Sprawdź nas też tutaj

Inne

Solar i ekipa SBM Label – finał #hot16challenge2

„Karma działa, hip-hop zmienił nazwę na Solar Białas”.

Opublikowany

 

28 września, dokładnie pięć miesięcy od dnia, w którym ‘Solar’ – Karol Poziemski, inicjator akcji #hot16challenge2, nagrał swoją zwrotkę i nominował jej pierwszych uczestników, wytwórnia SBM Label, opublikowała teledysk – pierwszy etap podsumowania jednej z najbardziej angażujących akcji ostatnich lat. Obok pomysłodawcy wyzwania – Solara – pojawili się w nim, między innymi: Białas, Mata, Bedoes, White 2115 oraz… siedem karetek kupionych za pieniądze zebrane podczas trwania #hot16challenge2. W ramach akcji nagrano ponad 1400 rapowych zwrotek i zebrano ponad 3,5 miliona złotych na walkę z pandemią koronawirusa.

Teledysk z karetkami w tle

Pięć miesięcy po opublikowaniu pierwszej „szesnastki” (zwrotki składającej się z szesnastu wersów), w ramach #hot16challenge2, wytwórnia muzyczna SBM Label wypuściła teledysk z udziałem współpracujących z nią raperów, którzy wzięli udział w wyzwaniu. Utwór Solara i Białasa jest pierwszym, artystycznym podsumowaniem jednej z najbardziej angażujących akcji ostatnich lat, dlatego poza samymi twórcami pojawiają się w nim jej realne efekty. A tymi są karetki z logo #hot16challenge, które Fundacja Siepomaga zakupiła za pieniądze zebrane w czasie trwania #hot16challenge2. Już wkrótce 7 w pełni wyposażonych ambulansów, które dzisiaj zobaczyć można w teledysku, trafi do polskich szpitali.

16 wersów, które zawładnęły internetem

28 kwietnia, Solar – Karol Poziemski, raper, przedsiębiorca oraz współzałożyciel wytwórni muzycznej SBM Label, opublikował swoją pierwszą szesnastkę w ramach drugiej edycji #hot16challenge. Do ponownego rzucenia wyzwania środowiskom artystycznym zainspirowała go pierwsza edycja akcji, którą zainicjował w 2014, a która szybko stał się hitem internetu. Tym razem postanowił połączyć ją ze zbiórką pieniędzy, które wspomóc miały polską służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Dlatego też równocześnie z wyzwaniem, na stronie Fundacji Siepomaga, wystartowała zbiórka “Beef z koronawirusem – #hot16challenge”, która zasilała główną zbiórkę środków na walkę z pandemią, prowadzoną przez Fundację. Polska społeczność hip-hopowa postawiła sobie ambitny cel – zebranie miliona złotych. Na efekty nie trzeba było długo czekać – w ciągu kilku dni akcja zawładnęła internetem, a wyzwanie podejmowali piosenkarze, pisarze, aktorzy, youtuberzy, sportowcy, czy politycy, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W sumie na całym świecie w ramach #hot16challenge2 powstało 1429 zwrotek, z czego 1349 w Polsce.

Sześć lat temu, kiedy zainicjowałem akcję #hot16challenge po raz pierwszy, chodziło w niej raczej o pokaz rapowych umiejętności, rywalizację na to, komu uda się w 72 godziny napisać i zarapować najlepszą zwrotkę. Odbiła się ona w środowisku hip-hopowym sporym echem i nagranych zostało mnóstwo świetnych „szesnastek”, ale cały czas chodziło jednak tylko o zabawę. Sukces pierwszej edycji podsunął mi pomysł żeby ponownie zjednoczyć rapową scenę, a równocześnie pomóc w walce z pandemią – zaznacza Solar. Podejrzewałem, że uda się zebrać zakładany milion złotych, ale efekt przerósł jakiekolwiek oczekiwania i nie mówię tu jedynie o zgromadzeniu ponad trzech i pół miliona złotych. Sukcesem jest to, że akcja zintegrowała niemal całe środowisko muzyczne, bo przecież obok czołówki polskiego rapu, włączyli się w nią również przedstawiciele innych nurtów muzyki, jak Dawid Podsiadło czy Monika Brodka. Fanów rapu ucieszyły też zapewne nieoczekiwane powroty legend – Dizkreta czy Jimsona. Najważniejsza jest jednak realna, namacalna pomoc, jaką wszyscy mogliśmy przynieść w tym trudnym czasie – dodaje raper.

