Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

SOBOTA ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA – GLAMRAP.PL

Opublikowany

 

Jakiś czas temu mieliście możliwość zadawania pytań Sobocie, który pod koniec 2011r. wydał album „Gorączka Sobotniej Nocy”.

Dzisiaj prezentujemy wywiad złożony z 20 najciekawszych pytań.

 

 

 

Marcin Śląsk: Skąd wziął się twój pseudonim „Sobota”? Wymyśliłeś go sam, czy to kwestia przypadku? Kto pierwszy Cię tak nazwał?

Sobota: Mój  pseudonim wziął się od mojego nazwiska Sobolewski, dzieciakom na podwórku skojarzyło się ono z dniem tygodnia. Tak zostało do dziś.

 

 

Peri: Po sieci krąży dyskotekowa przeróbka Twojego kawałka „Tańcz głupia dance blend 2011” Słyszałeś ten blend? Co sądzisz o tego typu przeróbkach?

Sobota: Słyszałem. Ten blend jest fajny i jak wszystko ze sobą „chodzi” to lubię takie wersje 🙂 (sprawdź ten blend tutaj – przyp. red.)

 

 

Miszcz93: Jak wyglądają twoje stosunki z Mesem? Będzie jakiś wspólny kawałek? Jest ktoś na Polskiej scenie z kim masz złe stosunki?

Sobota: Moje relacje z Mesem wyglądają nijak. A może nawet tak, że się nie lubimy. Nie chodzi tu o muzykę, ale o niezgodność charakterów. Na pewno nie będzie wspólnych kawałków.
Poza Mesem, nic mi nie wiadomo by ktoś żywił urazę do mojej osoby. Ja również takiej urazy, poza nim, do nikogo nie mam.

 

 

Mała z Katowic: Jestem studentką V roku socjologii, pisze prace o tym jak Bóg wpłynął na życie i świat przezywany raperów. W mojej pracy m.in. chciałabym skupić się na Twojej osobie. Jest to pytanie strasznie osobiste i zrozumiem jeżeli nie będziesz chciał o tym napisać, czy skrót
S.O.B jest tylko skrótem od nazwiska czy jest to również zapożyczone ze skrótu ulicznego amerykańskiego zdania. Co takiego się stało w Twoim życiu, że postanowiłeś wytatuować sobie różaniec oraz poświęcasz tyle tekstów swoich piosenek na rozmowę z Bogiem, czy tę wiarę miałeś cały czas w sobie?

Sobota: Przepraszam za dużo pisania, a już to wszystko gdzieś w jakiś wywiadach powiedziałem, więc tak naprawdę musisz tylko dobrze poszukać.

 

KarolSonJoł: Słuchając po kolei Sobotażu i GSN odniosłem wrażenie, że 2 płyta jest gorsza, nie pod względem muzycznym, a tekstowym. Czy Ty też tak uważasz? Czy nie uważasz, że zaproszenie dużej ilości gości powoduje, że mamy do czynienia z płytą autorską w mniejszym stopniu?

Sobota: Mam zupełnie odmienne zdanie. Jeśli chodzi o pytanie drugie to być może tak,  jeśli płyta ma 10-15 traków i 10 z nich jest z gośćmi. Myślę, że przy 20 piosenkach na albumie to nie ma wpływu na to, czy album jest mniej autorski.

 

 

Szafamówidomnie: Czy można liczyć na reedycje twojej płyty Urodzony by przegrać żyję by wygrać. Czy w ogóle taka opcja nie wchodzi w grę?

Sobota: Szczerze mówiąc wątpię, ale nigdy nie mówię nigdy.

 

 

Le’Burton: Czy gdy idziesz ulicą jakiegoś miasta, ludzie z reguły Cię poznają, czy raczej nie wiedzą kim jesteś?

Sobota: Wiadomo różnie. Nawet w moim rodzinnym mieście, jedni rozpoznają inni nie.

 

 

Cris187: Jak poznałeś się z Winim i wkroczyłeś w szeregi Stoprocent?

Sobota: Dokładnie nie pamiętam. Poznaliśmy się wiele lat temu, to było wynikiem chodzenia po klubach, imprezach i poznawania sie między ludźmi. W szeregi Stopro wcielił mnie Wini w „średniowieczu” mojego życia. Przyniósł mi oświecenie i w okresie kiedy nie chciało mi sie nawet zdechnąć on pomógł mi stanąć na nogi.

 

Szela: Kiedy wbiłeś pierwszy raz na majka, a ile później wydałeś pierwszy krążek ?

Sobota: To było podczas dni morza, na Wałach Chrobrego Tony Jazzu zorganizował Jam. Nie pamiętam ile lat później wyszedł pierwszy album „Towar sprawdzony maksymalnie czysty”.

 

 

Saiken:co znaczy skrót ESSA?

Sobota: ESSA to nie skrót, to stan ducha 🙂

 

 

Lewy: Mógłbyś opisać jeden dzień z Twojego raperskiego życia?

Sobota: Wszystkie są różne, nie wiem który miałbym wybrać by go opisać.

 

 

Krzywda: Czy można się spodziewać w tym roku jakiejś płyty/ mixtapeu od Spółdzielni?

Sobota: Szczerze mówiąc wątpię, ponieważ wszyscy w spółdzielni są pochłonięci swoimi solowymi karierami, choć jest kilka kawałków  sprzed lat, które wspólnie nagraliśmy i właściwie trzeba by dograć jeszcze kilka i byłby krążek, ale to trudne w tej chwili.

 

 

Klaudyna: W tym momencie słucham Twojego kawałka; Toksyczna Miłość. Nawijasz tam, o chorej dziewczynie, która ma raka… Spotkałeś kogoś takiego czy po prostu tak Ci się nawinęło?

Sobota: Te piosenki to moja historia 🙂

 

 

YoYo: Czy pracujesz jeszcze w centrum Stoprocent jako pracownik firmy odzieżowej ?

Sobota: Nie jestem już handlowcem, w tej chwili w firmie Stoprocent, a właściwie StoproRap pracuję jako raper.

 

 

Xxx: Czy kawałki które nagrywasz typu: „Zabroń mi” „Wolny mikrofon” oddają w 100% Ciebie? Czy spotkałeś się już z krytyką Twoich bezpośrednich i zahaczających o tematy tabu kawałków?

Sobota: Tak, na zasadzie „ale to jest hujowe, ale to jest słaby rap bez przekazu”.

 

 

Campeone: Co sądzisz o przygodach aktorskich rodzimych raperów (Vienio,Waldemar Kasta,Tede) w polskich serialach? Czy przyjąłbyś podobną propozycję?

Sobota: Myślę, że praca aktora to fajna przygoda i dobra posada. Sam chętnie sprawdziłbym się jako aktor.

 

 

Pawelunio: Jeśli będziesz miał dzieci i gdy one będą dojrzewały, to będziesz ukrywał swoje płyty przed nimi? Co powiesz 14 letniej córce gdy zaśpiewa przy tobie „Nie chce mi się przytulać, chce ruchać, ruchać ,ruchać!”

Sobota: Nie będę ukrywał przed moimi dziećmi żadnej muzyki, tym bardziej mojej. Zadaniem rodzica nie jest ukrywanie świata przed dzieckiem, ale uczenie jak zrozumieć ten świat. Będę starał się być po prostu dobrym rodzicem.

 

 

Jojko: Jak sobie radzisz z nałogami? Nie jest tajemnica, ze nie wyobrażasz sobie np. nagrywania muzyki bez 'pora’. Zamierzasz to rzucić, dawkować czy moze dalej 'życ na calego’?

Sobota: Różnie to bywało na różnych etapach mojego życia, w tej chwili dobrze.

Może „niewyobrażanie sobie nagrywki bez jarania” to lekka przesada, ale tak, zamierzam kontynuować tworzenie w ten sposób. Nie bardzo rozumiem co to ma do stwierdzenia i co znaczy „życie na całego”, bo czy tańczę, bawię się, czy nie, zawsze staram się żyć na 100%.

 

 

Wujek lancuch: Czy jesteś zadowolony ze sprzedaży swojej drugiej plyty? Jak myślisz czy trzecia płyta będzie lepiej odebrana przez fanów i podbije liste olis ?

Sobota: Nie jestem zadowolony ze sprzedaży płyty, co nie oznacza, że na nią narzekam. Jest lepsza niż sprzedaż poprzedniej, więc to już jest powód do zadowolenia. Poza tym gram o wiele więcej koncertów. Niestety nie jestem wróżką, ani typem hazardzisty, nie lubię spekulować, natomiast zrobię wszystko co w mojej mocy żeby moja muzyka trafiała do jak największej liczby ludzi.

 

 

Cumpel: Szalenie przypadł mi do gustu Twój styl, łączenie śpiewu z rapem, na prawdę brzmi to światowo, mainstream pełną gębą. Irytuje Cię hejting, ze strony truskulowców, fanów złotej ery hh? Sądzisz, że w PL kiedyś będzie większa przychylność do melodyjnego imprezowego hh?

Sobota: Nic mnie nie irytuje, przynajmniej nie w takim stopniu by miało to wpływ na moje samopoczucie. Myślę, że taka przychylność już się pojawiła wraz z rozwojem muzyki i tworzeniem się jej różnych nurtów. Rozwijają się również słuchacze. Mi w każdym razie nic nie przeszkadza, każdy może słuchać czego chce i ja tak właśnie czynię.

