Sprawdź nas też tutaj

News

SBM FFestival po raz pierwszy z zagranicznym line-upem

„Chcemy, żeby tegoroczny SBM FFestival stał się przestrzenią do polsko-ukraińskiej integracji”.

Opublikowany

 

Na najbliższej edycji SBM FFestivalu po raz pierwszy wystąpią zagraniczni goście. Do line upu dołącza ukraińska gwiazda – Kalush Orchestra.

Jak zapewniają organizatorzy – tegoroczny festiwal ma być odpowiedzią na aktualne wydarzenia na świecie, jednocześnie stając się przestrzenią do integracji polsko – ukraińskiej.

Kalush Orchestra na SBM FFestivalu

Kalush Orchestra łączy rapowe brzmienie z elementami ukraińskiego folku. Zespół został założony w 2019 roku przez Ołeha Psiuka i szybko przekuł lokalną popularność w międzynarodowy sukces – zaledwie po wydaniu drugiego teledysku do utworu “Ty honysz” zespół podpisał umowę z amerykańską wytwórnią hip-hopową Def Jam Recordings. Kilka dni temu wygrał konkurs “Eurowizja”.

Zespół pracujący przy SBM FFestivalu po raz kolejny pokazuje, że ogromne imprezy muzyczne mogą być organizowane w zgodzie z dobrymi praktykami dotyczących kontaktów ze społecznością i być wydarzeniami społecznie odpowiedzialnymi. — Chcemy, żeby tegoroczny SBM FFestival stał się przestrzenią do polsko-ukraińskiej integracji. Tak, aby na nowo zbudować bezpieczny świat, bez podziału na my i oni — mówi Magdalena Dubrawska, założycielka Sold Out Agencji. — Mimo że część Ukraińców deklaruje, że chce wrócić do swojej ojczyzny, to chcemy, aby poczuli się w Polsce jak w domu. Pomoże w tym muzyka, która będzie pomostem łączącym dwie bliskie, ale różne kultury — dodaje.

Kalush Orchestra wystąpi na scenie szóstej edycji SBM FFestivalu, który odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia w Warszawie.

W geście solidarności organizatorzy zdecydowali się przekazać cały dochód z biletów zakupionych 1 marca 2022 roku na rzecz zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej, która bezpośrednią pomocą obejmuje uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy 1 marca organizatorzy odnotowali najwyższą sprzedaż biletów od momentu ogłoszenia tegorocznej edycji wydarzenia.

O Kalush Orchestra

Kalush został założony w 2019 roku przez Ołeha Psiuka i szybko przekuł lokalną popularność w międzynarodowy sukces – zaledwie po wydaniu drugiego teledysku do utworu “Ty honysz” zespół podpisał umowę z amerykańską wytwórnią hip-hopową Def Jam Recordings. Zespół współpracował m.in. z ukraińską raperką alyona alyona, a także przeciął się muzycznie z polskimi raperami – Kukonem, Gedzem i Skipem. W 2021 roku Kalush uruchomił równolegle projekt Kalush Orchestra i właśnie pod tą nazwą dał się szerzej poznać europejskiej publiczności, m.in.zajmując pierwsze miejsce w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem “Stefania”. Aktualnie Kalush Orchestra wrócili do ojczyzny, gdzie skupiają się na niesieniu pomocy swoim rodakom oraz wykorzystują międzynarodowe zasięgi i rozgłos do szerzenia informacji o sytuacji w Ukrainie.

16 komentarzy
16 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
XDDDDD
1 miesiąc temu

Na chuj chodzić na festiwal dla gimbow

Piczkarios
1 miesiąc temu
Reply to  XDDDDD

Top 3 w polskiej rapgrze:

  1. Smarki Smark
  2. Pezet
  3. Tede
Sędzia Jan Marian Smutnicki
1 miesiąc temu

Teraz wszystkie wytwórnie będą biegały po magazynach i budowach żeby werbować „utalentowanych wladymirow i saszkow”?

Naczelnik Barszczyk
1 miesiąc temu

rapierom skończyły się pomysły na promocję, a temat ópainy w sumie spadł im z nieba, bo skoro to jest nośna kwestia to będą na około tego wymyślać różne głupoty, by ciągle się o nich pisało czy mówiło. Temat ópainy przycichnie to i zmienią formę promocji. Jak zwykle.

Old Spice Pure Sport Soap 8 x 114 g Each/Chacun
1 miesiąc temu

sram na sbm

.......
1 miesiąc temu

SB- Stefan Bandera morderca Polaków, ukrainski hitler.

Prawda i gówno prawda
1 miesiąc temu

Podpisali kontrakt z żydowskim def jamem który nagle zajrzał do zabitej dechami Ukrainy i podpisał z nimi kontrakt gdzie w genach płynie disco niż rap. Żydzi dobrze wiedzieli co robią w każdej sferze życia

Kalush Orchestra
1 miesiąc temu

My chcieć 5 tysiency zlotuwek bialas dac 250 hrywien i kopa w dupe my i tak zagramy dla braci banderowcuw

Latający Quebonafide
1 miesiąc temu

a donalt tusk tez bdzie?

Ja
1 miesiąc temu

Będzie na twojej starej kmiocie

KRÓL Yp nr na gr
1 miesiąc temu

te grupy tinderowe to rak. Gdybym już nie był zblackpillowany to przeglądanie wypowiedzi kobiet na tych grupach nafaszerowało by mnie czarnymi pigułkami już po jednym dniu, a tak to się tylko w blackpillu utwierdziłem. Gorszych loch nie spotkałem w żadnym innym miejscu. One mają parametry sukowatosci wywalone poza skalę, a kontrast widzę tym bardziej że później założyłem sobie konto przez fake GPS i różnice widać gołym okiem. Nawet kobiety z feministycznego zachodu takie nie są, a to daje sporo do myślenia.

związek z polka
1 miesiąc temu

Dzisiaj po 5 latach zakończyłem #zwiazki z #rozowypasek. Dowiedziałem się że mnie zdradzała, widziałem rozmowy i zdjęcia jak się rucha z innym na jej telefonie. Była mnie tak pewna, że trzymała to u siebie, nigdy nie kontrolowałem i nie sprawdzałem. Podjąłem jedyną słuszną dezycję, chociaż seerce mam złamane. Kobieta, z którą planowałem dzieci i wspólny dom, która wydawało się że jest moim najlepszym kompanem, przyjacielem, przy której rozwinąłem skrzydła, która mnie wspierała w chujowych sytuacjach. Jestem zdruzgotany, to jest niesamowite że ktoś, z kim codziennie spałeś i mieszkałeś, kłamał ci w ryj i pluł na morde. Nadal to do mnie nie dotarło, szukałem usprawiedliwenia, obwiniam siebie ale kurwa ostatecznie musiałem to zakonczyć. To co piszą o #p0lka za granicą, to jest kurwa szczera prawda. Zawsze się z tego śmiałem ale nigdy nie przypuszczałem, że sam tego doświadczę.

Kindybał
1 miesiąc temu

Ja jom ruchałem ale i moi ziomale również ją stukali jak szmate hahahah frajer

Borixon
1 miesiąc temu
Reply to  Kindybał

Ja jej nie wyruchałem

Ziominho
1 miesiąc temu

Sory mordo ale … wyruchalem ci panne

Mefedron Bałuty
17 dni temu

Niech wypier3dala na Ukraine walczyc

Popularne