Sprawdź nas też tutaj

ranking

Single, których nie możesz przegapić: Klarenz, Czasin, Zrb/Frose i inni

Najciekawsze numery tygodnia.

Opublikowany

 

Klarenz: fot. Fot. Adam Kurdyn

Każdego tygodnia jesteśmy bombardowani dziesiątkami nowych numerów, które wychodzą zarówno od popularnych raperów, jak i tych lawirujących jeszcze w okolicach podziemia. Poniżej zapoznacie się z kilkoma wartymi sprawdzenia kawałkami, które zaginęły w gąszczu premier, a zdecydowanie są warte odsłuchu i zapętlania. Dzisiaj przed wami premiery od Czasina, Zrb/Frose, Klarenza, Enrikle/Kmieciu oraz TMK aka Piekielny.

1. Czasin „Cholo”

Reprezentant Zion Records opublikował niedawno drugi singiel promujący nadchodzący album „Guacamole EP”. Będzie to dość nietuzinkowy materiał, ponieważ cały album będzie stworzony zarówno w języku polskim, jak i hiszpańskim. W poprzednim tygodniu na kanale Zion pojawił się track „Cholo”. Jest to luźny kawałek w klimacie letniego bangera, a podśpiewywany refren z przemieszanymi polsko-hiszpanskimi wersami nieszablonowo ubogaca ten track. Mnie osobiście podobają się klimaty dwujęzyczne, Czasinowi jak słychać wychodzi to bardzo dobrze.

2. Zrb/Frose „Ona”

Łódzki duet singlem „Ona” promuje nadchodzący album „Systematematyka”, który można już zamówić na AsfaltShopie. W pierwszej zwrotce tego kawałka nie jest powiedziane wprost, kim jest tytułowa „Ona” i jest to celowy zabieg autora (Frose), który z jednej strony chce, żeby ten temat został trochę owiany tajemnicą, a z drugiej pozostawia słuchaczowi przestrzeń na dowolną interpretacje. W drugiej zwrotce można wywnioskować, że chodzi o muzykę. Zrb mówi wprost o tym, jak wiele jej zawdzięcza, gloryfikuje ją, jednocześnie zostawiając trochę miejsca dla słuchacza na to, by sam by uznał, czym dla niego mogłaby być „Ona”.3. Klarenz ft. Zero „Muszę kupić golf”

Bydgoski MC w poprzednim tygodniu opublikował szósty singiel z niedawno wydanego albumu „Ghettopop”. W kawałku „Muszę kupić golf” gościnnie udzielił się reprezentant labelu Hashashins – Zero, który moim zdaniem pozostawił najlepszą gościnną zwrotkę spośród wszystkich gości, których możemy usłyszeć na tym albumie. Całość tego tracku jest połączeniem satyry z powagą, tworzy to niepowtarzalny klimat kawałka i jest to dość znacząca odmiana patrząc przez pryzmat wcześniejszych singli. Całą płytę „Ghettopop” można odsłuchać na kanale Klarenza lub w serwisach streamingowych.

4. Enrikle/Kmieciu ft. Jagła, Profesor Smok „Mam prawo być smutnym lamusem”

Duet tworzony przez Enrikle i Kmiecia w poprzednim tygodniu opublikował cały odsłuch albumu „Wszyscy jesteśmy Januszami”.Ten projekt to ciekawa mieszanka ironii, wysublimowanego chamstwa, ale i gorzkich spostrzeżeń na temat społeczeństwa. Osobiście chciałbym wspomnieć o kawałku w którym oprócz gospodarzy możemy usłyszeć Jagłę oraz reprezentanta Brain Dead Familii – Profesora Smoka. „Mam prawo być smutnym lamusem” można traktować jako protest song przeciwko agresywnie forsowanej w ostatnich latach ideologii „wygrywania życia”. Enrikle i Kmieciu dość ironicznie idą pod prąd obecnych trendów i każdy kawałek z wyżej wspomnianego albumu jest potwierdzeniem tej tezy. Odsłuch całego albumu również można znaleźć już w serwisie YouTube.5. TMK aka Piekielny ft. KPSN „Je*ane Selfie”

W poprzednim tygodniu miała miejsce premiera od Piekielnego, którego gościnną zwrotką wsparł KPSN. Jest to dosyć niespodziewana kolaboracja, jednak koniec końców raperzy zaserwowali jakościowy track. „Je*ane selfie” to mocno klasyczny bit od Bedwaema i brudne zwrotki Piekielnego I KPSN’a. Całość okraszona skreczami, za które odpowiedzialny jest DJ Ace. Tomek i Piotrek rapują o podejściu do życia, w którym najważniejsza jest równowaga. Wyolbrzymianie problemów to cecha wielu ludzi. Z drugiej strony, ukrywanie się z nimi też nie prowadzi do niczego dobrego. Tomek stawia się także w mało komfortowej pozycji – gościa, od którego słuchacz czasami wręcz wymaga dobrej rady i wskazania życiowej ścieżki. Patrząc przez pryzmat wcześniejszych singli promujących album Piekielnego („Adios LP”) kawałek „Je*ane Selfie” jest jednym z bardziej emocjonalnych kawałków jakie znajdziemy na tym albumie.

8 komentarzy
8 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Cebularz
2 lat temu

Ale paskudne ksywy. Nawet tego nie sprawdzę,

Odb
2 lat temu
Reply to  Cebularz

Single, które musisz wyjebać do śmieci: Klawisz, Chujsin, Zrb/Frose i inni

Żartowałem – Klarenz król.
Ghettopop stoi na półce

Carolus Rex
2 lat temu

Na złość redakcji nawet na to nie spojrze.

Innertia
2 lat temu

Nie będziecie mi mówić co moge a czego nie

sokul
2 lat temu

Chujnia. Pozdrawiam.

Kac Burdelmame
2 lat temu

Geje, których nie możesz przegapić: Cwelenz, Fiutin, LGBT/Chujose i inni
Najciekawsze penery tygodnia.

Jebać hejterów cweli jebanych
2 lat temu

Nieudacznicy jak Ci poniżej, zróbcie coś ze swoim życie Wy kurwy jebane.

Zgutka
2 lat temu

https://youtu.be/F42sCJh95n8 dobra braggówa, sprawdź

Popularne