Sprawdź nas też tutaj

News

SB Maffija na scenie Bestsellerów Empiku 2022

Wydarzenie będzie transmitowane w telewizji.

Opublikowany

 

Topowi artyści, prawdziwie festiwalowy line-up, unikalne aranżacje – Empik co roku zaprasza na wielkie muzyczne widowisko w ramach swojej telewizyjnej gali rozdania nagród kulturalnych. Nie inaczej jest tym razem. 7 lutego ze sceny Bestsellerów Empiku 2022 popłyną dźwięki w stylu złotej ery polskiej rozrywki – szalonych i kolorowych lat 70. Wystąpią: sanah, Ralph Kaminski, Agnieszka Chylińska, Mrozu, Katarzyna Nosowska, Vito Bambino, Margaret, SB Maffija, Tomasz Makowiecki, Gibbs i Natalia Szroeder. Artystom na scenie towarzyszyć będzie orkiestra pod batutą Kuby Galińskiego, dzięki której współczesne przeboje zyskają wyjątkowe brzmienie.


Już 7 lutego podczas gali Bestsellery Empiku 2022 nie tylko zostaną wręczone nagrody dla najpopularniejszych twórców i tych, którzy odważnie wytyczają nowe artystyczne szlaki w literaturze, muzyce i filmie. Widzowie w TVN i w streamingu w mediach społecznościowych będą mieli szansę obejrzeć również wielkie muzyczne widowisko. Autorem ansamblowych aranżacji przekraczających gatunkowe granice jest Kuba Galiński – dyrektor muzyczny tegorocznej edycji Bestsellerów.

– Chciałbym, aby orkiestrowo-rozrywkowe aranżacje nie odebrały nic współczesnym wykonaniom, a tylko zmieniły ich „kolor”. I pokazały inne, nieznane oblicze zarówno artystów, jak i samych utworów. Widzowie doskonale znają te numery, od razu będą wiedzieć co to za piosenka, jednak chciałbym, żeby jej aranżacja zaskoczyła widzów – wzruszyła, rozśmieszyła, rozkołysała – podkreśla Kuba Galiński.Tych muzycznych wrażeń dostarczą nominowani do Bestsellerów Empiku 2022: sanah za album „Uczta”, Agnieszka Chylińska za krążek „Never Ending Sorry” (kategoria Pop i rock), a także skład SB Maffija, który ma szansę na statuetkę w kategorii Rap i hip-hop za album „Hotel Maffija 2”. Ponadto wystąpią: Ralph Kaminski, Katarzyna Nosowska, Mrozu, Margaret, Vito Bambino, Natalia Szroeder, Tomasz Makowiecki oraz Gibbs.

Artystom występującym na scenie tegorocznych Bestsellerów Empiku towarzyszyć będzie dwudziestoosobowy band. – To już taka mała orkiestra. Angażujemy instrumenty dęte, smyczkowe i perkusyjne. Współczesne przeboje zyskają maksymalnie brzmienie zagrane z „żywych” instrumentów. Zero komputerowej przeróbki, sampli – 100% grania na żywo – dodaje Kuba Galiński.

Gala telewizyjna

Gala finałowa Bestsellerów Empiku 2022 odbędzie się już 7 lutego. Transmisja w TVN wystartuje o godz. 20.15, a pół godziny wcześniej rozpocznie się streaming online na facebooku i Youtube z relacją zza kulis, wywiadami, komentarzami na gorąco i dodatkowymi występami muzycznymi. Galę poprowadzi Marcin Prokop, natomiast gospodarzami transmisji internetowej będą: Red Lipstick Monster i Karol Paciorek.

Najważniejsi twórcy 2022 roku

Nie sposób nie dostrzec zmian społecznych, obyczajowych i technologicznych ostatnich lat, które wpływają na rozwój i kierunek współczesnej popkultury. Bestsellery Empiku od ponad dwóch dekad wskazują najważniejsze trendy, nowe zjawiska i najpopularniejszych twórców w Polsce. Nagrody nieustannie ewoluują, a motywem przewodnim tegorocznej gali finałowej jest #swiatsiezmienia.

Statuetki Bestsellerów Empiku 2022 zostaną przyznane w kilkunastu kategoriach książkowych, muzycznych, filmowych oraz w ramach Kultury cyfrowej. O zwycięstwie decyduje wyłącznie skala popularności mierzona liczbą zakupionych egzemplarzy czy odsłuchanych treści w ciągu całego roku.

Podczas gali wyłonieni zostaną również Pisarz i Artysta Muzyczny Roku. Na statuetki mają szansę wszyscy twórcy nominowani do Bestsellerów Empiku w kategoriach – muzycznych i książkowych, a o tym, kto zwycięży zdecydują fani. Głosy będzie można oddawać w aplikacji Empik od 1 do 7 lutego.

To jednak nie wszystko. Już 7 lutego poznamy także literackie, filmowe i muzyczne Odkrycia Empiku 2022 – czyli twórców, którzy w ostatnim roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie kultury i zdecydowanie warto śledzić ich dalszą artystyczną drogę. Nagrody przyznaje jury, w którym zasiadają laureaci poprzednich edycji, cenione osobowości ze świata kultury, dziennikarskie autorytety oraz eksperci Empiku.

 
11 komentarzy
11 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Beeeezy
16 dni temu

Wyobrażacie sobie jak wielkie obrzydzenie musi czuć przeciętna p0lka podczas wizyty u ginekologa, który jest brzydkim i łysiejącym manletem? Co innego gdyby w gabinecie przyjmował chad klaudiusz 195cm z sylwetką greckiego boga. Myślę, że k0biety ustawiały by się w kolejce pod drzwiami a terminy byłby zarezerwowane na najbliższe 5 lat. Natura.

