Sprawdź nas też tutaj

News

SOKÓŁ GOŚCIEM NA PŁYCIE PEJI – PIERWSZY WSPÓLNY UTWÓR OD 10 LAT

Opublikowany

 

"Zgoda buduje" – napisał Peja informując, że na jego nowej płycie usłyszymy Sokoła.

Jeszcze przed 2010 rokiem stosunki między obydwoma raperami należały do dosyć napiętych – doszło między innnymi do spalenia przez Peję koszulki Prosto oraz wielu innych przytyków z obu stron, czy to w kawałkach czy na koncertach. Od kilku lat Peja i Sokół żyją jednak w dobrych stosunkach, jak powiedział jakiś czas temu Poznaniak "wymieniają się spostrzeżeniami biznesowymi", Sokół także nie pozostawał dłużny i w czasie prowadzenia jeszcze na antenie radia Roxy autorskiej audycji, puszczał nagrania Poznaniaka "Rycha trzeba grać" – mówił wtedy.

 

Ostatnio raperzy pojawili się na imprezie Bilona promującej płytę "3xNie", co zostało uwiecznione pamiątkowym zdjęciem, które widzicie powyżej. Teraz przyszedł takze czas na wspólny kawałek: – Miło mi poinformować o udziale kolejnych gości na płycie RPS/Dj Zel ("DDA"). W utworze "Salute" wokalnie udzielą się Sokół i Marysia Starosta:) #zgoda_buduje – poinformował Peja.

 

Ostatni wspólny numer Peji i Sokoła powstał również na album poznańskiego rapera "Najlepszą obroną Jest Atak", co miało miejsce w 2005 roku. Sokół udzielił się w singlu "Reprezentuję biedę".  Co do nowej płyty Peji "DDD" została ona zapowiedziana na wiosnę tego roku. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że na albumie gościnnie pojawi się również Wilku WDZ.

 

Warto przy okazji przypomnieć, że kilka miesięcy temu, DJ Decks zapowiedział, że w jednym utworze na jego nowym mixtapie usłyszymy Peję, Sokoła i Piha. Nie wiadomo jednak czy jest to wciąż aktualne po ostatnim komunikacie Peji w sprawie rozłamu w Slums Attack.

 

Poniżej przypominamy wspólne numery Peji i Sokoła.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Migranci znów tematem nr 1. Czy Gural nadal będzie ich wspierał?

Kilka lat temu poznański raper wystosował emocjonalny apel.

Opublikowany

 

Czy dla Europy jest jakaś przyszłość pod rządami obecnej ekipy eurokratów? Biorąc pod uwagę skalę kontrowersji w pomysłach brukselskich decydentów, pozostaje to pytaniem otwartym. Najdobitniej widać to po najnowszej dyrektywie, według której uchodźcy z Afryki mają dostać lepsze warunki socjalne niż np. miliony polskich emerytów. Czy w tej sytuacji egzotyczni przybysze nadal mogą liczyć na gest solidarności ze strony Gurala?

Jeżeli trzeba byłoby wymienić najbardziej shitstormowe wpisy raperów w socialach, nie można pominąć postu Gurala z 2015 roku. Poznański raper wystosował wtedy emocjonalny apel: „zwracam się do wszystkich moich słuchaczy, aby nie pozostawali obojętni na cierpienie ludzi, którzy uciekają przed śmiercią i prześladowaniami do lepszego świata, jakim jest Europa”. Bohater tego tekstu podtrzymał swoje słowa 2 lata później, kiedy zaprezentował singiel „Tratwa Meduzy”. Gural jednoznacznie poparł tam koncepcję pomocy mieszkańcom Afryki, którzy szukają schronienia na Starym Kontynencie.

Od tego momentu minęło kilka lat, w międzyczasie Polska zadłużyła się na gigantyczne pieniądze, żeby ugościć Ukraińców, a na tapet znów powraca problem migracyjny. Wszystko za sprawą sytuacji na granicy polsko-niemieckiej, gdzie ma miejsce wypychanie nielegalnych migrantów do naszego kraju. Jakby mało było kontrowersji to zgodnie z najnowszą dyrektywą Unii Europejskiej każdemu z nich trzeba będzie zapewnić kieszonkowe (ponad 2 tys zł), dać wyżywienie, odzież i artykuły ochrony osobistej. W praktyce są to warunki, o których może pomarzyć wielu naszych obywateli. Warto przypomnieć, że polski emeryt wydaje przeciętnie 500 złotych miesięcznie na jedzenie i napoje.

Czy w tych okolicznościach, gdy nasz kraj boryka się z falą zwolnień grupowych, a za chwilę zostanie stłamszony kosmicznymi cenami energii, migranci nadal będą mogli liczyć na medialne wsparcie Gurala? Zapewne przekonamy się wkrótce. Jedno jest pewne – poniższa dyrektywa może mieć tylko jeden skutek i spowoduje nasilenie tendencji migracyjnych do wrót Europy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Jak scena zareagowałaby, gdyby „Antyliroy” ukazał się w 2024?

Zapytaliśmy o to Faziego.

Opublikowany

 

„Antyliroy” to jeden z najmocniejszych dissów w polskim rapie, w którym padło wiele niedopuszczalnych dzisiaj linijek. Jak słuchacze odebraliby diss Nagłego Ataku Spawacza na Liroya, gdyby on się ukazał w 2024 roku?

– Gdybyśmy teraz tak niespodziewanie nagrali „Antyliroya”, to myślę, że raz, nikt by tego nie zauważył, a dwa – zostalibyśmy zjedzeni w Internecie za niektóre hasła. Ale mówię, to były lata 90-te i wtedy gorsze rzeczy się robiło – mówi Fazi w rozmowie z Oskarem Brzostowskim dla GlamRap.pl.

Fazi wspomniał także, że jeżeli jako Nagły Atak Spawacza nie wypuściliby w 1995 roku dissu, to prędzej czy później Peja, albo inni raperzy i tak by kogoś zaatakowali.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Before Festival otworzy w tym roku w Siedlcach festiwalowy sezon w Polsce

Wystąpią m.in. Szpaku, PRO8L3M i Kizo.

Opublikowany

 

Lato zaczyna się TUTAJ – Before Festival otworzy w tym roku w Siedlcach festiwalowy sezon w Polsce! Data jest nieprzypadkowa: 22-23 czerwca to czas rozpoczęcia wakacji i tym samym idealna okazja do wspólnego świętowania lata. Bilety na Before Festival 2024 dostępne są w sprzedaży na stronie festiwalu.

Pierwszy dzień festiwalu poprowadzi Deemz, a drugi Mateusz Natali. Poza samymi koncertami, na uczestników Before Festival czekać będzie wiele atrakcji m.in strefa tatuażu i strefa piercingu. Każdy odważny będzie mógł zrobić sobie tatuaż lub kolczyk w wybranym przez siebie miejscu.

Before Festival 2024 pełny line-up:

  • Szpaku
  • Bambi
  • Kacperczyk
  • PRO8L3M
  • Kizo
  • Kukon
  • Gibbs
  • Otsochodzi

Before Festival odbędzie się w kultowej miejscówce na Stanicy 2.0 w pobliżu Siedleckiego Zalewu. Before Festival to następca Siedlce Hip-Hop Festiwal. Po udanej pierwszej edycji, która zgromadziła ponad 5000 uczestników a na scenie swoje koncerty zagrali: Gibbs, Reto, Żabson i Kuban. Wraca do Was w 2024 pod nową nazwą, z nową koncepcją i 2-dniami pełnymi atrakcji i koncertów!


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kiełbasa Diho. „Wkrótce w sklepie”

Nowa inicjatywa reprezentanta GM2L.

Opublikowany

 

Przez

diho kiełbasa

Nie ma to jak kiełbasa w trasie podana w przydrożnym hotelu – rapował Diho w numerze „Pirat”. Teraz raper sugeruje, że ma zamiar wprowadzić do sklepów własne kiełbasy „Diho”.

Diho udostępnił krótki spot reklamowy kiełbas „Diho”. – Kiełbasę podano. Zapraszam, skosztuj – mówi w nagraniu. W opisie reklamy raper dodał: – Wkrótce w sklepie obok Ciebie.

Czy Diho faktycznie zamierza wejść w biznes wędliniarski, a może to tylko zapowiedź nowego singla? Przekonamy się o tym zapewne niebawem. Sezon grillowy już się rozpoczął, więc może faktycznie raper postanowił sprawdzić się w tej gałęzi biznesu.

Poniżej wideo.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Julia Wieniawa nie ma wątpliwości, kto wygrał beef Białas vs White 2115

„Bardzo lubię beefy”.

Opublikowany

 

Przez

białas julia wieniawa

Beef Białasa i White’a 2115 można nazwać weekendowym, bo rozegrał się ciągu dwóch dni. Julia Wieniawa goszcząc w programie Bartosza Boruciaka na MixtapeTV wskazała zwycięzcę niedawnego konfliktu.

– Zazdroszczę raperom swobodnego wyrażania myśli i spontanicznego reagowania na to, co dzieje się w ich życiu, w ich otoczeniu czy w społeczeństwie. Bardzo lubię beefy. To że jak wychodzi piosenka, to zaraz wychodzi druga – powiedziała wokalistka.

Kiedy gospodarz programu zapytał ją o zwycięzcę beefu Białas – White 2115, ta odpowiedziała: – Słyszałam piosenkę White’a i Białasa. Choć nie znam genezy konfliktu, no to sorry, ale jednak OG Białas wygrał.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Nie tylko Bambi. Mamy drugie 3 mln w Polsce

„3 mln club”.

Opublikowany

 

Przez

Zaledwie kilka dni po sukcesie Bambi, która jako pierwsza raperka w historii zdobyła 3 mln słuchaczy na Spotify, identycznym wynikiem może się pochwalić Young Leosia.

Przekroczenie 3 milionów słuchaczy to kamień milowy dla polskiego rapu. Przed Bambi nie udało się to żadnemu hip-hopowemu artyście w kraju. Minął zaledwie tydzień, a identycznym wynikiem może się pochwalić również Young Leosia.

– 3 mln club – skomentowała krótko raperka.

Young Leosia i Bambi nie tylko są w tej samej wytwórni i są zgranym duetem przyjaciółek, ale teraz także jako jedyne w Polsce mogą pochwalić się tak ogromną ilością odbiorców. Kto by przypuszczał jeszcze parę lat temu, że taki wynik wykręcą kobiety, a nie panowie, którzy zdominowali tę muzykę w naszym kraju.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: