Sprawdź nas też tutaj

News

Skład Bezimienni kończy działalność

Grupa współpracowała m.in. z Sokołem, JWP, Joką i Małolatem.

Opublikowany

 

Bytomski duet hip-hopowy Bezimienni poinformował, że w czerwcu oficjalnie zakończy działalność. Raperzy Ryjek i Ostry, którzy powołali skład do życia postanowili skupić się na solowych karierach. Bezimienni mają na koncie cztery studyjne albumy.

Koniec Bezimiennych

23 czerwca podczas Dni Bytomia odbędzie się m.in. koncert Bezimiennych. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy ostatni. – Jest to Nasz pożegnalny koncert. Ostatni raz gramy dla was jako zespół, skład Bezimienni – poinformowała grupa za pośrednictwem FB.

Zespół nie poinformował oficjalnie dlaczego kończy działalność. Możemy się jedynie domyślić, że obaj raperzy postawili na kariery solowe. Ostry wydał w 2014 roku album „Cztery wiosny” oraz w 2018 „Rysopis”. Natomiast Ryjek jest w trakcie prac nad albumem „PTBJL: Po To By Jednoczyć Ludzi”.

Grupa Bezimienni wydała jeden nielegal „Verba Veritatis” (2005) oraz cztery studyjne krążki: “Granda” (2006), “Walka” (2008), “Co mnie nie zabije to mnie wzmocni” (2011) i “5” (2016).

Biografia Bezimiennych

Bezimienni to polska grupa hip–hopowa, która powstała w Bytomiu w 2004 roku z inicjatywy Marcina Ostrowskiego (Ostry) i Adriana Sfory (Ryjek). Chłopaki współpracowali z takimi osobami jak: Sokół (WWO), Juras (WSP), Bosski Roman (Firma), HST (Czarne Złoto), Joka (Kaliber 44), Bzyker (JWP), Siwers (JWP), Fu (Zipera), Tony, VNM, Hades (HiFi Banda), Małolat, Katarzyna Moś oraz grupami TeWu, Dym Knf.

Mimo dość późnej daty powstania duet udzielał się od roku 1997 w takich grupach jak: Motywacja, Młoda Krew, czy EMT Skład. Na przełomie 2004/2005 roku powstał ich debiutancki nielegalny album „Verba Veritatis”, na którym znalazło się kilka ciekawych pozycji, m.in. „Lustro”, do którego powstał amatorski teledysk poskładany przez Ostrego, utwór „Garda” który przypodobał sobie Mistrz Świata federacji WBC Damian Jonak, jako muzykę grzejącą go do walki oraz hymn górników „Czarny chleb”. Kolejnym krążkiem, już legalnym została produkcja 2006 roku „Granda” wydana przez bytomską wytwórnię Box Music. Klipy promujące tą płytę to „Garda” oraz „Ostrybit prezentuje”. W roku 2008 został wydany ich trzeci krążek „Walka” pod wydawnictwem Box Music, w całości wyprodukowany przez Jot – wu. Promowany był on videoklipami do utworów „Strych”, czy „Bezimienni 3”. Na tej płycie poza okolicznymi wokalistami można już było usłyszeć gości z Polski. Po wydaniu tego krążka Ostry i Ryjek oficjalnie zaprzestali współpracy z wytwórnią muzyczną Box Music oraz z udzielającym się na wcześniejszych produkcjach Marą.

W 2010 roku Ostry został właścicielem wytwórni muzycznej oraz firmy odzieżowej Klincz. Pomimo wielu udanych koncertów, na które przybywali licznie ich słuchacze, Bezimiennym nie udało się jeszcze zagrać w komplecie, poza jedynym koncertem w zakładzie karnym w Opolu. W 2011 roku powstał kolektyw Klincz Banda skupiający ze sobą wielu ludzi nie tylko z branży muzycznej, należą do niej sportowcy, muzycy, malarze, graficy jak i osoby zaprzyjaźnione z zespołem. Od roku 2010 chłopaki pracowali nad ich najnowszym projektem „Co mnie nie zabije to mnie wzmocni”, który ukazał się w grudniu 2011 roku.

 
20 komentarzy

20
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
kvl

BEZIMIENNI SZACUNEK PRAWDZIWY ULICZNY RAP CHWYTAJĄCY ZA SERDUCHO
MIAŁEM PRZYJEMNOŚĆ BYĆ NA JEDNYM KONCERCIE I SZCZERZE JEDEN Z LEPSZYCH KLIMATÓW NA KTÓRYCH BYŁEM, WŁĄCZAJĄC ZAGRANICZNIAKÓW. ZWIEŃCZENIEM TEGO BYŁO JAK CAŁA SALA LECIAŁA „LUSTRO” NA SAM KONIEC RAZEM Z OSTRYM I RYJKIEM.

Mosiek Kaczyński

„NA PRZESTRZENI LAT CAŁKIEM INNY TYP. NIE POWRÓCĄ JUŻ TE..”
PIONA
BEZIMIENNI SZACUNEK. HIPHOPY SIĘ SKOŃCZYŁY I TO DOBRY MOMENT

motor

BEZIMIENNI NIE ISTNIEJĄ OD CZASU ODEJŚCIA MARY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lujawka ogluszawka

To dla wielu, zrozumiane przez niewielu.

Marcin

Jak można było mare ominąć i nie wspomnieć ani słowa o nim . Przykre i nie prawdziwe nie powinno nazywać się biografia

Paweł

Piona na to wsparcie, za teraz i na starcie

PusteDusze

Takie małe pytanie,bo nie wiem czy ktoś już pytał… gdzie Mara??

Poinformowany

Mara od kilku dni przebywa w ZK

Poziomka

Dzialalnosc konczy bezimienni sklad

ProfesoorNauk

Coś mi się obiło uszy. Dokładnie to że jeden z nich nie wymawiał „r” a ja nie ufam takim ludziom.

RRRRRRRR

bys ku rw o zdechla pod plotem ojszczana przez menela. ze tez cie ku rw iszonie mama nie zlizala tacie z kija

RRRRRRRR

TWOJA STARA TO KURWA I JUTRO ZDECHNIE DLAWIAC SIE MOIM KUTASEM. BEDZIE SIE KRZTUSILA SWOJA SLINA I MOIM KUTASEM, BEDZIE WIERZGALA, PROBOWALA ZACZERPNAC LYK POWIETRZA ALE ZLAPIE KURWE ZA KUDLY I PRZYCISNE JA DO SWOJEGO KROCZA, ONA BEDZIE ROBIC SIE SINA, JEJ OCZY LZAWIC, BIALKA ZROBIA SIE CZERWONE ALE JA TEJ KURWY NIE PUSZCZE. BEDE JA DZGAL, WPYCHAL GLEBIEJ AZ TA KURWA PIERDOLNIE NA GLEBE I OSTATNIA RZECZA JAKA ZAPAMIETA W SWOIM KUREWSKIM ZYCIU, BEDZIE MOJ KUTAS I MELA W JEJ OKU, NA KONIEC SIE NA NIA WYSZCZAM I POJDE SPOKOJNIE DO DOMU:D

Odb

Bezimienni działacze kończą skład

Okruch

OSTRy to ty? To naprawdę ty?

Okruch2

Bezimienni nomen omen noname’y kończą karierę xD

tdf nwj

TWOJA STARA TO KURWA I JUTRO ZDECHNIE DLAWIAC SIE MOIM KUTASEM. BEDZIE SIE KRZTUSILA SWOJA SLINA I MOIM KUTASEM, BEDZIE WIERZGALA, PROBOWALA ZACZERPNAC LYK POWIETRZA ALE ZLAPIE KURWE ZA KUDLY I PRZYCISNE JA DO SWOJEGO KROCZA, ONA BEDZIE ROBIC SIE SINA, JEJ OCZY LZAWIC, BIALKA ZROBIA SIE CZERWONE ALE JA TEJ KURWY NIE PUSZCZE. BEDE JA DZGAL, WPYCHAL GLEBIEJ AZ TA KURWA PIERDOLNIE NA GLEBE I OSTATNIA RZECZA JAKA ZAPAMIETA W SWOIM KUREWSKIM ZYCIU, BEDZIE MOJ KUTAS I MELA W JEJ OKU, NA KONIEC SIE NA NIA WYSZCZAM I POJDE SPOKOJNIE DO DOMU:D

Pjoter80

Kto ich nie zna huja ma wspolnego z hip hopem. Mozna powiedziec nawet ze jest discopolowcem.

Rzecznik Prasowy

Dzis zawieszaja dzialalnosc artystyczna po to, zeby za pol roku zrobic wielka reanimacje skladu i sprobowac cos jeszcze na rapie zarobic.

Pjoter80

Reaktywacje. Zrob kurwa mature a pisz tu az potem.

Rzecznik Prasowy

To byl intencjonalny zabieg synkciu.

Popularne