Sprawdź nas też tutaj

News

Sentino rozkręcał legalny biznes ze Słowikiem

Gangster miał inkasować dzięki tej działalności 3 tysiące złotych miesięcznie.

Opublikowany

 

sentino słowik

Wygląda na to, że znajomość Słowika i Sentino opierała się nie tylko na relacjach towarzyskich. Według informacji ujawnionych przez Rafała Pasztelańskiego z TVP, bohaterowie tego artykułu weszli w spółkę, której celem było organizowanie rapowych koncertów. Ich dalsze wspólne plany z tym związane będą musiały być odłożone na co najmniej 3 miesiące i to w najlepszym przypadku, bo tyle sankcji dostał Słowik. W najgorszym możliwym scenariuszu trzeba będzie z tym poczekać kilkanaście lat.

Tradycje mieszania się świata przestępczości zorganizowanej i muzyki mają bogate tradycje, nie tylko w Polsce. I nie chodzi tu o jakieś przypadkowe jednostki – karierę Franka Sinatry pomagała rozkręcać La Cosa Nostra, a Michael Franzese interweniował w sprawie jednej z tras koncertowych Michaela Jacksona. Miejska legenda głosi, że pieniądze na start najważniejszej wytwórni w historii rapu – Loud Records, pochodziły od nowojorskiej mafii. Ile w tym prawdy, już pewnie się nie dowiemy, ale bezsprzecznym faktem jest to, że ojciec Steve`a Rifkinda był bardzo dobrze poukładany w tym środowisku. W Polsce prekursorem był prawdopodobnie Misiek z Nadarzyna ze swoją wytwórnią „Star Maker”. Podobny interes rozkręcił niedługo później Pershing, skupiając się na muzyce disco-polo, której był wielkim fanem.

Podobny pomysł na biznes mieli Słowik i Sentino. Ten pierwszy zajmował się organizacją koncertów rapera, zapewne dając mu również parasol ochronny. Biorąc pod uwagę liczbę wrogów Seby, bez takiego wsparcia mógłby mieć mniejszy komfort psychiczny w trakcie występów po Polsce. – Wedle mojej wiedzy po wyjściu z aresztu w grudniu 2021 r. Andrzej Z. bardzo intensywnie zajął się szeroko rozumianą działalnością rozrywkową. Planował to od dawna. To, a także rodzina wypełniały całkowicie jego czas. Niestety obecna sytuacja pokomplikowała plany, których było jeszcze wiele – mówi portalowi TVP Julia Dekoninck, adwokatka Słowika.

– Dociskana o szczegóły adwokatka ujawniła tylko, że chodzi o „promowanie sportu, m. in. boksu, a także organizację koncertów, w tym popularnego rapera Sentino – podaje TVP Info.

Według ujawnionych informacji, Słowik miał inkasować dzięki tej działalności 3 tysiące złotych miesięcznie.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

NLE Choppa na Polish Hip-Hop Festival Płock 2024

To jeden z najlepszych raperów świata.

Opublikowany

 

Przez

W tym roku Polish Hip-Hop Festival — największy i najważniejszy hip-hopowy event w Polsce — obchodzi dziesiąte urodziny. Po pierwszych doskonale przyjętych ogłoszeniach nadszedł czas na odsłonięcie kolejnej zagranicznej karty. Jest nią jeden z najlepszych raperów świata, czyli NLE Choppa. Bilety na festiwal są dotępne tutaj.

W dniach 4-6 lipca w Płocku odbędzie się wielkie święto hip-hopu nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Polish Hip-Hop Festival zagrają m.in., PRO8L3M, Malik Montana, Young Leosia i Bambi. Ważnym wydarzeniem eventu jest powrót zagranicznych gwiazd na płocką plażę. Pierwszym ogłoszonym zachodnim raperem jest Lil Pump. Dzisiaj dołącza do niego inna sława, czyli NLE Choppa.

Prawdziwa koncertowa bomba

NLE Choppa urodził się w Memphis i mocno inspiruje się lokalną sceną. Zasłynął wydanym w 2019 roku singlem „Shotta Flow” oraz dobrze przyjętym w środowisku albumem „Top Shotta” oraz serią „Cottonwood”. Współpracował m.in. z takimi artystami, jak Roddy Rich, Lil Baby, Chief Keef oraz Malik Montana, z którym wystąpił w utworze „Ostre pestki”.

Każdy z jego numerów notuje milionowe wyświetlenia, a kilka z nich w serwisach streamingowych osiągnęło ponad 500 milionów odsłuchów. Koniecznie trzeba odnotować, że każdy koncert NLE Choppa to istna bomba i wyjątkowe przeżycia. Wulkan energii i wielkie show — to najlepiej opisuje występy rapera.

Nowa edycja to jeszcze więcej możliwości

Uczestnicy Polish Hip-Hop Festival zobaczą cały przekrój hip-hopowej sceny. Festiwalowicze posłuchają artystów związanych z najpopularniejszymi obecnie stylami, jak drill i trap, aż po klasyczny rap. Na scenach nad Wisłą zagoszczą największe gwiazdy, jak i dobrze rokujące młode talenty. Kolejni artyści w line-upie będą sukcesywnie przedstawiani w następnych tygodniach, również ci zagraniczni.

W Płocku ponownie swoich rozmachem będzie imponowała scena główna, strefy merchandise i gastronomiczna będą bogate i różnorodne, a pole namiotowe zyska dodatkowe udogodnienia.

Bilety na festiwal i na pole namiotowe są już dostępne w sprzedaży na Biletomat.pl. O kolejnych artystach i atrakcjach będziemy sukcesywnie informować, zachęcamy do śledzenia kanałów festiwalu w mediach społecznościowych.

O festiwalu

Polish Hip-Hop Festival, odbywający się na nadwiślańskiej plaży w Płocku, jest najbardziej prestiżowym festiwalem hip-hopowym w Polsce. Od 2013 roku, festiwal przyciąga tłumy fanów hip-hopu, oferując niezapomniane wrażenia muzyczne i szeroką gamę atrakcji. W tym roku obchodzi swoją dziesiątą edycję.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Izraelscy raperzy wzywają do zabicia Mia Khalify i Dua Lipy

Ich utwór trafił na izraelskie listy przebojów.

Opublikowany

 

Przez

Izraelski duet rapowy Ness i Stilla wzywają w utworze, który zdobył 19 milionów wyświetleń i trafił na szczyty list przebojów do zabicia Dua Lipy, Belli Hadid i Mia Khalify.

Ness i Stilla zaprezentowali pod koniec ubiegłego roku utwór „Harbu Darbo”, który stał się hymnem wojennym popierającym działania wojskowe w Strefie Gazy. Jak przekonują artyści, ich utwór ma podnosić morale wojska. Jest wymierzony także w osoby, które wspierają stronę palestyńską lub wzwywają do zawieszenia broni.

Raper z uniesionym środkowym palcem ku górze wzywa izraelskie siły wojskowe do ataku na piosenkarkę Duę Lipę, modelkę Bellę Hadid i byłą gwiazdę filmów dla dorosłych Mia Khalifę. W nagraniu słyszymy także jak duet pochwala naloty na Strefę Gazy. – Przygotujcie tyłki, bo nadlatują siły powietrzne. Drżenie można poczuć aż do Tel Awiwu.

Utwór „Harbu Darbo”, który oznacza dosłownie „spuszczanie piekła na przeciwnika” dotarł na sam szczyt izraelskiej listy przebojów i do tej pory został wyświetlony na Youtube 19 milionów razy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Peja komentuje śmierć Tomasza Komendy

Mężczyzna, który 18 lat niesłusznie przesiedział w więzieniu miał 47 lat.

Opublikowany

 

Przez

peja

W wieku 47 lat zmarł Tomasz Komenda. Mężczyzna spędził niesłusznie 18 lat w więzieniu, za co otrzymał milionowe odszkodowanie. O jego śmierci wypowiedział się Peja.

– W taki wielu przypadkach życie bywa wyjątkowo niesprawiedliwe. Spoczywaj w pokoju chłopaku – napisał Rychu na Facebooku.

