Sprawdź nas też tutaj

News

spacerange wyjawia dalsze plany chillwagonu

Czy Żabson, Szpaku, Buszu są dalej w zespole?

Opublikowany

 

Borixon w okularach i ze szczęką grillem

Po rebrandingu spacerange (ex chillwagon.co) pojawiło się sporo pytań dotyczących działania agencji, reprezentowanych artystów i sam zespół chillwagon. Z tego względu agencja spacerange przeprowadziła Q&A na swoim profilu instagramowym, z którego można dowiedzieć się jak będą wyglądały dalsze losy chillwagonu, zakresu działania agencji jak i możliwości dołączenia nowych artystów do labelu.

Co z chillwagonem? Czy to koniec?

chillwagon kontynuuje działania muzyczne jako artystyczny kolektyw. Najnowszy numer wraz z klipem już dziś o północy na kanale spacerange

Czy NBL żyje i jaka jest rola Borixona?

NBL ma się dobrze jako marka odzieżowa. Borixon jest założycielem i pomysłodawcą tego brandu, ale od około dwóch lat nie jest udziałowcem w tej firmie.

chillwagon to nie marka. Jak to z wami jest?

chillwagon trzyma się pierwotnych założeń i nadal będzie funkcjonował jako twór łączący różne osobowości sceniczne. Spacerange, czyli my, zadbamy o kwestie biznesowe, promocyjne itp. Tym się zajmujemy

Czy Żabson, Szpaku, Buszu są dalej w zespole?

chillwagon jest tworem niezależnym od członków. chillwagon to nie zespół i nie ma stałego składu. chillwagon powstał w celu łączenia ze sobą ludzi z najróżniejszych światów i ta misja jest cały czas realizowana. Także nie ma czegoś takiego jak przyjęcie lub wyrzucenie z zespołu. Każdy udziela się na tyle, na ile w danym czasie ma chęci i zajawki na uczestnictwo w tym projekcie.

Będzie płyta?

Wydamy w tym roku wiele płyt. Premiera pierwszego albumy pod szyldem spacerange już w najbliższy piątek. Ale to niespodzianka.

Kiedy płyta Prestona?

Niestety, ta sytuacja nie jest prosta. Do rodziny Maćka nadal nie wrócił komputer z plikami muzycznymi przez co nie jesteśmy w stanie sfinalizować krążka. Jesteśmy w gotowości i jak tylko okaże się to możliwe – zrealizujemy marzenie Maćka. RIP Ten Preston.

Kiedy nowe numery od kogokolwiek pod nową nazwą labelu?

Tak się składa, że już w najbliższy piątek wydamy cały album, o którym nikt z was jeszcze nie wie.

Jeśli będzie to coś na rodzaj wytwórni, to w jaki sposób będzie można się dostać?

Możecie wysyłać nam demówki na demo@spacerange.pl. A w okolicach wakacji szykujemy dla was większą akcję – tam będzie można się wykazać.

Czy można podsyłać demo? Jeśli ktoś nie chce być w chillwagonie?

Współpraca z nami, czyli spacerange nie jest równoznaczna z dołączeniem do chillwagonu, ponieważ chillwagon funkcjonuje jako niekonwencjonalny byt i nie ma składu osobowego. Także jak najbardziej będziemy podejmować współpracę z różnymi osobami.

Co tu się stało?

Uporządkowaliśmy nazewnictwo. Ludzie mylili agencję chillwagon.co z zespołem chillwagon. Sprawa jest prosta: artyści zajmują się muzyką, a spacerange biznesem, marketingiem i pracą biurową. Dobrze było odróżnić te nazwy.

Czy zmiana nazwy i logo wiąże się z jakimś projektem lub zmianą stylu czy coś?

Styl naszych artystów jest ich indywidualną kwestią. My jesteśmy firmą, która stara się świadczyć najwyższej jakości usługi dla naszych klientów, czyli z jednej strony artystów, a z drugiej strony – was – słuchaczy.

Kiedy chillwagon 3.0?

Wspólnie z ojcem chillwagonu zadecydowaliśmy, że robienie płyt nie jest dobre dla chillwagonu. chillwagon jest luźnym tworem i będzie skupiać się na dostarczaniu singli. Wrzucanie chillwagonu w tryby promocji pod album nie mają raczej sensu i musi się to dziać naturalnie. Nigdy nie mówimy nigdy i może w przyszłości zwieńczymy dany okres singlowania dropem, teraz jednak nastawiamy się na luźną pracę i działanie bez zobowiązań ze strony chillwagonu.

Spacerange to label?

Tak, min. jesteśmy labelem a jednocześnie prowadzimy sub-labele dla części naszych artystów. Poza działalnością wydawniczą zajmujemy się każdym aspektem funkcjonowania artysty na rynku. Kiedyś opowiemy wam więcej o naszej pracy.