Jakub Żydowski
16 dni temu
Reply to  Beeeezy

Ostatnio byłem u kumpla. Około 4 rano wraca jego teściowa. Pytam. A co ona sama ? Aaaa teściu na wycieczce. Słowo. Jak zawsze chodzi naburmuszona tak wróciła cała skowronkach. Ciekawe ilu obsłużyła

antyp0laczek warfare
16 dni temu
Reply to  Beeeezy

rolnick w tv, musze odznaczyc w dodatku tv do superaka by nie zapomniec

SZAMIR TOMKOWICZ
16 dni temu

lud iranu walczy z reżimem religijnym, kurdowie na protestach grali soviecką muzyke, katjusze i pożegnanie słowianki. oglądam kurdyjską-irańską telewizje aryen tv-freedom tv {na canal + nr 404]

Jacek G. lat 46 Warszawa
16 dni temu

A ja lubię ajran z odsmażanymi ziemniaczkami.

lecz sie czubku
16 dni temu

Szamir Tomkowiczj jest to osoba niebezpieczna dla społeczeństwa ale nie dla tego, że prowadzi niby działalność terrorystyczną czy sekciarksą a dlatego, że jest agresywny w stosunku do osób z którymi przebywa. Jest psychicznie chory, całkowicie oderwany od rzecywistości. Ma schizofrenię. Wszystko co wypisuje i mówi trzeba dzielić przez pół. Ten człowiek żyje urojeniami, ma manię prześladowczą. Najprawdopodobniej interwencja policji miała związek z dziewczyną, którą przetrzymywał w swoim domu a nie z jego niby działalnością polityczną, która głównie ogranicza się do pisania manifestów i organizowania ognisk.
Nie chcę obrażać osób psychicznie chorych i ich bliskich i zaznaczam iż nie każda chora psychicznie osoba jest agresywna jednak w przypadku tego Pana Tomkowicza tak właśnie jest. Uważam, że przydałaby się mu porządna terapia niestety przymusowa, bo dobrowolnie się nie podda jej.

Przy100jniaczek z Shelbi
16 dni temu

Jakies ukraince mi zakosic tego mustanga co za ruble kupilem chcialy. Bo tam flaga jest ruska jest i s00ki myslaly ze to rosyjskie chyba. A akurat bro party mam na penthousie to wybiegamy z chlopakami. Ja gaz w jednej rece, scyzoryk w drugiej. Chlopaki tez jeden z kosa taka do chleba bo szybko wzial z kuchni. Drugi z kijem leci bo w przedpokoju trzymam pod reka. Reszta bez sprzetu. I walimy na m0rdy zlodzei UPAinskich i spįerdalajâ przed nami krzyczac cos tam po kacapsku. Gruby (wiesz ktory) tym bejsbolem jednemu przydzwonil w klatke ze az sie skulil . Nwm czy mu zebra polamal vzy co. H00j z nimi ale w mustangu mam drzwi do wymiany, a taki ladny za te ruble byl kupiony. Ponoc z alaski ta ciesnina do rosji plynal.
Ps Jakby za okolo 3 tygodnie zaczely sie pojawiac posty z prosba o kontakt do wariacika przy100 w shelbim to prosze suczki kierowac prosto na moje pv hah

SZAMIR TOMKOWICZ
16 dni temu

życie jest bezcelową tragedią, PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO REWOLUCYJNEJ GRUPY „ANARHIA” ABY ZMINIMALIZOWAĆ CIERPIENIE LUDU ROBOTNICZEGO. jesteśmy na progu ekologicznej katastrofy i 3 wojny światowej. BÓJ TO JEST NASZ OSTATNI, o planete „ziemie”, o lud-równość ekonomiczną „wolność”. h t tps://www.facebook.com/photo/?fbid=3425400974371604&set=ecnf.100007052056126

Profesoooor trrrapu
16 dni temu

Wyobrażacie sobie jak wielkie obrzydzenie musi czuć przeciętna p0lka podczas wizyty u ginekologa, który jest brzydkim i łysiejącym manletem? Co innego gdyby w gabinecie przyjmował chad klaudiusz 195cm z sylwetką greckiego boga. Myślę, że k0biety ustawiały by się w kolejce pod drzwiami a terminy byłby zarezerwowane na najbliższe 5 lat. Natura.

SZAMIR TOMKOWICZ
16 dni temu

Walka trwa ! Dołącz ! h t tps://www.facebook.com/groups/1260359184074876/?mibextid=HsNCOg

DOŁĄCZ DO STALINOWSKO-HODŻYSTOWSKIEJ GUERILLI
16 dni temu

1. Serwer ,,Polscy Hodżyści” jest grupą kierowaną przez Sekcję Polską Międzynarodówki Komunistycznej (Stalinowsko-Hodżystowskiej).
2. Kto chce dołączyć do Sekcji Polskiej Kominternu (SH) musi napisać prywatną wiadomość do administratorów. Od nich otrzyma dalsze instrukcje.
3. Osoby bezpartyjne mają prawo być członkami serwera, pod warunkiem, że nie będą działać na szkodę partii.
4. Jesteśmy organizatorami rewolucji, więc prosimy o poważne zachowanie godne komunistów.
5. Osoby o poglądach antykomunistycznych, faszystowskich oraz reakcyjnych, lub Ci którzy będą je propagować będą banowani.

h tt ps://discord.gg/BqY9eyu6

Popularne