0 0 votes
Article Rating
 
91 komentarzy
91 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
ptb
9 lat temu

PIS
[img]https://funkyimg.com/u2/1412/347/157232aaaaaaaaaaaaaaa.jpg[/img]

BlackMane
9 lat temu

S.O.B DZIĘKI ZA GORĄCZKE SOBOTNIEJ NOCY – ROZPIERDOLIŁA MNIE DOSZCZĘTNIE

Wazza
9 lat temu

NIEAKTUALNY NEW’s . DZISIAJ NIEDZIELA !

[IMG]https://i41.tinypic.com/dobcqp.jpg[/IMG]

PihszouztejstronyxD
9 lat temu

[img]https://img.zryte.pl/zwieksz_bass_pedale_4419.jpg[/img]

hejt
9 lat temu

JEBAC PENERA RYCHA PIZDE

pepsikola
6 lat temu
Reply to  hejt

hejter a pierdoli sie mu polski jezyk,chyba ze w cyrylicy jestes bieglejszy ?

WacoEloMarian
9 lat temu

Sobota to nie raper to dzień tygodnia

Wujek Roman2
9 lat temu

Hejtowanie rak nie brudzi !!!!

HOMERSIMPSON
9 lat temu

[img]https://iv.pl/images/99304802533709743570.gif[/img]

SOBOTA JUŻ NIE WCIĄGA KRESEK TYLKO ŚCIGA PRZESTĘPCÓW – POTWIERDZONE INFO!

WacoEloMarian
9 lat temu

[img]https://d.wiadomosci24.pl/g2/51/0c/2d/155486_1282342874_e0c6_p.jpeg[/img]

TAMAGOCZCI
9 lat temu

BRAWO DLA SOBOTY ZA POJECHANIE PO TYM ŁAJDAKU MESIE (3 PYTANIE)

[img]https://static.t-mobile-music.pl/data/article/41a52a322bdefa569b4ad3ed277b781b/Ten_Typ_Mes_2.jpg[/img]

Siad No Ek
9 lat temu

tede krol

Ivans
9 lat temu

Piątek,Sobota imieniny kota.

SOBODA
9 lat temu

SOBOTA NOSKILL
nawet nie umie odpowiedziec normalnie na pytania, tylko zgrywa pro tajemnicznego raperzyne z dziarami jak z gangu, a strzalowiec z kokaina w nosie

WacoEloMarian
9 lat temu

[img]https://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTyAZbB3VhkG–HSyYn3rXEROu5tV4yixydnENCdO7Gldh_QnS5o3ROKbjpSA[/img]

grabarz
9 lat temu

sobota sra MESOWI do ust a ten mówi że to lody z automatu

NA WOLNYM MAJKU
9 lat temu

A GDZIE ODPOWIEDŹ NA MOJE PYTANIE: „DLACZEGO JESTEŚ TAKIM WACKIEM”?

GORZOŁA
9 lat temu

^^Włodi

Patryk--
9 lat temu

sobota inteligentny gość

GORZOŁA
9 lat temu

[img]https://www63.zippyshare.com/i/72643433/356295/Rychu%20Peja%20-%20Motor%C3%B3fka.jpg[/img]

P___
9 lat temu

Spółdzielnia! Jaka jest wasza profesja?! Yła, yła, yuyułaa!

ZENADA
9 lat temu

[quote name=”HOMERSIMPSON”][img]https://iv.pl/images/99304802533709743570.gif[/img]

SOBOTA JUŻ NIE WCIĄGA KRESEK TYLKO ŚCIGA PRZESTĘPCÓW – POTWIERDZONE INFO![/quote]
SMIERC POLICJI !!!

SOTO
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hBYtujsMico&feature=youtu.be[/youtube]

be LOve

SOTO
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hBYtujsMico&feature=plcp&context=C3a614beUDOEgsToPDskLGzwuWolY-LQSJS__CgaBM[/youtube]

Cerataaaaaa

PeIHa
9 lat temu

[img]https://pl.memgenerator.pl/mem-image/sobota-w-niedziele-samochodem-na-rowerze-pl-000000[/img]

Voodoo Child
9 lat temu

[img]https://4.bp.blogspot.com/-Duxm9y_q6H4/TrT6GQOQliI/AAAAAAAAAZE/Vn33npRkpdg/s1600/sob2.JPG[/img]

kalkulator
9 lat temu

[img]https://www.ekolubelszczyzna.pl/pliki/artykuly/TygodnikNiedziela2.jpg[/img]

cfede
9 lat temu

[quote name=”grabarz”]sobota sra MESOWI do ust a ten mówi że to lody z automatu[/quote]
hahahahahhaha

KOKS POSYPANY
9 lat temu

EJ CZYJE TO SPODNIE?
https://fb.com/koks.posypany
[img]https://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTVooyfZkrIfadifde1TVjf-4AwtQcfhULyuKeBK-TOur_b3DFa7w[/img]

Karol Z Eldoką Na Wolno
9 lat temu

[img]https://c.wrzuta.pl/wi18620/0737ecc3000800dd49574b23/ale_beka_x_d[/img]

Wodzirej
9 lat temu

[img]https://images13.fotosik.pl/38/163b2cdb7cb84bf0med.jpg[/img]

Rychu Peja na nowej płycie nagra kawałek z Tedasem.
POTWIERDZONE INFO!!!

Siad No Ek
9 lat temu

[quote name=”KOKS POSYPANY”]EJ CZYJE TO SPODNIE?
https://fb.com/koks.posypany
[img]https://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTVooyfZkrIfadifde1TVjf-4AwtQcfhULyuKeBK-TOur_b3DFa7w[/img][/quote]

od PEZETA info potwierdzone przez stara gandziora

Karol Z Eldoką Na Wolno
9 lat temu

[img]https://files.students.ch/uploads/a/2011/11/16/odlec_z_sobota.jpg[/img]

WacoEloMarian
9 lat temu

[img]https://www.picshot.pl/pfiles/70677/PAWEL%20SOBOTA%203%20CD%20BOX%20AKORDEON.JPG[/img]
NOWA PŁYTA

x
9 lat temu

ale sciema. sobota potrafi w jednym wyrazie zrobic 2 bledy.

GANDA
9 lat temu

KURWO CZEMU SPIEWASZ

pepsikola
6 lat temu
Reply to  GANDA

czemu kurwo ? ty chuju !

Wazza
9 lat temu

[quote name=”KOKS POSYPANY”]EJ CZYJE TO SPODNIE?
https://fb.com/koks.posypany
[img]https://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTVooyfZkrIfadifde1TVjf-4AwtQcfhULyuKeBK-TOur_b3DFa7w[/img][/quote]

Pezet jak CH*J !
Ewentualnie moja była, ale nogi za chude hahaa

JadeZWamiSKURWYSYNY!
9 lat temu

[quote name=”maderfakir”]C
H
U
J
O
W
E

N
I
E

C
Z
Y
T
A
Ł
E
M[/quote]

PIERWSZA ZASADA GIMBUSA – ZA DLUGIE NIE CZYTAM

Chuj Mnie ToObchodzi
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NL-FCq1DxHQ[/youtube]

SKNERUS MCKWACZ
9 lat temu

SOBOTA SKOŃCZYŁ SIĘ W NIEDZIELE

gimber
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2JOlw0v5gcw[/youtube]
sobota prawdziwe oblicze gahhaa

typ
9 lat temu

o co chodzi z tym mesem i sobota o co jest diss ?

JWP
9 lat temu

[quote name=”TAMAGOCZCI”]BRAWO DLA SOBOTY ZA POJECHANIE PO TYM ŁAJDAKU MESIE (3 PYTANIE)

[img]https://static.t-mobile-music.pl/data/article/41a52a322bdefa569b4ad3ed277b781b/Ten_Typ_Mes_2.jpg[/img][/quote]

MES = SOBOTA, CHOCIAZ I TAK WOLE MESA.

grabarz
9 lat temu

[quote name=”JWP”]MES = SOBOTA, CHOCIAZ I TAK WOLE MESA.[/quote]
gratulujE,oblizujecie se cygaretki?

fazi
9 lat temu

[quote name=”FENO”]KURWO TY DUPODAJNA[/quote]
bede ruchał kozy

JadeZWamiSKURWYSYNY!
9 lat temu

[quote name=”typ”]o co chodzi z tym mesem i sobota o co jest diss ?[/quote]

MES SIE OSZCZAL, A SOBOTA OBSRAL I KLOCA SIE KTO WIEKSZY PRZYPAL ODJEBAL

AdMaster
9 lat temu

Kiedy będziesz mieć koncert w Poznaniu?

Szuken
9 lat temu

Z kim wolałeś nagrywać Tede czy Peja?

zdzichu
9 lat temu

szykuej Ci sie jakis koncert w Wielkopolsce??

Ana
9 lat temu

Właśnie, Wlkp czeka na koncert!

S.O.B. propsy za to co robisz, najlepszy raper w PL!

Haters gonna hate ^ ^

Pfff
9 lat temu

PIERDOLIĆ HEJTERÓW.

Popularne