Od 16 tysięcy do ponad 3 milionów złotych…

Kiedy Solar zapowiadał na charytatywnym livestreamie Maty akcję postawił warunek – żeby się rozpoczęła, oglądający musieli w ciągu 90 minut wpłacić 16 tysięcy złotych. Ten został oczywiście spełniony, a za kolejny cel wyznaczono zgromadzenie miliona. Jego realizacja zajęła zaledwie tydzień. Ponieważ jednak akcja nadal się rozkręcała, a wyzwanie podejmowali kolejni twórcy, zbiórka trwała, a następny tydzień przyniósł kolejny milion. Jak się jednak okazało nie ostatni. W ramach wyzwania ponad 95 000 osób wpłaciło na konto Fundacji Siepomaga prawie 3 700 000 pln. Ze środków zgromadzonych w trakcie trwania #hot16challenge2, udało się zakupić: 208 500 par rękawiczek, 62 500 maseczek, 5 740 przyłbic, 4 127 kombinezonów ochronnych, 7 urządzeń do dezynfekcji NOCOWALL oraz 7 karetek pogotowia, które teraz można zobaczyć w najnowszym teledysku wytwórni SBM Label.

 
49 komentarzy

49
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
haha

hip-hop zmienił nazwę na Solar Białas”. haha śmiech na sali chyba Farmazon Gówno Sb Gówno Srefia

Ładnie im się w głowach pojebało ….

Wydają samych farmazonów w tej swojej gównianej wytwórni pełnej zjebów

na czele z Bedopies …..

Solar to zawsze był ŁAK wszyscy mu dupę liża bo wymyślił tą akcje ja pierdole raper marny tak samo jak Białas …..

A niech oni wypierdalaja poprostu

MusicBanger2020

https://www.youtube.com/watch?v=EdFHwHPNOZ4 Imprezowy Banger Drin, whiskey z colą 2020

YEBAĆ p0lki

Jak nie znoszę klimatu zmanierowanej Warszafki,
większość warszawianek to plebsiary udające że mają super ciekawe życie w wielkim mieście, bo se jebną relacje na Insta jak sie stukają ze znajomymi aperolem w pobliskiej spelunie. A lata kurwa lecą, grawitacja działa,cycki już nie takie, napiwki za kelnerowanie coraz mniejsze, bo młodsze koleżanki depczą po piętach, potem gówniak z wpadki na tinderze i czas wracać do mamusi na wiochę.

YEBAĆ p0lki

Właśnie mi babcia opowiadała, że w Bochni jakaś drugoklasistka z liceum zaszła w ciążę z Cyganem z jej klasy. Te #p0lka to już naprawdę nie mają szacunku do własnego ciała.
Ale spójrzmy na to pozytywnie – przynajmniej skończyło się dzieckiem i dziewczyna jest wyjęta z obiegu. A jakby nie zaciążyła? To ten odpad by chodził po świecie dalej i szukał spokojnego anonka i nigdy by się nie przyznała że szmaciła się z Cyganem.

BEZBEK

Ostra jest twoja stara hehe

BEZBEK

Moja jest tępa, zresztą tak jak ja haha

Baz Kałagane

„Warszawianki” i „wracać do mamusi na wiochę” się nawzajwem wykluczają.
Warszawianka (podobnie jak poznanianka czy np. krakowianka) to laska, która się w danym mieście urodziła i wychowała.
Ty piszesz o przyjezdnych dupach. I w ich wypadku to się zgadza, przyjezdne dupy się tak zachowują.

Gorzka Prawda

Tak właśnie jest, dzięki, że to podajesz dalej.

Odb

Strapon i ekipa BDSM Label – finał w ustach #shit69cwelenge2

jebac jebac i jeszcze raz jebac

skurwysyn sliwa wsadzil te x lat temu kij w szambo i wybilo i jebie do dzisiaj kurwa, chuj ci w dupe sliwa, na chuj ci byl ten diss, przec ciebie te kurwy sie woza do dzisiaj, i te kurwy z glamu co drugi pisal tutaj : eSbeEEmaFFfffffFFFFFijJJJJJJaaaaa ŁozjeBbbBBbbAAAułoooOOOOooOO!!111111

a teraz kurwy juz zapomnialy jak sie jaraly ze :
gOooOOtUjemy KĄĄĄąąąOOOOMMPpot”

kurwy jebane

Stalone

Finał u ustach Odb jeeeee

Marek Alijew

https://youtu.be/F1tGXy22HUU solar to jebany menel, tu jest prawdziwy przy100jniak

ZamkniętaGłowDumny

ZAMKNIĘTA GŁOWA JESTEM DUMNY A ZJEBY SŁUCHAJĄ FARMAZONÓW

Mam Zamkniętą Głowę nie slucham Gówna i jestem z tego dumny za to słucham autentycznych raperów Tzn Stare Płyty gdzie raper był autentyczny i miał szacunek na mieście poważanie a nie czasy gdzie bedopies i szpaku sraku robią z siebie OG i kozaków a rzeczywistość jest inna fałszywy wizerunek i fejk wersy ….

Michał Tytman

https://youtu.be/F1tGXy22HUU Małolat K2 publikuje kolejne porno z Eve

Quelle

SB-Służba Bezpieczeństwa czyli komunistyczny organ do gnębienia i niszczenia Polaków podczas radzieckiej okupacji. Całe to hot 16 to zwczajnie wykorzystywanie okazji na fali COV19 do zgarniecia profitów i fejmu…… bla bla szlachetnie i charytatywnie chca chlopaczki zrobić cos dobrego. Rycerze miłosierdzia normalnie. Współczuje wszystkim którzy dali sie w to wciagnac w ta akcje.

SzacunekDoda

Doda zjada Charyzmą 90 % Tej Śmiesznej Sceny

Gdyby Doda dissowała się z Paluchem to by mu karierę rozpierdoliła w moment !!!!!!

Marek Alijew

https://youtu.be/F1tGXy22HUU ten gość by rozjebal Dodzie dupsko a ona by mu się oddała

Gorzka Prawda

To prawda, Doda props. Ma większe jaja niż 90% sceny.

EJ TY KOLO!!!!

MOŻECIE WYPIERDALAĆ WSZYSCY DO BAGAŻNIKA.

EJ TY KOLO!!!!

EJ CHUJE DO SZCZANIA, CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ PRAWDZIWEGO RAPU OD SOLAR. WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE!

EJ TY KOLO!!!!

EJ CHUJE DO SZCZANIA, CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ PRAWDZIWEGO RAPU OD SBM LABEL. WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE!

EJ TY KOLO!!!!

KURWA!!!!!! JESZCZE NIGDY NIE NAJADŁEM SIĘ TYLE WSTYDU!!!!! WYOBRAŹCIE SOBIE, ŻE WCZORAJ, PIERWSZY RAZ SPRÓBOWAŁEM SEKSU Z MOICH PSEM FAFIKIEM. TAK NA MARGINESIE, FAFIK JEST DUŻYM LABRADOREM O JASNYM UMASZCZENIU. NO I TERAZ NAJLEPSZE – PRZY PRÓBIE POKRYCIA FAFIK ZAKLESZCZYŁ SIĘ SWOJĄ KUŚKĄ W MOIM ODBYCIE. STARY MUSIAŁ WEZWAĆ POGOTOWIE I TAK ZŁĄCZONYCH PRZETRANSPORTOWALI NAS DO SZPITALA. KURWA! JESZCZE DO TERAZ CZUJĘ NA SOBIE DRWIĄCE SPOJRZENIA LEKARZY.

Dj Mareczek

https://youtu.be/F1tGXy22HUU nie odpierdalaj tylko odpalaj

Jebać

Wy kurwa Pajace nie jesteście żadne hip hop

Tylko Hip Hopolo i Popowe Ścierwo

Ale wiadomo Młode zjeby i młode idiotki twiterrowe wojownniczki słuchają

I jeszcze jak napiszesz że raperzy z Sb Gówno są słabi to zjeb ci napiszę że masz zamkniętą Głowa haha rozumiecie to pajacyk słucha farmazonów typu Bedopies i inne farmazony i popowe zjebów z tej stajni pajacyków i pierdoli farmazony

SOBIERSKY
..................

Za niszczenie Sceny Rapowej Te Pajacyki Białas i Solar powinni co najwyżej wypierdalać w pizdu

wydając farmazonów i Gówna popowe pfffff

TekstowaWersja

nie można było wrzucić podsumowanie w formie tekstu ?????

oczywiście trzeba nagrać video żeby zjeby znowu lizały dupe Solara

już dawno ludzie podziękowali i propsowali akcje i to wystarczyło a jak widać Solar musi się dowartościować że jest złotym człowiekiem i przeczytać tysiące komentarze jak to jest cudowny

Sb ZJEBY

Sexthebest

https://youtu.be/F1tGXy22HUU tu masz podsumowanie w wideo

żENADA

kurwa jak on wygląda na tym zdjęciu jak menel

Gorzka Prawda

Już myślałem, że nikt tego nie zauważył. Niestety blondyni po 30 jeśli o siebie nie dbają, zaczynają wyglądać jak jebane kartoflane bulwy.

