GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

SBM FFestival 2023 – garść informacji

Pierwsze ogłoszenie line-upu.

Opublikowany

 

SBM siódmą edycją swojego flagowego wydarzenia zamknie festiwalowe lato, a także wykorzysta okazję do celebracji jubileuszowego dla siebie roku. Przedsprzedaż biletów rusza 11 maja.

Zeszłoroczna edycja SBM FFestival zgromadziła na Lotnisku Bemowo w Warszawie dziesiątki tysięcy fanów hip-hopu. Jeśli w tym roku fani liczyli na powtórkę, to dostaną ją z nawiązką, ponieważ, pierwszy raz w swej historii, SBM FFestival potrwa aż cztery dni!

Na żywo usłyszymy nie tylko wykonawców SBM Label, ale także czołówkę polskiego hip hopu. Organizatorzy zapowiadają projekty specjalne, wehikuły czasu i najciekawiej zapowiadające się nowe twarze. Ale po kolei.Siódma edycja SBM FFestival splata się z rozpoczęciem V Ery SBM oraz symbolicznej celebracji piętnastolecia warszawskiej wytwórni. Dlatego już dziś możemy potwierdzić, że jednym ze specjalnych koncertów tegorocznej edycji będzie wspólny występ założycieli labelu, którzy na scenie zaprezentują przekrojowy repertuar projektu Solar/Białas.

Między I a V Erą SBM wydarzyło się sporo, ale z pewnością jednym z pamiętnych wydarzeń tego okresu był sukces “Rozmazanej Kreski”, a później szumnie przyjęty debiut Kinniego Zimmera, który w sierpniu również zaprezentuje się na publiczności na Bemowie. Na powrót harcerza Dominisia nie ma raczej co liczyć, ale FURII nie zabraknie!

Ze sceny SBM FFestival „Aloha” zawoła Fukaj, który tego lata powróci z długo zapowiadanym “Preludium”, a koncert na festiwalu jego macierzystej wytwórni, będzie jednym z pierwszych miejsc, gdzie ten materiał zabrzmi na żywo.

Zgodnie z zapowiedzią, SBM FFestival to już nie tylko koncerty artystów labelu, ale szerokie spojrzenie na polską rapową scenę. Dlatego w sierpniu na Bemowie zagrają również Guzior, Sobel i Kukon.

Dla tego pierwszego będzie to z pewnością jeden z kluczowych momentów festiwalowego sezonu. Niemal trzy lata po wydaniu multiplatynowej “Pleśni”, Guzior może mieć dla swoich fanów kilka niespodzianek… A ponieważ słynie ze świetnych koncertów, więcej dodawać nie musimy.

Jesteśmy przekonani, że gdyby mógł, chciałby ten koncert powtórzyć, bo Sobel na SBM FFestivalu – i to w momencie ogromnego sukcesu singla “UZI”- już dziś jawi się jako jedno z najbardziej elektryzujących wydarzeń tegorocznej edycji. Tym bardziej, że dla artysty będzie to jeden z ledwie kilku zaplanowanych tegorocznych występów.

Pierwsze ogłoszenie SBM FFestival 2023 zamyka Kukon. Nie tak dawno jeszcze w rapowym podziemiu, dziś opromieniony sukcesem finałowej trasy OGRODY, która tej wiosny, w każdym mieście gromadziła kilkutysięczną publiczność. Nie może zabraknąć go na głównej scenie największego rapowego festiwalu w stolicy.

Kolejne gwiazdy, które wystąpią na tegorocznym SBM FFestivalu zostaną zaprezentowane już wkrótce.6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Facio od krabów
25 dni temu

SAME ŁAKI I KÙRWY

xdddd
24 dni temu

Przedsprzedaż biletów rusza 11 maja.” Takie je ba ne dziadostwo i jeszcze ktoś miałby za to płacić? xDDDD

Odb
24 dni temu

BDSM Fistiwal 2023 – garść analu

Ten typ cwel
24 dni temu

A tak totalnie na serio kto chodzi na te festivale?

Polska scena rapowa
24 dni temu

Redakcja dostała przelew z SBM Label i od razu artykuł jest na portalu. Co to ma wspólnego z rapem?

Imie
24 dni temu

Przecież to nie jest hip hop!

Popularne