Sprawdź nas też tutaj

ranking

Single, których nie możesz przegapić: Hase & Szesnasty, Karian, Cira i inni.

Najciekawsze numery tygodnia.

Opublikowany

 

Fot. Kadr z klipu Hase x Szesnasty "Bez ładu"

Każdego tygodnia jesteśmy bombardowani dziesiątkami nowych numerów, które wychodzą zarówno od popularnych raperów, jak i tych lawirujących jeszcze w okolicach podziemia. Poniżej zapoznacie się z kilkoma wartymi sprawdzenia kawałkami, które zaginęły w gąszczu premier, a zdecydowanie są warte odsłuchu i zapętlania. Dzisiaj przed wami premiery od Hase/Szesnastego, Kariana, Ciry, Masterminds oraz LAXa.

1. Hase & Szesnasty „Bez ładu”

W piątek ukazał się pierwszy singiel promujący charytatywny projekt muzyczny „Heartful LP„. Jest to dość niecodzienny projekt, ponieważ cały zysk ze sprzedaży projektu zostanie w 100% przekazany na akcje charytatywne fundacji Pomaganie Rąk Nie Brudzi. Za warstwę muzyczną w całości odpowiedzialny jest Mario Kontrargument, a producentem wykonawczym jest prezes fundacji PRNB – Patryk Więckowski. W pierwszym klipie promującym ten album wystąpił Hase (Takie Rzeczy Label) oraz Szesnasty (QueQuality). Raperzy postawili na mocne, braggowe zwrotki, które idealnie się z sobą zgrywają. Sam teledysk również niesie pewne przesłanie, ponieważ przedstawia polowanie, lecz tym razem to zwierzęta polują na ludzi. Premiera tego albumu przewidziana jest na 6 marca.

2. Karian „Dyskoteka Szkolna” ft. Igrekzet

W tym tygodniu na kanale Hashashins słuchacze mogli usłyszeć pierwszy singiel promujący nadchodzący album Kariana – „Przeboje lat 90„. Dyskoteka szkolna jest w tym numerze symbolem. Kawałek przede wszystkim jest wprowadzeniem w czas nostalgii – prawdopodobnie cała płyta będzie w podobnym klimacie. Odwołując się do skojarzeń wielu z nas, przedstawia dzisiejsze realia, dorosłego już życia, które nadal ma w sobie wiele z czasów młodzieńczej beztroski. W kawałku oprócz gospodarza można usłyszeć również Igrekzeta, którego album „Dead or Alive” będzie miał premierę już za dwa dni.3. Masterminds „Muzyka Truskulowa” (Album)

Masterminds to młody duet producencki tworzony przez DJ Edisona i matthev.goldberga. W piątek ukazała się debiutancka płyta duetu „Muzyka Truskulowa”. Wśród gości znaleźli się: Klarenz, Kmieciu, Emikae, francuski raper Stick, Segi + Ej Grzesiek, RTN oraz Aga Walczak. Jak widać jest to dość różnorodna paleta styli. Materiał to pozycja obowiązkowa dla fanów starych brzmień. Równo bijące bębny, rozmaite sample oraz duża ilość skreczu to odmiana dla współczesnych syntetycznych podkładów. „Muzyka Truskulowa” jest płytą mocno staroszkolną, lecz znajdziemy tam numery odbiegające od tej konwencji, jak funkowy utwór z Agą. Materiał można nazwać swego rodzaju prezentacją możliwości obydwu młodych panów, którzy dopiero rozgrzewają się w działaniach hip-hopowych.

4. Cira ft. JotEr „Przy Słowie”

Białostocki raper w tym tygodniu udostępnił kolejny kawałek z albumu „Taśmociąg 2”, który ukazał się dwa lata temu. Cira dość niekonwencjonalnie oparł całą lirykę tego utworu na przysłowiach czy powiedzeniach funkcjonujących w naszym rodzimym języku. Podobnie postąpił JotEr, który również swoją zwrotkę oparł na polskich porzekadłach. Cały utwór jest świetną zabawą słowem, która między wierszami przemyca spore ilości prawdy.5. LAX „Wdzięczność”

W minionym tygodniu opolski raper również nie próżnował. „Wdzięczność” to numer, który podsumowuje relacje z drugim człowiekiem. Ma skłonić do refleksji nad naszymi oczekiwaniami wobec siebie i innych oraz nad tym, aby nie tylko brać, ale również dawać. Track ten jest dość krótki, jednak treść i przesłanie jest wyraźnie skoncentrowane w tej niewielkiej ilości wersów.

6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
ProofesorNauk
2 lat temu

Chuj mnie obchodzą jakieś rapowe single od debili dla debili. Ani się z tego pośmiać ani nie da się jakoś sensownie wstawić wanny w tytuł. Od dziś tylko Don Diablo i teledyski z najpiękniejszą kobietą na ziemi ewentualnie czasem Kygo w przerwach od marzeń. Walił ktoś kiedyś pixy kwadratowe ze znaczkiem aplikacji whats up? Bo w sumie to chyba podtrzymam mase lepiej ale tą jedną na farta dostałem i nie wiem co to. Bo coś mi bije na dekiel i chyba zarzucę pół.

Odb
2 lat temu

Single, które musisz olać: Hase & Szesnasty, Karian, Cira i inni.
Żartowałem, dobrze lecą chłopaki.

Odb
2 lat temu
Reply to  Odb

Onanizuje psa sasiada

WYBORY 2019
2 lat temu

FAJNIE FAJNIE, ALE SĄ RZECZY WAŻNIEJSZE OD TYCH SINGLI. KOCHANI NIEBAWEM KONIEC ROKU, A DO TEJ PORY NIE ZOSTAŁ WYBRANY JESZCZE HIPHOP-KRYTA ROKU. ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W GŁOSOWANIU:

Głosowanie HIPHOP-KRYTA 2019 -> https://www.strawpoll.me/19088617/
Głosowanie TO NIE JEST HIP HOP 2019 -> https://www.strawpoll.me/19088717

GŁOSOWANIE JEST ANONIMOWE

EnoHoNo
2 lat temu

Single, których nie możesz nie wyruchać: Hase & Szesnasty, Karian, Cira i inni.
Najciekawsze anale tygodnia.
Dlaczego Tede kurwą jest?
Dlatego.

żENADA
2 lat temu

A GDZIE MEZO ? PRZEPROŚCIE MEZO NA KOLANA LESZCZE, DO MIECZA !

Popularne