Tomasz Komenda zmagał się od dłuższego czasu z nowotworem. – Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju – mówił latem zeszłego roku w rozmowie z Ewą Wilczyńską, dziennikarką „Gazety Wyborczej”.

Peja o śmierci Tomasza Komendy


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Guzior i Młody Zgred znów połączą siły

Wciąż czekamy na solowy powrót autora „Pleśni”.

Opublikowany

 

guzior

W tym roku minął cztery lata od ostatniej płyty Guziora. Niedługo znów będziemy mogli go usłyszeć. Pojawi się na płycie Młodego Zgreda.

9 miesięcy temu Guzior po dłuższej nieobecności dodał na Instagramie swoje zdjęcie, które podpisał: „Elo, zaraz jestem”. Niestety, od tamtego czasu nic od niego nie dostaliśmy. Teraz dochodzą do nas wieści, że niedługo pojawi się on na płycie Młodego Zgreda, którego słyszeliśmy na albumie Mateusza „ylloM”.

Na powrót Młodego Zgreda słuchacze także od dłuższego czasu czekają. Wraca on z płytą, na której pojawią się Guzior i Koneser. W planach są również numery ze Zdechłym Osą i MFC. Kilka dni temu do seici trafił jego numer z Pikersem „Kalkwerk”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Wini, Koro i Filipek reklamują walkę Khalidova z Adamkiem

Rapowa bitwa ma zachęcić do kupienia biletów.

Opublikowany

 

wini, filipek, koro

– U Mameda jest finezja nawet jak gorsza technika, Tomek jest starszy od kawałków Grammatika – nawija Filipek, który stanął po stronie Khalidova.

Na kanale Winiego pojawiło się wideo z battle rapem z udziałem Filipka i Koro, który jest dedykowany nadchodzącej walce Mamed Khalidov vs Tomek Adamek. Pojedynek odbędzie się na KSW Epic w Gliwicach.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Piosenka Szpaka stała się hymnem protestujących rolników

„Jeszcze wszystko będzie dobrze”.

Opublikowany

 

szapku

Protesty rolników to najgorętszy temat ostatnich tygodni. Mieszkańcy polskiej wsi wzięli sprawy w swoje ręce i blokują niespełniającą żadnych wymogów sanitarnych żywność z Ukrainy. Niespodziewanym hymnem strajków stała się piosenka Szpaka, która króluje na nagraniach z demonstracji, jakie publikowane są na Tik Toku.

Salmonella, pestycydy, pleśnie, plastik – takie dodatki można spotkać w ukraińskich produktach żywnościowych zalewających Europę. Zboże, któremu nadano miano „technicznego”, w praktyce nadaje się tylko na opał. Mimo to nadwiślańscy konsumenci są nim faszerowani – zostało udowodnione, że wraz z otwarciem granicy przemieliły je polskie młyny. O skali zagrożenia świadczy najlepiej fakt, że najbardziej prokijowski polityk w Europie – Donald Tusk, nazwał to zboże „najgorszym syfem” w trakcie kampanii wyborczej. Jakie będą długotrwałe skutki spożywania tego w praktyce? Tego nie może chyba nikt przewidzieć, bo takowy eksperyment jest prowadzony po raz pierwszy w historii ludzkości. W sieci pojawiły się nagrania martwych ptaków, które miały się żywić wzdłuż torów transportujących ziarna.

Polscy rolnicy muszą się mierzyć nie tylko z nieuczciwą konkurencją, która dewastuje rynek. Są również opluwani przez sporą część naszego społeczeństwa, które stawia interes ukraiński ponad własnego kraju. W sieci pojawiły się wręcz nawoływania do siłowego rozpędzenia ich demonstracji. W tych trudnych momentach do walki zagrzewa ich piosenka Szpaka „Plaster”, która stała się hymnem protestujących. Nuta towarzyszy rolnikom w wielu nagraniach dostępnych na Tik Toku. Czy rzeczywiście „jeszcze wszystko będzie dobrze”, jak możemy usłyszeć w refrenie Szpaka? Przy obecnej sytuacji geopolitycznej i atmosferze w kraju, wcale nie jest to takie pewne.

@oporowo093 #oporem #dc #strajk #s8 ♬ Plaster – Szpaku & Deemz


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)