Sprawdź nas też tutaj

News

Sokół o Fasolkach: „Bałem się, że rodzice im zabronią”

Jak dziecięcy zespół trafił na płytę rapera?

Opublikowany

 

fot. @grobel

Utwór „Jak Urosnę” z najnowszej płyty Sokoła „Nic”, w którym pojawiły się Fasolki, to jedna z najciekawszych i nieoczywistych współprac ostatnich lat na scenie. Raper zaprosił na płytę dziecięcy zespół wokalno-taneczny z Warszawy. Jak do tego doszło?


– Zupełnym przypadkiem dowiedziałem się, że Fasolki wciąż istnieją; powiedział mi o tym dobry kumpel, którego znam jeszcze z czasów szkoły podstawowej. Zapytał mnie, czy jego córka, która chce się dostać do Fasolek, mogłaby sobie próbować pośpiewać w studiu. Zaskoczyło mnie, że ten zespół wciąż działa – i to był trigger, który obudził moją ciekawość. Wiadomo, że to zespół rotacyjny i w pewnym momencie jego członkowie odchodzą, przecież nie śpiewają tam teraz 50-letnie panie! I myśl o Fasolkach była już w mojej głowie, gdy dostałem muzykę od Pereła, producenta. Bit, który mi wysłał, skojarzył mi się z piosenką dla dzieci. Pojawił się pomysł nagrania historii o tym, że nie potrafię wydorośleć i czuję się dzieckiem. Uznałem, że fajnie byłoby ten numer nagrać z Fasolkami. – mówi Sokół w rozmowie z Joanna Barańską dla Onetu.

Sokół nie ukrywa, że miał obawy, że rodzice nie zgodzą się na udział swoich dzieci na jego płycie, na której nie brakuje wulgaryzmów.– Obawiałem się, co będzie, gdy Fasolki będą nieosiągalne, albo ich rodzice nie będą chcieli się zgodzić, by pojawiły się na płycie, na której jest dużo przekleństw; nie miałem innego pomysłu na to konkretne nagranie, nie chciałem zwykłego chóru dzieci, to miały być Fasolki. (…) Bałem się raczej tego, że dorośli nie zrozumieją mojej intencji i zabronią dzieciom udziału w nagraniu. Dzieci są łatwe we współpracy, bo jeszcze pozostają otwarte i nie są zepsute przez świat. Mam wrażenie, że gdyby nas nie zmieniało życie, to wszyscy bylibyśmy właśnie takimi fajnymi dziećmi. – dodaje raper.

 
35 komentarzy
35 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Smutny Roman
1 rok temu

” i to był trigger, który obudził moją ciekawość”
Co ten stary chuj pierdoli.

Tiger Bonzo
1 rok temu

Co to za pedo content?

Wnuk Tedego aka Donaszan
1 rok temu

Możecie się śmiać ale mi się numer podoba bo oddaje potrzebę wewnętrznego dziecka które każdy z nas w sobie ma. Jest to o wiele bardziej pozytywne niż całe gówno o piciu i ruchaniu lub smutnych kawałków na autotune. Jaram się w opór

BMW M760I
1 rok temu

Dla mnie chyba najlepszy na płycie, powaga, bardzo wartościowy a nie jakiś AFTER nawet najgorszy skurwiel był niewinnym dzieckiem, z natury nie jesteśmy zli, psuje nas życie.

kwasniewski_KUCZMA_W_BAGOLU
1 rok temu
Reply to  BMW M760I

dokładnie

witczak piotr tronthajm
1 rok temu
Reply to  BMW M760I

O KURWA POCZULEM SIE JAK NA JAKIMS SLIZGU CZY INNYM WYKOPIE

Lolek
1 rok temu

Dziwne są refreny na tej płycie jak nie jednorożec to fasolki albo odpalam szluga od pioruna. Najlepsze było wwo, skrzydłowy jedker nadawał dynamizmu tym opowieściom coś jak gruby latynos w cypress hill

pacino aldente
1 rok temu
Reply to  Lolek

Gruby latynos to sen dog i WWO miało to coś dopoki nie zwachali kasy i się popierdoliło w główce od złotówek

pacino aldente
1 rok temu
Reply to  Lolek

Ale cokół sam w sobie był zawsze średni co najwyżej i ogólnie to chuj mu na łeb niech gra na odpustach

Koko
1 rok temu

Może Wy mi powiecie, czy Sokół sam ze siebie ma bekę że to robi czy on na prawdę traktuje to na poważnie? Lansuje się na luzaka a gołym okiem widać że jest pantoflarzem wynoszącym śmieci do kosza o danej godzinie celem spotkania się z kolegami i obaleniu potajemnie ćwiartki

Kaczy
1 rok temu

JEBAĆ HEJT I WAS KURWY INTERNETOWE

YoRg
5 miesięcy temu
Reply to  Kaczy

Marek, odpuść idiotom

Natalia
1 rok temu

Mi się podoba.

Stary świntuch
1 rok temu

Jak Zanussi!!!

Kurator oświatowy
1 rok temu

Siemano. Luje! Komentów od groma, zatem cyber dzieci cytajo, zatem pozwolę sobie tesz, bo poziom jest godny pożałowania, sory. Wszyscy prawlniacy to peje, które muszą się spuścić na coś, żeby czuć że wszystko gra. Ta stara niby szkoła to zacofanie utartymi szlakami, zatem nic nie rośnie na tej jałowej podwórkowej ziemi, dlaczego przestać być dzieckiem? To takie złe? No chyba że się kto zatrzymał w rozwoju, nigdy nim nie był albo wybacz, nie mógł albo nie umiał być. Co mają, WWO cz. 5 komuś nagrać? Pójść na emeryturę i olać? Bo jak coś się komuś uda, to trzeba go od razu nienawidzieć, patointeligencja. I dlatego psy, będą zawsze tylko szczekać i merdać ogonkami. Wkurwią to człeka na maksa, nara patusy. Zachowania podprogowe się kontroluje, tępi, leczy albo podlewa dopalaczami, cała prawda o dobrych chłopaczkach.

Wiesiek
1 rok temu

Same trolle i dzieci na tym glamrapie w komentarzach;/

Łukasz
1 rok temu

Fajna nuta

Eragon
1 rok temu

Podoba mi się wykonanie

Popularne