Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

SOBOTA ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA – GLAMRAP.PL

Opublikowany

 

Jakiś czas temu mieliście możliwość zadawania pytań Sobocie, który pod koniec 2011r. wydał album „Gorączka Sobotniej Nocy”.

Dzisiaj prezentujemy wywiad złożony z 20 najciekawszych pytań.

 

 

 

Marcin Śląsk: Skąd wziął się twój pseudonim „Sobota”? Wymyśliłeś go sam, czy to kwestia przypadku? Kto pierwszy Cię tak nazwał?

Sobota: Mój  pseudonim wziął się od mojego nazwiska Sobolewski, dzieciakom na podwórku skojarzyło się ono z dniem tygodnia. Tak zostało do dziś.

 

 

Peri: Po sieci krąży dyskotekowa przeróbka Twojego kawałka „Tańcz głupia dance blend 2011” Słyszałeś ten blend? Co sądzisz o tego typu przeróbkach?

Sobota: Słyszałem. Ten blend jest fajny i jak wszystko ze sobą „chodzi” to lubię takie wersje 🙂 (sprawdź ten blend tutaj – przyp. red.)

 

 

Miszcz93: Jak wyglądają twoje stosunki z Mesem? Będzie jakiś wspólny kawałek? Jest ktoś na Polskiej scenie z kim masz złe stosunki?

Sobota: Moje relacje z Mesem wyglądają nijak. A może nawet tak, że się nie lubimy. Nie chodzi tu o muzykę, ale o niezgodność charakterów. Na pewno nie będzie wspólnych kawałków.
Poza Mesem, nic mi nie wiadomo by ktoś żywił urazę do mojej osoby. Ja również takiej urazy, poza nim, do nikogo nie mam.

 

 

Mała z Katowic: Jestem studentką V roku socjologii, pisze prace o tym jak Bóg wpłynął na życie i świat przezywany raperów. W mojej pracy m.in. chciałabym skupić się na Twojej osobie. Jest to pytanie strasznie osobiste i zrozumiem jeżeli nie będziesz chciał o tym napisać, czy skrót
S.O.B jest tylko skrótem od nazwiska czy jest to również zapożyczone ze skrótu ulicznego amerykańskiego zdania. Co takiego się stało w Twoim życiu, że postanowiłeś wytatuować sobie różaniec oraz poświęcasz tyle tekstów swoich piosenek na rozmowę z Bogiem, czy tę wiarę miałeś cały czas w sobie?

Sobota: Przepraszam za dużo pisania, a już to wszystko gdzieś w jakiś wywiadach powiedziałem, więc tak naprawdę musisz tylko dobrze poszukać.

 

KarolSonJoł: Słuchając po kolei Sobotażu i GSN odniosłem wrażenie, że 2 płyta jest gorsza, nie pod względem muzycznym, a tekstowym. Czy Ty też tak uważasz? Czy nie uważasz, że zaproszenie dużej ilości gości powoduje, że mamy do czynienia z płytą autorską w mniejszym stopniu?

Sobota: Mam zupełnie odmienne zdanie. Jeśli chodzi o pytanie drugie to być może tak,  jeśli płyta ma 10-15 traków i 10 z nich jest z gośćmi. Myślę, że przy 20 piosenkach na albumie to nie ma wpływu na to, czy album jest mniej autorski.

 

 

Szafamówidomnie: Czy można liczyć na reedycje twojej płyty Urodzony by przegrać żyję by wygrać. Czy w ogóle taka opcja nie wchodzi w grę?

Sobota: Szczerze mówiąc wątpię, ale nigdy nie mówię nigdy.

 

 

Le’Burton: Czy gdy idziesz ulicą jakiegoś miasta, ludzie z reguły Cię poznają, czy raczej nie wiedzą kim jesteś?

Sobota: Wiadomo różnie. Nawet w moim rodzinnym mieście, jedni rozpoznają inni nie.

 

 

Cris187: Jak poznałeś się z Winim i wkroczyłeś w szeregi Stoprocent?