SZACUNEKPEJA

PEJA SZACUNEK NA NOWY ALBUM !!!!!!!!!!

Peja wydał zajebisty album !!!!!!!!!!!

27 Lat na Scenie i rozpierdala swoim rapem więkoszość tych zjebów którzy aktualnie nawijają

żENADA

chujowy album ciągle to samo pierdolenie niech zaśpiewa teraz Mam 28 lat
ile tlustych ? Moze z siedem
Mimo to skurwysynu , wciaz reprezentuje biede
to będzie
Mam 50 lat
ile tlustych ? Moze z 25
Mimo to skurwysynu , wciaz reprezentuje biede XD iks de

Gorzka Prawda

Peja nagrywa z Craphouse Cartel i niestety, ale to go wyrzuca poza nawias człowieczeństwa.

Szkoda.

Pamiętam cię Burku na RMF Maxxie

Wytwórnia jebanych pedałów dla dzieci/młodzieży ich pokroju.

eldo

SOLAR JAK SOLAR ALE BIAŁAS TO ROLNIK 100%

Keke pizdeke

Te karetki to ta pierdolona szumowska swinia powinna kupowac kurwa cwel jebany zajebal siano na respiratory kurwa smiec i spierdolil w cien, obys kurwo jebana zdechl na ta corone ktora wlasnie zlapales, zycze ci tego z calego serca zlodzieju pierdolony tfuuuuuu i na ten swinski ryj!!!

JEBAĆ!!!!!

Don wasyl

Wygląda jak obsrany żul

heheher

TEN CWEL RŻNIE INNYCH NA PIENIĄDZE ,POTWIERDZONE INFO OD STATYSTÓW TELEDYSKÓW

SOKÓŁ

solar to kurwa

eldo

Solar jest zajebistyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gorzka Prawda

Propsy za akcję dla tych zjebów.

Music
YEBAĆ p0lki

Wracałem sobie w piątek po 10 godzinnej tyrce u #janusz
Jadę elegancko za jakimś szrotem, kiedy nagle jego właściciel wpadł na pomysł umycia sobie szyby przy 120km/h
Oczywiście wszystko poleciało na mnie z tyłu.
Pomyślałem sobie: „kurwa, jaki #przegryw „.
Przyzwyczajony do roli ofiary postanowiłem go po prostu wyprzedzić i odjechać w pizdu, zapominając o całym incydencie.
W trakcie wyprzedzania zauważyłem jednak, że za kółkiem siedzi jakaś typowa #p0lka
Długo się nie namyślając wjechałem przed nią i zacząłem rytmicznie włączać spryskiwacze.
W lusterku zauważyłem tylko taki kurwa grymas na twarzy jakby się zesrała.
Po wykonanym zadaniu na chwilę przestałem nienawidzić swojego życia, dodałem gazu i odjechałem niczym orzeł biały

EJ TY KOLO!!!!

DEBIL, NO KURWA DEBIL, SZKODA ZES W SLUPA NIE ZAJEBAŁ SZROTEM SWOIM OŚLE JEBANY, CHUJU DO SZCZANIA.

KUTONIUSZ

MOŻNA WIELE ZARZUCIĆ SBM, ŻE WYLĘGARNIA RAPERÓW, ŻE CHUJOWI ITP ITD. ALE ZA TĄ AKCJE SZANUJE

EJ TY KOLO!!!!

HOT SZESNAŚCIE TO AKURAT STOPROCENT WYMYŚLIŁO TAKIE GIMBY MACIE POJĘCIE O RAPIE T’YLE WIECIE CO W SMARTFONKU PRZECZYTACIE

pxxxxr

jakby nie patrzeć to propsy za akcje. jedna z niewielu naprawdę fajnych rzeczy w polskim rapie. już chuj z tym koronawirusem i tą zbiórką, ale jeżeli chodzi o muzykę, to dla fanów polskiego rap gówna to naprawdę fajna rzecz. czekam na komentarze pedałki glamrapowe. el000 (ps. kto chce się ruchać?)

Popularne