Sprawdź nas też tutaj

Opublikowany

 

„Projekt Tymczasem” to inicjatywa, której finał będzie miał miejsce już 6 października na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, gdzie spotka się czołówka rapowej sceny. W ramach projektu pionierzy rapu połączyli siły z reprezentantami nowej szkoły, reinterpretując wzajemnie jedne z najważniejszych numerów w swoim dorobku. Przed Wami drugi efekt tej współpracy – klip do „Mogę Wszystko” Sitka, utworu oryginalnie nagranego przez Sokoła.


Dlaczego Sitek bał się przerobić numer Sokoła?

Kilka dni temu mogliśmy zapoznać się z pierwszą muzyczną odsłoną akcji „Projektu Tymczasem” EB, w której Sokół przerobił numer Sitka „Chcemy być wyżej”. Po pięciu dniach od premiery, wysokobudżetowy teledysk Sokoła zdobył blisko 3 miliony odsłon. Teraz czas na odsłonienie kolejnych kart, czyli kolejnej przeróbki. Tym razem Sitek bierze na barki kultowy numer Sokoła „Mogę wszystko”.

– Bałem się na początku tego podejmować, bo jest to klasyk – mówi Sitek o reinterpretacji utworu warszawskiego rapera. – Bałem się tego, że po prostu mogę to w jakimś stopniu spier***ć. Dlatego za wszelką cenę nie chciałem robić tego jak Wojtek, bo Wojtek w takich numerach jest najlepszy. Zrobiłem to po swojemu – tłumaczy.13 hip-hopowców na deskach teatru

W akcji udział biorą Sokół, Pezet, Sitek, DJ Steez, Żabson i Zeppy Zep. Weterani rapu mają za zadanie połączyć siły z reprezentantami nowej szkoły, reinterpretując wzajemnie jedne z najważniejszych numerów w swoim dorobku. Niedawno dołączyli do nich kolejni reprezentanci sceny m.in. Paluch, Tede i Białas, których zobaczymy na wyjątkowym koncercie. – Jedna scena, czołowi przedstawiciele polskiego rapu i niezwykły spektakl będący kwintesencją okresu „Tymczasem” – już 6 października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się wydarzenie łączące muzykę i sztuki wizualne – „Projekt Tymczasem”. Całość współtworzona jest przez Sokoła, Pezeta, Żabsona i Sitka, którzy na deskach krakowskiego teatru udowodnią, że okres między młodością a dojrzałością – Tymczasem – to czas niezbędny w życiu młodego człowieka – możliwość poznawania siebie, doświadczania, eksperymentowania i poszukiwania inspiracji. Na potrzeby projektu raperzy wykonają znane utwory, a wszystko nawiązywać będzie formą do teatralnego spektaklu. Na scenie czwórce raperów towarzyszyć będą jedni z najważniejszych przedstawicieli rodzimego hip-hopu: Białas, Falcon1, Otsochodzi, Paluch, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, Tede, i Włodi. Wyłącznym sponsorem projektu jest marka EB – czytamy w oficjalnym komunikacie.

 
8 komentarzy
8 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
wsza
4 lat temu

ale chujowe i jeszcze to polizanie jaja quebo hahaha

TajlorTwórca
4 lat temu

jak możesz wszystko to sprawdź czy możesz zamknąć mordę kurwa

głos rozsądku
4 lat temu

Nic ciekawego

wack
4 lat temu

Zrobil to po swojemu i jak zwykle spierdolil

rychupeja997
4 lat temu

czyli można zrobić klip za ponad 1000 złotych w polsce?

TajlorTwórca
4 lat temu
Reply to  rychupeja997

tak, ale tylko chujowy

Balas49
4 lat temu

Pierwszy

xMisiax
4 lat temu

,,Czołówka rapowej sceny” a nie ma Kukona i nikogo związanego z Pięknym Syfem, beka
https://www.youtube.com/watch?v=7VyIEtCOkY0
https://www.bankfotek.pl/image/2124675.jpeg

Popularne