Sobota: Dokładnie nie pamiętam. Poznaliśmy się wiele lat temu, to było wynikiem chodzenia po klubach, imprezach i poznawania sie między ludźmi. W szeregi Stopro wcielił mnie Wini w „średniowieczu” mojego życia. Przyniósł mi oświecenie i w okresie kiedy nie chciało mi sie nawet zdechnąć on pomógł mi stanąć na nogi.

 

Szela: Kiedy wbiłeś pierwszy raz na majka, a ile później wydałeś pierwszy krążek ?

Sobota: To było podczas dni morza, na Wałach Chrobrego Tony Jazzu zorganizował Jam. Nie pamiętam ile lat później wyszedł pierwszy album „Towar sprawdzony maksymalnie czysty”.

 

 

Saiken:co znaczy skrót ESSA?

Sobota: ESSA to nie skrót, to stan ducha 🙂

 

 

Lewy: Mógłbyś opisać jeden dzień z Twojego raperskiego życia?

Sobota: Wszystkie są różne, nie wiem który miałbym wybrać by go opisać.

 

 

Krzywda: Czy można się spodziewać w tym roku jakiejś płyty/ mixtapeu od Spółdzielni?

Sobota: Szczerze mówiąc wątpię, ponieważ wszyscy w spółdzielni są pochłonięci swoimi solowymi karierami, choć jest kilka kawałków  sprzed lat, które wspólnie nagraliśmy i właściwie trzeba by dograć jeszcze kilka i byłby krążek, ale to trudne w tej chwili.

 

 

Klaudyna: W tym momencie słucham Twojego kawałka; Toksyczna Miłość. Nawijasz tam, o chorej dziewczynie, która ma raka… Spotkałeś kogoś takiego czy po prostu tak Ci się nawinęło?

Sobota: Te piosenki to moja historia 🙂

 

 

YoYo: Czy pracujesz jeszcze w centrum Stoprocent jako pracownik firmy odzieżowej ?

Sobota: Nie jestem już handlowcem, w tej chwili w firmie Stoprocent, a właściwie StoproRap pracuję jako raper.

 

 

Xxx: Czy kawałki które nagrywasz typu: „Zabroń mi” „Wolny mikrofon” oddają w 100% Ciebie? Czy spotkałeś się już z krytyką Twoich bezpośrednich i zahaczających o tematy tabu kawałków?

Sobota: Tak, na zasadzie „ale to jest hujowe, ale to jest słaby rap bez przekazu”.

 

 

Campeone: Co sądzisz o przygodach aktorskich rodzimych raperów (Vienio,Waldemar Kasta,Tede) w polskich serialach? Czy przyjąłbyś podobną propozycję?

Sobota: Myślę, że praca aktora to fajna przygoda i dobra posada. Sam chętnie sprawdziłbym się jako aktor.

 

 

Pawelunio: Jeśli będziesz miał dzieci i gdy one będą dojrzewały, to będziesz ukrywał swoje płyty przed nimi? Co powiesz 14 letniej córce gdy zaśpiewa przy tobie „Nie chce mi się przytulać, chce ruchać, ruchać ,ruchać!”

Sobota: Nie będę ukrywał przed moimi dziećmi żadnej muzyki, tym bardziej mojej. Zadaniem rodzica nie jest ukrywanie świata przed dzieckiem, ale uczenie jak zrozumieć ten świat. Będę starał się być po prostu dobrym rodzicem.

 

 

Jojko: Jak sobie radzisz z nałogami? Nie jest tajemnica, ze nie wyobrażasz sobie np. nagrywania muzyki bez 'pora’. Zamierzasz to rzucić, dawkować czy moze dalej 'życ na calego’?

Sobota: Różnie to bywało na różnych etapach mojego życia, w tej chwili dobrze.

Może „niewyobrażanie sobie nagrywki bez jarania” to lekka przesada, ale tak, zamierzam kontynuować tworzenie w ten sposób. Nie bardzo rozumiem co to ma do stwierdzenia i co znaczy „życie na całego”, bo czy tańczę, bawię się, czy nie, zawsze staram się żyć na 100%.

 

 

Wujek lancuch: Czy jesteś zadowolony ze sprzedaży swojej drugiej plyty? Jak myślisz czy trzecia płyta będzie lepiej odebrana przez fanów i podbije liste olis ?

Sobota: Nie jestem zadowolony ze sprzedaży płyty, co nie oznacza, że na nią narzekam. Jest lepsza niż sprzedaż poprzedniej, więc to już jest powód do zadowolenia. Poza tym gram o wiele więcej koncertów. Niestety nie jestem wróżką, ani typem hazardzisty, nie lubię spekulować, natomiast zrobię wszystko co w mojej mocy żeby moja muzyka trafiała do jak największej liczby ludzi.

 

 

Cumpel: Szalenie przypadł mi do gustu Twój styl, łączenie śpiewu z rapem, na prawdę brzmi to światowo, mainstream pełną gębą. Irytuje Cię hejting, ze strony truskulowców, fanów złotej ery hh? Sądzisz, że w PL kiedyś będzie większa przychylność do melodyjnego imprezowego hh?

Sobota: Nic mnie nie irytuje, przynajmniej nie w takim stopniu by miało to wpływ na moje samopoczucie. Myślę, że taka przychylność już się pojawiła wraz z rozwojem muzyki i tworzeniem się jej różnych nurtów. Rozwijają się również słuchacze. Mi w każdym razie nic nie przeszkadza, każdy może słuchać czego chce i ja tak właśnie czynię.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

Wywiad

VNM: „Nowa płyta na milion procent będzie w tym roku” – wywiad

Półtora godzinna rozmowa z Venomem i Gverillą.

Opublikowany

 

vnm wywiad

VNM w ostatnim czasie bardzo mocno ograniczał swoją medialną prezencję – zarówno w social mediach jak i w tych tradycyjnym i branżowych. Tym bardziej cieszy fakt, ze udało się nam porozmawiać z raperem. W maju odwiedziliśmy Venoma w jego studiu na warszawskiej Ochocie.

VNM: „Mam połowę płyty”

Ostatnią solową płytę VNM wydał ponad 3,5 roku temu, a masa komentarzy pod większością wideo z jego udziałem stoi właściwie pod jednym pytaniem: „Kiedy płyta?”. Nie mogliśmy więc nie zapytać o kolejny muzyczny projekt.

– W listopadzie mówiłem, że pierwszy kwartał. W następnym kwartale pewnie mówiłem, że drugi kwartał więc powiem szczerze: mam połowę płyty. Przez zawirowania zawodo-prywatne nagrywanie przesuwa się w czasie. (…) Tematy w większości mam wymyślone. Wystarczy wejść do studia i to nagrać. Nie będę teraz obiecywał żadnej daty, ale na sto… na milion procent będzie to ten rok – mówi Venom w rozmowie z Mikołajem Kmiecikiem dla GlamRap.pl.

Co zmieniło całe życie VNM-a, czy dalej słucha rapu, a także z czego żyje 40-letni raper, który nie wydaje muzyki? To wszystko w poniższej rozmowie.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Wywiad

Pawbeats: „Z Pateckim w ciągu 24 godzin byliśmy na 3 kontynentach” – wywiad

Z naczelnym memiarzem polskiej rapgry rozmawiamy m.in. o Zbigniewie Stonodze, Kubie Pateckim, Pihu, Biszu czy Bedoesie.

Opublikowany

 

pawbeats

Pawbeats, człowiek orkiestra, naczelny memiarz polskiego rapu, instrumentalista i alpinista. Z producentem spotkaliśmy się w Warszawie i poruszyliśmy szereg wątków od Bedoesa i Piha, po niepisane challenge z Kubą Pateckim.

– Kuba Patecki był moim partnerem na Ama Dablam. Zresztą wchodziliśmy na więcej rzeczy, spotykaliśmy się w Tatrach. Wymyśliliśmy sobie taki niepisany challenge, że w ciągu doby chcemy być na trzech kontynentach. I byliśmy w Afryce, Europie i Azji. Oblecieliśmy to tak, żeby wejść jeszcze na Synaj i zobaczyć wschód słońca – mówi producent w rozmowie z Luizą Di Felici dla GlamRap.pl.

W poniższej rozmowie Pawbeats wspomina jak nauczył się grać z nudów na pianinie, a także mówi o pierwszym spotkaniu z Biszem i Pihem, wspomina o bydgoskiej scenie rapowej: Bedoesie, Kloszardach i Emlebmacie. W wywiadzie przewijają się także ksywki: Tedego, Ewy Farny, Rahima, Fagaty, Zbigniewa Stonogi, Lordofonu czy Kizo.

Ponadto podczas rozmowy Luizy Di Felici z Pawbeatsem poruszono takie wątki jak:

 • Nauka gry na pianienie z nudów.
 • ZAIKS poniekąd wymusił na Pawbeatsie nauczenie się nut.
 • Pierwsze spotkanie z Pihem i Biszem.
 • Bydgoska scena rapowa: Bedoes, Kloszardzi i Emblemat.
 • Najcięższe połączenia artystów.
 • Nietypowe połączenia na scenie muzycznej.
 • Ania Dąbrowska, Tede, Ewa Farna, Rahim.
 • Tekst czy melodia.
 • Złoty chłopiec i kreowanie wizerunku.
 • Silne uniwersum Pawbeatsa.
 • Zbigniew Stonoga na scenie.
 • Tajemnicza postać.
 • Proteza nogi za złotą płytę.
 • Lęk przed ostrym jedzeniem, sauną oraz… lęk wysokości.
 • „Usłyszałem, że nigdy nie będę grał na żadnym instrumencie”.
 • Zdobywanie instrumentów podczas podróży.
 • Kuba Patecki, Mount Everest i wspólne szczyty.
 • Beka i bycie śmieszkiem.
 • Fagata, Kizo, Michał Bajor i Ich Troje.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Wywiad

Fazi: „Rap Żabsona i Bedoesa mi nie odpowiada” – wywiad

Rozmawiamy z weteranem sceny, który 30 lat temu kształtował polski rap.

Opublikowany

 

fazi bedoes żabson

Fazi nie przepada za nowoczesnym rapem, a w szczególności za takim, którego reprezentantami są np. Żabson czy Bedoes. W rozmowie ze Spawaczem poruszyliśmy wiele podobnych wątków dotyczących dzisiejszej sceny hip-hopowej.

Z weteranem sceny spotkaliśmy się we Wrocławiu z okazji koncertu Nagłego Ataku Spawacza. Z Fazim poruszyliśmy mnóstwo tematów. Czy Fazi ma szansę przegonić Tedego, czy jego córka zostanie raperką, kogo należy usunąć ze sceny czy kilkuletni odwyk rapera w Bośni i praca w kamieniołomie.

Ponadto podczas rozmowy Oskara Brzostowskiego z Fazim, zahaczono o takie wątki jak:

 • Czy Fazi ma szansę przegonić Tedego?
 • Pobyt w Bośni i praca w kamieniołomie
 • 50 lat i koniec kariery
 • Jego córka zostanie raperką?
 • Czy Fazi dobrze zarobił na rapie i się z niego utrzymuje
 • Współpraca z Mei
 • Najlepsze raperki w kraju
 • Kogo należy usunąć ze sceny?
 • Relacje z Paluchem i Sobotą
 • Josef Bratan czy Alberto?
 • Grande Connection to wybawienie dla sceny?
 • Konflikt z Cypisem
 • Fazi na włoskiej scenie
 • O Liberze i Doniu
 • Antyliroy i sprzedaż 150 tys. płyt


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Wywiad

Benito: „Będą grube strzały w najbliższym czasie” – wywiad

Rozmawiamy m.in. o Bałagane i Riccim.

Opublikowany

 

benito

Ścianka Popkillerów to niesamowite miejsce, łączące wszelakie uniwersa (co najlepiej pokazuje różnorodność naszych gości). Gdzie indziej znajdziemy obok siebie Bambi, Łonę i Adiego Nowaka na raz? Tym razem jednak skupimy się na połączeniu Najniższej Polskiej Dziennikarki o włoskim pochodzeniu z kimś, kto niewątpliwie kojarzy się z Półwyspem Apenińskim i wygrał loterię genów, patrząc na jego wysokość.

Kolejnym rozmówcą przed GlamRapową kamerą w trakcie szóstej edycji Popkillerów był Benito, połowa Tuzza Globale. Raper i restaurator zdradził nam, które określenie bardziej do niego pasuje. Padła też poważna deklaracja.

– Muzyki robię bardzo dużo. Będą grube strzały w najbliższym czasie. Kocham to robić i będę to robił.

Nie mogło zabraknąć również pytania o to, gdzie jest Ricci i jaką przyszłość ma przed sobą inspirujący się Włochami duet. Benito w imieniu Bałagane odebrał statuetkę „Hardkorowego Rapera Roku”, którą otrzymał Kazek. Ten wątek oczywiście musieliśmy również poruszyć.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Wywiad

Lordofon: „W kategorii Kacperczycy roku byśmy wygrali” – wywiad

„Ja się porównuję najczęściej… kojarzycie Mickiewicza?”

Opublikowany

 

Echa ostatniej gali rozdania Popkillerów wciąż nie milką. Na naszym kanale sukcesywnie pojawiają się kolejne wywiady, nie tylko z samymi raperami, ale i szeroko pojętymi osobami z branży hip-hopowej. Tym razem w ogniu pytań znalazł się zespół Lordofon.

– Jestem pisarzem, poetą; beaty jakiś chłop robi do tego (…). Ja się porównuję najczęściej… kojarzycie Mickiewicza na przykład? To jest to! – mówi Maciej Poreda zapytany o (pre)nominację w kategorii „Liryczny raper roku”.

To, że panowie mają niesamowite poczucie humoru zobaczycie jeszcze nie raz, zwłaszcza w zestawieniu z najniższą polską dziennikarką (czyli autorką tekstu i poniższego wywiadu). O tym jak być Kacperczykiem i Taco Hemingwayem w jednym, o najlepszym fanbasie i wymarzonej statuetce Chłopa Roku poniżej opowiedzą Wam – wspomniany nieślubny wnuk wieszcza narodowego i Michał Jurek (perkusista na skalę wyprzedania trasy koncertowej).


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Wywiad

Wuwunio ostro do Szalonego Reportera: „Dramat, idź na Jasną Górę po rozum”

Rozmawiamy z twórcą Pal Hajs TV.

Opublikowany

 

Wuwunio to człowiek-orkiestra. Smiało można nazwać go mianem reportera, w wolnych chwilach potrafi coś, nie-coś zarapować, a ponadto jest to także baczny obserwator i aktywny uczestnik naszego polskiego youtube’owego poletka. Nie mogło więc być takiej możliwości, że nie porozmawialiśmy chociażby chwilę na temat jego najbliższych planów, wrażeń z gali oraz… sami zobaczcie.

Od Popkillerów 2024 minie lada chwila już tydzień, a emocje nadal nie opadły. Warto więc nieco podkręcić atmosferę ponieważ nasze ściankowe rozmowy, wywiady wciąż napływają na nasz kanał YouTube, który zdecydowanie warto zasubskrybować.

Z Wuwuniem poruszyliśmy szereg tematów: od sympatii do Rów Babicze przez podejście do Szalonego Reportera aż po najbliższe internetowe plany.

Wuwunio vs Szalony Reporter

Chwilę przed samą galą Popkillerów pisaliśmy o insynuacjach Szalonego Reportera względem Kubańczyka. Wówczas Wuwunio skomentował cały wpis jako „obrzydliwy”.

Podczas naszej rozmowy Wuwunio stwierdził, że nie tylko już nie pójdzie do niego na podcast, ale zaapelował też: „Dramat, idź na Jasną Górę po rozum” – zwrócił się do Szalonego Reportera.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: