Sprawdź nas też tutaj

News

Soulpete: „Nie wierzyłem, że będę miał sensowne pieniądze z muzyki”

Fragment wywiadu z książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”.

Opublikowany

 

fot. Jacek Kuropatwa

Jeszcze jedna osoba – i wszystko będzie jasne. Dziś został ogłoszony przedostatni rozmówca, który udzielił obszernego wywiadu na potrzeby czwartego tomu książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”. Do takich artystów jak Avi, DJ Decks, Małpa, Słoń czy VNM, dołączył właśnie Soulpete – jeden z najlepszych polskich producentów, współtwórca Almost Famous, BonSoul i Rap Addix.

Wywiad z artystą został przeprowadzony w lutym w Lublinie i trwał blisko pięć i pół godziny, co przełożyło się na 22-stronicowy materiał o objętości ponad 47 000 znaków. Podczas spotkania Soulpete opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, jak pracował nad kultowym remiksem „Dead Wrong” Notoriousa B.I.G., kiedy stał się psychofanem brzmienia, dlaczego wolałby być Madlibem oraz z jakich powodów ceni sobie niezależność.

– [Gdy wydawałem »Soul Raw«], nie wierzyłem, że będę miał jakkolwiek sensowne pieniądze z muzyki. Wszyscy dookoła sugerowali mi, żebym puknął się w łeb i zajął normalną robotą (…). Do »Lepiej nie pytać« nikt za bardzo nie wierzył, że mi się uda (…). Sam nie wiedziałem, co mam robić, w jakim iść kierunku (…). Znalazłem się wtedy w dosyć ciężkim, ciemnym miejscu. Wcześniej byłem lekkoduchem (…). Szczęśliwie jednak wszystko się ułożyło i od 2015 roku żyję już bez stresu. Dwa lata później założyłem działalność i tak sobie działam z SoRaw Records” – wspomina Soulpete we fragmencie wywiadu, który został dziś udostępniony na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

Z pełną treścią rozmowy będzie można zapoznać się już 29 października, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”. Czwarta część książki kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów czy wydawców. Ostatni zaproszony gość zostanie ujawniony na profilach @tnjhhrozmowy w niedzielę 17 października. Dotychczas ogłoszeni zostali Abradab, Avi, DJ Decks, Emade, Falcon1, Gruby Mielzky, Juras, Jakub i Paweł Krok, Małpa, Marta Nizio-Siara, Słoń, Soulpete, Tymon oraz VNM.

9 komentarzy
9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
DADA
7 miesięcy temu

soulpete zajebisty od dawna przed polskimi producentami kurwy jebane przestać mi wyzywać niewielu prawdziwych ludzi w rap gównie polskim

Justice
7 miesięcy temu
Reply to  DADA

Nie znam ani jednego dobrego bitu tego łaka

Mam zakola jak TPS
7 miesięcy temu

ZAROBIŁ Z 10K I WIELKI Z NIEGO ZAROBAS XDDD

PejaTVN
7 miesięcy temu

Teraz się możecie kurwy podszywać do woli. PejaTVN jest tylko jeden zapamiętajcie to. Soulpete ? Nie znam i nie chce.

Keke pizdekee
7 miesięcy temu

Kto kurwa?

Ore ore wyjebane mam zakole
7 miesięcy temu

Za to masz wielkiego chuja wuszach skoro nie słyszysz swoich wypocin i tego kurwa dukania

Jędker
7 miesięcy temu

życzę cwelowi żeby wziął sie do uczciwej pracy lub niech zdechnie z głodu. Za to gówno co robi powinien jeszcze kary płacić.

JeffOne to marka
7 miesięcy temu

ŻABSON – MŁODY BOSS (prod.Magiera)
https://youtu.be/PneCRxYs1Jw

PejaTVN
7 miesięcy temu

Wypierdalaj z tym Zabsonem

Popularne