Czy będzie jakiś konkurs typu chillwagon challenge dla młodych aspirujących artystów?

Szykujemy coś ciekawego na wakacje. Cały czas można do nas wysyłać także muzykę, bity, grafiki, zdjęcia oraz klipy na demo@spacerange.pl. Działamy nie tylko z raperami, ale też bitmejkerami, fotografami, grafikami, projektantami oraz video-makerami.

Co ile będą się pojawiać kawałki?

W tym roku wydamy około 10 pełnych albumów muzycznych. Także częstotliwość będzie niezła.

Czemu akurat spacerange? Czemu taka nazwa?

Jara nas estetyka kosmiczna. Mierzymy najwyżej. W każdym naszym artyście widzimy gwiazdę. Stąd nazwa.

Czy raper, który współpracuje z wami może pojawić się na nucie chillwagonu?

Może, ale nie musi.

Będą vlogi?

Będą.

chillwagon w starym składzie pozostanie czy to koniec?

nie ma czegoś takiego jak koniec chillwagonu.

Jest możliwość aby sama agencja nazywała się spacerange? chillwagon brzmi kilkakrotnie lepiej.

Jest dokładnie tak, jak piszesz. chillwagon zostaje chillwagonem i po prostu wydaje muzykę nakładem spacerange. A do naszej nazwy, mamy nadzieję, że z czasem się przekonasz.

ReTo przypadkiem nie planował własnej wytwórni?

Będziemy tworzyć label z ReTo. Tak funkcjonujemy: jesteśmy labelem, pomagamy tworzy labele artystom, dzięki czemu mogą korzystać z zasobów i know-how spacerange.

Czy jest szansa, aby z wami rozpocząć karierę muzyczną od zera?

Jak najbardziej. Słuchamy demówek i szukamy talentów w podziemiu.

Kogo był ten profil przed zmianą nazwy na spacerange?

Był to profil chillwagon.co – czyli nasz, przed rebrandingiem.

Skąd to logo?

Za koncepcję i całą identyfikację graficzną spacerange odpowiada mega ekipa OSOM.STUDIOS. Przyszliśmy z nazwą i koncepcją firmy, którą idealnie dla nas zwizualizowali i mocno ubogacili. Dziękujemy bardzo. A jeśli chodzi o znaczenie logo to “kolorowy trójkąt” symbolizuje rakietę, która ma “kosmiczny zasięg”.

Wypisaliście Kizo, ReTo, itd. a co z Buszem, jest w agencji? Wydacie jego solo?

@majkelbuszu (emoji silent)

Zakres muzyki tylko hip-hop i rap?

Nie. W niedalekiej przyszłości chętnie podejmiemy współpracę z artystami reprezentującymi muzykę miejską, czyli bardzo różną.

Podpisujecie producentów muzycznych?

Jesteśmy otwarci. A już niebawem ogłosimy pierwszych zakontraktowanych producentów.

Jakich artystów reprezentujecie w tej chwili i jacy artyści zamierzają do was dołączyć?

Borixon, chillwagon, Kizo, ReTo, Qry, olszakumpel, ZetHa. Jesteśmy otwarci na nowe współprace wśród artystów już wypromowanych, którzy potrzebują wsparcia w prowadzeniu własnych marek, a oprócz tego cały czas słuchamy muzyki i szukamy nowych twarzy.

Jak szukacie fotografa to zapraszam.

Wyślij swoje portfolio na demo@spacerange.pl

Co chcecie zrobić z tym, że chillwagon się lekko skończył?

Ciężko jest utrzymać cały czas tak kosmiczny poziom hajpu jaki miał chillwagon po pierwszym roku na dłuższą metę. Projekt jest kontynuowany i nie mamy żadnych chorych oczekiwań – chillwagon powstał żeby łączyć ludzi, bawić się muzyką i działać spontanicznie. Taką mamy receptę. A czy chillwagon się skończył? Dziś o północy można będzie to sprawdzić.

Czym wy się tak naprawdę zajmujecie?

Mamy piękną pracę. Może kiedyś pokażemy wam nasz “dzień w biurze”?


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Kendrick Lamar żąda, żeby Drake oddał mu pierścień Tupaca

„Może okażę ci jeszcze trochę szacunku”.

Opublikowany

 

Przez

drake kendrick lamar

Strzały w beefie Kendricka Lamara z Drake’iem nie cichną. Tym razem K.Dot zażądał, aby jego oponent z Toronto oddał mu pierścień Tupaca Shakura, który kupił w ubiegłym roku za 1 milion dolarów.

Kendrick Lamar podczas jednego z ostatnich występów założył outfit inspirowany Shakurem i zwrócił się w numerze do Drake’a. Jeżeli ten odda mu pierścień Tupaca, wtedy Lamar nabierze do niego trochę szacunku. Ponadto K.Dot zagrał aż czterokrotnie diss „Not like us” wymierzony w Drake’a.

– Oddaj mi pierścień 2Paca, a może okażę ci jeszcze trochę szacunku – nawinął w LA.

Pierścionek Tupaca, który został zaprojektowany przez samego zmarłego rapera i noszony przez niego między innymi na Video Music Avards (VMA) w 1996 roku – jest obecnie uznawany za najważniejszy artefakt hip-hopowy, jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji.

Poniżej wideo:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Nas: „Ten film rozprzestrzenił rewolucję kultury hip-hopowej na świecie”

Raper chce przenieść kultowy film na deski teatru.

Opublikowany

 

nas

Raper Nas ma zamiar przenieść na Broadway kultowy film „Beat Street”, czyli „Rytm ulicy” (1984), który miał ogromny wpływ na kulturę hip-hopową w Stanach i na całym świecie.

Nas chce stworzyć musicalową wersję wspomnianej produkcji, o czym poinformował podczas Tribeca Film Festival, przy okazji projekcji „Rytmu ulicy” z okazji 40 rocznicy od premiery.

– „Rytm ulicy” nie był tylko filmem – rozprzestrzenił rewolucję kultury hip-hopowej w całym kraju i na świecie. Pozostawił niezatarty ślad, inspirując pokolenia młodych artystów i angażując nowych fanów hip-hopu. To dla mnie ekscytujące, że mogę dołączyć do kreatywnego zespołu 'Beat Street’ i wnieść surową energię hip-hopu do tkanki Broadwayu. To zaszczyt tchnąć nowe życie w to kultowe dzieło i uczcić jego trwałe dziedzictwo – mówi Nas.

W przeniesieniu filmu na deski teatru ma pomóc raperowi kompozytor i producent Arthur Baker, który jest współproducentem oryginalnego filmu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mata nagrał kontynuację „Młodego Matczaka”?

Nadchodzą nowości od autora dwóch diamentowych albumów.

Opublikowany

 

młody matczak 2

Mata jest jednym z tych raperów, którzy uaktywniają się w mediach społecznościowych głównie wtedy, gdy nadchodzą muzyczne nowości. Dzisiaj na Instagramie pojawił się post, w którego opisie zasugerował, że czeka nas kontynuacja pokrytego diamentem albumu „Młody Matczak”.

Mata uaktywnił się również w odpowiedziach pod postem. Na komentarz „wakacje + młody Matczak = ulubione duo” napisał, że w zestawieniu brakuje White’a 2115. Panowie nagrywali już kilka wspólnych numerów, więc całkiem prawdopodobne, że na nadchodzącej płycie czeka nas kolejny efekt współpracy artystów. Raper zasugerował również, że niebawem czeka nas trasa koncertowa. Pół żartem w jednym z komentarzu spytał fanów o nagranie „Kiss Cam 100 mln remix”.

Odzew fanów był różny. Niektórzy cieszą się na nowości, kto inny wspomniał, że wolałby kontynuację płyty „100 dni do matury”. Mata odpisał: „jak już to 100 dni do licencjatu, ale rzuciłem polonistykę chwilę przed pierwszą sesją”.

O tym, że nadchodzi album świadczyć może podobieństwo image’u rapera. Okładka albumu Młodego Matczaka była charakterystyczna: jasne włosy kontrastujące z niebieską bluzą oraz tłem. Na zdjęciu, które pojawiło się na Instagramie, widzimy, że Mata wrócił do fryzury znanej ze wspomnianego okresu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mezo pobił rekord liczby koncertów jednego dnia w 2024 roku?

Ogromna ilość występów Lajnera.

Opublikowany

 

mezo

W obecnych czasach raczej nieczęsto zdarza się, żeby raper zagrał 2 koncerty jednego dnia. Jednak prawdziwym ewenementem pod tym względem okazał się Mezo, który 15 czerwca zaliczył 3 występy na żywo. Żeby było ciekawiej – między 1 i 3 koncertem było tylko 10 godzin odstępu, a miejsca dzieliło prawie 500 kilometrów odległości.

Mezo nie należy do topowych raperów pod względem wyświetleń, słuchaczy na Spotify, minęło też sporo czasu od jego ostatniego albumu, który pokrył się szlachetnym kruszcem. Jednak weteran sceny nie ma chyba sobie równych pod względem tego, ile potrafi wycisnąć z koncertów. Tylko w czerwcu zaplanował 19 występów przed publicznością, co jak łatwo policzyć daje kosmiczną średnią ponad pół imprezy dziennie. Z jego relacji na socialach ewidentnie wynika, że nie gra do kotleta. Z reguły są to przedstawienia, które gromadzą tysiące fanów na imprezach plenerowych.

Gdyby trzeba było stworzyć ranking efektywności koncertowej jednego dnia, to złotymi zgłoskami w karierze Lajnera zapisał się 15 czerwca 2024 roku. Raper zaczął o 14:00 występem w Gdyni, następnie o 19:00 zaliczył Rychwał, by wszystko zakończyć o 24.00 w Zielonej Górze. Jakby tego było mało wszystko poprawił następnego dnia koncertem w Kolbudach, co w praktyce wymagało pokonania prawie 1000 kilometrów we wszystkie strony. Czy ktoś ze sceny rapowej będzie w stanie to przebić? Przynajmniej na chwilę obecną nic nie słychać o żadnej konkurencji na horyzoncie.

Agencja Artystyczna Luxart podaje, że koncert Mezo to koszt od 10 do 15 tys. zł. Jak pokazuje praktyka imprezy plenerowe to zazwyczaj górna stawka wspominanych widełek.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

40 km wycieczka rowerowa z Tede

Drugi letni ride rowerowy z raperem.

Opublikowany

 

Przez

fot. Natalia Kościelska / Positive Flow

Zbliża się kolejny rajd rowerowy, który będzie pilotował osobiście Tede. 40-kilometrowa trasa wzdłuż Bałtyku z wieloma atrakcjami, której przebieg zwieńczy finalnie koncert rapera. A to wszystko za darmo.

30 czerwca w Darłowie odbędzie się wycieczka rowerowa, którą poprowadzi Tede. – Wystartujemy z nadmorskiej ambasady Tedego, czyli Darłowa i trasą rowerową Pomorza Zachodniego – Velo Baltica wybierzemy się w kierunku Jarosławca. Po drodze odwiedzimy m.in. Wicie (geograficzny środek polskiego wybrzeża). Na trasie zaplanowano niespodzianki, checkpointy na odpoczynek, pogawędkę i możliwość cyknięcia pamiątkowych fot. Następnie z Jarosławca, czyli stolicy bursztynu zrobimy klasyczną nawrotkę do portu macierzystego – Darłówka Wschodniego, gdzie zwieńczymy przejazd koncertem przy Latarni Morskiej na promenadzie – informują organizatorzy.

Dodatkowym gościem specjalnym rajdu będzie Mateusz BIGBOY Borkowski z programu Gogglebox.

Jak wziąć udział w rajdzie?

Jak podają organizatorzy: Czuj się Gościem, bierz rower i widzimy się na miejscu. W celu usprawnienia organizacji będzie nam miło jeśli wyślesz swoje zgłoszenie udziału na adres mailowy: tededarlowo@gmail.com (imię, nazwisko, miejscowość, nr telefonu oraz wiek). Osoby poniżej 16 roku życia proszone są o zabranie pisemnych zgód na udział w rajdzie podpisanych przez opiekunów.

Start: godz. 14.00 – Plac T. Kościuszki w Darłowie (rynek miejski). TRASA (ok. 40 km) – Plac T. Kościuszki, ul. Morska, Bulwar Nadwieprzański, ul. Conrada, ul. Północna, Słowiańska, Al. Jana Pawła II. (droga z płyt Jumbo w kierunku Kopań), Kopań, Wicie, Rusinowo, Jarosławiec. Następnie powrót tą sama trasą do nadmorskiej dzielnicy Darłowa – Darłówka Wschodniego (promenada przy Latarni Morskiej).Czas przejazdu ok. 3-4 godzin. Koncert ok. godz. 18.00.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Członek Tuzzy nie chce być jak Tede. „Zgred z mentalem 20-latka”

Warszawski raper został zaczepiony.

Opublikowany

 

Przez

benito tede

Benito ze składu Tuzza Globale zaczepił Tedego. Według niego, warszawski weteran nie zachowuje się jak na jego wiek przystało i robi rap dla dzieci.

– Boże uchroń mnie, żebym nie skończył jak ten Pan – napisał Benito w komentarzu na profilu Hype. Raper rozwinął później swoją myśl, dodając: – Dupka zabolała, że się słucha zgreda z mentalem 20-latka. Tak, na szczęście nie grozi mi robienie rapu dla dzieci przez 30 lat i cieszę się, że ostatnia płyta ci nie siadła.

Do tej pory nie wiedzieliśmy, że między panami jest jakaś zła krew. Być może do teraz nie wiedział tego nawet sam Tede. Czy doczekamy się jakiejś reakcji, dowiemy się zapewne niedługo. Warszawiak raczej nie zostawia tego typu zaczepek bez odpowiedzi.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: