Sprawdź nas też tutaj

News

Smolasty i Miuosh w akcji „Allegro Lektury 2.0”

Artyści interpretują utwory z kanonu polskiej literatury.

Opublikowany

 

W drugiej odsłonie podcastów „Allegro Lektury 2.0” usłyszymy jak utwory z kanonu polskiej literatury interpretują gwiazdy muzyki: Smolasty, Natalia Szroeder, Miuosh.

Zaproszeni do współpracy artyści – tak jak i w pierwszym sezonie – zaprezentują historię z utworu literackiego w nowej formie, łączącej elementy podcastu z utworem muzycznym i słuchowiskiem. Tym razem to słuchacze mają wpływ na wybór utworu poprzez głosowanie na instagramowych profilach gwiazd. Dla Smolistego fani wybrali utwór Kazimierza Przerwy-Tetmajera „Lubię, kiedy kobieta…”. Posłuchajcie jak z interpretacją wiersza poradził sobie muzyk.

W kolejnych tygodniach z klasyką literatury mierzyć się będą: Natalia Szroeder i Miuosh. Tajemnicą pozostają jeszcze dwie nazwiska, które poznamy już we wrześniu.

Do tej pory w projekcie udział wzięli już: Mery Spolsky, Ajgor Ignacy, Rosalie, Nadia, Kamil “Saful” Nożyński i Krzysztof Zalewski, a podcasty z pierwszego sezonu wysłuchano ponad 1,5 miliona razy. Premierowe odcinki drugiej odsłony „Allegro Lektury 2.0” dostępne będą na platformach audio Spotify, Lecton, TuneIn i Stitcher, a także w aplikacjach Apple i Google Podcasts.

 
30 komentarzy
30 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
spokojny huj
9 miesięcy temu

Profesor Nauk – wytwórca okien, komentator, krytyk, poeta, komik, filozof, działacz społeczny, kurwa. Człowiek renesansu jednym słowem.

ProfesorNauk
9 miesięcy temu
Reply to  spokojny huj

Hehe.

GRAND CHAMP
9 miesięcy temu
Reply to  ProfesorNauk

Morda kurwa cwelu jebany jebany profesorku z chujem w otworku. Królem to ty mozesz być, jak srasz na tronie. I to tyle z twojego królowania pierdololony plebsie HA TFUUU

GolinŁowcaGŁÓW
9 miesięcy temu
Reply to  ProfesorNauk

Sitek – Novy Vibe
CAŁY ALBYM SITKA na YT w prywatnym linku : – – —— – – – —– https://youtu.be/JhJ8BxBr-Xg

ŻAKLINA KRÓLOWA CYGANÓW
9 miesięcy temu
Reply to  spokojny huj

Niech wróci ProfesorNauk za tę Milenę całą i tego ejtykolo, bo się odechciewa tu wchodzić

ProfesoorNauk
9 miesięcy temu

Przecież member, ej ty kolo i reszta przyjebańców od past o polkach to jedna i ta sama zjebana osoba czyli profesor nauk czyli ja.

Robert Lewandowski
9 miesięcy temu
Reply to  ProfesoorNauk

Może tak się zdarzyć

Odb
9 miesięcy temu
Reply to  spokojny huj

Usmolony i Mionsz w akcji „Analne Lizanie 2.0”

Zbuku88
9 miesięcy temu

Kondycja moralna polskiego rapu to jest jakaś porażka, ja myślę że Ci polsy, kurwa słuchacze rapu, ta kurwa banda imbecyli która słuchała tych kurwów karakanów z SB Mafiji to jest jakieś kurwa nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy… jeśli tyle dla was znaczy, ludzie takie zaangażowanie w hiphop, jak moje gdzie kupowałem płyty, chodziłem na koncerty, pisałem komentarze i wszystko inne i dla was liczą sie tylko te pierdolone wyświetlenia to was powinno się jebać kurwa, tak się powinno was jebać, jak tylko Rafalala może jebać Belmondziaka. Disco polo was tak nie wyruchało, jak wyrucha was polski rap, kurwa. Aż was kukle kurwa będą swędziały z bólu. To jest dramat kurwa. To jest dramat, że na tej antyludzkiej scenie, na tej scenie, na której raperzy kurwa nie byli w stanie powiedziec, że tą kulturę zbezczeszczono, że ta kultura zariła się od hipokrytów, że te dukające KURWY! powtarzam dukające KURWY! Dukające KURWY tą kulturę przejęły bezpodstawnie i po latach zniszczyły, że polski sluchacz rapu nie jest kimś wartym tego, żeby podejść do niego z ksztyną szacunku. Będzie was SB Mafija ruchała w dupę, będzie was kurwa dymała tak, jak was Prosto nie wydymało. Ta kurwa, ten karakan , jebany Białas śmieć, zniszczy was. Ciepłoty, Hozery, Glamrapy, Popkilery będą wam kurwa odbierały smak życia wy kurwa idioci. Hiphopowi, polscy idioci. Ja mam to w piździe kurwa, bo ja słucham wszystkiego. Będę żył kurwa tak! Wypierdolę z Glamrapu jeszcze dzisiaj, już kasuje historię przeglądania

Zbuku88
9 miesięcy temu
Reply to  Zbuku88

i będę się z was kurwa hiphopowe frajery śmiał, żeście takie głupie są, tacy kurwa debile, którzy te gówno słuchają. Nie Lukasyno, nie Włodiego, tylko jakis komuchów Paluchów, O.S.T.Rów Żydów w dupę jebanych kurwa, czy Gospelów popierdoleńców słuchali. To właśnie jest ten kurwa polski rap. Przez to, ze wspieracie kurwa tą polską scenę rapową, przez was kurwa chuje nic się w tej muzyce nie zmieni, bo jesteście chuj warci i trzeba was jebać, ruchać i na was zarabiać, bo jesteście bandą hiphopowych nieudaczników. Rozumiecie to? A wam kochani, którzyście plusowali moje komentarze, którzyście propsowali mnie, dziękuję. Bo to garstka glamrapowiczów. garstka słuchaczy, dzisiaj to może 20 osób, może 30. (Wyłącz tego Taco Hemingwaya, bo ci go wyłączę na amen) Tak, tak, tylko to się kurwa w tym na tym kurwa Glamrapie nadaje. Powiedzieć wam w ryj wreszcie, wy głupie chuje, że jesteście prymitywami, że kurwa wasi pierdoleni idole to jest wasz majestat, wasza godność. Bluza demonologi i płyta z podpisem Słonia, to Wy kurwa słuchacze polskiego rapu, chuj z wami. Nie warto było kurwa, nie warto było zrobić nic… co by się… a szkoda kurwa gadać, szkoda strzępić ryja naprawdę. Niech was… Słuchajcie. Ci, którzyście głupie kurwy kupowały bluzy Prosto niech was szlag trafi, chuj warci jesteście, anty-hiphopowcami jesteście. Dobranoc. Co jest kurwa pedale? Co chciałeś powiedzieć? No. Dobra, na razie, wypierdalam. Kurwa, szkoda było zbierać dyskografię Paktofoniki, szkoda było kurwa

Zbuku88
9 miesięcy temu
Reply to  Zbuku88

ujawniać afery z Belmondziakiem w wannie. Głupia scena, głupie polaczki kurwa, was do Ostródy tylko zaprowadzić kurwa, i Zenka Martyniuka włączyć. Szkoda kurwa było na was cokolwiek wy głupie chuje wy.

Zbuku88
9 miesięcy temu
Reply to  Zbuku88

Tak jest Memberze.

Życzliwy
9 miesięcy temu

Cwelasty, kolejny krypto gej. Dajta spokój z nimi.

Sokista z Rembertowa
9 miesięcy temu

Uwielbiam kupować lektury na Allegro. W sumie to kupiłem tylko jedną – Cham niezbuntownay. Polecam serdecznie

żENADA
9 miesięcy temu

a chuja do mordy też lubisz?

Sokista z Rembertowa
9 miesięcy temu
Reply to  żENADA

Ja ci dzieciaku gwarantuje, że po spotkaniu ze mną miałbyś chuja w mordzie i to swojego

żENADA
9 miesięcy temu

to twoja fantazja z rafalalą dzieciaku ?

Kolbe
9 miesięcy temu

a czytałeś baśń „Ciapciak Romana”?

SAKEVYCH
9 miesięcy temu

ZEMKEVYCH TO SANACYJNY PACHOŁ RZUCONY NA ENDECKI ODCINEK

Liror
9 miesięcy temu

Mega łaczyska

żENADA
9 miesięcy temu

i kału zapomniałeś dodać

dfsgfd
9 miesięcy temu

być twarzą akcji nie czytając żadnej lektury. wszędzie same śmieci

Ogar
9 miesięcy temu

Co na to Palóh?

ProfesorNauk
9 miesięcy temu
Reply to  Ogar

Chwała walczącym zapamiętana. Walczącym bolszewikom oczywiście.

Edek
9 miesięcy temu
Reply to  Ogar

paluch ma w chuj kasy i ma wyjebane na wszystkich, byle by dzieci płyty kupowali

testerjakosci
9 miesięcy temu

Mionsz najlepsze co wyniosles z rapu to ten telewizor

Łamak w stacyjce
9 miesięcy temu

Załóż sobie na łeb te łańcuchy i przykuj się do drąga w oborze, wujek Ździcho siana ci rzuci do koryta

Asfalt records
9 miesięcy temu
EJ TY SUKO! WPIERDALASZ PIGUŁKI GWAŁCICIELA!
5 miesięcy temu

Wygląda jak cipka

Wasz ziom
9 miesięcy temu

jestem ciepłym gejem , po tacie
gdybym wdał się w mamę był bym gównem

Popularne