Sprawdź nas też tutaj

News

Sobota: „Życie to nie jest marsz przez Disneyland”

Opublikowany

 

Michał Sobolewski opowiada o byciu ojcem, o wychowaniu oraz problemach życiowych.

Tak zaczyna się ​wywiad​ zrealizowany przez Fundację Życie w ramach kampanii ​”Ibiza. Koniec imprezy. Dane naukowe i statystyczne jednoznacznie wskazują, że dysfunkcyjne relacje i rozpad rodziny mają bezpośrednie przełożenie na wzrost ryzyka zachowań przestępczych dzieci.Badacze nie mają wątpliwości, że harmonijne więzi, zaspokajanie potrzeb emocjonalnych i poczucie bezpieczeństwa w rodzinie znacznie ogranicza prawdopodobieństwo wchodzenia na drogę przestępstwa. Jednocześnie świadomość wpływu rozpadu rodziny na ryzyko zachowań przestępczych dzieci jest w społeczeństwie bardzo niska. Świadczy o tym m.in. wysoka liczba rozwodów każdego roku (ok. 60 tys.) oraz powszechne przekonanie, że rozwód jest standardowym rozwiązaniem w przypadku wystąpienia kryzysu w małżeństwie, niezgodności charakterów a nawet znudzenie współmałżonkiem.
Fundacja Życie realizują​c kampanię „Ibiza. Koniec imprezy.” postanowiła zaprosić do współpracy rapera ​Sobotę [​Michała Sobolewskiego​], który udzielił wyjątkowego wywiadu na temat rodziny, wychowania oraz doświadczeniach z okresu młodości oraz środowiska muzycznego. ​​

 

Od momentu narodzin dziecka należy zapomnieć trochę o swoim życiu. To co damy dziecku odda nam z nawiązką. Jeżeli naładujemy dziecko dawką nienawiści i złych emocji, ono nam odda zdwojoną dawkę tych emocji. Jeżeli potraktujemy dziecko uwagą, miłością i poświęceniem to również nam to odda ze zdwojoną mocą – wyznaje szczerze raper w czasie wywiadu. ​

– ​Postanowiliśmy zaprosić do współpracy przy kampanii rapera ​Sobotę​, ponieważ muzycy są dla części społeczeństwa odniesieniem i przykładem​ do postępowania. Treści, które prezentują w twórczości nie zawsze oddają wszystko co chcą przekazać, albo oddzielają sferę prywatną od publicznej. Nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po tym wywiadzie. Okazało się, że Sobota ma bardzo pouczające doświadczenia i ułożone podejście do życia. Myślę, że ten wywiad będzie dla fanów i innych młodych ludzi bardzo interesujący – mówi Michał Owczarski – prezes Fundacji Życie.

 

Owczarski zachęca, aby wziąć udział w ankiecie. Osoby zainteresowane problematyką powstawania przestępczości oraz rozwiązywaniem problemów rodzinnych mogą zgłosić się do Fundacji Życie poprzez kontakt na stronie kampanii www.koniecimprezy.pl

 

15 komentarzy
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tedzik NWJ
4 lat temu

[img]https://img.wiocha.pl/images/4/4/448ae88d0e006e47566b83c0b8b9470b.jpg[/img]

Zazdroszczę założenia rodziny, ja póki co jestem poszukiwany listem gończym przez chłopaków od Ryśka.

xxx
4 lat temu

Łał, jaka głęboka myśl.

klocuch
4 lat temu

A CHUJ MNIE ON BOLI

Zamknij Pizde
4 lat temu

Discopolowiec jebany ale fakt nawet gada tu z,sensem

f
4 lat temu

ZIOMUŚ MY JESTEŚMY PRZESTĘPCAMI

[img]https://freshwallpapers.in/download/pablo_and_gustavo_narcos-1920×1440.jpg[/img]

cycoliniarz
4 lat temu

To prawda wiedza wiekszosci spoleczenstwa na temat wychowywania dziecka jest bardzo mała plus brak wyobraźni i zero wyciągniętych wniosków z błędów jakie ich rodzice popełniali prowadzi do tego ze ludzie a szczegolnie ci mlodzi sa popierdoleni. Nadal widuje się matki na spacerze z dziećmi które bardziej są zajęte pierdoleniem głupot z kolezaneczka niż dzieckiem ,dając tym samym dziecku do zrozumienia ze koleżanka jest ważniejsza niż to co ty tam chcesz ,niby szczegół ,ale ma wielki wpływ na rozwój dziecka ,a to tylko góry lodowej czubek ,są gorsze rzeczy i na koniec tacy rodzice obwinia dziecko ze się nie uczy itd a to jak n dziecko się zachowuje jest konsekwencją tego jak było wychowane. W szkołach powinny być zajęcia od najmłodszych lat z psychologiem który by uczył dzieci jak w przyszłości mają się zajmować swoimi dziećmi ,jak dbać o ich prawidłowy rozwój.
To samo się dotyczy rozwoju fizycznego i dbania o zdrowie ,czemu nikt nie uczy się siedzenie cały dzień na krześle bardzo źle wpływa na zdrowie bioder ,kolan ,pleców… szczególnie w wieku dorosłym i dlatego jest nam potrzebny trening fizyczny by na starość nie stać w kolejce do lekarza.
Zero prawdziwej edukacji tylko jakieś pierdoly z encyklopedii…

cydży
4 lat temu

JAK SIE JEST PATUSEM, NIEUDACZNIKIEM ZYCIOWYM I BIEDAKIEM TO MA SIE POD GORKE I ZYCIE DAJE W DUPE. ALE JAK SIE MA OLEJ W GLOWIE I CZLOWIEK UMIE SIE WOKOL SIEBIE ZAKRECIC, NIE W GLOWIE MU ZASADY ULICY, JEST OPTYMISTA I JEST ZARADNY TO MA KOLOROWE ZYCIE I NA BOGATO JAK NP. JA.

cycoliniarz
4 lat temu

Cydzy masz rację trzeba być optymistą i mmieć wyobraźnię jak i nowej głowie ale z kutasem w dupe nie da się tak sprawnie przez życie przejść , wiec może i jest ci dobrze ,ale nie wiesz co to pełnią szczecia byłego doświadczyć musiał byś przestać srac na miękko i spróbować dla odmiany waginy.

reros
4 lat temu

Uwaga. Zaklamanie w tym programie rozpierdala sufit. Sobota …Borixon… Życzę każdemu aby nie cpal ale umówmy sie… Koks im z nosa wylatuje jak opowiadają te swoje pobożne farmazony. No hipokryzja i zaklamanie. Jak caly ten Rap od kuchni

cydży
4 lat temu

UWIERZ MI DA SIĘ. NIE OZNACZA TO ZE NIE PROBOWALEM I NIE PROBUJE WAGIN.

WU-TANG
4 lat temu

[img]https://data.whicdn.com/images/69397843/large.png[/img]

Szef Cydżego
4 lat temu

Cydży ty kurwo mała przestań obnosić się z moim bogactwem i raz dwa trzy za robotę się weź. Moje drogocenne żyrandole czekają na wypolerowanie na błysk – woda szmata wiadro bo cię wyjebię na zbity pysk.

Cydży
4 lat temu

TAK JEST SZEFIE A JAK UMYJE ZYRANDOLE TO MAM SZEFOWI PALE OJEBAC ?

PKS SQUAT
4 lat temu

SPRAWDZAJCIE POLSKIE COLLABO Z RICK ROSSEM

https://www.youtube.com/watch?v=W3SwTclwg-M

Sobóta
4 lat temu

Brawo hłopaki, skreeny porobiłem waszych komentuf, a tera prawilnie zgłaszam to do prokuratury. Miłego dnia.

Popularne