów branży hip-hopowej.

Opublikowany

 

Przez

fot. @dominikczubak

Za nami czwarta gala nagród branży hip-hopowej Popkillery 2022. Jak co roku nie brakowało emocji oraz gości z różnych pokoleń i różnych stron sceny.

W transmisji mógł zwracać uwagę brak części wygranych, jednak na sali stawiło się ponad 600 reprezentantów branży hip-hopowej, co jest najwyższą dotychczasową frekwencją. Mogliśmy zobaczyć pionierów sceny, takich jak Liroy, Sokół, Włodi, Pono czy Platoon (Trials-X), a z drugiej strony przedstawicieli najmłodszego pokolenia, dopiero wchodzących mocniej na scenę – m.in. Szczyla, Kinny’ego Zimmera, Floral Bugsa, Jacusia, Barto Katta czy White Widow. Licznie stawiły się raperki – na sali widzieliśmy m.in. Wdowę, Renę, AdMę, Ryfę Ri, Oliwkę Brazil, Marianne czy Ruskiefajki. Wśród gości specjalnych spoza branży rapowej można było zobaczyć Krzysztofa Cugowskiego, Krzysztofa Stanowskiego, Michała Milowicza czy Krzysztofa Gonciarza.

Nie zabrakło najgłośniejszych postaci na scenie, takich jak Paluch, Avi x Louis Villain, Gibbs czy Hinol Polska Wersja. W końcu – nie zabrakło także intrygujących postaci trzymających się na co dzień trochę obok mediów i głównego rapowego nurtu, takich jak Belmondawg (obecny razem z mamą, Wiganną Papiną) czy Młody Klakson. Efektem było wiele niecodziennych spotkań i rozmów przy barze, które w ubiegłych latach potrafiły zaowocować mocnymi współpracami (Kali, Borixon i Wojtas po pierwszej gali Popkillerów). Czy tak będzie i w tym roku? Pozostaje czekać.

Gala Popkillery 2022 odbyła się w hali Expo XXI w Warszawie, poprowadzili ją Waldemar Kasta i WdoWA, a w trakcie zobaczyliśmy występy: VNM’a z Zeamsone, Kinny’ego Zimmera, Opała i Floral Bugsa, Nullizmatyka i Filipka z Kamilem Bednarkiem, a także specjalny występ Pezeta na dachu Sali Kongresowej oraz muzyczny hołd dla K.A.S.T.A. Squadu w wykonaniu Sitka i Miłego ATZ. Swoje umiejętności zaprezentowali DJ’e (mistrzowie świata Eprom i VaZee) oraz tancerze (Soul & Base a także Bgirls: Mery Berry, Ziemczi, Sandi, Med1 oraz Bboys Vilkan, Mao i Gravehop). Nie zabrakło tribute’ów ku pamięci Pjusa i Bezczela, w których teksty zmarłych przedwcześnie raperów wykonali Kafar Dix37, Eldo, Stasiak i Pezet (Tribute dla Pjusa) oraz ZBUKU, KaeN, Pih, Ede i Poszwixxx (Tribute dla Bezczela). Swoje podziękowania dla polskiej sceny za pomoc Ukrainie przesłała w formie video będąca w Kijowie Alyona Alyona. Galowe studio na antenie Kanału Sportowego poprowadzili AdMa i Krzysztof Stanowski.
Nagrody wręczali m.in. Krzysztof Cugowski, Liroy, Hirek Wrona, Krzysztof Stanowski, Michał Milowicz, Jurek „Juras” Wroński, Dudek P56, RX Produkcja, Krzysztof Kozak, 2sty czy Forin.

Poniżej zdjęcia autorstwa Dagmary Szewczuk, Tomka Karwińskiego, Dominika Czubaka oraz Konrada Welenca.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Fotorelacja

Kto był na gali Popkillery 2021? – fotorelacja

Wśród gości mogliśmy przekrój wszystkich pokoleń polskiej sceny.

Opublikowany

 

Przez

Trzecia gala nagród branży hip-hopowej Popkillery 2021 przeszła już do historii. W ten gorący czerwcowy wieczór w warszawskiej Scenie Relax nie brakowało emocji, ważnych gości i ważnych słów. Wśród największych wygranych znaleźli się Mata, Guzior i Quebonafide, Złotego Popkillera odebrał Kazik Staszewski. Sprawdźcie kto pojawił się na ceremonii.

Gala Popkillery organizowana przez Popkiller.pl wspólnie z marką Bacardi przeniosła się w tym roku z Teatru Capitol do Sceny Relax, a na sali zgromadziła się czołówka polskiej sceny hip-hopowej, jak i goście specjalni spoza świata rapu. Powody do zadowolenia miał Mata, który został wybrany przez publiczność Raperem Roku, a jego „100 dni do matury” zdobyło nagrody za Wydanie Roku i Album Roku – w tej ostatniej kategorii statuetkę wręczał mu wyraźnie wzruszony panującym na sali klimatem Janusz Panasewicz, wokalista legendarnego Lady Pank.

Trzy nagrody powędrowały również do Guziora, za stworzony wraz z Oskarem z zespołu PRO8L3M utwór „FALA” – wybrany Singlem Roku zarówno przez gremium jak publiczność, co było jedynym w tym roku przypadkiem zgodności obu kategorii. Gremium Albumem Roku wybrało „Romantic Psycho” Quebonafide, w imieniu którego statuetki odebrał Krzysztof Gonciarz. Wieczór do udanych mogła zaliczyć wytwórnia SBM Label, której przedstawiciele (Mata, Bedoes, Lanek oraz cała grupa SB Maffija) sięgnęli aż po 7 wyróżnień.

Nagrodę za całokształt dokonań dla kultury hip-hop otrzymał Kazik Staszewski, świętujący w tym roku 30 rocznicę premiery albumu „Spalam się”, zawierającego liczne inspiracje rapem. Znany z rzadkiego odbierania wyróżnień Kazik tym razem przyjął statuetkę osobiście, dziękując całemu środowisku hip-hopowemu. „Hip-hop zawsze był dla mnie niezwykle istotną częścią mojego życia muzycznego, właściwie zmienił moje postrzeganie muzyki jako takiej” – mówił wokalista zespołu Kult.

Popkillery 2021 poprowadziło aż 6 osób. Legendę hip-hopu i ring announcera Federacji KSW Waldemara Kastę wspierało 5 ważnych przedstawicielek damskiego rapu z różnych pokoleń – WdoWA, Marianne, AdMa, Ryfa Ri oraz Lilu. Jak podali organizatorzy – miało to podkreślić pozycję i znaczenie kobiet w polskim hip-hopie oraz różnorodność damskiej sceny.

Nie brakowało również gości specjalnych – nagrody wręczali m.in. Janusz Panasewicz (Lady Pank), Jakub Żulczyk, Anna Wyszkoni i VNM, Hirek Wrona, Bisz, Pawbeats, Żółf (Fenomen) czy Mata, który przekazał dalej tytuł Odkrycia Roku. Wyjątkowe wyróżnienia za najlepsze #hot16challenge2 wręczyli organizatorzy całej akcji Solar i fundacja Siepomaga.pl. Oprawę muzyczną zapewnili Falcon1 i DJ Kebs, którzy przygotowali też tribute dla zmarłych przedwcześnie Radoskóra i Ten Prestona, a na scenie pojawili się Bisz (grający utwór Słonia „Clint Eastwood”), Miły ATZ, WCK (w specjalnym wykonaniu hip-hopowego klasyka „Sensacja” zespołu Fenomen) oraz WRR czyli WdoWA, Ryfa Ri i Rena.

Wśród gości na sali jak co roku zobaczyć mogliśmy przekrój wszystkich pokoleń polskiej sceny, jak i jej różnych odcieni. Od pionierów i legend (Liroy, Fenomen, DJ Decks, Wigor Mor W.A., O$ka, Juchas, Nullo, Pork czy Pih) poprzez czołówkę obecnej sceny (Paluch, Guzior, Mata, Hinol Polska Wersja, Solar, Dixon37, Smolasty czy PlanBe), aż po nowe twarze (Floral Bugs, Feno, Szymi Szyms, Szczyl, Ruskiefajki czy Jacuś). Wszystko zobaczycie na poniższych zdjęciach.

Zdjęcia: Dagmara Szewczuk, Tomasz Karwiński, Dominik Czubak, Iza Tołwińska, Michał Wyszyński, Kuba Kokot


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Fotorelacja

Kto był na gali Popkillery 2020? – zdjęcia

Niepublikowane wcześniej zdjęcia, ukazujące kto zjawił się na sali.

Opublikowany

 

Przez

fot. Dominik Czubak

Druga edycja gali nagród branży hip-hopowej pierwotnie planowana była na marzec, a następnie przełożona na maj oraz na wrzesień. Gala Popkillery 2020 organizowana przez Popkiller.pl wspólnie z marką Bacardi odbyła się finalnie 9 września, w specjalnym rygorze sanitarnym i ściśle ograniczonej frekwencji. Nie brakowało jednak gorących chwil i pamiętnych słów, a także wyjątkowych gości.

Popkillery poprowadzili podobnie jak rok temu legenda hip-hopu a obecnie ring announcer Federacji KSW Waldemar Kasta oraz popularna raperka AdMa. Oprawę muzyczną zapewnił Pawbeats Liveband, wraz z którym na scenie pojawili się Liroy, Kali, Bisz, Te-Tris, Opał a wszystko zamknął jam z udziałem Hemp Gru, Palucha, VNM’a, Wujka Samo Zło i Zarzyckiego. Statuetki wręczali m.in. Hemp Gru, Jan-rapowanie, Pono i Koras, Kamil „Saful” Nożyński, Hirek Wrona, Sławomir Pietrzak, ‘matka chrzestna polskiego hip-hopu’ Bogna Świątkowska czy prezes ZPAV – Andrzej Puczyński. Wśród największych zwycięzców gali znaleźli się Paluch, Mata, Sokół, Quebonafide, PRO8L3M i Bisz. Złoty Popkiller za całokształt zasług dla kultury hip-hop trafił do Michała Urbaniaka, a nagroda specjalna #dowhatmovesyou dla Solara za organizację akcji #hot16challenge2.

Na sali zgromadził się natomiast przekrój rapowej sceny i plejada gwiazd, począwszy od pionierów (Liroy, Zipera, Hemp Gru, Kali, DJ Decks, Trials X, JWP), kończąc na najmocniejszych dziś postaciach (PRO8L3M, Paluch, Mata czy Jan-rapowanie). Integracyjna formuła wymieszała różne pokolenia i odłamy środowiska, a wspólna celebracja na sali teatralnej połączyła się z długimi rozmowami przy barze.

Zawsze chciałem rapować i słuchałem wielu osób, które tu siedzą. Słuchałem i zastanawiałem się czy ja kiedykolwiek będę mógł rapować, czy przez to skąd pochodzę i z jakiego jestem domu mogę być hip-hopowcem. Okazało się, że wystarczy o tym powiedzieć szczerze i nie owijać w bawełnę i wydaje mi się że szczerość to jest podstawa hip-hopu i tego co robimy – miło mi na tym święcie hip-hopu odbierać nagrodę za ten numer. – mówił widocznie poruszony Mata odbierając statuetkę za „Patointeligencję”, na co prowadzący Waldemar Kasta odpowiedział mu „W naszej kulturze jest miejsce dla wszystkich i świetnie, że się odważyłeś”.

Integracyjną ideę całego wydarzenia podkreślał też Saful, który wręczał nagrodę Solarowi: „Uważam, że nawet ludzie, którzy mają jakieś animozje między sobą, w tym momencie wiedzą, że cały ten event jest takim trochę 'świętym miejscem’ dla rapu, gdzie dzieje się coś czego nikt nam nie dał, tylko sami sobie wzięliśmy”.

Poniżej zdjęcia ukazujące kulisy oraz ściankę, autorzy to: Dagmara Szewczuk, Tomasz Karwiński, Dominik Czubak, Jakub Sandecki, Marcin Oliva-Soto.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Fotorelacja

Hypsteria Tour 2020 – urodziny Cywila – zdjęcia

Były zawodnik Diil Gangu skończył 30 lat.

Opublikowany

 

Przez

Pierwszym miejscem na trasie Hypsteria Tour 2020 był klub ISKRA w Warszawie, w który były świętowane urodziny Cywila. Możecie go kojarzyć jako finalistę pierwszej edycji ŻywegoRapu, a już na pewno kojarzycie jego kultowy kawałek ‘Premier League’.

Niegdyś związany z Diil Gangiem & Hemp Gru, teraz powraca z nowym repertuarem i płytą „Warsaw Calling”, która ukaże się już niebawem. Z okazji jego 30 urodzin pojawili się także dobrze Wam znani goście z gościnek na jego starszych numerach. Koncert rozkręcili także raperzy związani z Hypsteria Records: B-Art, Kobe, Urban, Vanisz, związana z wytwórnią wokalistka Karolina Stanisławczyk i DJ MAC oraz zaproszeni przez wytwórnie goście tj: – Wiktor z WWA, uki grajda, Awalas, Jestemszopen, Bażant, wszedzieZUBER, Bilu, Milu, DJ FELIPE.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Fotorelacja

Bonson, Pih, Ero, Frosti Rege i inni na imprezie Def Jamu

Zdjęcia z New X True By Def Jam.

Opublikowany

 

Przez

fot. Tomasz Karwiński

W tamtym tygodniu miejsce miała pierwsza impreza nowopowstałego oddziału legendarnej wytwórni – Def Jam Recordings Poland. Na wydarzeniu okazje mieliśmy zobaczyć showcase, w którym udział wzięli: Bonson, Rosalie., Ero, Miły ATZ czy Frosti Rege. Zaprezentowana została również nowa zawodniczka labelu – alyona alyona.

Za fotorelację odpowiada Tomasz Karwiński.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Fotorelacja

SB FFestival 4 – fotorelacja

Na scenie pojawili się m.in. Bedoes, Major SPZ, Białas i Deys.

Opublikowany

 

Przez

fot. damianczarny_ph

31 stycznia na warszawskim Torwarze odbyła się czwarta odsłona SB Ffestivalu. Wraz z reprezentantami SBM Label na scenie wystąpili zaproszeni specjalnie na ten wieczór goście. Na scenie pojawili się m.in.: Białas, Solar, Bedoes, Szpaku, Oki, Mata, Adi Nowak, Kacperczyk, Deys i Major SPZ.

Poniżej zapoznacie się z fotorelacją autorstwa damianczarny_ph


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: