Sprawdź nas też tutaj

News

Siostra Kuby Knapa kręci dokument o mamach raperów

Julia Knap realizuje projekt „Mój syn jest raperem”.

Opublikowany

 

Mama Łajzola, fot. kadr z wideo

W ubiegłym roku Julia Knap, prywatnie siostra Kuby Kanapa przepytała mamy kilku znanych polskich raperów o ich relacje z synami, o nie same, a niektóre namówiła nawet do cytowania hip-hopowych tekstów. Tak narodził się pomysł na krótkometrażowy film dokumentalny. Właśnie ruszyła akcja crowdfundingowa na realizację tego pomysłu. – Jeśli nam się uda to mamy pełną niezależność twórczą, gdybym się zgłosiła do jakiejś instytucji to pewnie bym dostała nadzór. Zależy nam na niezależności, z ekipą twórców wychodzimy z podziemia, robimy to w hip-hopowym stylu – mówi pomysłodawczyni w rozmowie z Czwórką Polskiego Radia.


Mamy raperów okazały się bardzo otwarte na pomysł wywiadów. Po tych rozmowach czułam, że one chcą mówić więcej – wyjaśnia Julia Knap. – Głównym powodem dla którego chcemy zrobić film, jest fakt, że bohaterki artykułu są równie ciekawe co synowie. Dowcipne, refleksyjne, pełne pasji. Zainteresowanie artykułem było rekordowe, a temat nie został wyczerpany – dodaje.

“Mój syn jest raperem” to krótkometrażowy film dokumentalny mający na celu przedstawienie tej pierwszej grupy. – Chcemy z perspektywy Mam polskich raperów opowiedzieć o muzyce, relacji matka-syn, ich świecie i świecie chłopaków. Temat uważamy za interesujący w szczególności ze względu na ilość kontrastów, które generuje takie zestawienie. Dwie płcie, dwa pokolenia, różne zainteresowania, różne sposoby na życie, różne języki, których używają, różne ciuchy, które noszą, a przy tym mocna więź i garść wspólnych cech.Na portalu odpalprojekt.pl ruszyła zbiórka funduszy na ten cel. Kwota do zebrania jest naprawdę duża i szczerze można wątpić w powodzenie tego projektu. Ile trzeba zebrać? 47 tys. zł.  Jak czytamy na stronie zbiórki kwota ta jest potrzebna do opłacenia kosztów wypożyczenia profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetleniowego, montaż, postprodukcję, tłumaczenia, przejazdy, wynagrodzenie dla zaangażowanych osób, wynajęcie miejsca na premierę, organizację imprezy dla wspierających projekt oraz akcję promocyjną.

Do końca akcji crowdfundingowej pozostały 22 dni a na koncie projektu znalazł się dopiero 1 tysiąc zł.

Poniżej zapowiedź filmu.

 
5 komentarzy
5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian Enrique Alvarez
4 lat temu

PRZYSIĘGAM PRZY BOGU, ŻE NIGDY NIE SPRZEDAM KOLEGÓW

BORYKSON KLEKSON
4 lat temu

I WYCHODZI, ŻE CI WASI ULICZNICY TO ZWYKŁE BANANOWCE: ŁAJZOL, VIENIO ….

Stolec
4 lat temu

Bananowce bo mają matki? fajna logika

Gogongola
4 lat temu

to nie siostra tylko mama polepy
tutaj macie cały filmik o realicji, niezły milf
https://www.youtube.com/watch?v=qau-Eci7lYU&feature=youtu.be

cardiv
4 lat temu

Peja pewnie już trzęsie portkami na wieść o tym XD

Popularne